Keresés

Részletes keresés

BCruiser Creative Commons License 2005.06.28 0 0 40

majd ha "feloldja" a paypal.com a kártyámat akkor talán tudom már mit kell csinálni.

kösz az okitást.

de egyelőre a paypal.com magasan szarik a fejemre és ül a 3 EU és 1 dolláromon...

hurrá.

 

Előzmény: edk440 (39)
edk440 Creative Commons License 2005.06.28 0 0 39
How to Enroll in the Expanded Use Program

You're just three steps away from the freedom of Expanded Use:

Step 1:
Authorize PayPal to charge a €1.50 EUR Expanded Use Fee to your card. (You will receive a €1.50 EUR bonus in your PayPal account after you complete enrollment.)

Step 2:
vvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvv
On your next credit card statement (monthly transaction history), find the 4-digit Expanded Use Number that will be printed in the item description section of the charge.
^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
It may take 3-4 business days for the number to appear on your statement.

Step 3:
Log in to your PayPal account, click the Complete Expanded Use Enrollment link on your Account Overview, and enter your Expanded Use Number.
Zimmy Creative Commons License 2005.06.28 0 0 38

"Your unique Expanded Use Number was sent to your credit card ending in 0053 on Jun. 27 2005"

 

Tényleg nem olyan egyszerű kihámozni, mit is kell megadni, de azt azért nem értem, miből gondoltad, hogy a kártya utolsó 4 jegyét kell megadnod? Hisz az már ebben a mondatban is szerepel, arról nem beszélve, hogy bárki aki ismeri a kártyaszámot, az vissza tudná igazolni. Tehát nem "verfiájolná", hogy hozzáfér a számlához.

Előzmény: BCruiser (37)
BCruiser Creative Commons License 2005.06.28 0 0 37

- nem akartam 100 EU felett vásárolni... 14 fontos könyvet akartam megvenni... és már a regisztrációnál nem hagyta, hogy kihagyjam ezt a lépést....

"Your unique Expanded Use Number was sent to your credit card ending in 0053 on Jun. 27 2005"

 

hát ez aztán az egyértelmű mondat.... elküldtük a számodat az 0053 végű kártyádra..ekkor és ekkor...

de azért köszönöm a biztatást ...

Előzmény: edk440 (35)
Ghostman Creative Commons License 2005.06.28 0 0 36
Szerintetek még mennyi idő kell mire a paypalt pénz fogadására is lehet majd használni? Nekem ez lenne a fontosabb. Eddig 21 + feedbackom van eladásból az ebayen, de legalább 100 lehetne már, ha fogadni is lehetne paypallal.
edk440 Creative Commons License 2005.06.28 0 0 35
A jelzőidet inkább magadra alkalmazd.

- Az egy dollárt nem terheli, csak befoglalja, néhány nap múlva felszabadul
- A másfél eurós kód csak akkor kell, ha 100 euró felett is akarsz utalni. Most nem lett volna rá szükség.
- Ha nem vagy képes megérteni egy egyszerű angol mondatot, amiben leírják, hogy hol találod a kódot, vásárolj inkább az Ecserin, ne az Ebayen.
Előzmény: BCruiser (34)
BCruiser Creative Commons License 2005.06.28 0 0 34

akkor közben te nem értesz valamit...

átutaltam a számlámra 6000 forintot  (webkártya), hogy ki tudjam egyenliteni a könyvet amit vettem az e-bay-en. Mivel első vásárló vagyok ezért regelnem kellett a paypal.com-hoz... ok..vonjanak egyszer 1.5 eu-t, hogy legyen kódom.... de ne vonjanak mégegyszer és ne vonjanak utána még 1 dollárnyit is...

a hatezer forintomból jelenleg 5041 forint van a webkártyámon és kurvára nem tudom a szolgáltatatást használni..mert ezek a faszfejek betiltották a kártyámat és basznak válaszolni a "faxcoversheetjükre"...

úgyhogy lehet kurvajó és kurvabiztonságos csak egyáltalában nem egyértelmű a használati utasitás amit mellékelnek...

 

Előzmény: M6TTL (33)
M6TTL Creative Commons License 2005.06.28 0 0 33

Végül a Paypal az első utalásod után visszaadja a másfél eurót.

 

És tényleg visszaadja! Nekem két kártyám is van a rendszerben és mindkettőről levont 1,5 EUR-t visszaküldték. Volt közben egy törölt tranzakcióm, azt is rendben visszakaptam.

Előzmény: edk440 (31)
edk440 Creative Commons License 2005.06.27 0 0 32
Az pedig jó, ha néhány próbálkozás után tiltja a kártyát, különben lopott kártyaszámmal max. 10000 próbálkozás után meglenne a kód.
Előzmény: BCruiser (30)
edk440 Creative Commons License 2005.06.27 0 0 31
Te valamit nagyon nem értesz.

Ha igénybe kívánod venni a 100 euró feletti fizetés lehetőségét, a Paypal beterhel másfél eurót. A közleménybe beírja a kódot. Te ezt látod a kivonaton, megadod.

Ha nem terhelne, nem tudna kódot jutattni a számlakivonatodra.

Végül a Paypal az első utalásod után visszaadja a másfél eurót.
Előzmény: BCruiser (30)
BCruiser Creative Commons License 2005.06.27 0 0 30

értem.

akkor már csak azt nem értem, hogyha én nem tudom megadni anégyjegyű számomat akkor ő miért von le tőlem lóvét??? ráadásul egy iksz szám megadása után egyszerűen tiltja a rendszerében a számlát... de az ugye fel sem tűnik neki, hogy "meglopott" 3 EU-val...

szóval számomra leirta magát ez a fajta dolog...

nem szivesen használok egy olyan "biztonságos" dolgot ami ennyire biztonságos.

 

Előzmény: M6TTL (29)
M6TTL Creative Commons License 2005.06.27 0 0 29
Nagyon félreértelmezted! Az a négyjegyű kód a számlakivonatodon szerepel, amit havonta kapsz a banktól. Ha interneten is el tudod érni a számládat, akkor ott is meg tudod nézni. Ezzel ellenőrzi a PayPal, hogy hozzá tud férni a számládhoz. A "jelképes összeg" levonásának egyik oka, hogy forgalmat generáljon a számládon, ahonnan aztán ki tudod olvasni azt a bizonyos négyjegyű kódot.
Előzmény: BCruiser (28)
BCruiser Creative Commons License 2005.06.27 0 0 28

úgy értelmeztem mikor elolvastam a sorokat, hogy a kártyaszám utolsó négy számjegye... ama box fölött ahova irni kell a négyjegyűt,

ott is volt a kiikszezett kártyaszám és csak az utsó négy számjegy volt látható..

 

viszont ha félreértelmeztem valamit és rosszul csináltam se értem, hogy miért vonja le a 1,5 EU-t kétszer .. (meg azt az egy dollárt..vagymit.. amit lentebb olvastam)

nemigaz?

 

Előzmény: edk440 (27)
edk440 Creative Commons License 2005.06.27 0 0 27
Csatlakozom a kérdéshez. Honnan származott a négyjegyű kód, amit nem fogadott el a Paypal?
Előzmény: BCruiser (24)
M6TTL Creative Commons License 2005.06.27 0 0 26
kódot
Előzmény: M6TTL (25)
M6TTL Creative Commons License 2005.06.27 0 0 25
A négyjegyű kódott honnan szedted?
Előzmény: BCruiser (24)
BCruiser Creative Commons License 2005.06.27 0 0 24

a 1,5 eurós terhelésről...

 

 

vettem egy könyvet az e-bay-en... fizetésképpen a paypal.com rendszerét kinalta - illetve ajánlotta az eladó - a rendszer.

regisztráció, kártyaszám, cvc, lejárat, stb... megadva. regisztráció sikeres.

átutaltam pénzt a kártyára (ami egyébként egy webes virtuális kártya), épp annyit amennyi elég a könyv megvételére.

Majd jött ez a 1,5 eu-s cucc dolog a paypal.com-on...valami extended akármi néven.... kéri ugye a négyjegyű számot, megadom neki és közli, hogy ez nem helyes... és újrakéri...megint megadom neki.. megint nem helyes... közben figyelmeztet, hogy esetleges újabb beiráskor ha nem sikeres a négy számjegy..betiltja a kártyát a rendszerében... megadom..betiltotta.

hurrá!! épp az imént regisztráltam magam és 5 percen belül már be is tiltatta a kártyámat a saját rendszerén belül.

és természetesen mint a jógyerek minden egyes kattintásnál levonta a 1,5 eurót.... összesen 3x... 949 forint értékben. (2x371 és 1x207)... gondolom háromszor... mert ugye a 2x371 az még stimmel..de mi az 1x207 ???

természetesen bank felhiv, reklamáció lead. Fax küldve paypal.com-ra, hogy köszönöm a remek szolgáltatást amivel megszabaditottak egy ezressel és ráadásul még a kártyámat sem tudom a rendszerükben használni...

 

ilyenekre gondoltatok mikor megnyitottátok a topikot??

elmondhatom, hogy életem első vásárlásakor sikerült 949 forintért megvennem azt, hogy betiltattam a kártyámat a paypal.com-on:D

 

 

 

"billing address" - számlázási cim (cég esetében fontos)

 

Előzmény: CapriFun (13)
M6TTL Creative Commons License 2005.06.27 0 0 23

Németországba küldtem pénzt, de kierült, hogy a fogadó félnek csak Personal Account-ja van és nem tud fogadni közvetlenül bankkártyáról pénzt. Néhány nap mulva megerősítette a saját rendszerében ezt és "visszaküldte" a pénzt, amiről kaptam is értesítést PayPal-tól. Viszont még nem írták vissza a számlámra az összeget.

 

Nem tudjátok, hogy a storno után mennyivel utalja vissza a PayPal a pénzt?

Törölt nick Creative Commons License 2005.06.26 0 0 22
Egyik topicban válaszoltak, hogy a 100 €, csak akkor érvényes ha nem hagyjuk, hogy 1,5 €-t terheljenek rá a számlára és nem tudjuk megmondani a 4 jegyű kódot. Így ellenőrzik, hogy van hozzáférésünk a számlához!
Előzmény: Törölt nick (20)
Törölt nick Creative Commons License 2005.06.25 0 0 21
Jah elfelejtettem írni, hogy CIB Bank, és MC Internetkártya.
Törölt nick Creative Commons License 2005.06.25 0 0 20
Na nekem tökéletesen működött elsőre minden. Megkaptam a négyjegyű kódot. Nekem ráterheltek 1,5 €-t és ráterheltek 1 $-t is. Igaz, hogy elsőnek csak max 100 €-os vásárlást lehet eszközölni?
Ghostman Creative Commons License 2005.06.25 0 0 19
akkor már jó vagy, csak kérdezd meg a bankodat mi volt a pénzlevétel fejléce. lesz benne 4 jegyu szám az kell neked
Előzmény: CapriFun (18)
CapriFun Creative Commons License 2005.06.25 0 0 18
közben kiderült hogy van függőben terhelésem, de még nem könyvelték a bankban... szóval úgy néz ki működik, csak nem kapkodják el:)
Előzmény: Ghostman (17)
Ghostman Creative Commons License 2005.06.24 0 0 17
most csináltam én is pár napja, de frankón nem emléxem, hogy mit is ír pontosan a regisztráció alatt, de sz tuti, hogy szól, hogy most be fogja terhelni 1.5 euróval.
Előzmény: CapriFun (16)
CapriFun Creative Commons License 2005.06.24 0 0 16
még nem volt terhelés... 22én regisztráltam magam estefelé. Ma eltávolítottam a kártyát és újra hozzáadtam, de még mindíg semmi reakció sehonnan... szerintem várok pár napot, azután meglátom. A licitet meg így bukom valószínű:(
Előzmény: Ghostman (15)
Ghostman Creative Commons License 2005.06.24 0 0 15
hát elvileg kell kapjál emailt a paypaltől, hogy sikerült-e levonniuk az 1.5 eurót. Hivd fel a kártyád helpdeskjét és kérdezd meg, hogy a paypaltől volt-e levonás, és ha igen akkor mondják meg a paypal előtt lévő 4 jegyü számot. Ezt a számot kell beirni a verifikációhoz
Előzmény: CapriFun (14)
CapriFun Creative Commons License 2005.06.24 0 0 14
... ez egy forint alapú kártya(HVB), dombornyomású, és a forint terhelések gond nélkül mennek rajta, de ez az 1,5EUR terhelés még sehol, pedig sürgős lenne:(
Előzmény: CapriFun (13)
CapriFun Creative Commons License 2005.06.23 0 0 13
Sziasztok!

Én is regisztráltam magam, kártyát hozzáadtam (még tegnap este), de azóta sem terheltél meg a kártyám az 1,5eur-al, így nem tudok "verified" lenni...:( nektek mennyi idő volt ez?

A másik kérdésem, hogy a "billing address" az pontosan mit takar, és mire kell nekik?
Ghostman Creative Commons License 2005.06.23 0 0 12
ok, köszi már értem
Előzmény: edk440 (10)
edk440 Creative Commons License 2005.06.23 0 0 11
Költségét.
Előzmény: edk440 (10)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!