Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Gobe Creative Commons License 2001.06.10 0 0 2101
A matricákkal kapcsoplatban - hova akarjátok feltenni őket?
Nekem mint egyenlőre külső szemlélődőnek az a véleményem, hogy a szévédő a legjobb hely erre. Ott nincs olyan gond, hogy esetleg későbbi levételnél a fényezést károsítaná, előröl, hátulról is időben észrevehető, és ott végülis nem zavaró sem a sárga sem a kék háttér sem. Mert a sárga -szerintem - néhány színnel nem igen mutat jól.
Rgyébként nekem a 2014-es és a 2045-ös kék verziója jön be leginkább.

Gobe

Attiska Creative Commons License 2001.06.10 0 0 2100
Szia Zsolt!

Hasonló cipőben járunk, a következő autóm nekem is Marea lesz. :) Őszintén megmondom, én marhára idegenkedek a gázos autóktól. Mindenképp vidd el a kocsit megvásárlás előtt olyan helyre, ahol rá tudják aggatni a gépre a Fiat-tesztert. Ez kiolvassa a vezérlőelektronikában tárolt hibakódot. Valami hibakód biztos lesz, mert egyébként nem égne a lámpa. Persze hazudhat is a teszter, de kiindulási alapnak jó lesz. Ha a tulaj nem akarja, hogy elvigyétek egy ilyen helyre, el kell felejteni.

Valószínüleg a beremegés tényleg kiegyensúlyozatlanságból ered. Lehet, hogy valamelyik kerék felnije picit benyomódott.

Előzmény: marea (2099)
marea Creative Commons License 2001.06.10 0 0 2099
Sziasztok!
Eloszor is elnezest kerek, ha olyan kerdest teszek fel, ami mar megvitatasra kerult, de a tobb,mint 2600 hozzaszolast nem volt modomban vegigolvasni.
Kocsivaltason torom a fejem, es az egyik lehetosegkent egy ket es fel eves Marea Weekend kerult szoba 1.8-as, 16 szelepes motorral, gyarilag gazos uzemmoddal HLX felszereltsegi fokozattal. A kocsit tegnap probaltam ki, 95000 km van benne, elso tulajtol, vezetett szervizkonyvvel rendelkezik. Nagyon szep a kocsi, de azert van 2 hibaja:
1. A muszerfalon az injektor visszajelzolampaja eg benzin uzemmodban. Ez mit jelent? Amugy nem erzek semmilyen problemat menet kozben. Gazos uzemmodban ez a lampa kialszik. De furdal a kerdes, vajon miert eg ez a lampa es fokent mennyibe kerulhet a megjavitasa?
2. Autopalyan, 130-140 korul az auto beremeg. A tulaj szerint egyszeru kerekkiegyensulyozasi problemarol van szo. Azt valaszoltam neki, hogy ha ez igy van, egyensulyoztassa ki a kerekeket, aztan ujra kiprobalom a kocsit. De azert jo lenne tudni, hogy lehet-e a hatterben mas problema, ismert-e a jelenseg, vagy valoban csak a kiegyensulyozasrol van-e szo.

Ez lenne az elso Fiatom, igy meg nem ismerem a tipus betegsegeit. Ha valaki tud tanacsot adni a fenti ket kerdessel kapcsolatban, vagy altalanossagban, hogy mit kell megnezni ennel a kocsinal, annak nagyon orulnek.
Sziasztok:
zsolt

Gobe Creative Commons License 2001.06.10 0 0 2098
Sziasztok!

Végre találtam egy jó nekem való topicot.
Nálatok feltétel a Bravo, vagy Brava is jöhet? :o)
Mert 10 napja végre hozzám is tartozig egy... :o)

Gobe

GATEkrisz Creative Commons License 2001.06.10 0 0 2097
Akkor szavaznek: 2045. nekem az tecc.
Egyebkent par hete olvasgatlak Titeket, de meg nem sikerult az osszes hozzaszolast atolvasnom, ezert egyelore csendben maradok :)
Egyebkent Brava 1,6SX 99.11. tipusu gepjarmuvet vezetgetek, 45000 km van benne, s eddig 2* törtem meg picit :(
Előzmény: HEC (2091)
Rityifi Creative Commons License 2001.06.09 0 0 2096
Hali!

Sajna a gépemet tegnap szét kellett szedni, mert szivárgott az olaj az olajleeresztő csavarnál.
Kiderült hogy a menetnek már vége van. Ráadásúl a teknőben! A javítgatások nem segítettek, ugyhogy végleg elszállt a menet. Teknő le, (nem egyszerü!) kipufogót is le, és a váltóhoz is foglya jópár csavar.
Na mindegy, hétfőn kész lesz. Új menet, új csavar.
Bocs ha uncsi voltam

Rityifi Creative Commons License 2001.06.09 0 0 2095
Sziasztok!

HEC! Nekem tetszik a Bravos háromszög! (a kék)
De még nem írtad meg, hogy lenne e kedved jönni a keddi versenyre!
GPETI! Most látom hogy 90.000km van az autóban, és arra lennék kíváncsi, hogy a lengéscsillapítókat ki kellett e cserélned?
Ha igen, meddig bírta? (csak hogy mire számítsak, mert úgy tudom az sem bírja 100.000km-ig) köszi!

bodgab Creative Commons License 2001.06.09 0 0 2094
Sz'al ha csak a felsorolásból választunk, akkor én így a 2045-s mellett maradnék, az mindennél egyértelműbben mutatja, hogy milyen "klubról" van szó. Ha viszont még lehet választani, akkor bizony a 2092 is nagyon tetszik, sőt jobb mint a sárga verzió (2045)

Más vélemény?

Előzmény: HEC (2091)
granturismo Creative Commons License 2001.06.09 0 0 2093
Részemről OK.
Előzmény: stancy (2092)
stancy Creative Commons License 2001.06.09 0 0 2092
Sziasztok!

GT.
Vasárnap 10 BNV föbejárat,ha nem jó ird meg hogy hol és mikor.
Stancy.

HEC Creative Commons License 2001.06.08 0 0 2091
Hogy elb@...am!

Ez lett volna a "Hogy ne legyen olyan egyszerü a döntés..."
Most már mindegy.

Akkor megpróbálom

HEC Creative Commons License 2001.06.08 0 0 2090
Üdv mindenkinek!

A beigért összesítés:

(hozzászólás)
eddigi szavazatok (nem valami sok)

Bucko Creative Commons License 2001.06.08 0 0 2089
Szevasz!

Állítólag típushiba a stabilizátos törés! Nekem egy alig 2 éves Bravo-m van 28e km-nél nekem is eltörött, én bontottat vettem 6e Ft-ért. Az Autórako-nál cseréltettem ki karácsony és szilveszter között. A törött darab vizsgálatakor derült ki hogy ahogy vége van a menetnek ott fáradt el az anyag. Elég húzos meló a csere mert le kell engedni az egész hajtásláncot hogy ki lehessen fűzni.

Üdv: Buci

Előzmény: Szkapi (2079)
Szkapi Creative Commons License 2001.06.08 0 0 2088
GT!

Csak most figyelem milyen diszkréten eltüntetted a rendszámokat a járgányokról! :-)))

Szkapi Creative Commons License 2001.06.08 0 0 2087
Az a gáz, hogy nem!

Igaz, hogy tempósan szeretek vezetni, de az úthibákat, kátyúkat, stb. mindig nagyon figyelem, és ha mégis beleszaladok egybe, az nálam kisebb lelki traumát okoz, úgyhogy - szinte - biztos vagyok benne, hogy emlékeznék rá!

Utólag már mindegy, megúsztam, de azért jól meg kell vizslatni időszakosan a futóművet, ha az embernek van lehetősége a szervizeken kívűl is felemeltetni az autóját, vagy rászánja az időt és esetlegesen a pénzt, hogy pl. egy gumisnál felliftezzék a járgányt.

Előzmény: granturismo (2085)
HEC Creative Commons License 2001.06.08 0 0 2086
Üdv mindenkinek!

A tegnap estémet nem kívánom senkinek. Ha már hozzáfogtam be is fejezem elven... hajnal 2-re már sikerült is. Az összerohadt hátsóablaktörlövel bírkóztam. Cirka egy órai fárasztással jött ki a tengely, temészetesen a persellyel együtt. :-(((( Másfél éves :-(((

Be akartam szúrni a logó összefoglalót, de nem érem el az extramat.
Ahoz képest, hogy hányan keringünk itt a ringben, nem sok szavazat volt.

Szkapi
Jó lett volna csak az src után kell egy = jel.

granturismo Creative Commons License 2001.06.08 0 0 2085
Itt van a nyavalyás!
Nem emlékszel valami komolyabb kátyúra a télen?:-((
Szkapi Creative Commons License 2001.06.08 0 0 2084
Ment a kép!
Előzmény: granturismo (2083)
granturismo Creative Commons License 2001.06.08 0 0 2083
Küldd át a képet!
Előzmény: Szkapi (2081)
Gpeti Creative Commons License 2001.06.08 0 0 2082
Már miért ne lenne érdemes megvárni, amíg kigyullad az a lámpa? Az azért van kitalálva. Szerintem 2-3 mm vastagságnál gyullad ki, akkor még van benne néhány km tartalék.
Az enyémben most 90.000 van, de még gyáriak a betétek és a tárcsák. Igaz, én az intenzív városi használat ellenére is eléggé fékkímélően vezetek (inkább a gázt nyomom :-)
Még van rajtuk kb 8 mm, lassan megérik a csere, a tárcsát meg felköszörültetem. A hátsókat szvsz nem kell megbontani 120.000 km alatt, ha egyébként jól fognak.
Előzmény: Koli (2077)
Szkapi Creative Commons License 2001.06.08 0 0 2081
Mi a francért nem sikerült a képbeszúrás?
Fent van a kép a kep.tar.hu-n...
granturismo Creative Commons License 2001.06.08 0 0 2080
stancy
Vasárnap akkor hol találkozunk?
Többiek nem jönnek?
Szkapi Creative Commons License 2001.06.08 0 0 2079
Sziasztok!

A közelmúltban voltam 60ezres szervízen és az első dolog amit észrevettünk ahogy felemeltük a kocsit: törött stabilizátor!!!

Kicsit - utólagosan - besz@rtam mikor belegondoltam, hogy hogy szoktam járni a kocsival, és mi lehetett volna ha ez az egész elszáll!?

Mellékelt ábra is mutatja, melyet rögtön akkor csináltam. Bocsi, kicsit lassan jön a kép...


Volt még valakinek hasonló "élménye"?

granturismo Creative Commons License 2001.06.08 0 0 2078
Sziasztok.
Kissé sikerült normalizálnom a website állapotát.
Illetve felkerült újabb 10 kép.
Itt megnézhetitek:BRAVOMANIA
Koli Creative Commons License 2001.06.08 0 0 2077
Sziasztok,

47e km-nel voltam szervizben (a kocsit 24e km-rel vettem, es 47e km-nel volt a 20e km-enkenti szerviz), es azt mondtak, hogy kb. egyszerre fognak elkopni a fekpofak, es meg kb 5-7 e km-t fognak kibirni (a szerviz a listan ajanlott AutoRako a nyockerben).
Sem elol, sem hatul nem voltak meg cserelve a pofak ill. betetek.
En ugy hallottam, hogy az elso fekpofakat kb. ketszer gyakrabban kell cserelni mint a hatsokat.
Most 53e km van a kocsiban. Meg nem gyulladt ki a fekbetetek kopottsagat jelzo lampa, de azt hallottam, hogy nem erdemes ezt megvarni, mert akkor mar keso.
Ugy tunik erdemes leszednem a kerekeket, es ket sajat szememmel meggyozodni az allapotukrol :-)

Koszonet a valaszokert,
Koli

Előzmény: pere (2071)
bodgab Creative Commons License 2001.06.08 0 0 2076
Huhhh! Majdnem átcsúszott a topic a második oldalra!!!

Megmentem!!!!!

:-))

Rityifi Creative Commons License 2001.06.07 0 0 2075
Hali!

Jók a képek!!!! :-))))

Rityifi Creative Commons License 2001.06.07 0 0 2074
Sziasztok!

Én lehet , hogy megyek STANCY! :-)
Remélem a HEC is jön, mert most ez az utolsó.
(ez után szünet lesz)
Persze a többiek is jöhetnének!!!!
(de eddig sajna hiába erölködtünk)

stancy Creative Commons License 2001.06.07 0 0 2073
Sziasztok!
Az automnak semmi baja a klima vezérli a ventillátort.Azért köszönöm a sok fáradozást.

GT.
Mi van vasárnap?
Irtó jó ez a só.azaz jók a képek köszike.:-)

Hec.
Mail ment.
Állj a sarkadra és legyen már matricánk.Az utolso a legjobb mert az legalább Bravo/a,Marea.Igy azonosithato,esetleg kiirhatjuk a nickket és vagy,a Forum elérhetöséget.Ezzel uj Bravo/asokra tehetünk szert.

Más.
Valaki nem akar kijönni a ringre kedden?Rád számitunk HEC!!!!

ennyi csá Stancy.

granturismo Creative Commons License 2001.06.07 0 0 2072
Üdvözlet minden T. kollégának!

Sajnos nagyon kevés időm volt ma. Azért ha hevenyészve is, de valamennyit haladtam a website készítésével.
Az első 10 kép megtekinthető a "http://users.freestart.hu/granturismo/bravomania.html" oldalon. A többit naponta folyamatosan töltöm. (Így van valami izgalmas is a dologban.)
Fékjavítással óvatosan! Többet holnap.
Sziasztok
GT

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!