Keresés

Részletes keresés

r3lic Creative Commons License 2003.06.11 0 0 193
hello!!!

szijasztok en most nezegeten csak az utakat hogy hova is utazzak ! latom itt nagyon profik vannak egyiptommal kapcsolatban :) szoval ha lehet es valakinek van kedve ellatni jo tanacsokkal kerem tegye meg ! aki aka irjon mailt aki akar irjon itt minden szivesen meghallgatok ! erdekelne melyik utazasi irodat valasszam megeri e ALL ellatassal menni ilyenek ?? segitsetek mert mar csak 4 napom van hogy eldontsem :)) elore is koszi

RElic

rfpxl0 Creative Commons License 2003.06.10 0 0 192
Én is a tiedre!:)
Sok sikert az államvizsgához!:)
Előzmény: szahmet (191)
szahmet Creative Commons License 2003.06.10 0 0 191
Szia rfpx10!

Együttérzek veled!
Holnap államvizsgázom!
/szerintem nem fog sikrülni, máshol van előtte egy meg másfél hónap vizsgafelkészülés mi meg kaptunk másfél hetet/
Már nem érdekel, hétfőhöz egy hónapra megyünk nyaralni!
Kiváncsi leszek a beszámolódra!

Szia, szahmet

Előzmény: rfpxl0 (190)
rfpxl0 Creative Commons License 2003.06.10 0 0 190
Menni az má jó lenne, de addig még van 2 kemény vizsga:(
Hogy kérdésedre feleljek, Június 30-án indulunk Marokkóba:)
Előzmény: szahmet (189)
szahmet Creative Commons License 2003.06.10 0 0 189
Szia rfpx10!

Azt hiszem ugyanarra gondoltunk...
Hű de mennék már!
Te merre veszed az irányt, a nyáron?

Előzmény: rfpxl0 (188)
rfpxl0 Creative Commons License 2003.06.10 0 0 188
Nem tudom miért, de engem ez a tiszta viz, meg ezek a napernyők a Giftun szigetre emlékeztetnek...
Mindeesetre jó kép, akárki csinálta.
Előzmény: petxa (186)
Répi Creative Commons License 2003.06.10 0 0 187
nagyon klassz !!!!
Előzmény: petxa (186)
petxa Creative Commons License 2003.06.09 0 0 186
Ez megvan?

petxa Creative Commons License 2003.06.09 0 0 185
Kurva jó volt Egyiptomnban! A taxisokat viszont nagyon sajnáltam, kicsit hasonlíottak a nálunk levő cigány zenészekre szerencsétlenek. Értsd ez allat, hogy pénzért mindent...
szahmet Creative Commons License 2003.06.08 0 0 184
Szia!

Akkor elvileg egyszer-kétszer találkozhattunk éppen a vacsinál, vagy a reggelinél!
Melyik utazásiirodával voltatok?
Nem volt húzós az egy hét a fakultatív programokkal?

Üdv: szahmet

Előzmény: Chantal76 (182)
Chantal76 Creative Commons License 2003.06.08 0 0 183
aug.14-ig /javítás/
Chantal76 Creative Commons License 2003.06.08 0 0 182
Szia szahmet!

Mi tavaly augusztus 7-től 17-ig voltunk! Akkor lehet, hogy szerencsénk volt.. Mindenesetre nem volt semmi bajunk!

Előzmény: szahmet (181)
szahmet Creative Commons License 2003.06.08 0 0 181
Szia!

Mi is tavaly voltunk a Palma De Miretteben, ti mikor?
Amúgy a nem kell oltásról annyit, hogy mákotok volt, mert akikkel mi voltunk egy turnusban nagyon megszenvedtek pedig vigyáztak mindenre!
Mi júli 26- aug 9-ig voltunk!

Előzmény: Chantal76 (180)
Chantal76 Creative Commons License 2003.06.07 0 0 180
Sziasztok!

Én tavaly voltam Hurghadaban, de nem kellett védőoltás egyáltalán... Csak a vizet nem szabad inni... meg vigyázni kell azokkal a krémes süteményekkel amiket a szállodában adnak, csak módjával kell őket enni! Szerintem gyönyörű hely, gyönyörű a tenger..
Mi a Palma De Mirette szállodában laktunk, és nagyon meg voltunk elégedve. Tiszta volt, és kultúrált. Ami nem tetszett az az erőszakosságuk, de az adódik a vendégszeretetükből, és, hogy mindent el akarnak adni! A taxikkal vigyázni kell, mert könnyen átvernek...Pl. nem annyiból adnak vissza, mint amit adtál nekik..! Jó utat annak aki most megy, vagy a következő napokban, Biztosan jól fogja magát érezni!

tom0477 Creative Commons License 2003.06.05 0 0 179
Szia Kati!

Most irtam, de visszadobta a "cimzett postafiókja megtelt" hibaüzenettel... A tied is megtelt volna?
Nézd meg, és irj mizu, elküldöm mégegyszer

tom0477 Creative Commons License 2003.06.05 0 0 178
Szió Szahmet!

Most irogatok neked, tényleg teli volt a postaláda, mert kaptam egy filmet és túl nagy volt, de már üres, ugyhogy légyszi küldd el megint a mailt, és akkor egyben arra is reagálok, 1-ig tuti fenn leszek

Ciao

Előzmény: szahmet (177)
szahmet Creative Commons License 2003.06.05 0 0 177
Szia Tomi!

Küldtem neked emilt, lehet, hogy megkaptad, de megint kaptam egy ellenüzit, miszerint a postafiókod megtellt, így nem tudják postázni!
Úgyhogy törölj egy párat, és üzenj, hogy megkaptad-e, mert, ha nem küldöm még egyszer!

Amúgy én csapvízzel mostam fogat, mert mindíg elfelejtettem! mondjuk be is voltam oltva!
Mi csak tífusz meg hepatitis-a ellen voltunk oltva, de nem volt semmi.
Ezt tanácsolta a járványügyi Intézet.
Ez a kolera egy kicsit meredeken hangzik, mert akkor kötelező kéne, hogy legyen a védőoltás! Vagy nem?
Csak valami gyenge alfaja lehet, mert különbe úgy hullanának az emberek mint a legyek! És ez nem jellemző azért Egyiptomra.
És az európai túristák 95%-a nem oltatja magát, és a legtöbbjüknek csak hamenése van egy pár napig.
Azért egy "gyenge" europai szervezetet kivégezne ez a kór az tuti!

Majd írj emilt, hogy mi van!

Szeva!

Előzmény: tom0477 (176)
tom0477 Creative Commons License 2003.06.04 0 0 176
Hali!

Nos a helyzet a következő:
A prof szerint, a kolera ami ott nagyon menő, a legtöbb hasmenést is az okozza, elenyésző a tifusz, és nem is terjed úgy mint a kolera. A lényeg NEM szabad csapvizet inni, de még fogat és gyümölcsöt mosni sem, csak palackozott ásványvizzel. Nyers vagy félig átsült dolgot sem, mert a hepatitis és a kolera hamar áturgik az emberbe (pl a szakácsnő koszos kézzel csinálja a kaját, vagy megvágta az ujját).
Hepatitis A-ra Engelix B 2040ft,
Hepatitis B-re Havrix 4049ft,
mindenképp érdemes az oltás, hisz az nálunk is terjedőben van.
Maláriára Delagil van 512ft-ért, de nem érdemes szedni, mert nem veszélyes a tengerpart és a sivatag, a Nilus annál inkább.
Ezen kivül ha mégis elkapná a hasmenés az embert, Citrobal antibiotikum (2655ft) és Imulgium hasfogó (ezt árulják kinnt is más néven, a leghatásosabb 699ft) valamint kiszáradás ellen Normolit só (361ft)

Lényegében ennyi, mindenki dönthet saját belátása szerint mi az amit szeretne. Ja, még eshetőség a Tetanusz, és diftéria elleni oltás, ha nem volt az utóbbi pár évben.

szahmet Creative Commons License 2003.06.03 0 0 175
Szia Balu!

Jó utat! Aztán jót ne halljunk rólad! :-)
Üdvözlöm a kis krokodilokat a Nílus mellékágán!
Majd, ha Luxorba mentek a jobb oldalon lesz, és ha szerencsétek van láthattok egyet-kettőt!

Szia, szahmet

Előzmény: balu9999 (174)
balu9999 Creative Commons License 2003.06.03 0 0 174
Sziasztok!!

Vasárnam indulunk Hurghadába, de mivel addig már nem leszek Net-közelben ezért szeretném megköszönni az eddig kapott rengeteg tanácsot!!
Amint hazaérek feldobok majd egy beszámolót az élményekről, tapasztalotokról!!!

Üdv.:Balu!!

tom0477 Creative Commons License 2003.06.03 0 0 173
Sziasztok!

Szerda este minden infót elmesélek majd az oltásról és a gyógyszerekről, ugyanis szerda reggel megyünk a trópusi betegségek ambulanciájára, az oltásokat megbeszélni. A kockázatokról és mellékhatásokról megkérdeztem belgyógyászom és gyógyszerészem :-)

szahmet Creative Commons License 2003.06.02 0 0 172
Szia!

Az klassz, mert nekünk meg azt mondták,hogy kivonták a forgalomból, és Avaximot kellett beadatnunk! Na ezt mondom, hogy ezek tényleg nem tudják merre, hányméter!
Ennyit a Magyar egészségügyről, meg a patikákról!!! :-)))
Mindeggy! A lényeg az, hogy be vagyunk oltva!

Szia, szahmet

Előzmény: dittt (171)
dittt Creative Commons License 2003.06.02 0 0 171
Szia szahmet!
Az oltással kapcsolatban igazán nem szeretnék veled vitatkozni, de engem és a férjemet kb. két hete szúrtak meg Hepatitis-A ellen Havrix 1440 El. nevezetű oltóanyaggal, melyet előtte egy héttel vásároltam. Egyedül a gyerekeknek való Havrix 720 junior nem kapható.

Szia Dittt

Előzmény: szahmet (162)
tom0477 Creative Commons License 2003.06.01 0 0 170
Halihó!

Július végén utazik esetleg valaki Hurhadába?
Ha igen melyik szállodába?

Ui: Szahmet köszi a segitséget, nagyon profi!

szahmet Creative Commons License 2003.05.30 0 0 169
Szia!

Hú de ráéreztem!
Már elküldtem a régire, de valahogy éreztem, hogy valami gixer van meg is akartam kérdezni, hogy az az e-mail cím jó-e mert nem tudtam eldönteni, hogy a @ elött van-e egy v betü.
Nem baj elmentettem, úgyhogy elküldtem arra is amit most adtál meg! :-)

szia

Előzmény: tom0477 (168)
tom0477 Creative Commons License 2003.05.29 0 0 168
Szió!

Ne az infoban lévő emailre küld, annak már rég elfelejtettem a jelszavát, hanem a tom0477@freemail.hu -ra, azt használom.
Köszi

Előzmény: szahmet (167)
szahmet Creative Commons License 2003.05.29 0 0 167
Szia!
Küldöm a mailt!
Előzmény: tom0477 (166)
tom0477 Creative Commons License 2003.05.29 0 0 166
Szió Szahmet!

Köszi az infót, lehet régebben irtál már az árakról és a helyi sajátoságokról, de nem volt időm átolvasni az egész topicot. Ha nem gond mesélnél még? Akár itt akár mailben. Alaposan fel akarok készülni, és a helyi sajátosságok nagyon érdekelnek, mit érdemes vásárolni, milyen volt a Mirette ahol voltatok stb. (pl azt már tudom melyik discot javaslod). Elég sok helyen jártammár, de Egyiptomban még nem. Utoljára Tenerife-n jártam, nagyon jó volt, bár már voltam párszor, lassan jobban ismerem mint Pestet :-)

L-Gee neked is köszönöm a segitséget, most meg is nézem, 17 euro nagyon korrekt ár.

Előzmény: szahmet (164)
L-Gee Creative Commons License 2003.05.29 0 0 165
tom0477,

csak egy tipp: http://www.voodoodivers.com

Itt vannak árak is, szerintem 17 euro nagyon korrekt egy komplett felszerelésért.
Aki már merült velük, azt mondja, hogy nagyon profi társaság. Mi is hozzájuk megyünk.

Előzmény: tom0477 (163)
szahmet Creative Commons License 2003.05.28 0 0 164
Szia tom0477!

A Golden five egy gyönyörű, színvonalas szálloda!
Az egyetlen probléma vele az, hogy messze van Hurghada központjától!
De ez a probléma, nem is lesz probléma, mert ha jól tudom a szállodának saját buszjárata van Hurghada központig!
De, ha esetleg nem lenne, millió egy taxis fog versenyezni atért, hogy hozzá szálljatok be /személyautós taxival ne menjetek, csak mikrobuszossal/, mivel elég messze vagytok kb.4 font lehet személyenként.
Taxiárról kérdezzétek a szállodában dolgozó fiatalokat, ők meg fogják mondani a frankót az tuti! /a parton serénykedő srácokról beszélek, ők mindig tudnak mindent, tőllük kérdezzetek bármit, vágni fogják!/
A búvárcucc témában is őket ajánlom, mert ismernek mindenkit, és, ha pacsiba lesztek velük, lehet, hogy elvisznek egy-két helyre, ahol jó áron fogtok tudni bérelni, csak azért mert ő vitt oda, és tudnak ajánlani hajót is ami kivisz!
Én a Palma De Miretteben voltam tavaly, de azok a srácok dolgoznak a Goldenbe is, forgással.
Azért javaslom őket s nem az idegenvezetőt, mert valamikor akkora hülyeséget tudnak mondani, hogy az fáj, vagy azt se tudják miről van szó!

Szia: szahmet

Előzmény: tom0477 (163)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!