Keresés

Részletes keresés

szahmet Creative Commons License 2003.05.26 0 0 144
Szia!

Nem akarlak kiütni, de ez last minute útnak elég drága!!!
Ha ottöltöttél volna Hurghadában 2 hetet 4*-os szállodába és elmentél volna 4 faktprogramra akkor is kijöttél volna 180000-ből mindennel együtt nem last minute uttal!
Nem kapkodtad el egy kicsit? :-(

Előzmény: balu9999 (142)
balu9999 Creative Commons License 2003.05.26 0 0 143
Szia Hamar Mari !!
Bocsi most voltam a honlapján!!(Best Reisen))
Ugyanez az út csak 12 napos(11 éj) már nem 136.900 hanem 119.900Ft/fő + járulékos költségek !!!
Szerintem érdemes utánaérdeklődni!!

Üdv.:Balu !!!

balu9999 Creative Commons License 2003.05.26 0 0 142
Sziasztok!!

Épp egy hete kötöttem le az egyiptomi utunkat!!
Természetesen Last Minute út a Best Reisen-nél!!
Tartalma:
Cairo-Luxor-Hurghada 2

-11 nap (10 éj)
-All Inclusive
-Hotel ****(Calimera)
-1 nap túra Cairo-ba a piramisokhoz
-1 nap túra Luxorba

Persze a kirándulások nem egymás után vannak így közben pihizhetsz a parton vagy nézelődhetsz Hurghadában

Ára: 136.900 Ft

+ 15.000Ft illeték
+ 10.000Ft vízum(ezt ahogy Szahmet mondta magad is csinálhatod ekkor 6-7000Ft)
+ 1390Ft Stornóbiztosítás
+ Baleset,poggyász,beteg biztosítás 4000Ft

Összesen : ~167.000Ft/fő-re jön ki

Ehhez jön még Kb. 20-30 USD Baksis

Remélem tudtam segíteni!!

Üdv.:Balu!!

szahmet Creative Commons License 2003.05.24 0 0 141
Átgondoltam még egyszer, és úgy emlékszem, hogy még kaptunk 10000 Ft kedvezményt mert 4 fakt programot vettünk igénybe! /ez tzuti/
Így jött ki nekem a 2 hét költőpézzel mindennel együtt 200.000 Ft-ra.
Ha a fakultatív programokat nem számolom bele, akkor az előtte felsoroltak durván 140.000 Ft-ra jöttek ki.
A fakt programokat te választod kinnt, de ezeket tényleg érdemes megjátszani, mert nagy élmény!
Előzmény: szahmet (140)
szahmet Creative Commons License 2003.05.24 0 0 140
Szia!

Igen fejenként! De mi lekötöttük at utat még márciusba.
Most lesznek akciók, úgyhogy még lejjebb mennek a szállodaárak, érdemes odafigyelni!
Nem tudom mennyit szeretnél rászánni, de ha esetleg ennyit már nem, at akciós utakból biztosan tudsz maj választani, és lehet, hogy oda is lesznek akciók ahova javasoltam!
Az akicióktól nem kell tartani, nem a szállodák rossz színvonala miatt olcsó az út, hanem azért viszik le az árat, mert bizonyos intervallumban, kevesebb a megrendelő, és a repülőgép miatt akcióznak, hogy tudják telíteni a chartereket.

Előzmény: Hamar Mari (139)
Hamar Mari Creative Commons License 2003.05.24 0 0 139
tehát fejenként volt ennyi?
Előzmény: szahmet (137)
szahmet Creative Commons License 2003.05.24 0 0 138
Ja, és megnéztem, ugyannannyiba kerül a szálloda mint tavaly!
Csak most úgy van. hogy az első hét olcsóbb lett mint tavaly a második hé meg drágább lett mint tavaly, és így pont annyiba kerül mit tavaly.
Egyébként mi a Hotel Palma De Miretteben voltunk.
/százszor szebb a szálloda mint amilyen képek meg vannak róla jelentetve/
5 perc autóútra van Hurghada központjától, a taxi 1 font/ főért simán bevisz.
Nagyon ajánlom, a konyha is kitűnő!
Előzmény: szahmet (137)
szahmet Creative Commons License 2003.05.24 0 0 137
Szia!

Tájékoztató adatként: Mi tavaly 180000 Ft-ot fizettünk a következőkért:

Repülőjegy
Légibiztonsági díj
Transfer
Repülőtéri illeték
Baksis
Vízum
Biztosítás /legdrágábbat kötöttük/
4****-os luxushotel félpanzióval 2 hétre
Egy nap beduinos jeep safari az Arab sivatagban /tevegelés, szurdokba egy kis kirándulás-naplemente a sziklák között, vissza a beduin faluba, vacsora, zenés-táncos befejezés, hazaindulás csillagnézegetés a sivatagból/
Egy nap Luxor /Deir El Bahari-Memnon kolosszusok, Hatsepsut szentélye, alabástom műhely, Királyok völgye, kaja a Niluson egy állóhajón, Karnaki templom/
Egy nap Cairo / /Múzeum, piramisok, Sfinx, kaja egy vendéglőben, papírusz múzeum/
Egy nap snorcling túra /jachttal irány a korallzátonyok, búvárkodás pipa-szemüveg-békatalp 2 szer, kikötés Giftunon gyönyörű fehér homokos strandon, kaja a hajón/
A programoknál az árba benne vannak a belépőjegyek is, csak a kameráért ill. fényképezőgépért kell fizetni a múzeumban és a Királyok völgyében, ha jól emlékszem 10 font.
/1 font kb. 60 Ft/
Tehát nekünk ez volt 180.000 Ft-ba.
Ezen felül és úgy költöttem 40.000 Ft-ot, hogy 10 embernek vettem hazára szuvenírt, ezen felül magamnak dolgokat jócskán, aranyat /egy nagy egy kicsi skarabeusz, és egy gyűrű/, discoba és vendéglőbe is voltunk többször, taxi minden nap, ásványvizek, zsömle.
Ebédre kaját mi itthonról vittünk, ilyen előre dobozolt csirkefalatokat különféle mártásba, mert az kitesz egy kaját, és hidegen fogyasztható.

üdv: szahmet

Előzmény: Hamar Mari (136)
Hamar Mari Creative Commons License 2003.05.23 0 0 136
köszi, én is úgy gondolom, hogy jobban körülnézek, mert a lentivel számolva 120 körül van a vége kb. és még ami meglephet...

köszi

Előzmény: szahmet (134)
szahmet Creative Commons License 2003.05.23 0 0 135
Szia!

IQ szint, gyök 2! És azt hiszi menniyire jó fej!
Kész! Hihetetlen, és meg lettek volna sértve, ha probléma lett volna a kiöntésből!
Én nem részletezem le amiket tapasztaltam, legalábbis itt nem, mert mert kipontozhatnám a felét a szövegeknek amiket megeresztettek, és akkor még le se írtam mit csináltak.

üdv: szahmet

Előzmény: szvic (132)
szahmet Creative Commons License 2003.05.23 0 0 134
Szia!

Szükséged lesz még vízumra amivel akkor jársz a legjobban, ha magad intézed a követségen, mert olcsóbb mintha az utazásiiroda intézné! kb.:6-7 ezer Ft.
Ezen kívül nem láttam, hogy írtad volna a repülőtéri illetéket, úgyhogy ha nincs benne az árba még az is rájön! kb.: 14000 Ft és még lehet, hogy Cairo és Hurghada között is felszámolnak, ezt meg kéne érdeklődnöd!

Ezeken kívül elenyésző az ásványvíz 1-3 font között érdemes venni, a taxi ami személyenként 1-2 font /előre kialkudandó ár!!! és Hurghadára érvényes/. Ezek a fix kiadások amiket ki kell fizetni, ha Egyiptomban létezni akarsz.

Választható:

Nem tudom mikor mész de ha még van egy 3 heted indulásig ajánlom a tífusz elleni védőoltást, hogy semmiképp ne legyen hasmenésed!!! kb:4000 Ft az oltóanyag ára.

Ha már Egyiptomban vagytok én befizetnék még egy 1 napos Luxor kirándulásra, ár változó kb:50 USD/fő
és ne hagyd ki Giftunt a snolki túrát a korallzátonyoknál szintén 1 nap.
A szórakozóhelyekre 20-25 font körül mozog a belépő /természetesen egyiptomi fontról beszélek/, a Papas Beachbe van 4 vagy 5 gratis ital is a belépő árában.
Ha megengedsz egy megjegyzést, ez nem annyira jó ár!
Nézz utánna jobban, most lesznek akciók, szerintem, ha befizetsz egy sima nyaralásra, és onnan rendezed magadnak a fakultatív progranokat, jobban jársz, még akkor is, ha drágább egy kicsit mint amennyit írtál, csak összevetve a pénzedért több mindent fogsz kapni, ha jól megszervezed!
Ha kell segítség szólj, és javaslom a Kartago tours katalógusait /a netes árak nem valósak/
Gondold át, nem akarlak lebeszélni, imádom Egyiptomot, csak szerintem sokkal jobb nyaralást kerekíthetnél magadnak most, hogy jönnek az akciók ezerrel! :-)

üdv: szahmet

Előzmény: Hamar Mari (133)
Hamar Mari Creative Commons License 2003.05.23 0 0 133
Üdülés Hurghadán: Hotel Seagull 4* - kairói városnézéssel

Ország: Egyiptom

Város: Hurghada
Utazás: repülőgép
Szálláshely: 4 csillagos szálloda
Ellátás: félpanzió
Időtartam: 7 éj
Ár: 85000 Ft

Az árak tartalmazzák:
- 2 éj Kairóban 4 csillagos szállodában + 5 éj Hurghadán
- a megadott alapellátás,
- transzferek,
- utazás BUD-CAI-HRG-BUD szakaszon az Egypt Air menetrend szerinti
járatával,
- telepített magyar idegenvezető,
- kairói városnézés magyar nyelvű idegenvezetővel (Piramisok, Szfinx,
Ó-Kairó, bazár, Egyiptomi Múzeum nélkül)
PROGRAM:
1 éj Kairó + 5 éj Hurghada + 1 éj Kairó vagy 2 éj Kairó+ 5 éj Hurghada
menetrendtől függően

Milyen kiadásaim lesznek még ha esetleg bevállalom ezt az utat? Segítsetek!

szvic Creative Commons License 2003.05.23 0 0 132
Szia szahmet,

ne is említsd! Olyan csapattal voltunk,hogy csak kerültük ahol tudtuk. Pedig nem érzem magam annyira antiszociálisnak. pl.: Volt egy jópofa társaság aki a beduinok vizét húzás után a földre kiöntötte és kijelentette itt nincs vízóra.
Ilyen csoporttal voltunk.

V.

szahmet Creative Commons License 2003.05.23 0 0 131
Szia szvic!

Minket is előszeretettel néztek orosznak, de talán azért mert az egyik barátnőm meg én szőkék vagyunk!
Te, vagy akivel voltál nem szőke, szőkésbarna, esetleg vöröses?
Mert, ha igen akkor megvan a válasz!

A Magyarokra jellemző a felesleges pánikkeltés, szerintem élvezik is!
Akkora hülyeségeket tudnak megcsinálni, hogy hajmeresztő, és olyan primitíven tudnak viselkedni, hogy komolyan mondom legtöbbször amikor külföldön vagyok a fülemet farkamat behúzom amikor közlöm, hogy magyar vagyok!
A magyarnak akkor jó ha para van, meg ha van mit otthon elpletykálni a szomszédnak, különben sz..t se ér egy nyaralás!
Minden évben kikapunk valami balféket a repülőn vagy a buszon aki vagy akik miatt ég az egész csoport!
És akkor még hol van az, hogy eleve mi a vélemény a nőkről nemcsak Egyiptomban, hanem Európa szerte!
Az még egy dolog, hogy az ember azért ég kinnt mert magyar, de, hogy még ráadásul nő is...
Sajnos mindenhol tudják hova rakjanak minket, s hiába nem vagyunk olyanok a kaptafa megvan.
Na jól elkanyarodtam a zavargásoktól, de sajna ez van kinnt zavargás ide vagy oda!

üdv: szahmet

Előzmény: szvic (129)
szahmet Creative Commons License 2003.05.23 0 0 130
Sziiia!

De rég voltál erre!
Nem tudom, mi életünk legrosszabb halát ettük azon a hajón, de nem csak nekünk nem ízlett, lehet, hogy nektek más fajtát csináltak!
A miénk valami iszonyat volt, olyan íze volt, hogy egyből kersztbe állt a szemem még az első falinál, pedig nagyon fininek látszott, rá is voltam kattanva az első harapásig...!
Az üdítő viszont hideg volt! A Pepsi Cola is meg az ásványvíz is, sőt még a dinnye is!
Colát persze nem ittunk mert az arab Colát még a repülőn megszívtuk, meg amúgy is többnyire ásványvizet iszunk.
Mire hazaértünk úgy kopogott a szemünk, hogy szinte hallani lehetett!
Egyből rohatunk akajáldába enni valami finomat!

A higi kendő jó ötlet, nállunk is volt, jó szolgálatot tett!

Ja, nekünk a felszerelés is tök korrekt volt amit adtak!

Előzmény: rfpxl0 (128)
szvic Creative Commons License 2003.05.22 0 0 129
Szia szahmet,

Igen most is rázós a helyzet, és márciusban is az volt. A magyar túristatársak össze-vissza rémiszgették egymást pl.:már csak egy idegenvezető maradt a többi hazament stb.
Aztán a reptéren mégis ott volt mindegyik.
Egyébként az orosz all inclusive túristák maradtak azok után,hogy a magyarokat hazahozták.
Repülő nem került, úgy ment ahogy jött.
A kairói túrán pedig valahogy csak összejöttek a buszok. Még keleti túristák is ellépték a szfinxet.(A fotóink is megörökítették.)
Egyébként nem értettm,miért akartak mindig velünk oroszul beszélni.Tudunk mi angolul.Érdkekes volt feleleveníteni az orosz szavakat :)

szia
V.

rfpxl0 Creative Commons License 2003.05.22 0 0 128
Szahmet.... nemértelek, hogy lehet gáz az a hal, amit a hajón adnak?
(esetleg láttad hogyan készitik el?:))
Ezek szerint én a kevesek közé tartozok, mert nekem irtózatosan ízlett sőt 2 adagot ettem mindjárt.:)
De az tény, hogy a hozzá adott kisüveges pepsikóla meleg volt és nagyon nemfinom. (a hűtöttet természetesen plusz pénzért adták.

Ha még nem mondta volna senki, vigyetek magatokkal búvárszemüveget (pipásat lehetőleg), mert még aki nemszeret annak is érdemes nézelődnie... és amit ott adnak az nem éppen a higéniáról híres:)
A fényképező nagyon jó ötlet nekünk sajna nem jutott eszünkbe... a búvárszemüveget se vittünk magunkkal, úgyhogy kint kellett venni egy párat.
A meleg meg nagyon jó lesz, amiatt nem kell aggódni, de azért ilyen frissitő illatos kendőket(mentolos, citromos stb.) lehet vinni, mert az nagyon jót tehet:)

Előzmény: szahmet (121)
szahmet Creative Commons License 2003.05.22 0 0 127
Szia szvic!

Hát igen, ha másodmagaddal mész, vagy ha egy egész család megy az mindjárt nem is olyan olcsó!
Ez, a munkahelyes őrület egy csomó ismerősömet elvágta idén is a nyaralástól, szegények tök kivannak!
Én idén végzek a suliba, úgyhogy még idén nyáron kihasználom az alkalmat 2 hétre, hátha jövőre mégse jön már össze!

A helyzet talán realizálódott, legalábbis mennek a gépek, de az újabb merényletek miatt, megint nagy lesz a feszültség!
Az egyik barátnőm anyukája már szét aggódja magát, mert volt balhé Líbiában,Algériában, Marokkóban, most még a hírek is ezt skandálja, és ezek /Líbia, Algéria/ határosak Tunéziával, úgyhogy szegény tök kész van!
Remélem nem lesz semmi gond idén sem!

üdv: szahmet

Előzmény: szvic (126)
szvic Creative Commons License 2003.05.22 0 0 126
Szia szahmet,

nagyon jó lehet a 15 napos körút,csak a munkahelyről ha elmegyek két hétre nem örülnek,sőt a szabim fele is elmegy.És ha nem egyedül megyek akkor már 600eFt. Tehát nekem egy másik lehetőség: egyik alkalommal 4 napos Kairó, másik alkalommal Hurghada,helyi utazási irodákkal való szervezés.
Egyébként igen, Kartágóval voltunk.Mi voltunk az utolsó magyar csoport márc 21-én akiket hazahoztak az összes idegenvezetővel az iraki háború kezdetén.
Gondolom azóta újra megindult az utazás.

üdv
V.

szahmet Creative Commons License 2003.05.22 0 0 125
Szia szvic!

Nincsnek egymástól messze, ha jól tudom.
Nekünk is annyi volt, látom ti is Kartagosok vagytok! :-)
A Kartago Abu Simbelbe nem megy, sőt Luxor a legdélibb hely, ahova szerveznek fakultatív programot!
De a helyi irodák szerveznek sok helyre, és sokkal kedvezőbb áron!
Tavaly egy család 3 főre 2 napra Luxorba fizetett összesen 75 USD-t! Az egy picit jobb ár mint amennyiért mi voltunk nem??? :-)

Most néztem az interneten egy körutazást, hát leesett az állam!
15 napos körutazás, és ami létezik megmutatnak mindent Egyiptomban! 300.000 Ft, de ha belegondolsz egyáltalán nem drága, mert ha ott vagy és külön megszeretnéd nézni ezeket a dolgokat, az tuti, hogy legalább a duplája!
Lehet, hogy ha lesz még ilyen jövőre is, megpályázok egy ilyet!
Egész Alexandriától mutatnak meg mindent majdnem a szudáni határig!
Szerintem ez nagyon jó ár, de csak májusban meg októberben lehet menni, nem baj jövőre már nem zavar a suli! :-)

üdv: szahmet

Előzmény: szvic (124)
szvic Creative Commons License 2003.05.22 0 0 124
Szia,

igen ez bennem is felmerült, hogy onnan nem lehet egykönnyen elmenni sehova. Asszuán engem is érdekelne. Abu Simbel az még délebre van?Egyiptom déli határánál,nem?(ott van a legmelegebb egész Afrikában :) )
Oda el lehet jutni a Kartágoval? Vagy más ötleted lenne erre? Luxor nekünk fejenként 55dollár volt kedvezményes csomag árban. Hurghadán vannak utazási irodák.Velük lehet leszervezni valamit?
üdv
V.

szahmet Creative Commons License 2003.05.21 0 0 123
Szia!

Még csak egyszer voltam Egyiptomban, tavaly, de nem utoljára az biztos!
Sharm El Seikhben nem voltam, jókat hallottam róla, de a búvár ismerőseim jobban szeretik Hurghadát!
Sokan választják úticélul, csdak az az igazság, hogy a Sinai nagyon messze van mindentől!
Hová mész fakt programra Cairón kívül?
Luxorba már 50000 Ft-ért le is visznek!
Szóval nem tudom, és biztosan Hurghadát fogom újra választani amikor megyek, mert még egyszer meg akarom csinálni az összes fakulatatív programot amit tavaly+ szeretnék elmenni Assuanba, az elefánt szigetre meg egy-két helyre!
Ez nem megvalósítható a Sinairól!
Azaz megvalósítható, csak olyan áron, hogy abból már el lehet menni 2 hétre Arubára! :-)
Persze ezeket a fakt programokat a Sinairól repülővel bonyolítjál többnyire, azért ilyen drága, de láttam buszos utat is!
Hurghadából is 8 óra lemenni Luxorba, akkor a Sinairól?

Az 57 fokot nagyon nehéz kibírni, nem tudod szinte semmivel hűteni magad, mert ha legyezed magad ugyanazt a forró levegőt legyezed magadra.
Veszed a levegőt a szádon, és nem is tudom, olyan mintha a hajszárítónak a meleg levegője irányulna közvetlen a szádba, az arcodba!
És áll a levegő, semmi de semmi légmozgás, árnyék szinte sehol, és a csóró katonák fekete egyenruhában vigyáznak rád!
Méga testőrök is sötétzöld zárt öltönyben vannak!
Még ki se gombolhatják a zakójukat mert ott a gépfegyver alatta!
Nekik lehet a legrosszabb!

üdv: szahmet

Előzmény: szvic (122)
szvic Creative Commons License 2003.05.21 0 0 122
Szia,

hallottam az idegenvezetőtől a 57 fokos Luxorról.Nem is értem hogyan lehet kibírni és valaki nem lesz rosszul.
Hányszor jártál Egyiptomban?Jártál a másik üdölő helyen:Sarm El Seiken? Hallottál valamit róla?

szahmet Creative Commons License 2003.05.21 0 0 121
Szia Balu!

Amikor mi tavaly voltunk a tengervíz 30 fokos volt. Szerintem nektek is lesz egy 25-26 fok már júniusra való tekintettel!
De a medencékbe prímán le lehet hülni!
Amúgy ne aggódj, szerintem a 40 nem lesz gáz /monjuk én nagyon jól bírom a meleget/, azért más kinnt 40 fok mint itt 35!
Biztos, hogy alkalmas a tengerpart búvárkodásra, de ne hegyjátok ki semmi képpen a snoki túrát Giftunon!
Gyönyörű lesz, azt garantálom!
Ha elfogadsz egy tanácsot, mindenképpen vigyetek ki magyatokkal vízalatti fényképezőgépet! /Porstnál lehet kapni egyszer használatosat vagy az Auchan is szokott akciózni kb.2500-3000 Ft komolyabb fölösleges ugyanolyan jó kép csinálható vele is!/
Mi is ilyet vettünk és nagyon szép képeket csináltunk a víz alatt!
Ja és még egy! Ugyan kaptok kaját a hajón, erre a túrára ha másnak nem biztonsági tartalékként, vigyetek magatokkal valami szenyát, mert az a hal amit a jajón kaptok nagyon gáz!
Nagyon kevés embernek ízlett, pedig én szetetem a halat, de ez tényleg nagyon gázos volt!

Amúgy ha ezen a topicon visszaolvasol, még hasznos infókat tutira találsz mert rfpx10-el eléggé kimerítettük a dolgot!

üdv: szahmet

Előzmény: balu9999 (119)
szahmet Creative Commons License 2003.05.21 0 0 120
Szia!

Akkor az nem az a Mohamed akire én gondoltam!
Nállunk is volt egy, nagy mókamester, és ő volt több szállodában is, ezért kérdeztem.
A 23 órás túrák tényleg baromi fárasztóak voltak, gomndolom nektek még jobban, hogy egy hétre volt sűrítv minden!

A taxisokkal nekünk nem volt gondunk leszámítva egy alkalmat.
Teljesen korrektek voltak velünk, beszállás előtt kialkudtam a fejenként 1 fontot és már vittek is.
Éjjel fizettünk fejenkénz 3 fontot, de az már olyan hajnal 4 körül volt!

A baksist nállunk beszedték, és vége volt!
A szállodában senki sem várt el egy petákot sem!
Az össz borravaló, annyi volt a 2 hétre amit kiadtunk.
Amúgy nem csak a túravezető kap a 10 fontból, hanem a buszos, stb.

Amikor mi voltunk, mi 53 fokban szálltunk le, ez volt a legmelegebb nap Hurghadába, egyébkén átlag 46-48 ok között megállt a hőmérséklet.
Luxorba nekünk 57-fok volt, úgyhogy kimerítettük a gatyarohasztó meleg fogalmát!!!
Nekem a 47 fok még teljesen jó, de az 57-be már azt se tudtam hova rakjam magam!
Levettem a sapkám, feltettem a sapkám, és egész nap vedeltem a vizet!
Úgy jöttünk haza a nyaralásról, hogy pedig egész nap ettünk rendesen, mert rogyásig volt a svédasztal, hogy mindegyikünk fogyott 3-4 kilót!
Mondjuk mi július 26-tól augusztus 9-ig voltunk kinnt.

üdv: szahmet

Előzmény: szvic (118)
balu9999 Creative Commons License 2003.05.21 0 0 119
Sziasztok!!

Köszönöm a tanácsokat, megjegyzéseket!!
Már nagyon várom az utazást, alig birok magammal!!
Csak az lesz kicsit gáz, hogy 40 fok lesz na de ezt a tengerben el lehet viselni no meg a látvány mindenért kárpótolni fog!!Na és azt hallottam a tengerpart csodálatos hely búvárkodásra!!
Egyébként nem jön valaki hasonló időpontban nyaralni??

Üdv.:Balu!!

szvic Creative Commons License 2003.05.21 0 0 118
Sziasztok!

szahmet! Mohamed a Sultan Beach környékén dolgozott.Alacsony, 40kg-s figura kék pólóban és napszemüvegben jött felhajtani a népet a motorcsonakjaira. :)
Igen, egy hetes túrán voltunk,feszített programokkal.Főleg Kairo!23 órát talpon lenni!
A vásárlási és alkudozási procedurába már a vége felé belejöttünk.Ismertük az árakat és mi is szédítettük az árusokat,ahogy ők minket.
A taxikkal nem tudtam megbarátkozni.Ha megállapodunk az árban az út előtt akkor miért kell alkudozni az út folyamán.Sőt a végén pedig bűvészi ügyességgel kicserélték az 5LE-t 50 piaszterre.Mi ezt a trükköt ismertük,így nem tudott átvágni.De betámadtak azok után hogy közöltem: you changed it! De a szálloda elé már nem mertek jönni hőbölögni.
Ami meglepett az a 10 dolláros borravaló fejenként a túravezetőnek,amit leadott a szállodának.Ennek ellenére minden alkalmazott nyomult a baksisért.10 dollárból annyi baksist adtam volna a személyzetnek,hogy körbeugráltak volna.Hallottam a rutinos egyiptomi túrista már nem ad 10dollárt.Nem is nagyon reklamálnak utána.
www.met.hu-n láttam az hurghadai időjárást.45 fok Luxorban!Ütő.Ilyenkor már csak víz melett lehet kibírni.
üdv
V.

szahmet Creative Commons License 2003.05.20 0 0 117
Szai balu!

Gyorsan megnéztem a neten a szállodátokat!
Nincs féli valótok, ez egy színvonalas, nemrég épült szálloda! Gyönyű helyen lesztek!
Egyetlen gáz, hogy egy kicst messze vagytok, így a taxi kb. 4-5 font lesz majd személyenként, hogy bemenjetek Hurghadába!
A taxit mindig ki kell alkudni addig ne szálljatok be, amíg nincs egy fix ár, és csak akkor fizessetek amikor kiszállattok!Kérdezz bátran!

üdv: szahmet

Előzmény: szahmet (115)
szahmet Creative Commons License 2003.05.20 0 0 116
Szia szvic!

Mi tavaly voltunk a Kartagoval Egyiptomban, mi is ezeken a fakultatív programokon vettünk részt!
Az a Mohamed akinél a kis Giftunt befizettétek, nem egy coffos hajú néger mókamester? :-)
Látom ti csak egy hetet voltatok, elég húzós lehetett ennyi fakultatív programmal!
Mi szépen elosztottuk a két hétre.
Merre voltatok szórakozni? /Papas Beach, Calypso?/

üdv: szahmet

Előzmény: szvic (112)
szahmet Creative Commons License 2003.05.20 0 0 115
Szia balu9999!

A szállodát sajnos nem vágom, voltam kinnt tavaly két hetet, ha bármivel kapcsolatban van kérdésed, nyugodtan tedd fel és válaszolok rá!

üdv: szahmet

Előzmény: balu9999 (114)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!