Keresés

Részletes keresés

snepf Creative Commons License 2010.01.07 0 0 45496

Rita nem jó példa, mert ő elsősorban versenyre képez, tehát gyakorlatokon is a lövésre távolból is ülnie kell a kutyájának. Namost ez vadászaton enyhén szólva is mókás lenne, ha a kereső kutyám hall egy lövést akkor letenné a seggét.

FT-on ugye nincs kint a kutya, ha lövés vagy lövések hangzanak el akkor kiváló ha a kutya ül láb mellett és csak a leeső vadat figyeli..

Én azt csináltam, mikor Chaka süldő kutya volt, hogy kivittem a rétre ahol sok fácán volt és rávittem a dürgő kakasokra, persze pórázzal. Aztán ha a fácán felrebbent akkor berántottam, és mondtam, hogy nem.. Ez 4-5 eset után berögzült.

Aztán ha őrzésen vagyok, mindig viszem a kutyát és sétálok a madarak között (erről tettem is fel képet) azok szaladgálnak az orra előtt, meg felreppennek, ő nem mehet és nem is megy utánuk.

Amúgy sebzett nyúllal lehet a legjobban elrontani egy "verseny" kutyát (nem véletlen hogy noviceban nem is lövik), mert ott ugye utána kell küldeni a kutyát és a kutyának az jön le, hogy jééé lövés után a nyúl megfogható...

Na, de ez már egy más történet :)

Előzmény: Eni79 (45491)
molera Creative Commons License 2010.01.07 0 0 45495

köszönöm szépen:-))mi is nagyon büszkék vagyunk rá, mármint Bellára, mert nagyon partner volt ebben a fogyiban. remélem sikerült neki pár plusz évet adnunk így. kb. háromnegyed éve van nálunk, és hatalamas változáson ment át.

 

amúgy mi is tartjuk mindkét kutyánk tenyésztőjével a kapcsolatot, leginkább e-mail és telefon a nagy távolságra való tekintettel, de ha eseteleg útba esik valakinek a másik akkor lehet talizni.

 

Előzmény: Eni79 (45485)
czaltikgyörgyi Creative Commons License 2010.01.07 0 0 45494
Nagyon édesek a kutyáid,és keleti a kényelem nálatok!
Örülök,hogy így lefogyott a Bella,nagyon szép teljesítmény,gratulálok!!

..és köszönjük a dicséretet a karácsonyi,havas,és szülinapos képekért.
Előzmény: molera (45479)
Eni79 Creative Commons License 2010.01.07 0 0 45493

Megkövezni semmiképpen sem, inkább csak kiigazítani. :D

 

Figyelj... Bárkinek alakulhat úgy az élete hogy le kell mondania a kutyájáról. Saját esetemben mondjuk ehhez nem tudom minek kellene történnie, de biztosan nagyon nagy dolognak. Előbb adnám el a kocsimat minthogy valamelyik kutyámat passzoljam el...

 

Ennek ellenére ha úgy érezném nem tudom őket továbbtartani, vagy nem jó nekik nálam, keresnék neki(k) új helyet. Persze gondosan megválogatva, százszorosan ellenőrizve. De elaltatni biztosan nem altatnám el őket azért mert már nem tudok róluk gondoskodni.

Előzmény: czaltikgyörgyi (45490)
molera Creative Commons License 2010.01.07 0 0 45492

köszi szépen:-)

nála is vagy labda vagy bot, ami éppen van:-))épp karácsonyra kapott egy apportfát:-))

Előzmény: Maurice74 (45489)
Eni79 Creative Commons License 2010.01.07 0 0 45491

Ja persze, ez egyértelmű. Arra gondoltam, hogy nálunk ez ugye még kiforratlan. Ritánál olvastam, hogy ezt amolyan droppolásos módszerrel lehetne beletenni. Felkelti a madarat és ugye nem kéne h utánamenjen, ergo leültetni, vagy állítani, vagy mindegy, de ottmarasztalni kellene. De gőzöm sincsen ezt hogyan kellene beletenni. :-(

 

Vadról leszedni már tészta, mármint volt hogy elszaladt egy felrepülő fácán után, vissza tudtam hívni, csak ugye valahogyan a kettőt kellene összetenni. :DDDDDD De egy nyúlról mondjuk sztem mostani állapotában nem biztos hogy le tudnám szedni.

Előzmény: snepf (45488)
czaltikgyörgyi Creative Commons License 2010.01.07 0 0 45490
Hát ez az!

Na,engem az ilyen képek rohadtul felidegesítenek!!
Pedig az én kutyám kerti kutya,a házba nem jöhet be,de nem tudom sokan vannak-e az olyan gazdák akik naponta 2-3x cserélik a kutyájuk szőnyegét a fedett teraszon és szárogatják a radiátoron,hogy még csak véletlenül se feküdjön nyirkos-vizes szőnyegen az a kutya.
(A háza belsejének téli napi karbantartásáról pedig ne is beszéljek)
Ezért ,-mert nem tudom,hogy élek-e még esetleg 10-15 év múlva /remélem igen/,de a kutyámat nem tenném ki annak,hogy egy bekövetkezett betegség,vagy egyéb külső ok miatt "jó helyre kerül" reménnyel elajándékozom (elpasszolom))) ,mert inkább elaltattatom!

Tudom ,ezért most megköveznek a fórumozók,-de attól még vállalom a gondolataimat.
Előzmény: Eni79 (45476)
Maurice74 Creative Commons License 2010.01.07 0 0 45489
Nagyon aranyos!

Ez az ugrálás.. "na dobd már, na dobd már" :o)

Ismerős, csak mi labda megszállottak vagyunk
Előzmény: molera (45481)
snepf Creative Commons License 2010.01.07 0 0 45488

Ááá én ilyenekre nem tanítottam meg. A vad, főleg ha keres, akkor behúzódik bokrok alá, vagy a magas fűbe. Ha kinyomozza, vagy megérzik, akkor ő nem állja, mint a vizsla, hanem simán kinyomja és figyeli... sajnos már mindkét kutyám ismeri a 16-osom hangját és főleg Brit nem várja, hogy küldjem. Ő már nem ad előnyt a kószáló vizsláknak.

Ha meg elhibázom, akkor visszanéz rám, hogy "hülye vagy? potyára dolgozom" nem érti meg, hogy februárban nem szabad lőni a tyúkot :D

Szerintem gyakorlatban is tök mindegy, hogy áll, vagy ül. Ne menjen utána.

Előzmény: Eni79 (45482)
cheereck Creative Commons License 2010.01.07 0 0 45487
hopp, ez egy válasz volt Garfield 45446-es írására, nemtudom, miért maradt le az előzmény.
Előzmény: cheereck (45483)
cheereck Creative Commons License 2010.01.07 0 0 45486
hidd el nekem, az emberekre is ráférne. a városomban van egy család, apa anya fogyatékos, a 4 gyerekből 2 szintén. apa anya meghalt, a milliós teher az egyik huszonvées ép fiú nyakába szakadt, és vele van a fogyatékos bátyja is. na most ez mégis kinek volt jó?
Előzmény: DonDiego08 (45466)
Eni79 Creative Commons License 2010.01.07 0 0 45485

Szia!

 

 

Gratulálok!

 

Csodálatos eredmény ez a fogyásban! Ilyenkor mindíg belelkesülök, hogy igen, ilyen gazdik is vannak! Gratulálok!!!

 

Mi is mérlegeltünk január 01-én... A sajátomat most nem mondom, legyen elég annyi hogy van miből fogyni, Kyra az 27,5, Carlos 28 kg. :D

 

Szerintem most tök jó súlyban vannak. Képet most így hírtelen újat nem találok, de lejjebb akad talán december végén készült... :DDDDD

 

Almok... Igen, ezek lerágott csontok. És való igaz, nem feltétlenül annak tudod mondani aki valóban a gazember... Mégis hiszem, hogy fontos dolgok ezek.

 

egy példa... Egy másik fórumon volt egy lány. egy neveletlen, macskinyírós, szocializálatlan agrentín doggal. El akarta passzolni a háztól (megoldhatatlannak találta a nagyon is megoldhatót, azaz a saját hibáját). persze már az új kutyán gondolkodott, ami nem volt lágyabb, sőt konkrétan egy kanári szigeteki kutyában gonbdolkodott, h na majd azzal... Aki ismeri ezt a csodás típust tudja, h szuper kutya, de nem való határozatlan embernek.).

 

Szó szót követett, elmondtuk neki a véleményt, hogy minden ember felelős az általa elb@szott kutyáért, és hogy a gyávaság és a megfutamodás jele ha ha nem is próbálja menteni a menthetőt, hanem belevág egy másikba, a régi kutyt meg passzolja...

 

Én személy szerint nagyon kikeltem magamból, mert számomra ez nem bocsánatos bűn. A végén már kulturált formában folyt a vita, a lányt sikerült olyannyira felbosszantanunk hogy "csak azért is megmutatta". Kőkeményen melózott a kutyával (Nem volt egyszerű egy pár éves fejrenőtt kutyát visszatenni a helyére a falkában, vért izzadt, de megpróbálta és sikereket ért el. Hagy ne mondjam új kutya nem került a helyére, viszont a mai napig is kapok tőle beszámolókat és képeket, olyan csodálattal beszélve a kutyáról aki igenis JÓ tagja a falkának. Persze próbáltunk segíteni is hasznos és kevésbé hasznos tanácsokkal, de Ő melózott vele. Nos, nem lett a legjobb barátnőm, de ma már elmondhatom, elég közel kerültünk egymáshoz. És erre mondom, már megérte. Mert mindenki jól járt. A lány is, a kutya is.)

 

Szóval csak enyit akartam... Néha el sem hinnénk milyen hasznos az ha szembesítenek bennünket a hibáinkkal... Én mégha nem is szeretem, mindíg abból tanultam a legtöbbet.

Előzmény: molera (45479)
cheereck Creative Commons License 2010.01.07 0 0 45484
Dóra elárulom, van ilyen. sőt olyan is van, aki később is elmegy meglátogatni a kutyát a gazdinál.
azt gondolom, hogy a szüleid felelőtlenek voltak, hogy belementek egy ilyen fedeztetésbe.
Előzmény: dora8808 (45449)
cheereck Creative Commons License 2010.01.07 0 0 45483
szerintem a jobbérzésű kutyások már alig várják azt a napot, amikor tényleg felelősségre fogják vonni a gazdákat az embertelen vagy éppen túlzottan is emberi kutyatartásért.
sajnos nagyon kevesen hajlandóak elfogadni, hogy a jelenlegi helyzetből másképp nem lehet kikerülni, csak úgy, ha nagyon sok kutyát eltaltatnak. ugyanakkor meg kell fogni a másik végéről a dolgot, azaz mindent meg kell tenni, hogy ne jöjjenek létre "felesleges" szaporulatok. nem akarok "rasszista" lenni, semmi bajom a keverékekkel, nagyon jófej, aranyos, egészséges kutyák, és mindig is lesznek keverékek, ez tuti, de egyre inkább úgy érzem, hogy nem is a keverékekkel van a baj, hanem az egyébként fajtatiszta kutyát hobbiból fedeztetőkkel. akik lehet, hogy még találnak a kiskutyáknak gazdát, de amikor az a kiskutya felnő, és annak a gazdája is lelleti a kutyáját, és így tovább... gondolom érted.
Eni79 Creative Commons License 2010.01.07 0 0 45482

Helyes!

 

Mi is igyekszünk ahogyan csak a lehetőségek adódnak. :)

 

Neked a Brit az meg van tanítva a vadkelésnél a leülésre? Vagy ezt hogyan csinálja?

Előzmény: snepf (45480)
molera Creative Commons License 2010.01.07 0 0 45481
Előzmény: molera (45479)
snepf Creative Commons License 2010.01.07 0 0 45480
Február végéig.. szép kis megfontolt kereső vadászat..:D
Előzmény: Eni79 (45478)
molera Creative Commons License 2010.01.07 0 0 45479

sziasztok

mindig olvaslak titeket, de csak ritkán írok.

1. mindenki remek havas, karácsonyi, szülinapos képeket hozott:-))

2. ismét előjött ez tenyésztési,szaporítási téma. nekem is megvan a saját nézőpontom, de nem írom le, sok új nem lenne benne, már  minden szemszög előkerült. hogy mégis melyik álláspontot képviselem, az kiderül az alábbi sztoriból

valamikor ősszel egy másik labi szuka gazdis érdeklődött Bella kutyánkról, nagyon rövid és tanulságos párbeszéd volt:

Ő:fajtatiszta?

Én:Igen

Ő:törzskönyves?

Én:Igen

Ő:Lesznek kölykei?

Én:Nem

Ő: de miért nem????(kérdőrevonú hangnem)

Én:mert nem és még ivartalanítva is lesz

na erre teljes felháborodással odébb állt....ennyi:-(((

 

egy kicsit vidámabb, hogy Bella kutya 32kg-ra fogyott a 44kg-ról:-)))teljesen kicserélődött, nem lehet lelőni, folyton rohangál, játszik, a jelleme is sokat változott.

egy pár friss kép, lehet még nem tűnik annyira filigránnak, de ő nem is lenne olyan, apukája volt ilyen kis zömökebb típus, így is látszanak a bordái egy-két szögből és érződnek is:-))

 

alszanak a csajok

 

átölelős

 

karácsonyi labdákat begyűjtötte

 

 

jujj de félelmetes a fényképezőgép

 

ilyen kicsi helyre is befér már:)

 

és itt egy videó, amin nagyon várja már, hogy eldobjuk a botot neki, imádom ahogy lobognak a fülei:-))

annyi van még, hogy elkezdett "kattogni" a csípője pár napja néha egy-két mozdulatnál. feltételezem, hogy az izületeit eddig jobban kitöltő, széttoló zsír már nincs és összeérnek, koptatják egymást az izületei. na ezt jól megfogalmaztam, de talán érthető. ezt már hallottam kutyaiskolában, hogy van ilyen.

most zöldkagylót kap majd, csak még nem jött meg a rendelés, remélem segít.

már nem fogyasztjuk, kb. fél éve ennyit eszik, ez mind a több és több mozgása eredménye.

Eni79 Creative Commons License 2010.01.07 0 0 45478

De jó egyeseknek! :DDDD

 

Előzmény: snepf (45477)
snepf Creative Commons License 2010.01.07 0 0 45477

Igyekszem.

Cserébe szombaton is fácánozunk :)

Előzmény: Eni79 (45474)
Eni79 Creative Commons License 2010.01.07 0 0 45476

 

Másik fórumból csórtam... Ő spec egy ingyen elvihető, expresszes hírdető! Kérdem én, Ő is "jó gazdihoz" került 8 hetesen, ugye?!!!!

Előzmény: Eni79 (45475)
Eni79 Creative Commons License 2010.01.07 0 0 45475

Szia Peti!

 

Részben igazat adok, részben nem. Abban lehet igazság hogy a szaporítók nem feltétlenül jönnek ide, mégis hiszem sokan olvassák és tájékozódnak... Mégha csendben is teszik ezt.

 

Másrészről... Minden tisztelettel, mert tudom imádod Diegódat, sőt sokat olvaslak is benneteket. De! Engem személy szerint, aki próbál "normálisan" kutyázni, sok dolog bánt. Bánt hogy szeretett fajtám (fajtáim) néhány példányát arra érdemtelen helyen látom. Udvaron lánchoz kötve, vagy a rescue-nél félholtra vert, vagy éheztetett , vagy éppen agyonelletett állapotban... Holott tudom, hogy ezek a kutyák egy normális helyen lehetnének boldogak, kiegyensúlyozottak, szépek és kedvesek is...

 

Bár jómagam vadászkutyának/családtagnak tekintem a saját kutyáimat, elfogadom hogy nem kell mindenkinek vadásznia vele. Boldog lehet az a kutya akkor is, ha "csak" labdát kerget, vagy éppen agilityzik. Sima ügy. De! Ne felejtsük el, hogy a retrievert (goldent és labit) az eredeti szelekció (megfelelni akarás, kőkemény idegrendszer, megfelelő anatómiai felépítés hogy bírja a melót, stb.) a vadászatra tette alkalmassá arra hogy napjainkban sok mást is el tud végezni. (Alkalmas mentő vagy vakvezető kutyának, sőt terépiás kutyának is néha.)

 

Ezért én személy szerint elvárom egy tenyésztőtől, hogy a fentieket előtérbe helyezve ilyen kutyákat "gyártson". Mely ha nem is végzi az eredeti munkát, de alkalmasnak kell lennie rá. Idegrendszerben, anatómiában és egészségben. És ezt csak kőkemény szelektálással, pro-kontra érvek felsorakoztatásával, megfelelő körltekintéssel lehet megtenni. Ez a tenyésztés.

 

Aki mindezt "hobbi" (tök mindegy milyen céllal, indokkal, vagy eszmével) célra csinálja az meg szaporít. Nem? Több lesz, tehát szaporítottuk. Sokan csúnya szónak tartják ezt, holott csak egy matematikai meghatározás. Szaporulat. Slussz passz.

 

 

Előzmény: DonDiego08 (45466)
Eni79 Creative Commons License 2010.01.07 0 0 45474

Mindenképpen csinálj fotókat ha lehetőség lesz rá! Ha nem nem, de ha mégis összejön bármelyik hétvégére, akkor mi megyünk! :-))

 

 

Előzmény: snepf (45472)
Eni79 Creative Commons License 2010.01.07 0 0 45473

Garfield!

 

Néha úgy érzem, hogy elbeszélünk egymás mellett.

 

Egyrészről ismered a menhelyi kutyákat, van is véleményed róluk. Dícséretes. Másfelől pedig "információhiányra" hivatkozva elutasítod hogy bárkit is "kérdezzünk", hiszen jómagam nem szaporítóztam le Dórát, csupáncsak feltettem a kérdéseimet neki. Melyet ha jól emlékszem sem Ő, sem pedig Te nem válaszoltál meg, hanem a legjobb védekezés a támadás elven rögtön azzal pedáloztál hogy mutassak olyan tenyésztőt aki ezt megteszi. (Nyomon követés). Ezzel persze még megválaszolatlan a kérdés.

 

Valóban van ebben igazság, nem vitatom. Azonban könyörgöm, ne ez legyen már a mérvadó... Egy tenyésztő részéről is ez -lenne- az elvárt etikus viselkedés. Ha nem így cselekszik, azt gondolom már az elgondolkodtató. Nekem a Carlos adásvételi szerződésében vannak kitételek a tenyésztésbe vonhatóságáról, ergo papírforma szerint nem szaporíthatnám. Persze ehhez kell egy morális norma is, de akkor is van kitétel.

 

Másik kutyám, Kyra aki ugyan fajtatiszta, azonban becsúszott alomból származó kutya, önköltségi áron került hozzánk. Ennek megfelelően (holott lehetett volna pénzt csinálni belőle, csak rá kellett volna tenni egy helyi golden retriever kant, kölyköket meg eladni 20-30 ezerért), mi az első tüzelés után ivartalanítottuk, így egyrészről nem kell idegeskedni évente 2X3 hetet, valamint tudom, helyesen tettem, mivel pont elég "kölyökként kedves plüssmackó, de felnőtt, utcára került" kutya van országunkban nekem nem kell tovább szaprítanom az állományt.

 

A normális tenyésztők az adott fajta nemesítését és javítását célozzák meg, fontos hogy a kölykök jó helyre kerüljenek, hiszen a tenyésztőnek végső soron az általa lehozott almok a referencia. Aki nem így gondolja, az nem tenyészt hanem szaporít, mégha ezt paprosan teszi is.

 

"ui.: ismerem az osszes vonatkozo jogszabalyt egy hivatasos katona apaval es egy kiugrott katona occsel van egy kis fogalmam a dologrol. Az elerheto fegyverek jo reszere lehetne engedelyem, de allatra nem lovok passziobol, emberre meg nem tudnek, mert valoszinubb en fekudnek elobb... Szoval a kutya es fegyver tartas parhuzamba szamos ervet tudnek hozni, de ha te nem igy latod, akkor ugyis felesleges lenne..."

 

Nos... Elhiszem hogy ismered a jogszabályt. Azonban egy fontos kitételt elfelejtesz. A fegyverhez (komolyabbhoz) fegyvertartási engedély tartozik. Egy kutyánál ilyen nincsen. Bárki tarthat bármilyen kutyát, hiszen ez Mo.-n alkotmányos jog. Vannak kutyák ebben igazat adok neked, melyek rossz kezekben fegyvernek minősülnek. Azonban majdnem az összes kutyát lehet úgy "nevelni" (azaz nem nevelni) hogy veszélyes legyen. egy csivava is lehet veszélyes és egy tacskó is. Persze a méretkülönbségek miatt nagyobb a veszélyesség foka, de az alapelv ugyanez.

 

És ne haragudj de nem tudom elfogadni azt az érvelésedet, hogy "nem tudok elég infót róla, hát nem ítélem el" ebben az esetben. Én elítélek mindenkit, aki nem tenyésztési céllal, akarva vagy akaratlanul de szaporítja a kutyáját. Nem kell. Én feltettem a kérdéseket, az volt a válasz, hidd el jó gazdik lesznek! Ilyen alapon én meg szülök 20 gyereket, majd az állam felneveli, hidd el, lesznek jó szülők! Tudom nem azonos, de valahol mégis... Az ember amit tesz azért vállaljon felelősséget. Mert csak így lehet.

 

 

 

 

Előzmény: Garfield007 (45467)
snepf Creative Commons License 2010.01.07 0 0 45472

Tervezünk mégegyet az Ipolyra.. ez amúgyis vakrepülés, mert ha széles a víz akkor nem tudjuk megcsípni a kacsákat.

Nem igérem a hétvégét, mert akkor esetleg horgászok vannak, vagy másfajta vadászat.

Majd csinálok fotókat.

Előzmény: Eni79 (45471)
Eni79 Creative Commons License 2010.01.07 0 0 45471

Szia!

 

 

Annyi csak a baj vele hogy hétköznap... Nekem meg meló hegyek vannak. Most nem tudok szabira menni... :-(((

Nem lesz olyan lehetőség hogy szombat vagy vasárnap? Akkor nagyon szívesen mennénk, Carlossal biztosan, Kyrát még nem tudom, de lehet hogy őt is vinnénk. Minden hétvége jó!

 

Egyébiránt köszönjük a meghívást! Azt hogy jó kutyát viszünk nem garantáljuk, mindenesetre olyat viszünk, amelyik szeret dolgozni, és bár még van mit csiszolgatni rajta, lelkes! :DDDDDDD Azt hogy jó-e, majd eldöntöd magad! :-) Sajnáltam is hogy azon az esti húzáson bár volt lövés, kacsa nem esett... Így etéren "szüzen" megyünk ha összejön, de igyekszünk megfelelni! A minusz bennünket nem zavar, Carlos meg ha vizet lát megy...

Előzmény: snepf (45465)
snepf Creative Commons License 2010.01.07 0 0 45470

Én nem vitázni akarok, főleg nem parttalanul.

Bármilyen furcsa, sok a kutya, legalábbis a felelős állattartók számához képest.

 

 

 

Az első kutyám egy rövid és drótos németvizsla keverék volt, semmilyen papírral, disznóólban született és élt 8 hetes koráig. Egy sporttáskában hoztam haza, panelba és az előszobába egy kupac fonalférget produkált.

Oltása, oltási könyve akkoriban nem volt.. túléltünk egy parvot, úgy hogy teáskanállal itattuk, mert mindent kihányt.

Azt, hogy csodálatos vadászkutya lett és vele tanultam meg, hogyan kell kutyával bánni azt neki köszönhetem, annyira magasra tette a lécet, hogy évekig utána nem akartam kutyát.

Igazi falusi módon szelektált, vadászat céljára tenyésztett kutya volt. A srác akitől kaptam... hát azt az elvet vallotta, hogy amelyik vizsla egy éves koráig mellette és vadászaton nem tanul meg jól dolgozni az nem érdemes az életre. Jobb esetben elajándékozta a kutyát. Tehát volt tenyészcél ha a módszer durva is volt. Akkoriban az állatorvosok vidéken ritkán jutottak el kutyához, az ivartalanítás ismeretlen fogalom volt.

Vizslámnak egyszer voltak kölykei, mert az állatorvos azt mondta, hogy kell. A kölykök.. B törzskönyves szukától és tkv-es kantól is keveréknek számítottak. Akkoriban.. oltva (oltások 1000 Ft) 2000 Ft-ért keltek el és sokallták. Természetesen nem tudtam mindet vadászhoz adni, néhány kutya kikerült a látókörömből, néhány elpusztult parvóban, mert ugye sajnálták az ismétlő oltásokra a pénzt.

Akkor két dolgot fogadtam meg... sohase lesz szuka kutyám, csak kan és törzskönyves. Nem kell a szikának elleni ahhoz hogy boldog élete legyen.

Hozzáteszem, a kutyának 8 éves korában emlődaganata lett, orvos nem volt hajlandó operálni.. élete végéig kezeltem, egy csodálatos anyaggal. 14 éves korában egy más betegség miatt kellett elaltatni.

 

Tehát én éltem az esélyemmel és utólag nagyon megbántam. Jó... tudom mindenki a saját kárán tanul...

 

Előzmény: DonDiego08 (45466)
czaltikgyörgyi Creative Commons License 2010.01.07 0 0 45469
Látom,ma nagy volt itt a forgalom.A magam részéről képtelen volnék nyugodtan aludni,ha nem tudnám nyomon követni a kutyám kölykeinek további sorsát.De mivel ez a természetes szaporulat miatt lehetetlen,-ezért meg sem kíséreltem volna soha a pároztatást.Persze én már nem vagyok ennyire naív,és ennyire gyerek sem,hogy ne lássak tovább az orromnál:aranyos kiskutyák-jó helyre kerülnek.
Igen,az ember a maga örömére létrehoz dolgokat,de nem biztos,hogy ez a kutyának létszükséglet.

Valahol én is azt mondom,mint Gabi.
A mi kutyánk is tegye össze a 4 lábát és adjon hálát az égnek,hogy nálunk lakik!

czaltikgyörgyi Creative Commons License 2010.01.07 0 0 45468
Kiválóan fogalmazol.Ötös.
Előzmény: koszacica (45433)
Garfield007 Creative Commons License 2010.01.06 0 0 45467
A kutya neveleseert is az ember a felelos. Egy kutya a gazda jelenleteben es egy csomo mas "gazdatlan" esetben nem tehet olyat, amit a falkavezer nem enged meg, ha megis megteszi, akkor ott nagyon nagy gondok vannak es szamos ilyen alkalmat elhettem at, kulonbozo kutya tamadasoknal pl. amikor a gazda is jelen volt.
A kislany halalanal es a masik kislany megmarasanal a toltott fegyver es gyerek egy helyen parhuzam a talalobb...


ui.: ismerem az osszes vonatkozo jogszabalyt egy hivatasos katona apaval es egy kiugrott katona occsel van egy kis fogalmam a dologrol. Az elerheto fegyverek jo reszere lehetne engedelyem, de allatra nem lovok passziobol, emberre meg nem tudnek, mert valoszinubb en fekudnek elobb... Szoval a kutya es fegyver tartas parhuzamba szamos ervet tudnek hozni, de ha te nem igy latod, akkor ugyis felesleges lenne...
Előzmény: snepf (45464)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!