Keresés

Részletes keresés

booerang Creative Commons License 2015.06.20 0 0 3213

Úgy látszik ezt már régebben is így gondolták,akkor mégsem vagyunk annyira zizzentek,mint néhányan hiszik:-)

 

Előzmény: fecske+ (3210)
khirke Creative Commons License 2015.06.20 0 0 3212

http://www.jofogas.hu/somogy/Bakkecske_es_kecskegida_elado_30554107.htm?first=1

 

Avét vagy cserjegyes?

 

Egyik képen inkább ez, a másikon inkább az ...

De a lényeg, erőteljes egy állat, még ha a szőrén lehetne is javítani...

khirke Creative Commons License 2015.06.20 0 0 3211

Olvasnám én, olvasnám!

Ha nem az 5 évvel ezelőtti címemre küldenék....! :)) Így olvassa a hajdani szomszédom, aki átveszi a postámat... :)

Előzmény: fecske+ (3210)
fecske+ Creative Commons License 2015.06.19 0 0 3210

Olvassatok Állattenyésztők lapját! :)

fecske+ Creative Commons License 2015.06.19 0 0 3209

Jó kecske mindenhol meglátja a kínálkozó lehetőséget és meg is ragadja azt. :)

 mivel tarka, sajna és persze bak...

fecske+ Creative Commons License 2015.06.19 0 0 3208

Ne is mond, némelyiknél az ember ujja épsége forog veszélyben... és még ők üvöltenek!!!

Előzmény: booerang (3206)
booerang Creative Commons License 2015.06.18 0 0 3207

Igen,ez a kép már hűen tükrözi a kecskék jellemét:-)

Előzmény: fecske+ (3204)
booerang Creative Commons License 2015.06.18 0 0 3206

Ezt szóról szóra én is írhattam volna,úgy látszik,rokon lelkek a kecskéink:-)

Készülj,mert a Barack is ilyen,ráadásul ő nem visszafelé akart kijönni,hanem előre menni tovább,mikor ki akartam szedni.

Előzmény: fecske+ (3203)
booerang Creative Commons License 2015.06.18 0 0 3205

Mivel nálunk nem csúcstermelésű egyedek vannak,nagyon nem ugrott meg a mennyiség,de kicsivel több lett.

Nálunk eddig is kaptak estére szénát,de ez a fajta habzsolás nem volt jellemző,csak az új széna bolondította meg őket.

Előzmény: fecske+ (3202)
fecske+ Creative Commons License 2015.06.18 0 0 3204

 

 

Nálunk ez télen, lucernával teli kiskocsi behúzásakor figyelhető meg. :)

fecske+ Creative Commons License 2015.06.17 0 0 3203

A mi életünket azzal eszik meg, hogy kifelé még kimegy a feje, de vissza már nem, az a fránya szarv, ugyebár, hát az beakad. Aztán ott állnak nagy szerencsétlenül, kiszolgáltatva az elemeknek és a különböző szándékú és hajlamú fajtársaknak... és mindig van új, felnövekvő utánpótlás. 

Előzmény: booerang (3201)
fecske+ Creative Commons License 2015.06.17 0 0 3202

És több tejet adtak? Javasolják, hogy a zöldre éjjelre adjunk szénát és jobb a termelés... ha jól emlékszem, legalábbis.

Előzmény: booerang (3200)
booerang Creative Commons License 2015.06.17 0 0 3201

Írtad,adott kecske kisebb lyukon is befér.

Hát be!

A Khirkétől hozott kecskék nem kis termetűek,az öreglánynak elég szép szarva is van,tegnap megbontotta a vadhálót,eltört egy drótot,így lett egy 20x20cm-es lyuk 50 centire a földtől.

Ő és egy másik új azon átment a Gusztiékhoz,gondolták ott szebb fák vannak.

mára megcsináltam a lyukat,reggel az volt az első,nézték tegnap ott mentünk át,ma is meg kéne próbálni.De szerencsére jól dolgoztam,nem sikerült az újabb kitörés.

Előzmény: fecske+ (3194)
booerang Creative Commons License 2015.06.16 0 0 3200

Hát lehet!:-)

Elfogyott a tavalyi széna,ma este kaptak először az ideiből.

Mintha nem egész nap a legelőn lettek volna,úgy vetették magukat a szénarácsra,most néztem ki hozzájuk,megették az összeset.

Úgy néz ki,jó lett.:-)

Előzmény: fecske+ (3198)
fecske+ Creative Commons License 2015.06.16 0 0 3199

Nem tincses, de nagyon kecskés. :D

 

fecske+ Creative Commons License 2015.06.16 0 0 3198

Ezek kérlek vagy piszkosul jól nevelt, vagy piszkosul jól lakott kecskék. Vagy a festő piszkosul nem ismerte a kecskék jellemét, csak a küllemét. :)

Előzmény: booerang (3196)
booerang Creative Commons License 2015.06.11 0 0 3197

Igen,legalábbis egy része.

Miután a frissen elkészült kaszával múlt hét kedden lekaszáltam 2 hektárt,megnyugvással tértem nyugovóra.

Másnap,a tavaly kapott réten,ahol szétment a kasza,délelőtt nekiálltam.300 méter után ismét talált egy gyenge pontot,most máshol,de megint annyi.:-(

Így megint pihi,aznap bálázás a szomszédnak,ha már úgysincs tennivalóm,legalább az övé tető alatt.

Aztán pénteken megvolt az enyém is,egy darabig elég lesz,de még kell kaszálni,ha lesz mivel.

A mieink a kerítésen keresztül esznek,anyuka szépen odaáll a kerítés mellé,aztán jó étvágyat.

Előzmény: fecske+ (3194)
booerang Creative Commons License 2015.06.11 0 0 3196

Szép kép,de nem tudom,milyen kecskék ezek.

Nálunk már nem lenne levél a szőlőn,kihajtás közben,futtában is lerágják a leveleket:-)

Előzmény: fecske+ (3195)
fecske+ Creative Commons License 2015.06.11 0 0 3195

fecske+ Creative Commons License 2015.06.11 0 0 3194

Remélem, mindenkinek biztonságos helyen pihen az új széna - mi megkönnyebbülten néztük a gomolygó felhőket és még biztattuk is őket, kell az új fű - no de minket elkerült az eső, bár a jeget nem is hiányolnám különösebben...

 

Rég írtam, hát elújságolom, hogy kb. két hete született meg az utolsó kiskecskénk : fekete szülők gyermekeként egy koromfekete leányzó. Ez tetszik a szín egységesítésre törekvőknek! Megemlítem azért, hogy az anyai nagyanya és az apai nagyapa is szürke volt, tehát volt esély arra is, szerintem. 

Ismét igazolódni látszott egyik babonám: az eladott/elígért állattal van először baj... Kinézték az egyik kisbakunk, két nap múlva megbetegedett, de most már úgy látszik, rendben lesz (kopp-kopp-kopp!!).

Lezártunk hosszabb időre kiskecskéket, némelyik heteket töltött elzárva a mama kellemes, tejjel komfortosított közelségétől. Kiengedés után egy, azaz egyetlenegy anya nem engedte vissza maga alá arany fiát/lányát - egyenlőre, mert itt semmi se biztos. Ezt a próbálkozásunkat nem nevezném sikeresnek.

Ja és csináltunk bárányetetőt. Újabb tanulság: egy adott kecske kisebb lyukon is befér, mint azt Te gondolnád!!! :)

fecske+ Creative Commons License 2015.06.11 0 0 3193

:) Jó utat, jó pihenést Ben! Aztán nézd meg, mivel töltik tele az általad emelgetett poharat!! :)

 

Sokadszor estem abba a hibába, hogy "na már csak ez a pár nap, aztán!!!" Na, aztán is jön valami, amit le kell küzdeni, meg kell csinálni, túl kell esni rajta... 

Előzmény: ez-Ben (3192)
ez-Ben Creative Commons License 2015.06.11 0 0 3192

 

 :)) Nos, kedves Tincsesek !

 

 Rám maradt a fórum, mint szamárra a fül ! Dehát itt a Medárd és a nagy szabadságolások ideje ez teljesen érthető. Azonban most én is érzékeny búcsút intek az évi rendes fizetett szabadságomból kifolyólag. Persze, azért majd sokat gondolok Rátok és nem egy alkalommal emelem poharam kedves megegészségesedésetekre. ( Az orrotokra akáclevelet- nehogy leégjen- lehet lila ákác is !:)

 

ez-Ben Creative Commons License 2015.05.30 0 0 3191

 

 :)                                Tincses gidus a nagy bálán heverész

                                    Hosszú szőrét összeborzolja a szél

                                    A kis kecsó nyeregben érezheti magát

                                    Pattogtatja is bálamadzag ostorát...

 

                                                  ( Tincses gyermeknapi életkép, XXI.szd :)

MG Petimester Creative Commons License 2015.05.27 0 0 3190

:-)))  :-))) Huúú ! ...ez aztán a nem semmi. xDDD

Azzonal abbafejezem a horgászást is.

üdv.

Előzmény: ez-Ben (3189)
ez-Ben Creative Commons License 2015.05.27 0 0 3189

 

 :)) Hja... Kedves Barátom ! ( itt van Sabata !:)

 

  Kivánni tudni kell !...a szegény legény kifogja az aranyhalat és, mint a mesében csoooobb, vissza azt a vízbe. A hal- előírásszerűen- jó tett helyébe jót, teljesítem három kívánságod...

 a legény meglepődik és lázasan gondolkodni kezd mit is kivánjon.

 A távolban lát egy szép nagy házat

1.  Legyen olyan házam, mint az ott...és máris teljesült a kívánsága.

 

 A távolban lát egy formás, aranyszőke hajú hajadont.

2. Egy olyan szép mátkám legyen, mint az ott...és ez a kivánsága is teljesült.

 

No, mondja magában a legény a harmadikra nagyon oda kell figyelnem...

 

 A távolban lát egy lovat. ( pödrint egyet a bajuszán, rákacsintva a mátkájára :)

 3. Legyen akkora...mint annak a lónak... és láss csodát ez a kívánsága is teljesült.

 

  Egy kis szépséghibával, úgyanis a távolban lévő ló kanca volt !

Előzmény: MG Petimester (3188)
MG Petimester Creative Commons License 2015.05.27 0 0 3188

:-))  :-))) Háromszor kiáltottam mexikót !...és mégsincsen Kriszta melletem  ?   oO   *.*

Hiába ezt a varázsólgatást, még gyakorolni kell.  xDD   :-))

üdv.

Előzmény: ez-Ben (3187)
ez-Ben Creative Commons License 2015.05.27 0 0 3187

 

 :)) Ke-ju-hééééééééééé !

 

     Aki ezt háromszor elkiáltja... ( teljesül három kívánsága !;)

 

Előzmény: krisztina.mexico (3186)
krisztina.mexico Creative Commons License 2015.05.25 0 0 3186

Kecskehé! 

 

Ami annyit tesz jelen fórum esetében, hogy hurrá elkészült, olvasható...

 

 

A szó etimológiáját vizsgálván, elmondható, hogy alapját a "Juhé!" szó adja, ebből eredeztethető rövid idő alatt bekövetkező belső átalakulás után.

Figyelem! Nem tévesztendő össze az állat fajának felismerésekor kiadandó örömkiáltásra: "Juh-é!" ami már egy másik csűrcsavaros történet. :)))

Előzmény: euonymus (3179)
fecske+ Creative Commons License 2015.05.25 0 0 3185

Itt a jövendő Barackotok, bár nem egy remek kép, telefonon lőttem, a fényképező sosincs ott, ahol kellene.

Ő a fekvő, a tesó áll, mint látszik, az jóval vörösebb, de alig tarka.

fecske+ Creative Commons License 2015.05.25 0 0 3184

Egyszerűen nem lehetett eseménytelen, ezért kellett a defekt.

Remélem, a jó alkalmazkodóképessége megmarad, elvégre ott megszokik, aztán jöhet északabbra és küzdhet a helyéért a "nagyokkal" - na, nem a vezérrel; Kököjszi elnéző jóindulattal figyeli a legényeket, néha játszani is hajlandó, az aprónépet nem nagyon látja meg.

Előzmény: booerang (3176)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!