Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Szkapi Creative Commons License 2001.06.08 0 0 2088
GT!

Csak most figyelem milyen diszkréten eltüntetted a rendszámokat a járgányokról! :-)))

Szkapi Creative Commons License 2001.06.08 0 0 2087
Az a gáz, hogy nem!

Igaz, hogy tempósan szeretek vezetni, de az úthibákat, kátyúkat, stb. mindig nagyon figyelem, és ha mégis beleszaladok egybe, az nálam kisebb lelki traumát okoz, úgyhogy - szinte - biztos vagyok benne, hogy emlékeznék rá!

Utólag már mindegy, megúsztam, de azért jól meg kell vizslatni időszakosan a futóművet, ha az embernek van lehetősége a szervizeken kívűl is felemeltetni az autóját, vagy rászánja az időt és esetlegesen a pénzt, hogy pl. egy gumisnál felliftezzék a járgányt.

Előzmény: granturismo (2085)
HEC Creative Commons License 2001.06.08 0 0 2086
Üdv mindenkinek!

A tegnap estémet nem kívánom senkinek. Ha már hozzáfogtam be is fejezem elven... hajnal 2-re már sikerült is. Az összerohadt hátsóablaktörlövel bírkóztam. Cirka egy órai fárasztással jött ki a tengely, temészetesen a persellyel együtt. :-(((( Másfél éves :-(((

Be akartam szúrni a logó összefoglalót, de nem érem el az extramat.
Ahoz képest, hogy hányan keringünk itt a ringben, nem sok szavazat volt.

Szkapi
Jó lett volna csak az src után kell egy = jel.

granturismo Creative Commons License 2001.06.08 0 0 2085
Itt van a nyavalyás!
Nem emlékszel valami komolyabb kátyúra a télen?:-((
Szkapi Creative Commons License 2001.06.08 0 0 2084
Ment a kép!
Előzmény: granturismo (2083)
granturismo Creative Commons License 2001.06.08 0 0 2083
Küldd át a képet!
Előzmény: Szkapi (2081)
Gpeti Creative Commons License 2001.06.08 0 0 2082
Már miért ne lenne érdemes megvárni, amíg kigyullad az a lámpa? Az azért van kitalálva. Szerintem 2-3 mm vastagságnál gyullad ki, akkor még van benne néhány km tartalék.
Az enyémben most 90.000 van, de még gyáriak a betétek és a tárcsák. Igaz, én az intenzív városi használat ellenére is eléggé fékkímélően vezetek (inkább a gázt nyomom :-)
Még van rajtuk kb 8 mm, lassan megérik a csere, a tárcsát meg felköszörültetem. A hátsókat szvsz nem kell megbontani 120.000 km alatt, ha egyébként jól fognak.
Előzmény: Koli (2077)
Szkapi Creative Commons License 2001.06.08 0 0 2081
Mi a francért nem sikerült a képbeszúrás?
Fent van a kép a kep.tar.hu-n...
granturismo Creative Commons License 2001.06.08 0 0 2080
stancy
Vasárnap akkor hol találkozunk?
Többiek nem jönnek?
Szkapi Creative Commons License 2001.06.08 0 0 2079
Sziasztok!

A közelmúltban voltam 60ezres szervízen és az első dolog amit észrevettünk ahogy felemeltük a kocsit: törött stabilizátor!!!

Kicsit - utólagosan - besz@rtam mikor belegondoltam, hogy hogy szoktam járni a kocsival, és mi lehetett volna ha ez az egész elszáll!?

Mellékelt ábra is mutatja, melyet rögtön akkor csináltam. Bocsi, kicsit lassan jön a kép...


Volt még valakinek hasonló "élménye"?

granturismo Creative Commons License 2001.06.08 0 0 2078
Sziasztok.
Kissé sikerült normalizálnom a website állapotát.
Illetve felkerült újabb 10 kép.
Itt megnézhetitek:BRAVOMANIA
Koli Creative Commons License 2001.06.08 0 0 2077
Sziasztok,

47e km-nel voltam szervizben (a kocsit 24e km-rel vettem, es 47e km-nel volt a 20e km-enkenti szerviz), es azt mondtak, hogy kb. egyszerre fognak elkopni a fekpofak, es meg kb 5-7 e km-t fognak kibirni (a szerviz a listan ajanlott AutoRako a nyockerben).
Sem elol, sem hatul nem voltak meg cserelve a pofak ill. betetek.
En ugy hallottam, hogy az elso fekpofakat kb. ketszer gyakrabban kell cserelni mint a hatsokat.
Most 53e km van a kocsiban. Meg nem gyulladt ki a fekbetetek kopottsagat jelzo lampa, de azt hallottam, hogy nem erdemes ezt megvarni, mert akkor mar keso.
Ugy tunik erdemes leszednem a kerekeket, es ket sajat szememmel meggyozodni az allapotukrol :-)

Koszonet a valaszokert,
Koli

Előzmény: pere (2071)
bodgab Creative Commons License 2001.06.08 0 0 2076
Huhhh! Majdnem átcsúszott a topic a második oldalra!!!

Megmentem!!!!!

:-))

Rityifi Creative Commons License 2001.06.07 0 0 2075
Hali!

Jók a képek!!!! :-))))

Rityifi Creative Commons License 2001.06.07 0 0 2074
Sziasztok!

Én lehet , hogy megyek STANCY! :-)
Remélem a HEC is jön, mert most ez az utolsó.
(ez után szünet lesz)
Persze a többiek is jöhetnének!!!!
(de eddig sajna hiába erölködtünk)

stancy Creative Commons License 2001.06.07 0 0 2073
Sziasztok!
Az automnak semmi baja a klima vezérli a ventillátort.Azért köszönöm a sok fáradozást.

GT.
Mi van vasárnap?
Irtó jó ez a só.azaz jók a képek köszike.:-)

Hec.
Mail ment.
Állj a sarkadra és legyen már matricánk.Az utolso a legjobb mert az legalább Bravo/a,Marea.Igy azonosithato,esetleg kiirhatjuk a nickket és vagy,a Forum elérhetöséget.Ezzel uj Bravo/asokra tehetünk szert.

Más.
Valaki nem akar kijönni a ringre kedden?Rád számitunk HEC!!!!

ennyi csá Stancy.

granturismo Creative Commons License 2001.06.07 0 0 2072
Üdvözlet minden T. kollégának!

Sajnos nagyon kevés időm volt ma. Azért ha hevenyészve is, de valamennyit haladtam a website készítésével.
Az első 10 kép megtekinthető a "http://users.freestart.hu/granturismo/bravomania.html" oldalon. A többit naponta folyamatosan töltöm. (Így van valami izgalmas is a dologban.)
Fékjavítással óvatosan! Többet holnap.
Sziasztok
GT

pere Creative Commons License 2001.06.07 0 0 2071
Koli!

Ne dőlj be!!! Kitűnő utángyártott fékbetétek kaphatóak 7000.-/pár ártól. Egy hetes imbuszkulcs birtokában 10 perc utcai szerelés a csere záloga!
A hátsó betetek sem sokkal drágábbak. A felszabályozás (esztergályos műhelye válogatja)kb. egy ezres.
No pá,
p

Előzmény: Koli (2067)
Gpeti Creative Commons License 2001.06.07 0 0 2070
Koli,

Hány km van abban az autóban, és honnan tudod, hogy el vannak kopva? Láttad a betéteket, vagy kigyulladt a kopásjelző?
A betétek szerintem 10.000 Ft, a hátsó pofa garnitúra talán 15.000. Szabályozni a hátsó dobokat minek? Inkább a tárcsákat köszörültesd fel, biztos már van egy kis válluk.
Egyébként a hátsó fékek kibírnak két első garnitúrát, én nem nyúlnék hozzájuk, ha egyébként jók. Csak a márkaszervizek cserélik ilyen mániákusan adott km-enként a fékeket. Az állapotukat szemrevételezéssel kell megítélni.
Szerintem legalábbis.

Előzmény: Koli (2067)
GTF Creative Commons License 2001.06.07 0 0 2069
Udv!

Fityifi!
Beszkenneltem a kepeket, kuldom. Beraknam szivesen ebbe a szovegbe, de nem tudom hogyan kell az ilyet elkovetni.

HEC,
tudnad osszegezni a legnepszerubb matricakat? Mert en mar nem tudom kovetni.

GTF

stancy Creative Commons License 2001.06.07 0 0 2068
Sziasztok!
Majd megnézem hogy mikor csinálja pontosan.Elöre is köszönöm mindenkinek.
Csá Stancy.
Koli Creative Commons License 2001.06.07 0 0 2067
Sziasztok,

ugy tunik, hogy egyszerre koptak (kopnak) el az elso es a hatso fekbetetek a kocsimban (Brava 1.6SX).
Felhivtam az Autorakot, de eleg huzos arakat mondtak.
Elso betetek 17387 Ft, hatsok 26288, munkadij 12000 es hatso dobok szabalyozasa 3500 Ft.
Ez osszesen 59175 Ft.

En nagyon draganak talalom.
Nincs ezekbol a betetekbol utangyatott valahol?

Koli

Előzmény: jumi (2065)
Gpeti Creative Commons License 2001.06.07 0 0 2066
Stancy, mindig csinálja, vagy csak akkor, ha be van kapcsolva a klíma? Mert a klímás autóknak ha nincs menetszél, ami hűtse a klímahűtőt, akkor is bekapcsol a ventillátoruk. A bekapcsolást egy nyomásjeladó végzi, a meleg hűtőközegnek ugyanis megnő a nyomása (p*V/T állandó). De nem szokott folyamatosan menni, nekem kb 1 percenként kapcsol be 20-30 másodpercre.
Már akkor is megy, amikor ráadod a gyújtást? Ha igen, akkor vagy a gomba rossz, vagy az a relé hegedt össze, ami a klíma miatt kapcsolja be a ventit. Próbáld meg finoman megkocogtatni ezeket az alkatrészeket.
Előzmény: stancy (2063)
jumi Creative Commons License 2001.06.07 0 0 2065
Hali!

Stancy

Nem hinném , hogy tul nagy gond lehet ....
Szerintem max a hűtő oldalában levő hőgombád mondott csődöt . Az kapcsolja a ventilátort .

U.i. szerintem is a 2045 ös matrica a legjobb . De én a sárga szint kivenném belőle ...az nem jön
be...

Üdv .

Attiska Creative Commons License 2001.06.06 0 0 2064
stancy!

Érdekes dolog, elvileg nem lenne szabad csinálnia. Mostanában kezdte a dolgot?

Előzmény: stancy (2063)
stancy Creative Commons License 2001.06.06 0 0 2063
Sziasztok!
Itt vagyok még én is.
HEC.
Ez a legjobb az utolsó(2045).Nekem kell!!2db.
GT.
Vasárnap mi lesz?
Mindenki.
HELP!!!!
Elromlott az autom!?
Mikor beinditom hideg motornál,megy a hütö ventillátor egyfojtában.Mit csináljak vele?
Lehet hogy ez normális ha klimás?
Na csá Stancy.
ujtulaj Creative Commons License 2001.06.06 0 0 2062
Na, erre kíváncsi vagyok!

A videót le lehet tölteni valahonnan?

Előzmény: granturismo (2060)
Szkapi Creative Commons License 2001.06.06 0 0 2061
Szuper!

A képek Mindenkié, főleg azoké akik ott voltak, akik pedig nem azoké azért, hogy a következő találkozóhoz kedvet kapjanak, és minnél többen legyünk! :-))

Üdv.: Szkapi

Előzmény: granturismo (2060)
granturismo Creative Commons License 2001.06.06 0 0 2060
Sziasztok

Szkapi!
Megkaptam az összes képet.
Nagyon frankó, mégegyszer kösz. Sajnos most nem tudom tovább küldeni, de talán holnap csinálok neki weboldalt ahol mindenki megnézheti.

Szkapi Creative Commons License 2001.06.06 0 0 2059
HEC!

Tényleg nem tudom mi lehet a gáz, mert ide nem jött vissza, GT pedig megkapta őket. Ugyanazt az e-mail küldtem el mindkettőtöknek, több címzettel.

Remélem GT-től már sikerül megkapnod a képeket, összesen négy levelet küldtem (41 kép).

Üdv.: Szkapi

Előzmény: HEC (2058)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!