Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2003.07.10 0 0 223
Nem reklámot akarok csinálni,de nekünk nagyon bejött a Kartago Tourist.2 éve Törökországban,most Hurghadán voltunk velük.
Az idegen vezető szerencs kérdése.Nekünk az volt.Török Zoltán nevű srác,már évek óta kint van.Rengeteget mesélt,érdekes dolgokat tudtunk meg tőle.A Luxorba vezető 6 óráés utat végig beszélte,nem volt száraz,unalmas.Sokat köszönhetünk neki,de a másik buszon ülők panaszkodtak a csajra aki velük volt, végig csendben ült a buszon.Amúgy sem szerencsés dolog nőket helyezni Egyiptomba ilyen munkára.Nem veszik őket meberszámba,semmit nem tudnak elintézni.
Mi nagyon jól éreztük magunkat 2 napja jöttünk haza.
Balu köszi a beszámolót még az utolsó percben el tudtam olvasni.
Szahmet, aranyos vagy,de nem kaptam meg amit küldtél.Utólag is örülnék neki :o)
Előzmény: nas333 (221)
ir6 Creative Commons License 2003.07.09 0 0 222
Mi nem a körúton, de a karthago szervezésében voltunk. Az idegenvezető(k) nagyon tré, nagyon kevés infó, ráadásul mindent elmondott még románul is, mert voltak románok a csoportban (kb. 20 magyar és 4 román). Az tuti, hogy nem tudott arabul semmit, az angolból sem biztos, hogy megkapta volna a felsőfokot, de nem ez volt a fő gond. A stílusuk volt néha bicskanyitogató, meg az, hogy milyen kevés információjuk van az országról, a szokásokról stb. Az utikönyvet te is el tudod olvasni. Szvsz az idegenvezetőkön sok múlik, el tudják rontani az utat nagyon, de ez csak részben az iroda hibája, lehet hogy csak mi fogtunk ki két ilyen ürgét.
Mi a gépen kaptuk meg a vizumot, nem volt senkivel gond, de valaki azt hiszem itt írta, hogy olcsóbb, ha te csináltatod itthon. Mi nem gondoltunk erre, meg utánajárni sem lett volna kedvem, ezért maradt a szervezett lebonyolítás. Nem gondolom, hogy komolyan vizsgálják az utasokat, meg elbírálják a beutazást, inkább csak a suska számít.
Jól fogjátok érezni magatokat, az ország gyönyörű (az arabokat nehéz elviselni, de meg lehet szokni).
Előzmény: nas333 (221)
nas333 Creative Commons License 2003.07.09 0 0 221
sziasztok!

kinek van élménye a kartago-toursal kapcsolatban /eyiptomi körut/?
mi szeptemberben megyünk és eddig nagyon örültük de egy pár helyen semmi jót nem olvastunk az irodárol. részben allitolag az idegenvezetö nem tud arabul-angolul és nem tud forditani, nincs engedélye és nem jön be a nevezeteségekhez stb.
aki volt már ilyen köruton vagy ezzel az utazási irodával az irjon!
vagy ha jobb utazási irodát tudtok akkor annak a cimének is örülnénk.
a vizumot hol érdemesebb meg csinálni itthon vagy ott egyiptomban, esetleg mi tört´rnik akkor ha valaki nem kapja meg a vizumot?
legyetek szivesek irni.
elöre is köszönjük!!

Előzmény: uemese (220)
uemese Creative Commons License 2003.07.08 0 0 220
Köszia szépen az infókat, sokat segítettél.
Már nagyon várjuk az utat, két nap múlva indulunl.
Remélem jó lesz.
Helló
Előzmény: lolek999 (219)
lolek999 Creative Commons License 2003.06.30 0 0 219
Szia!

Mi 1 hónapja jöttünk haza egy hajós nyaralásból. A SeaGullban voltunk, nekünk tetszett, tiszta volt, saját strandja van igaz nem túl nagy. Hurghada kellős közepén van, szemben egy olcsó áruházzal. Megérkezésünkkor a félpanziós ellátást felbruttósítottuk allinc-ra napi 12 dolcsiért fejenként. Mivel a reggeli és a vacsora is svédasztalos és nem kell félni attól, hogy lerabolják, mehetsz későn is, mindig teli asztalokat találsz. Az ital viszont nincs benne a félpanzióban és viszonylag drága. A helyi sör (Stella) iható és a szállóban 12 vagy 18 fontért adták, azért nem tudom, hogy mennyi, mert mint említettem, allincben nem fizettünk érte. Nagyon tudom javasolni, mert az allincben benne van az ebéd, ami szintén svédasztalos, és déltől a helyi italok korlátozás nélküli fogyasztása is, igaz ez a tengerparton nem érvényes.

A hajóút csodálatos, mi a Solaris nevű hajóval mentünk, a két hét alatt itt volt a legjobb a kiszolgálás.

Ha bárkinek bármi kérdése van, szívesen válaszolunk. Egy jótanács mindenkinek: menjetek Egyiptomba! Mi is biztosan visszamegyünk.

Előzmény: uemese (218)
uemese Creative Commons License 2003.06.28 0 0 218
Sziasztok!

Mi július 11-én indulunk Egyiptomba, egy hajóúttal egybekötött nyaralásra. Sok hasznos dolgot megtudtam már erről a fórumról, de lenne még egy kérdésem Takacsi-hoz!:
Mi is a See Gull szállodába megyünk. Tudnál róla pár szót írni?
Előre is köszi.

baluzoli Creative Commons License 2003.06.28 0 0 217
Szia Balu! Egy beszámólót légyszi küldjél nekünk is: baluzoli@freemail.hu Köszi!
Előzmény: balu9999 (208)
takacsi Creative Commons License 2003.06.27 0 0 216
Balu9999!

A múlt évben voltunk Kairo-Hurgada (onnan Luxor, ottani befizetéssel), See Gull hotel FP.
Gondolkodunk csak Hurgadara elmenni (ma láttam 37 fok, tenger 31). Ha lehet, kérek egy beszámolót.
Köszönöm.

Előzmény: balu9999 (208)
szahmet Creative Commons License 2003.06.27 0 0 215
Szia Balu!

Örülök, hogy hasznát tudtátok venni kinnt az infóknak amiket írtam!
Még én is tuti vissza fogok menni Egyiptomba, és szerintem nem is egyszer!
Nagyon visszahúz a szívem, de idén marad Tunézia, aztán majd meglátjuk.
tom0477 pont abba a szállodába megy ahol mi voltunk, úgyhogy kész leszek az tuti, ha megmutatja a képeit!

Szia, szahmet

Előzmény: balu9999 (212)
balu9999 Creative Commons License 2003.06.27 0 0 214
Szia Dittt!!

Neked is elküldtem a beszámolót és pár tanácsot is, de azért ide is leírom!!
Tehát a gyógyszer amit javasoltak nekünk, hogy odakint vásároljuk meg : ANTINAL és nagyon hatásos kis szer! Azt mondták akkor vegyük be amikor érezzük a görcsöket és tényleg hatásos kis készítmény mert minket hamar rendberakott!!
Bármelyik patikában meg lehet vásárolni, mi azt hiszem 10 Font-ért vettük, tehát nem volt drága, de szerintem érdemes beszerezni!!

Remélem tudtam segíteni!!
Kellemes nyaralást!!

Üdv.:Balu!!

balu9999 Creative Commons License 2003.06.27 0 0 213
Szia Kephren!!

Elküldtem a beszámolót, remélem tetszeni fog!!

Üdv.:Balu!!

balu9999 Creative Commons License 2003.06.27 0 0 212
Szia Szahmet!!

Már végigolvastam a fórumot és természetesen a beszámolóidat is!!
Nagyon tetszettek és nagyon sok hasznos infoval is szolgáltak a nyaralásunkhoz!!
Nagyon tetszett ahoggy az árusok sunyi módszereiről írtál, és persze ugyanígy történt élőben is!!
Hát igen a látomásaid nagyon érdekesek (és kicsit ijesztőek is) voltak, nem csodálom, hogy a barátnőid féltettek odakint, de szerncsére megúsztad az alvajárásokat!!
Hát engem is a TutanHamon érdekelt leginkább a múzeumban és én is ácsorogtam előtte jó pár percet, de nekem nem volt hasonló érzésem mint neked(lehet, hogy van valami ebben a lélekvándorlásban!!) bár nagyon magával ragadott a csodálatosan megmunkált és a mai napig díszesen vírító maszk. Egyébként miután hazaérkeztünk nekem is furcsa álmaim, de nem rémálmaim voltak!! Az a baj hogy csak valami olyasmira emlékszem belőlük, hogy a piramisok, meg a királyok volgye környékén járok !! Nagyon nehéz volt feldolgozni, hogy ezután a csodás nyaralás után vissza kell térni!!
Az biztos, hogy még vissza fogok menni ide!!

Üdv.:Balu!!

Khepren Creative Commons License 2003.06.27 0 0 211
Szia!

Szeretnélek megkérni, hogy nekem is küldd el. A cím: zseezsu@freemail.hu Köszi. :) Üdv: Khepren

Előzmény: balu9999 (208)
tom0477 Creative Commons License 2003.06.27 0 0 210
Halihó!

Köszi Balu hogy elküldted, nagyon hasznos olvasmány, millió puszi Szahmet hogy gondoltál rám és szóltál Balunak hogy küldje el!
Nincs már erőm mindkettőtöknek levelet irni, de hétvégén megteszem ,csak a szombatot éljem túl...
Balu ha nem sikerül a katonaságot intézni, dobj egy mailt, majd utánna nézek, de ez nem public!
Van Szahmet egy ötletem, majd leirom azt is, addig tán nem felejtem, de tuti tetszeni fog!
Ja, mégvalami! Balu irhatnál egy cseppet az aktuális kinti árakról, és hogy neked hogy izlett a kinti cola...

További kellemes estét, én megyek vissza tanulni, de szerintem aludni fogok...

Előzmény: szahmet (209)
szahmet Creative Commons License 2003.06.26 0 0 209
Szia Balu!

Na kiváncsi leszek!
Erre a címre tuti, hogy elküldheted, mert ő már nagyon várja: tom0477@freemail.hu
Ide nem akarod feltenni, hogy olyan is olvashassa aki csak lézengő még a topicon, hátha kedvet csinálsz nekik?

Szia, szahmet

Előzmény: balu9999 (208)
balu9999 Creative Commons License 2003.06.26 0 0 208
Na sziasztok!!

Köszi a drukkolást Szahmet!!
Majd jövő héten eldől a sorsom!!

Hatalmas hajrával végre elkészült a beszámoló bár remélem nem hagytam benne annyi helyesírási hibát!!
Remélem Rubenske még időben küldtem!!
Neked is küldöm Szahmet!!
Aki kiváncsi rá annak elküldöm e-mailban csak írjon bátran!!

Üdv.: Balu!!

szahmet Creative Commons License 2003.06.25 0 0 207
Szia Balu!

Ez akkora gáz!
Egy hülye katonásdival haza lehet vágni egy ember életét úgy hogy na!
Megszűntethetnék már.
Egyik haveromat 31 évesen rátnották be, úgy, hogy a cégénél 200 nettót kapott, de akkora mákja volt, hogy megvárták, pedig nagy frászba volt, hogy annyi az állásának, meg a jó fizetésnek.
Majd drukkolok, hogy meggyőzd őket!

Szia, szahmet

Előzmény: balu9999 (206)
balu9999 Creative Commons License 2003.06.25 0 0 206
Sziasztok!!

Bocsi!!Nem alszok téli álmot még mindig az élők sorában vagyok, csak összejött jó pár problémám!!
Nem elég, hogy egy ilyen csodás nyaralás után munkába kellett állnom, de ráadásul mig nyaraltam megkaptam a behívóparancsot, hogy szolgáljam a hazát!!A gond csak az, hogy épp munkahelyváltás alatt állok (egyik helyen felmondtam, másikon meg igy nem alkalmaznak), igy próbálom győzködni őket, hogy a magyar hadseregnek nem rám van szüksége!!
Na bocsi a monológért, de valami mentséget fel kellett hoznom!!

Na visszatérve holnapra meglesz a beszámolóm és el fogom küldeni remélem még nem lesz késő!!
Na azért mondok pár szót a Calimera hotelról!!
Ez a hotel Hurghada központjától egy kicsit kiesik , kb. 7-8 km-re van a központtól de maga a hotel mindenért kárpótol!!!Ha be akarsz menni a központba hívhatsz a hotelból Taxi-t, de egy héten 3 ingyenes buszjárat indul Hurghadába este 8 körül!! Ezt mi is igénybevettük 2-szer mert bent a központban van egy két jó bolt!!Apropó majd keressetek egy emeletes ajándékboltot, mi mindent ott vettünk elég olcsón(nevét holnapra kiderítem)!!De szerintem ha többen összefogtok kb. 20 font-ért bevisznek vagy hazavisznek a helyi taxibuszok is, csak pofátlanul ki kell alkudni az árat előre!!
A szálloda szerintem nagyon korrekt!!Mi nem a főépületben voltunk, hanem a hanem a melléképületben amelyek mindegyike erkéllyel rendelkezik ami az udvarra és a medencére néz!!
Minden szobában hűtő, TV(Mtv2-vel), Légkondi ami napközben is megy!!Minden nap takarítanak, ágyneműt cser és törölközőt cserélnek és felvakarják az egész szobát. A szállodában svédasztalos kajálás van!! Nyugodtan ehettek bármit, mert mi is szinte mindent kipróbáltunk és semmi bajunk nem volt, na meg majd vegyetek helyi gyógyszert, neve ANTINAL nagyon hasznos kis szer a hasmenésre!!Nekünk csak akkor volt bajunk, amikor a fakultatív programok alatt a szállodán kívül ettünk!!

A szállodában búvároktatás folyik ha beiratkozol, masszaázs-szalon üzemel, valamint a parton lehet röplabdázni, focizni, ping-pongozni, billiárdozni, teniszezni, vizilabdázni..
Van egy Disco is ami heti 3-4-szer üzemel is bár nem látogatták olyan sokan!!
A legtutibb hely a Beach bár ahol délutánonként péksutiket raknak ki ingyenes fogyasztásra ha netán lecsusztál volna a kajáról!!Na meg persze koktélokat ihatsz egész nap(este 24-ig), mi szinte minden este itt időztünk ha csak tehettük!!
A parton elég jó napozóágyak voltak szélfogóval és napernyőkkel! Hát a víz kicsit sekély volt és vigyázni kellett a korallokkal, de volt egy hosszú móló amin be lehetett sétálni odáig ahol már mélyvíz volt!!Búvárkodni is lehet mert egy csomó korallzátony van!!
Egyébként a főépületben van mindenféle üzlet az áraik sem olyan borzasztóak, de alkudjatok csak ha tudtok bár nem nagyon engedtek!!

Tehát annak ellenére, hogy kinnt van a prérin ez a hotel, egy csodálatos élmény volt az itt eltöltött 11 nap!!

Na ennyit röviden a többit holnap küldöm!!
Remélem hasznos infókkal szolgáltam!!
Ha kérdésed van tedd fel bátran!!

Üdv.:Balu!!

szahmet Creative Commons License 2003.06.25 0 0 205
Szia Rubenske!

Látom te sem tudsz aludni!
Én is vártam Balu beszámolóját, hogy milyen volt, meg, hogy egy-két dolgot majdnem újra átéljek tavalyról.
Dehát Balu téli álmot alszik vagymi!
Mivel nem tudok aludni, s mert olyan kedvem van, s mivel Egyiptomba mész ami a szivem csücske, ezért mindjárt küldök neked valami aranyosat, Egyiptomisat!!!

Szia, szahmet

Előzmény: Törölt nick (204)
Törölt nick Creative Commons License 2003.06.25 0 0 204
A beszámoló meg sehol :o) én pedig jún.27-én indulok Hurghadába a Calimera-ba.
Szóval nagyon örülnék ha mesélnél.
Előzmény: balu9999 (201)
r3lic Creative Commons License 2003.06.23 0 0 203
hali !!

na megvan a mi utunk celja is :) sharm el sheik es a laguna vista hotel :) hu de varom mar ugy izgulok mint egy 10 eves :))) hat aterzem a helyzeted enis ugyan igy voltam tavaly mikor tuneziabol jottunk haza !!! uh nagyon szar mikor rajossz itthon vagy es ismet a meloban szopsz:) na szoval en julius 17 en indulok !! tenyleg a repulok hogy jonnek mennek ha 8 napra megyek ? azaz mikor indul es mikor jon vissza ?? mert tuneziaba kurva szar volt reggel 2 kor kelni mert a repulo 6 kor indult :)))

Relic

szahmet Creative Commons License 2003.06.20 0 0 202
Szia Balu!

Üdv. újra itthon!
Én Spanyolból hazajövet koppantam ilyen szinten, amikor hazaértünk éjfélre, másnap meg kezdődött a suli! :(((
Együtt érzek veled, én mondjuk tavaly még vakációba jöttem haza Egyiptomból, mégis letargiában voltam 2 hétig!

Szia, szahmet

Előzmény: balu9999 (201)
balu9999 Creative Commons License 2003.06.19 0 0 201
Sziasztok!!

Sajna tegnap befejeződött egy csodálatos nyaralás, tegnap este 10 kor értünk haza Hurghada-ról(11 nap)!!
Valami eszméletlen jó nyaralás volt!!Szerintem amint tehetem visszatérek ide!!
Majd hamarosan feldobok egy rövidke kis leírást!!
Voltunk Cairo-ban, Luxorban, bech buggy-n, hajókázáson.... úgyhogy van jó pár élményem!!
Sajna mivel szabihiányban szenvedek igy már ma dolgoznom kell!!Ne tudjátok meg milyen szar visszazökkenni, tegnap még a parton feküdtem 40 fokban és vedeltem a sört, meg a koktélokat meg degeszre ettem magam , ma meg itt ülök az irodában és könyvelgetek!!Ez rosszabb mint a börtöni kínzás!!
Na majd dobom a beszámolót, addig is ha van valami kérdés akkor csak bátran, mert itt leszek netközelben!!!

Üdv.:Balu!!!

szahmet Creative Commons License 2003.06.12 0 0 200
Sziasztok!

Mindenkinek köszönöm szépen a gratulációkat, nagyon aranyosak vagytok!!! :)

Zsolt66
Még van egy hónapom nyaralásig,pontosan héfőhöz egy hónapra indulunk!
mostmár ez az egy hónap hamar el fog tellni, hogy nem kell állandóan tételt bújni!
Igazán szívesen írogatok a topicokba, bár fogalmam se volt, hogy ilyen pozitív hatásal vagyok rájuk!
Köszönöm szépen, ezután is tevékenykedek majd! :)

Üdv mindenkinek ebbe a jó melegbe!
Sziasztok, szahmet

Előzmény: zsolt66 (199)
zsolt66 Creative Commons License 2003.06.12 0 0 199
Én is Gratulálok!
Már nem emlékszem, hogy Te mikor mész Tunéziába, de jó utat kívánok előre is. Köszönöm az eddigi aktív tevékenységedet, jópár topicot felráztál!
Előzmény: szahmet (194)
zsolt66 Creative Commons License 2003.06.12 0 0 198
Helló RElic!
Én csak július közepén tudok menni a családommal, de az még arrébb van. De találtam Neked való utat jó áron a Medinánál.
Szállás Ell. június 18.
12 nap/11 éj június 29.
11 nap/10 éj
Sultan Beach**** FP 69 900 79 900
Royal Palace**** FP 69 900 79 900
Palma de Mirette**** FP 79 900 89 900
Palm Beach**** FP 79 900 89 900
Sea Start Beau Rivage***** FP 84 900 94 900
Conrad***** FP 84 900 94 900
Calimera**** AI 99 900 119 900
Palm Beach**** AI 109 900 129 900
Tropicana Palacio***** AI 109 900 129 900
Gyermekkedvezmény 2-15 éves korig pótágyon az első gyermek ára: 59.900 Ft/fő,
második gyermek kedvezménye: 30 %.

vagy ez

>> HURGHADA-LUXOR

Szállás Ell. június 18.
12 nap/11 éj június 29.
11 nap/10 éj
Sultan Beach**** FP 89 900 99 900
Royal Palace**** FP 89 900 99 900
Palma de Mirette**** FP 99 900 109 900
Palm Beach**** FP 99 900 109 900
Sea Start Beau Rivage***** FP 104 900 114 900
Conrad***** FP 104 900 114 900
Calimera**** AI 119 900 139 900
Palm Beach**** AI 129 900 149 900
Tropicana Palacio***** AI 129 900 149 900
Gyermekkedvezmény 2 -15 éves korig 30%.

A Topicana-ról csak jót hallottam.

u.i.?ha valaki betársulna, lehet, hogy még én is beneveznék bemelegítésnek (45 fok árnyékban ,árnyék??

Előzmény: r3lic (193)
r3lic Creative Commons License 2003.06.12 0 0 197
hali

koszonom hogy ketten is reagaltatok a kerdesemre tok jo !!!!! gratulalok az allamvizsgahoz !!! szoval en tavaly pl tuneziaban voltam kurvajolereztem magam de csak azert mert itthon olvasgattam a praktikakat mit hogyan merre ! azert erdeklodom most is ! nezegettem az utazasi irodakat es enis ezeket talaltam a legjobbnak csak azert kerdzetem hogy lassam kinek mi a tapasztalata ! mondjuk tavaly a tunisiaexperiensel mentunk addig jo volt hogy odaertunk a szallasra de aztan tobbet szinte nem is lattam az urget szoval hozza vagyok szokva a semmi idegenvezeteshez :)) na varom a tippeket koszi meg1szer !

Relic

rfpxl0 Creative Commons License 2003.06.11 0 0 196

szahmet: én is gratulálok az államvizsgádhoz!

r3lic: majd szahmet biztos ir sokat és jót, én nem vagyok annyira grafomán tipus, úgyhogy szoritkozom a kérdéseidre.
Melyik utazási iroda? Szerintem teljesen bőséges a választék, ár-szolgáltatás arány tekintetében tavaly a Kartago tours a legjobb (de sokan mennek Medinával, Best Reisennel vagy épp a drágább de papirom jobb Neckermannal).
A szálloda választásnál szerintem lényegében mind1, hogy 4, vagy 5*-os de alacsonyabb kategóriájut én nem ajánlanék.

Az ALL Inclusiv mindenképpem megéri (főleg az ivás miatt, mert, ha napközben nincs is kedve az embernek enni olyan sokat a melegben de inni mindig kell). Abban az esetben nem ajánlom csak, ha vagy pici gyerek van (neki értelemszerűen nem éri meg), vagy ha épp az ottlétetek alatt akartok fogyókúrát kezdeni:)

tom0477 Creative Commons License 2003.06.11 0 0 195
GRATULÁLOK!!!
szahmet Creative Commons License 2003.06.11 0 0 194
Szia!

Holnap írok neked egy e-mailt megígérem, de most rettenetesen fáradt vagyok mert ma államvizsgáztam. /sikerült/
Holnap, ha kialudtam magam, írok neked beszámolót, meg mindeféle okosságot az útra!

szia, szahmet

Előzmény: r3lic (193)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!