Keresés

Részletes keresés

szahmet Creative Commons License 2003.05.29 0 0 167
Szia!
Küldöm a mailt!
Előzmény: tom0477 (166)
tom0477 Creative Commons License 2003.05.29 0 0 166
Szió Szahmet!

Köszi az infót, lehet régebben irtál már az árakról és a helyi sajátoságokról, de nem volt időm átolvasni az egész topicot. Ha nem gond mesélnél még? Akár itt akár mailben. Alaposan fel akarok készülni, és a helyi sajátosságok nagyon érdekelnek, mit érdemes vásárolni, milyen volt a Mirette ahol voltatok stb. (pl azt már tudom melyik discot javaslod). Elég sok helyen jártammár, de Egyiptomban még nem. Utoljára Tenerife-n jártam, nagyon jó volt, bár már voltam párszor, lassan jobban ismerem mint Pestet :-)

L-Gee neked is köszönöm a segitséget, most meg is nézem, 17 euro nagyon korrekt ár.

Előzmény: szahmet (164)
L-Gee Creative Commons License 2003.05.29 0 0 165
tom0477,

csak egy tipp: http://www.voodoodivers.com

Itt vannak árak is, szerintem 17 euro nagyon korrekt egy komplett felszerelésért.
Aki már merült velük, azt mondja, hogy nagyon profi társaság. Mi is hozzájuk megyünk.

Előzmény: tom0477 (163)
szahmet Creative Commons License 2003.05.28 0 0 164
Szia tom0477!

A Golden five egy gyönyörű, színvonalas szálloda!
Az egyetlen probléma vele az, hogy messze van Hurghada központjától!
De ez a probléma, nem is lesz probléma, mert ha jól tudom a szállodának saját buszjárata van Hurghada központig!
De, ha esetleg nem lenne, millió egy taxis fog versenyezni atért, hogy hozzá szálljatok be /személyautós taxival ne menjetek, csak mikrobuszossal/, mivel elég messze vagytok kb.4 font lehet személyenként.
Taxiárról kérdezzétek a szállodában dolgozó fiatalokat, ők meg fogják mondani a frankót az tuti! /a parton serénykedő srácokról beszélek, ők mindig tudnak mindent, tőllük kérdezzetek bármit, vágni fogják!/
A búvárcucc témában is őket ajánlom, mert ismernek mindenkit, és, ha pacsiba lesztek velük, lehet, hogy elvisznek egy-két helyre, ahol jó áron fogtok tudni bérelni, csak azért mert ő vitt oda, és tudnak ajánlani hajót is ami kivisz!
Én a Palma De Miretteben voltam tavaly, de azok a srácok dolgoznak a Goldenbe is, forgással.
Azért javaslom őket s nem az idegenvezetőt, mert valamikor akkora hülyeséget tudnak mondani, hogy az fáj, vagy azt se tudják miről van szó!

Szia: szahmet

Előzmény: tom0477 (163)
tom0477 Creative Commons License 2003.05.28 0 0 163
Sziasztok!

Mi július közepén megyünk 2 hétre Hurghada-ba, és érdekelne tud-e valaki bővebbet a Golden five szállodáról. A progikat már nagyjából megterveztük, és remélem sokat is tudok búvárkodni. Apropó! Tudja valaki milyen áron lehet könnyűbúvár felszerelést bérelni (palack, ruha stb)

Köszi

szahmet Creative Commons License 2003.05.28 0 0 162
Szia!

A Havrixot kivonták a forgalomból! Helyette Avaxim van!!!
Amúgy egyetértek veled, tavaly mi is beoltattunk magunkat, nem is bántuk meg!
Januárba kellett ismételni a Hepatitis-A-t és akkor már az Avaximot kellett kiváltanunk!

Előzmény: dittt (160)
szahmet Creative Commons License 2003.05.28 0 0 161
Szia!

Nekem tegnap meg tegnapelőtt volt írásbelim és 11 lesz szóbeli!
Július 16 megyünk, már zabszem nem fér!

Előzmény: rfpxl0 (159)
dittt Creative Commons License 2003.05.28 0 0 160
Sziasztok!
Az oltásokhoz szeretnék hozzászólni.
Lehet, hogy mi félősek vagyunk, de úgy gondoltuk, hogy beoltatjuk magunkat.
Utána jártunk a dolgoknak és az alábbi a helyzet:
Az ANTSZ-nél egy nagyon kedves hölgy megnézte a nemzetközi ajánlásokat és abban szerepel ajánlottként a HEPATITIS A és B, a hastífusz és nyári időszakra a malária.
A HEPATITIS A és B ellen megkapott oltási sorozat tulajdonképpen egy életre szól, így nem felesleges, bár az ára elég húzós.
1 felnőtt ENGERIX B vakcina 4080 Ft. A gyereket nem tudom, mert a gyerekeim már 1996-ban megkapták. 3 oltásból áll, az első után egy hónap múlva, majd 1 év múlva kell ismételni.
HEPATITIS A ellen felnőtteknek a HAVRIX kell, ennek ára: 4049 Ft. Gyerekeknek jó lenne a HAVRIX 720 Junior, ami kb. 2800Ft-ba kerül, de ez jelenleg nem kapható. Így marad a TWINRIX, melynek ára szintén 4000 Ft felett van. Ezeket az oltásokat felírhatja és beadhatja a körzeti orvos is.
A hastífusz elleni szert viszont állítólag nem. Ennek oltását a bp-i nemzeközi oltási központ vagy a megyei ÁNTSZ-ek végzik. Árat nem tudok, bár talán feljebb valaki 4000Ft körüli árról írt.
A malária ellen nem oltás van, hanem tabletta.
Neve: DELAGIL és összesen 256 Ft-ba kerül a 30 szem. Ennek ajánlott szedése: 1 héttel utazás előtt 36 kg testsúly felett heti két szem a hét egy napján egyszerre bevéve, majd utazás alatt minden héten ugyan azon a napon, mint az első adagot két szemet bevenni. Utazás után még négy hétig a heti két szem az ajánlott.
Persze mindenki eldöntheti, hogy él-e ezzel a lehetőséggel vagy sem. Gondoltam, akit érdekel annak hasznos lehet. Nem akarok senkit sem rá-, sem lebeszélni róla.
rfpxl0 Creative Commons License 2003.05.28 0 0 159
:))) Najó, valószinüleg ugyanott voltunk, csak máshogy itéljük meg a dolgokat, plusz még ami rontja a helyzetet, OFF hogy nekem vizsgaidőszakom van(holnap épp vizsgázom makroökonómiából) aztán most a szokottnál is kritikusabb vagyok...

A szomszédokkal szerencsére nincs gond, egyik 24 órában dolgozik, a másik meg túl messze van:)

Mikor is mész idén nyaralni?

Előzmény: szahmet (158)
szahmet Creative Commons License 2003.05.28 0 0 158
Jajjj! Az nem olyan! Tényleg lehet, hogy több falu is van?
Dehát te is Kartagos voltál!
Akkor pedig ugyanabban kellett lennünk, igaz mi egy héttel később voltunk!
Lehet, hogy műsorváltozás volt! :-)
Balhé van mindig, minden héten balhézok a balfék szomszédommal, de valahogy nem dob fel a dolog!
Arról nem beszélve, hogy,hogy nyomod be fakultatív programnak?
Üdvözöljük Önöket a Jól Rátours utazásiiroda jóvoltából!
Mai programunk fénypontja, Kati kontra Rózsi néni!
Egy élmény lenne! :-)
Előzmény: rfpxl0 (157)
rfpxl0 Creative Commons License 2003.05.28 0 0 157
úgylátszik más faluban voltunk...(mert nálunk egy kislány hastáncolt az tuti, meg beszállt az egyik német idegenvezető)
a balhé kedvéért meg nem kell olyan messzire menni, felheccelem a kutyámat és már itt a balhé...:)
Előzmény: szahmet (156)
szahmet Creative Commons License 2003.05.28 0 0 156
Szia!

Persze, hogy műfalu, de balhénak jó! Nekünk tetszett! Kit érdekel?
Azért mentünk, hogy jól érezzük magunkat nem azért, hogy megnézzük, hogy milyen márkájú az antenna a kisházon! A jókedvet meg biztosították, és mi baromijó társasággal voltunk, úgyhogy eleve volt hangulat!
Minket nem oltogattak hülyeségekkel az idegenvezetők pedig szerintem ti is az Osamával, Rékával és a Szilamérral voltatok nem?
Vittük a kaját, ééés?
A szállodán kívül ott volt a legkirályabb kaja!
A gyerekek a szamárral játszottak amikor odamentünk, oda se jöttek hozzánk!
Egy kisfiú hastáncolt egy másik pasival.
A pali jó hastáncos volt, amúgy a két hétben nem láttam jó hastáncosnőt Egyiptomban, elég középszintüek!
Meg sok kinnt az orosz hastáncos, na azok még a középszintet se ütötték meg! :-)

Amúgy egyes helyeken egy tevegelés került annyiba mint amennyiért voltunk ezen a programon, amibe még benne is volt a revegelés!

Előzmény: rfpxl0 (153)
szahmet Creative Commons License 2003.05.27 0 0 155
Szia!

Abu Simbelben sajnos nem voltunk, de még megyek Egyiptomba, úgyhogy be fogom pótolni!
Nekem is gyerekkori vágyam volt elmenni Egyiptomba, felejthetetlen élmény volt!
Biztos vagyok benne, hogy nagyon tetszeni fog neked!

Szia: szahmet

Előzmény: balu9999 (152)
szvic Creative Commons License 2003.05.27 0 0 154
Sziasztok!

Igen a beduin falu az egyértelműen mű falu.
De a naplemente nem volt annyira jó hiszen a nap teljes fényerővel a hegy mögé ment,de akkor még fent volt a nap a hegy mögött.
Sokkal jobb képeket csináltam a tenger feletti napfelkeltéről amikor Luxorba mentünk hajnal ötkor.
üdv
V.

rfpxl0 Creative Commons License 2003.05.27 0 0 153
Erről a jeep safariról szeretnék egy kicsit más megközelítésből irni...
Tény, hogy száguldoznak a sivatagban, jót lehet szórakozni a soförrel de pl. engem zavart ami abba a beduin faluba volt. (egyáltalán nem a mocsok, meg a kosz meg a meleg, az teljesen normális, hanem az oltári nagy hazudozás...)
Szóval amikor az idegenvezetők folyton azt hajtogatják, ezek itt élnek egész évben, a gyerekek nem járnak iskolába, semmi kapcsolatuk nincs a külvilágal, akkor baromira bosszantó tud lenni, hogy a házak mögött letakarva ott áll a kis családi jeep és kiáll a tv antenna, amit nemhiszem, hogy a turisták hagytak ott.
Másik ez a vacsora... szép dolog, hogy leültetnek körbe, aztán kibontják azokat a cuccokat amiket a jeep tetején hoztunk de ne mondja közben az idegenvezető, hogy az itteniek egész nap ezen dolgoztak (mert az egy pászka, vagy nemtudom milyen lepényt leszámítva minden dzsippek tetején hozott anyag volt,).
Milyen az a beduin falu, ahol futószalagon érkeznek a turisták és mindenkinek megvan a helye, te most ebbe a sátorban teázol, másik sátorba pihensz, harmadik sátorba pedig a kendőkkel játszol közben pedig megnézed a patikát és megkostolod a lepénykészítők cuccait...
Túl mű... igazi patyomkin falu, és akkor még nembeszéltem a jólirányitott kiskölkökről, akik pont akkor bújnak elő a sátrakból mikor a turisták épp a helyi büfénél (Milyen furcsa egy beduin faluba ilyen is van?) vásárolgatnak.

Mindamellett a hegymeszás nagyon jó móka, a kilátás meg bármilyen kellemetlenségért kárpótol(és nem is veszélyes akár egy 5 éves gyerek is képes teljesiteni).
Ja és... a pirosruhás kiscsaj szuperül hastáncol (szahmet biztos emlékszel rá):)))

Abu Simbel minket is érdekelt volna, de oda a kartago nem szervezett kirándulást. Érdeklődtünk ott a helyi irodáknál, meg azoknál akik a szállodába voltak ők mondták, hogy kisrepülővel lehet menni Hurghadából csak picit borsos az ára.

balu9999 Creative Commons License 2003.05.27 0 0 152
Szia Szahmet !!!

Köszi a tippet!!
Ezen a jeep safarin még gondolkodom biztos állati lehetett száguldozni a homoktengerben!!
Ami még nagyon érdekelne az ABU Simbel , láttam róla képeket és nagyon tetszett!!
Ti voltatok ott???
Na persze szerintem annyi látnivaló van Egyiptomban, hogy azt nem lehet egy nyaralásba belpréselni, mert valami mindig kimaradna!!
Ezért elhatároztam már most, hogy még egyszer vissza fogok térni Egyiptomba!!
Az az igazság, hogy ez az utazás gyermekkori álmom volt, nem tudom miért de mindig is nagyon érdekelt az egyiptomi kultúra!!Régen egyiptológus akartam lenni aztán sajna más irányba tértem le, na de sebaj most végre láthatom ezt a csodaszép országot!!

Üdv.:Balu!!


szahmet Creative Commons License 2003.05.27 0 0 151
Szia!

Tutibiztos, hogy szenzációsan fogjátok érezni magatokat!
Ha esetleg szeretitek a discot, akkor ajánlom a Papas Beachet és a Calypsot!
/a Papas lennt van közvetlenül a tengerparton, nekem ez tetszett a legjobban/.
A Calypso abból a szempontból tetszett nagyon mert nyomnak arab zenét is, és én imádom az arab zenét!
A beduinos jeepsafari is élény!
Jeepekkel jönnek értetek a szálloda elé, elősször a főútvonalon mentek, addig annyi extra van, hogy a forgatócsoport akik mennek veletek a jeepek tetejéről lógnak lefelé és úgy filmeznek, jópofa!
Aztán azt megismétlik a sivatagban is ahol elég keményen megmutatják mit tud egy Lan Cruiser!
szerintem nagyon állat!
Megérkeztek a beduinfaluba, teával fognak köszönteni, szét lehet nézni, aztán tevegelés /benne van az árban/, majd jeepekkel továbbmentek egyet visszhangozni, majd lehet "hegyetmászni" és a szurdokban megvárjátok a naplementét /gyönyörű/, majd visszamentek a faluba.
Ezt követi egy isteni svédasztalos vacsora, majd a beduinok esti táncra invitálnak, dobolnak énekelnek és tüzet gyújtanak! /hangulatos.
Indulás haza, közben még megálltok a sivatagban csillagokat nézni.
ez most nem hangzik nagy számnak, de látni egész más, mert annyi csillag van az égen, hogy olyan mintha a tejútba állnál!
Visszaérkezés a szállodába kb.éjfél, fél egy körül!

Nekem ez is nagyon tetszett, persze merőben más kategória mint a búvárkodás, de ez is egy jó élmény volt!

Ja, igen!
/ha jól emlékszem ti vagytok azok akik nemsokára mennek és már nincs idő oltásra/
Ha még elfogatsz egy jótanácsot:Ha megérkeztek kérdezzétek meg az idegenvezetőt, a hasmenés elleni gyógyszer nevéről,egyből tudni fogja mire gondolsz és még aznap váltsátok ki ha tudjátok, mert ha gáz van, az az egyetlen ami hamar hat! A Magyar szerek nem érnek semmit!!!
Hurghadában van patika, ha a ti szállodátoktól jöttök azon az oldalon van ahol a McDonalds csak jóval lejjebb, de ha konkrétan oda akarsz menni csak szólj a taxisnak, és ott tesz le!

Szia, szahmet

Előzmény: balu9999 (149)
Twining Creative Commons License 2003.05.27 0 0 150
A búvárszemüveg bizony tényleg kötelező felszerelés. Szerintem a legjobb hely a vásárlásra a békásmegyeri divex. Messze van ugyan, de iszonyú nagy a választék, értenek hozzás az eladók és olcsó. Én is ott vettem tavaly bszemüveget, meg nagy uszonyokat:)
Előzmény: balu9999 (149)
balu9999 Creative Commons License 2003.05.27 0 0 149
Sziasztok!!

Már annyiszor mondtátok a búvárkodást, hogy azt hiszem rászánom magam és veszek egy buvár- szemüveget!!
Biztos állati szép lehet az élővilág, meg a korallzátonyok!!
Na köszi a tanácsokat már alig várom ezt a nyaralást!!Nem győzöm visszaszámlálni a napokat!!

Üdv.:Balu!!

Twining Creative Commons License 2003.05.26 0 0 148
Nekünk tavaly jó ár volt: egy hajóutat kombináltunk egy hét Hurghadával (ill. Makadi-öböllel), ami már all inclusive volt, kijött 170ezerből! És ténleg úgy éreztük, még mi jártunk jól, mert minden nagyon tuti volt (kaja, szállás,stb).
szahmet Creative Commons License 2003.05.26 0 0 147
Szia!

Aha, így már alakul, ezt nem figyeltem!
De ha már ott vagytok ki ne hagyjátok a búvárkodást!!!

Előzmény: balu9999 (145)
szvic Creative Commons License 2003.05.26 0 0 146
Sziasztok!

Nekünk a következőből tevődött össze:
repülő/1hét /4*/félpanzió: 63eFt/fő
rept ill: 15eFT/fő
vízum 10eFt/fő(ut. irodánál)
160USD/fő (4fak. program)
+költőpénz+filmek előhívása itthon+koktélok+póló vásárlás
Összesen fejenként: 150eFt
üdv
V.

balu9999 Creative Commons License 2003.05.26 0 0 145
Szia Szahmet!!

Bocsi de ez All Inclusive ellátással van nem félpanzióval!!
De ha te all inclusive-al mentél ennyiért akkor tényleg nagyon tuti utazásod volt!!

Üdv.:Balu!!

szahmet Creative Commons License 2003.05.26 0 0 144
Szia!

Nem akarlak kiütni, de ez last minute útnak elég drága!!!
Ha ottöltöttél volna Hurghadában 2 hetet 4*-os szállodába és elmentél volna 4 faktprogramra akkor is kijöttél volna 180000-ből mindennel együtt nem last minute uttal!
Nem kapkodtad el egy kicsit? :-(

Előzmény: balu9999 (142)
balu9999 Creative Commons License 2003.05.26 0 0 143
Szia Hamar Mari !!
Bocsi most voltam a honlapján!!(Best Reisen))
Ugyanez az út csak 12 napos(11 éj) már nem 136.900 hanem 119.900Ft/fő + járulékos költségek !!!
Szerintem érdemes utánaérdeklődni!!

Üdv.:Balu !!!

balu9999 Creative Commons License 2003.05.26 0 0 142
Sziasztok!!

Épp egy hete kötöttem le az egyiptomi utunkat!!
Természetesen Last Minute út a Best Reisen-nél!!
Tartalma:
Cairo-Luxor-Hurghada 2

-11 nap (10 éj)
-All Inclusive
-Hotel ****(Calimera)
-1 nap túra Cairo-ba a piramisokhoz
-1 nap túra Luxorba

Persze a kirándulások nem egymás után vannak így közben pihizhetsz a parton vagy nézelődhetsz Hurghadában

Ára: 136.900 Ft

+ 15.000Ft illeték
+ 10.000Ft vízum(ezt ahogy Szahmet mondta magad is csinálhatod ekkor 6-7000Ft)
+ 1390Ft Stornóbiztosítás
+ Baleset,poggyász,beteg biztosítás 4000Ft

Összesen : ~167.000Ft/fő-re jön ki

Ehhez jön még Kb. 20-30 USD Baksis

Remélem tudtam segíteni!!

Üdv.:Balu!!

szahmet Creative Commons License 2003.05.24 0 0 141
Átgondoltam még egyszer, és úgy emlékszem, hogy még kaptunk 10000 Ft kedvezményt mert 4 fakt programot vettünk igénybe! /ez tzuti/
Így jött ki nekem a 2 hét költőpézzel mindennel együtt 200.000 Ft-ra.
Ha a fakultatív programokat nem számolom bele, akkor az előtte felsoroltak durván 140.000 Ft-ra jöttek ki.
A fakt programokat te választod kinnt, de ezeket tényleg érdemes megjátszani, mert nagy élmény!
Előzmény: szahmet (140)
szahmet Creative Commons License 2003.05.24 0 0 140
Szia!

Igen fejenként! De mi lekötöttük at utat még márciusba.
Most lesznek akciók, úgyhogy még lejjebb mennek a szállodaárak, érdemes odafigyelni!
Nem tudom mennyit szeretnél rászánni, de ha esetleg ennyit már nem, at akciós utakból biztosan tudsz maj választani, és lehet, hogy oda is lesznek akciók ahova javasoltam!
Az akicióktól nem kell tartani, nem a szállodák rossz színvonala miatt olcsó az út, hanem azért viszik le az árat, mert bizonyos intervallumban, kevesebb a megrendelő, és a repülőgép miatt akcióznak, hogy tudják telíteni a chartereket.

Előzmény: Hamar Mari (139)
Hamar Mari Creative Commons License 2003.05.24 0 0 139
tehát fejenként volt ennyi?
Előzmény: szahmet (137)
szahmet Creative Commons License 2003.05.24 0 0 138
Ja, és megnéztem, ugyannannyiba kerül a szálloda mint tavaly!
Csak most úgy van. hogy az első hét olcsóbb lett mint tavaly a második hé meg drágább lett mint tavaly, és így pont annyiba kerül mit tavaly.
Egyébként mi a Hotel Palma De Miretteben voltunk.
/százszor szebb a szálloda mint amilyen képek meg vannak róla jelentetve/
5 perc autóútra van Hurghada központjától, a taxi 1 font/ főért simán bevisz.
Nagyon ajánlom, a konyha is kitűnő!
Előzmény: szahmet (137)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!