Keresés

Részletes keresés

deltoid Creative Commons License 2000.07.03 0 0 439
SZ I G L I G RE H A R S C H O N A

KÜLÖNKIADÁS

Lapzártakor érkezett!

Gyorshír: Ugrott a szülinapi zsúr!!!

Méltán népszerű pajtásunk, Tüdőke egy heti tervezgetés, szervezkedés után egy fotőlyben ülve, váratlanul, de amúgy mellesleg bejelentette:
Szigliget helyett inkább Csepelen ünnepli meg a születésnapját, folyó hét végén.
Persze még nem biztos, bár lehet, hogy valószínűleg várhatóan talán elképzelhető, hogy igen.
+++

Előzmény: doktor wang (438)
doktor wang Creative Commons License 2000.06.30 0 0 438
Briliáns - ez egy eelllll.
Pali bá Creative Commons License 2000.06.30 0 0 437
Ugyan nem jön ki az Örömóda dallamára de azért majdnem beszartam a röhögéstől. Brilliáns.
Előzmény: deltoid (436)
deltoid Creative Commons License 2000.06.30 0 0 436
Na akkor:

Hetet ütött...

Hetet ütött mán az óra,
mind a heten belehaltak.
Jó karómat felkapom,
P. Thúniát megb*szom,
de tsuhajla

Köpött a tévémaci,
minden havert bevittek.
Piros csizmám felhúzom,
P. Thúniát megk*rom,
de tsuhajla.

Előzmény: Pali bá (435)
Pali bá Creative Commons License 2000.06.30 0 0 435
Új rekord! doktor wang 1 perc 23 másodperc alatt észrevette és korrigálta hibáját. Gratulálunk.

Hát nem írtatok túl sok indulót vazze.

Előzmény: doktor wang (434)
doktor wang Creative Commons License 2000.06.30 0 0 434
Bocs, elrontottam, a kisgazda polgármester már akkor is ellenálló volt, így helyes a következtetés. Sajnos reggel még nem tudok gondolkodni. Igaz, később sem.
doktor wang Creative Commons License 2000.06.30 0 0 433
Minden kedves petúnia-rajongónak ajánlom figyelmébe Baecher Iván: Elindulni három nővel című kötetének Török Sándorról (Kököjszi és Bobojsza szerzője) szóló írását, amelyben szó esik a Virágkedvelők Egyesületéről, amelyet azt hiszem az ötvenes években tiltottak be. Ők különösen szerették a petúniákat.

Lehet, hogy a kisgazda polgármester/főispán is bolsevista volt?

zaranyos Creative Commons License 2000.06.29 0 0 432
Kedves Mindenki!

Ma sajnos fontos vidéki látogatásra indulunk a Balatonpartra, pontosabban egy Szigliget nevű helyre, remélem senkinek nem fogunk túlságosan hiányozni kedd reggelig.

További jó munkát kívánunk:
zaranyos & PIROSCHKA

zaranyos Creative Commons License 2000.06.29 0 0 431
Kedves Tüdôke!

Szül és névnapod megünneplése Szigligeten szerintem is jó ötlet, idén én is kipróbáltam, fantasztikus élmény volt (már amennyire emlékszem).

Viszont valahogy sehogy sem jön össze nekem, hogy mikor is van ez, mert: (nôi logikai okfejtés következik)
A neved Tüdôke ( Ez a Tüdô becézett formája, avagy önálló név?). Nem tudom biztosan, de valószínű, hogy ez a keresztneved. Ha ez tényleg az, akkor felmerül az a kérdés, hogy mikor van Tüdô- vagy Tüdôke-nap, hiszen ehhez közel vagy ugyanazon a napon van a születésnapod is. Gondosan tanulmányozva a névnapok listáját én nem találtam ilyet, de gondoltam, hiányos a naptáram, így hát a Magyar Utónévtárban is utánanéztem a Tüdô, illetve a Tüdôke névnek. Sajnos ez a szakirodalom sem tesz említést ilyen névrôl. Következtetés: ha neked nincsen névnapod, akkor születésnapod sincs, tehát nem öregszel.

Tehát, arra a kérdésre, hogy hány éves Tüdôke kapitány, a válasz: 0.

De akkor meg mikorra kell szállás?

LogikusZ

doktor wang Creative Commons License 2000.06.29 0 0 430
Meg kell aztat mindenkinek tudnia,
Mily fondor növény ez a petúnia.
Nem mehetünk el mellette szárazon,
Hisz' mindenkinek dolga lesz a strandon:
Ki kell tépnie, be kell berúgnia.
Pali bá Creative Commons License 2000.06.28 0 0 429
Mindenkitől elnézést kérek de mint főtitkár kénytelen voltam mélyen benyalni az elnöknek. Kisgazda körökben sem megy ez másképp.
Pali bá Creative Commons License 2000.06.28 0 0 428
Mint a Szigligeti Antipetúnia Front főtitkára javaslom, hogy az Örömóda dallamára írjunk indulót. Erre már csak azért is feltétlenül szükség van mert csak úgy arathatunk végső győzelmet efelett a roppant ellenszenves növény felett ha támadáskor tökéletes a csapatszellem. Ennek egyetlen módja a rendszeres gyakorlatozás és egy közösségformáló induló.

SzAF induló (az Örömóda dallamára)

Életemet és véremet
egy nagy célnak áldozom,
pusztuljon a petúnia
írmagja se maradjon.

Tépjük, irtsuk, permetezzük
mocskos, ocsmány évelő,
éljen soká szigligeti
fővezérünk: Hős Tüdő

doktor wang Creative Commons License 2000.06.28 0 0 427
Egyébként hómpédzs szép, de egy kicsit szürke...
doktor wang Creative Commons License 2000.06.28 0 0 426
Üdvözlégy Mátyás, akarom mondani, Mihály, akarom mondani PIROSCHKA, akarom mondani zaranyos, akarom mondani...

akarom mondani?

zaranyos Creative Commons License 2000.06.28 0 0 425
Kikérem magamnak a rágalmazást, hogy én szóltam hozzá. Igaz ugyan, hogy a céges e-mail cím van megadva, de a PIROSCHKA felhasználónevet B. Mihály (én hívhatom így) hozzászólásainak elkülönítése végett vezettük be. Tehát mostantól nem az lesz, hogy XY ezt meg azt üzeni, hanem PIROSCHKA.

doktor wang: honlapodon felbuzdulva (elismerésem, nagyon szép) én is csináltam egyet:

www.havasestarsa.hu

szerintem érdemes megnézni (nem csak azért, mert az én művem).

z

Tüdőke Creative Commons License 2000.06.28 0 0 424
Na, akkor én, mint elnök.

1-es számú titkos, belső utasítás. Iktatószám: 25/00/2266KR.

Deltoidot (aki kimaradt a tisztségek elosztásából) a Szigligeti Antipetúnia Front (SzAF)humán-erőforrás menedzserévé nevezem ki.
Feladata a SzAF különböz ügyeinek intézése, időközönként és visszatérő rendszerességgel.

2-es számú titkos, belső utasítás. Iktatószám: 26/00/2266KR.

Minden pártoló tag tartozik beszerezni egy petúniát, amelyet rituálisan teszünk a föld színével egyenlővé (kötelet, benzint, félautomata fegyvereket a szervezet biztosít). A szertartás helyszíne szigorúan titkos.

3-as számú titkos, belső utasítás. Iktatószám: 27/00/2266KR.

Dr.Wang nem nevethet.

4-es számú titkos, belső utasítás. Iktatószám: 28/00/2266KR.

Havonta egyszer a Front tagjai - összetartozásukat jelképezvén - közösen elfogyasztanak egy tál, gőzölgő szalontüdőt. Unicummal.(A program nem kötelező.)

5-ös számú, nyilvános utasítás

Ha sikerül szül stb. napomat Szigligeten megünnepelni, mindenkit soxeretettel várok. Mulassunk, vigadjunk, dáridózzunk kedvünkre!

Tüdőke
Elnök S.k.

(Minden erőmmel tagokat fogok toborozni a húszker-be. Éljen és virágozzon a Szigligeti Antipetúnia Front Pesterzsébeti Spartacus Munkás Testedző Körének Tagozata)

Előzmény: deltoid (421)
jkarhu Creative Commons License 2000.06.28 0 0 423
Te deltoid!

Sajnos topikidegen helyre kell utalnom. Emlékezz arra azutazásra, amiről nickedet nyerted. Volt ott egy megállapodásunk. Emlékszel? Igen?

Hát akkor tudod ki a mutáns. Nem kell megneveznem.

Előzmény: deltoid (421)
doktor wang Creative Commons License 2000.06.28 0 0 422
Egyetértek deltoid!
deltoid Creative Commons License 2000.06.28 0 0 421
Ez az Antipetúnia Front nem rossz éca, de szvsz több van benne, mint amennyit Tüdőnk kihozott bejle. Lehetne vele erösse g*cizni, mint a szasszervezetek. Kéne ilyen feliratú pólókat nyomatni, meg zászlókat, oszt föl le masírozni velük a községháza előtt.

Szigligeti Antipetúnia Front

A szigligeti nyaralók érdekvédelmi egyesülete
Alapítva: 2000. 06.28-án. Internet idő @652.

Elnök: dr. özv. báró Pesterzsébethy Tüdőke gróf
ügyvezető igazgató: dr. J. Árpi
Főtitkár: dr. Pali bá
gazdasági igazgató: dr. B. Mátyás
ütő-rugó pókember-igazgató: dr. Sz. Viktor
kommunikációs főmérnök: dr. Wang
madárügyi szakreferens: dr. HalÁlarc
faügyi képviselő: dr. vitéz J. Balázs
fogorvos:dr. H. Pál
mutáns: dr. Jkarhu
dr.B. Mátyás gyámja: Dr. Piroschka


Az egyesület önkéntes tagságon alapuló civil szervezet, amelynek célkitűzései és feladatai:
-a tagság és a pártoló közönség jogos érdekeinek védelme, az érdekeket sértő megnyilvánulások elleni fellépés, minden törvényes és törvénytelen eszközzel, mint pl. szóbeli meggyőzés, fenyegetés, zsarolás, súlyos testi sértés, tizedelés, csonkítás, stb.
- ez egyesület értékrendjének, ideológiájának terjesztése, tűzzel, vassal, sörösüveggel, kerítéslécekkel, valamint a "Mit akarunk mink itten?" és az "Elegünk van má ebbű!" című bulletinek rendszeres közreadásával (lásd később).
- az egyesület tőkéje: dr. Tüdő összes vagyontárgya ( a ruhái nem tartoznak ide, mert azokat bérli)
- titkos köszönés: mellkason keresztbe tett kezek, mutató és hüvelykujj karomszerűen lefelé mutat (vámpír jele)
- jelvény: sisakos emberalak, amely zöld mezőben nem olt el egy lángoló petúniát.

Várom egyetértő hozzászólásaitokat, tisztelettel, becsülettel.

Előzmény: Tüdőke (415)
Tüdőke Creative Commons License 2000.06.28 0 0 420
A rövid változat is közérdeklődésre tarthat számot.
Előzmény: doktor wang (419)
doktor wang Creative Commons License 2000.06.28 0 0 419
Tüdőke!

Csak Neked, csak most!

Sajnos a hazai internet jelenlegi állapotában aligha hiszem, hogy meg lehetne nézni a filmeket. Remélem tévedek, de minden bizonnyal csak egy rövid változatot érdemes erre a cybab***ott hálóra ráfűzni.

Tüdőke Creative Commons License 2000.06.28 0 0 418
Volna egy javaslatom, csak értsen hozzá valaki.
Szó esett nemrégiben B. Mátyás frigójáról.
Megfontolásra ajánlom, hogy Deltoid örökbecső, felejthetetlen alkotását (film) tegyük rá erre a topicra.
Abból kiderül az igazság, nevezetesen az, hogy milyen az aranykonzerv B. Mátyás hütejében, milyen fura ujja van, és az, hogy miként végzi a Rátonyi Róbert-imitátor.

Tüdőke Creative Commons License 2000.06.28 0 0 417
Közlemény

Sajnálatos módon ismét sérelmeznem kell a Szigligeti Harschona c. időszaki lapban rólam megjelenteket.

Elsőként nehezményezésemet fejezem ki, hogy mindenféle ragadványneveket biggyesztenek becsületes elnevezésem, a Tüdőke elé.

Kopoltyúm minden ellenkező híreszteléssel szemben kitűnően fejlett, és rendeltetésszerűen működik. Szép díjakat nyertem vele nemzetközi világversenyen, e valóban hírértékű eseményről persze a lap nem számolt be.

B. Tamást és A. Gábort soha életemben nem láttam, csak egyszer találkoztam velük a Petúnia presszóban, ahol láptopot adtak át nekem. Rajta a Cég összes titkos anyaga, és a Romlott, folyékony hínár fantázianevű dezodor szupertitkos képlete.

Az Igaztalanul Megvádolt Tüdő

Előzmény: PIROSCHKA (411)
deltoid Creative Commons License 2000.06.28 0 0 416
Dárágíje táváriscsi!

B. Mátyásnak lapunk érdeklődésére közölte:van egy szakajtó tatárbifsztek méltán elhíresült fridzsiderében. Tekintve azonban, hogy a hivatkozott csemege legalább egy hetes,aki látja szóljon Mátyásnak: tegye el a tápot még egy bő hétre, oszt vigye le Sz.-re, angolna-távcsalinak.
Persze, csak ha meg nem ette, ez esetben ugyanis az a skizofrén helyzet állna elő, hogy nincs aki amit levigyen.Hááááááá...

Előzmény: doktor wang (414)
Tüdőke Creative Commons License 2000.06.28 0 0 415
Kedves Mágus2!

Szerintem is kitűnő ötlet szül- és névnapom megünneplése Szigligeten. Örülök, hogy rajtam kívül is gondolja így valaki. Azonkívül Te vagy az első, aki személyesen nekem ír hozzászólást. Végre valaki felfedezi a tüdő mögött a zembert. Érdemes volt élnem.

Gyerekkoromtól kezdve utálom a petúniákat, pusztítom őket, ahol érem. Odahaza, Pesterzsébeten egyszer emiatt szabálysértési bírságot is fizettem majdnem. Tagja vagyok az Antipetúnia Frontnak, amelynek tevékenysége nagyjából abban merül ki, hogy alkoholtartalmú italok nagy mennyiségben való fogyasztása után megpróbáljuk kimondani szervezetünk nevét.

Eddig még egyszer se sikerült.

Tüdő a Petúnia Ellen

doktor wang Creative Commons License 2000.06.28 0 0 414
A megoldás egyszerű volt, mert a Havas és Társa e-mail-címéről jelentkezett be.

Egyébként van egy kutyák-macskák ajándékba című topik, amely az egyik legsikertelenebb a Törzsasztal történetében, ezt valóban én indítottam, hogy ingyen odaadhassuk a kiskutyákat valakinek, hát eddig nem sok sikerrel...

jkarhu Creative Commons License 2000.06.28 0 0 413
Te wang!

Éppen feltettem a kérdést, hogy aki az a PIROSCHKA, amikor elolvastam a hozzászólásodat. Amiért ilyen gyorsan megoldottad a rejtélyt, hálából nem árulom el senkinek,hogy felcsaptál kutyapecérnek.

Előzmény: doktor wang (412)
doktor wang Creative Commons License 2000.06.28 0 0 412
Én némi indulatot érzek a zaranyos PIROSCHKA nevű hozzászólásából kifelé...
PIROSCHKA Creative Commons License 2000.06.28 0 0 411
-------S Z I G L I G E T I H A R S C H O N A-----
Közéleti napilap, új folyam 666. szám, 2000. 06. 28.
-------------Alapította: Dr. Wang----------------
----------------- KÜLÖNKIADÁS --------------------

Rózsahegyi utcai tudósítónk jelenti:

H. Pál, a közismert lápiember vállalkozásba kezdett, és megalapította a LÁP Kft-t. A cég fô profilja a petúniatermesztés lesz. Amint az elnök-igazgató munkatársunknak elmondta, meggyôzôdése, hogy a vállalkozás sikeres lesz, ezentúl csakis a lápszagú petúniáknak fog élni. Ennek érdekében már megtette az elsô lépéseket (lápéseket) is. B. Tamást PR-igazgatónak, A. Gábort gazdasági és kereskedelmi igazgatónak nevezte ki.

H. Pál komoly hangsúlyt fektet a makulátlan megjelenésre, s ezt munkatársaitól is elvárja. Ezentúl B. Tamásnak is kötelezô lesz havonta egyszer lábat mosnia, míg A. Gábornak havi két ízben hónalja tisztaságáról kell gondoskodnia. (A hínárszagú dezodort a cég biztosítja.)

Információink szerint S. Gábor Tüdôke is jelentkezett a cégvezetésbe, hogy az ügyes-bajos jogidolgokat rendezze, azonban H. Pál elnök-igazgató elutasította, mert ô még fejletlen kopoltyúval sem rendelkezik, ez pedig elengedhetelen kritérium.

Rossz nyelvek szerint a kinevezések nem pusztán szakmai alapon történtek, hanem hármuk igen régi barátságára vezethetô vissza. Ezt támasztja alá, miszerint a múlt héten is együtt lakmároztak a Tapolca-patak piócaállományából, ezt követôen pedig az Eger vízben található béka- és vizisiklóállományt dézsmálták meg.

H. Pál elárulta: B. Mihályt is szerette volna bevonni a cégvezetésbe, azonban ô határozottan elutasította a felkérést, mondván, hogy ô gyűlöli a petúniát, a pipacsot szereti, meg különben is.

Végezetül közzétesszük H. Pál feltételezett életrajzát:
- A Balatonederics melletti Lesencenádasd hinarasában született valamikor az 1960-as évek végén.
- Négy általános iskolát végzett (két elsôt, két másodikat).
Nagyjából ennyi, a többit a homály és a láp fedi.

jkarhu Creative Commons License 2000.06.27 0 0 410
Pali Bá'!

Szerintem te rosszindulatú vagy. Mátyásunk csak legendás szerénysége miatt próbálja távol tartani jól csengő nevét a topiktól. Esetleg azért, mert az ilyenek,mint te, állandóan rosszhírét keltik, ami ugye az ő helyzetében felettébb kellemetlen. Az ő helyzete alatt azt értem (amiről valószínűleg mindnyájan értesületetek már),hogy Mátyásunk hamarosan tagja lesz a Magyar Tudományos Akadémia agysebész (vagy atomfizikus?)tagozatának. Így aztán igazán nem jön jól neki, hogy jobbára csak agysejtjeinek módszeres pusztításával kerül be a topikba.

Ui.: A petúniagyökerek pedig azért kellettek neki, mert az Akadémia növénynemesítő tagozata is szeretné tagjai sorába fogadni, elismerésül a vandálálló petúnia nemesítése terén végzett kiemelkedő tudományos munkásságáért.

Előzmény: Pali bá (409)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!