Keresés

Részletes keresés

PP_Stereo Creative Commons License 2021.03.17 -1 0 37909

Az Index rövid úton eldöntötte, mit gondol a Long Kft. tevékenységéről.

Előzmény: _percy_ (37908)
_percy_ Creative Commons License 2021.03.17 0 0 37908

Itt is ugyanazt csinálod mint a facsén.
Nem bolondítottál már be éppen elég palimadarat a kitalációiddal, a képzelgéseiddel????

 

Már csak azt nem értem hogy miért jó az neked ha mások is összevásárolnak minden drága csecsebecsét?
Ezt te valamiféle önigazolásként fogod fel, vagy erre hajtasz? Esetleg üzletileg is érintett lennél??? Ha így van akkor valóban gáz amit csinálsz!

Mono SE Creative Commons License 2021.03.17 -4 0 37907

"levelekkel ostromolni, azt tudnak..."

 

...meg mínuszolni, úgyhogy nyomok egyet rád én is ;Đ

Előzmény: tibtiborkaba_new (37905)
PP_Stereo Creative Commons License 2021.03.17 -1 0 37906

"a magyar hifi legendák topikban megosztott Orion és BEAG cégekről szóló blogbejegyzéseimet mintegy 300 topiklakó olvasta el"

 

Pontosan erről van szó, a különböző topicokban elhelyezett ilyen-olyan linkjeid szerintem bújtatott reklámok, hiszen a kattintásszám ma már egyértelműen forintosítható, az ugyanezen domainnév alatt futó vállalkozás egyéb tevékenységére vonatkozóan pedig tiltott hirdetésnek számítanak. De tehetünk egy próbát, az Index minek minősíti:)

Előzmény: jacopastorius (37903)
tibtiborkaba_new Creative Commons License 2021.03.17 -4 1 37905

Már megint a "többszáz" "legendás" csak olvasgató fórumlakó, akiknek derogál itt bármihez is hozzászólni, de levelekkel ostromolni, azt tudnak...

 

:D

Mono SE Creative Commons License 2021.03.17 -3 1 37904

Nagyon szép történet, de a felét nem értem, hogy jön ide.

Ha van egy nikked, amivel hozzá szeretnél szólni valami aktuális témához, nem akadályoz meg benne senki. Ha blogokat tolsz ide, az nem poszt, és nem beszélgetés.

Esetenként a más felületen összehordott véleményeidre is sokkal körülményesebb reagálni, mint ha azt itt mondod el valamilyen témához kapcsolódó hozzászólás formájában. Ha pedig valaki konkrétan mondjuk az Orion gyár produktumaira kiváncsi, akkor nem a te összeszecskázott oldaladra hagyatkozik, de nem is Audiolandon keresi a boldogulását, hanem beírja a Google keresőbe, és ott majd feljön a te blogod is, aztán vagy elolvassa ha érdekli, vagy nem.

Szóval ne keverd a szezont a blogoddal, meg a káeftéddel, mert az gáz, ha tetszik, ha nem. Kb. ennyi a véleményem, ha már nekem címezted a panaszaid, a többihez nem tudok hozzászólni. (Jacót egyébként én is csípem!;)

Előzmény: jacopastorius (37903)
Mono SE Creative Commons License 2021.03.16 -3 2 37902

 

Mindegyik lemezedről berakhatnád a kedvencedet ide > https://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9103442

 

A Long kft-t, és az egyéb kattintásvadász blogos flémelést meg inkább hanyagold, tényleg gáz...

Előzmény: jacopastorius (37900)
quad Creative Commons License 2021.03.16 -1 1 37901

Azért kiváncsi lennék, hogy hallottál-e AB-1-el megerősített LS3/5a-t? 

(A HFNRR egyik szakírójának egy kicsit eltér a véleménye a tiedtől)

Azt is érdekes lenne megtudni, kik és hol készítették az általad idézett tesztet?

Előzmény: jacopastorius (37898)
PP_Stereo Creative Commons License 2021.03.16 -3 3 37899

Kezd kicsit fárasztó lenni, ahogy ellepik Audiolandot a Long Kft. kéretlen posztjai. Megjegyzem, van ennek legális formája is, csak ahhez szerződést kellene kötni az Index fórum üzemeltetőjével. Arról most ne is beszéljünk, mit gondol rólad Jaco odafönt :)

Előzmény: jacopastorius (37898)
XNC Creative Commons License 2021.03.15 -5 2 37897

Semmi közöm hozzá, de ne is zavarjon.........

Előzmény: _percy_ (37896)
_percy_ Creative Commons License 2021.03.15 0 0 37896

xnc, nomeg az idióta "haverjai" a különféle nikkeken amiket szépen gyomlálnak ki de csak jönnek az újabbak.
Ne foglalkozz ezzel.

Előzmény: Bertrand de Beaufourt (37895)
Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2021.03.15 0 0 37895

(egyébként melyik hülye mínuszol be minden hozzászólást?)

big-dewil Creative Commons License 2021.03.15 -1 1 37894

jah, ezt probáltam ecsetelni. )))

Előzmény: btamas70 (37892)
Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2021.03.14 -2 0 37893

:-) :-) :-) Mondtam én egy rossz szót a pénzköltésről? 

Előzmény: Mono SE (37891)
btamas70 Creative Commons License 2021.03.14 -2 1 37892

"kicsike kalapácsos csontocska, cirka 15% torzitással..."

 

Ennyit a prospektushifisták, PP-trollok és tsaik 0.1% vs. 0.2% torzítás apropóján előadott okoskodásairól;))

Előzmény: big-dewil (37883)
Mono SE Creative Commons License 2021.03.14 -4 0 37891

"valaki el kell költsön pár százezret, milliót ilyen dolgokra"

 

Másvalaki pedig ugyanennyit - ha nem többet - elkölt stúdiómonitorokra, szubládára, tökfelesleges mérőeszközökre és egyéb szirszarokra, hogy beteljesületlen sztár álmait - a család kontójára - reménytelenül kergesse ;]]

Előzmény: Bertrand de Beaufourt (37888)
_percy_ Creative Commons License 2021.03.14 -2 2 37890

Már akinek van olyan ;-)))

Előzmény: Bertrand de Beaufourt (37889)
Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2021.03.14 -2 0 37889

Illetve az agyad :-)

Előzmény: big-dewil (37883)
Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2021.03.14 -2 0 37888

Értem, persze, de a dominálást egyrészt erősnek tartom :-) Illetve továbbra is fenntartom, hogy akármennyire kifinomult a cucc, azokra a nüanszokra, amelyek kevésbé befolyásolják a hangzást, mint pl. a hallgató elhelyezkedése a hangfalhoz képest, vagy mondjuk a felvett anyag minősége, azokra nem érdemes sokat költeni. Ha végiggondolod, ezek nagy része független a lánc minőségétől. Nem fogsz mindig Jazz at the Pawshopot hallgatni, hanem beteszed mondjuk a Led Zeppelin III-at, ami botrányosan fosadék felvétel, szarul felvéve, és több helyen szarul eljtászva, mégis azt érdemes hallgatni, a JatP-t meg nem. Namindegy, én cinikus vagyok, de azt is megértem, ha valaki el kell költsön pár százezret, milliót ilyen dolgokra ;)

Előzmény: manta-z (37885)
Mono SE Creative Commons License 2021.03.14 -5 1 37887

Én 180 fokkal ellentétes irányból tudom igazolni, hogy a digikábeleknek ugyanúgy van "hangja", sőt bejáratási ideje, mint az analóg jelet továbbító kábeleknek.

Hogy melyik és milyen szerkezetű és anyagú analóg kábeleknek milyen hangja van, azt már végigkísérleteztem pár évtizeddel ezelőtt saját gyártású és megvett kábelekkel is, de a digi kábelek nem különösebben hoztak lázba. A laptop és DAC közé is szívfájdalom nélkül bedugtam egy nyomtatókábelt. Nemhogy 100, de 10 ezret se adtam volna semmilyen USB kábelért...

Több mint egy év után láttam meg valamelyik jól ismert forgalmazónál, hogy 52 helyett 29-ért adnak valami belépő szintű kábelt, és ennyit ne sajnáltam nélkülözni egy 14 napos próbára (miközben dac próbára korábban simán nélkülöztem akár 400 ezret is...;) 

 

Megjött a kábel, bedugtam, és azonnal hallottam, hogy picsaszar lett a hang a nyomtatókábelhez képest is. Ebben a pillanatban vált egyértelművé számomra, hogy a digikábelnek is van hangja! A többi már részletkérdés;)

Előzmény: manta-z (37885)
Jolida Creative Commons License 2021.03.14 -2 2 37886

"Amúgy Tidal-on már rengeteg felvétel nagyfelbontáson van MQA tömörítéssel."

Hál' istennek van ilyen f.s nélkül is, bár egyre kevesebb. :-)

Rohadtul várom már a legális Qobuz előfizetést. :-p

Előzmény: manta-z (37877)
manta-z Creative Commons License 2021.03.14 -2 2 37885

Értem mire gondolsz.

Én talán annyiban árnyalnám a gondolatmenetet, hogy nem mindegy milyen rendszerről beszélünk. Talán olyasmi példát hoznék fel, hogy egy suzukival az autópályán 100-130-al akarunk menni és a bal oldali futóműben a nem rugózott tömeghez tartozó egyik csavart kicseréljük 10 gramm helyett 50 grammosra nem történik észrevehető változás, viszont ha ugyanezt a csavart egy forma-1 es autóban cseréljük ki amivel kanyarban mész 250-el akkor ott annyi lesz a változás, hogy lerepülsz a pályáról. Szerintem a hifiben is így van, minél inkább kispanoljuk az alapokat annál inkább a peremfeltételek kezdenek dominálni.

Sosem felejtem el egy cimborám mesélte, mikor egy integrált készüléket adott el, DAC+előfok, végfok. Egy házaspár volt és az úrral nyélbevágatott az üzlet utána rákérdezett, hogy nem hallgatnának-e meg egy jó minőségű S/PDIF kábelt. Némi hezitálás után belementek a kábel a készülék árának 1/3-át tette ki.

Hát nagy bajba kerültek.

Az eddig viszonylag passzív hölgy mondta ki, hogy hát ezt vedd meg hozzá mindenképpen, mert enélkül nem sokat ér az egész :)

Tehát azt mondanám, minél inkább "kommerszebb" egy készülék annál inkább nem lehet hallani pl egy kábel "hangját", de minél feljebb megyünk annál inkább elkezd(het) dominálni az összképbe.

Előzmény: Bertrand de Beaufourt (37882)
Alex Raps Creative Commons License 2021.03.14 -2 1 37884

Igaz. Zenehallgatás közben valóban nincs online adatkapcsolat. :)

Előzmény: btamas70 (37879)
big-dewil Creative Commons License 2021.03.14 -2 2 37883

ha már kötekxel, a hangfal szól. ))) illetve egészen pontosan a füledben lévő kicsike kalapácsos csontocska, cirka 15% torzitással...

Előzmény: Bertrand de Beaufourt (37882)
Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2021.03.14 -3 1 37882

Szerintem senki se hallgasson kábelt, mert a kábel nem szól jól. Joshua Redman Beyond című lemeze, na az jól szól. Azt érdemes hallgatni, akár laptop-hangszórón is.

 

Persze tudom, ez olyan most, mintha a hájendezés alapjait kérdőjelezem meg, de nem. Van pár dolog, ami fontos, akár nagyon-nagyon sok pénzt ráköltve is, és van, ami nem. A nem (annyira) fontos dolgok között van a digitális kábel is. A nem fontos dolgokat onnan lehet felismerni, hogy ugyanannyit, vagy kevesebbet számítanak, mint pl a füled vs a tweeter magassága a padlótol. Ha érted, mire gondolok.

Előzmény: manta-z (37870)
manta-z Creative Commons License 2021.03.14 -2 0 37881

Semmi gond, ne kérj elnézést, mert nincs miért, főleg nem egy egészséges kritikáért. Lehet kicsit elfogult vagyok a gyártóval szemben, nyilván vannak szebb meg jobb készülékek is, viszont realitást nélkülöző rosszindulatú megjegyzésekkel szemben meg fogom védeni ha van rá alapom. 

Ha nem tetszik a külseje, vagy a kidolgozottsága az egy egészséges kritika. Aki hallotta és nem tetszik az szintén az a kategória. 

Én elégedett vagyok vele engem ez érdekel, nem kell mindenkinek, ugyanazt szeretnie. Az lenne a lényeg, hogy mindenki találja meg a számára megfelelőt aztán legyen vele boldog. 

Előzmény: Charlie Fineman (37878)
Charlie Fineman Creative Commons License 2021.03.14 -2 0 37880
btamas70 Creative Commons License 2021.03.14 -2 0 37879

Letöltés után az internetkapcsolatot akár fizikailag is meg lehet szakítani innentől kezdve az USB kábel vs internet összehasonlításnak se füle, se farka...)))

Előzmény: Alex Raps (37875)
Charlie Fineman Creative Commons License 2021.03.14 -1 0 37878

elnézést, h kritizáltam a dac-t! nem tudtam, h ilyened van, nem akartam veled dacolni.

a cd játékos amúgy nagyon tetszik. a dac is tetszik. csak a hátulja nem.

Előzmény: manta-z (37874)
manta-z Creative Commons License 2021.03.14 -1 0 37877

Az utolsó fél méter ha az USB-ről beszélünk két aktív készülék között van. Amúgy Tidal-on már rengeteg felvétel nagyfelbontáson van MQA tömörítéssel. Az el tud menni 24 bit 352kHz-ig. A minek azt most hagyjuk... 

Ilyen szempontból érdekesebb kérdés, a készülékek tápellátását biztosító 1,5 méter hálózati kábel. Ott aztán tényleg nincs komolyabb aktív eszköz a legközelebbi trafóházig aztán mégis. 

Amúgy nem gondolom, hallom :)

De tényleg ez így meddő vita. Én nem meggyőzni akarlak továbbá nem fogok tudni neked teljes mértékben megnyugtató logikus magyarázatot adni a dologra de attól még létezik. Vagy nyitott vagy rá aztán utánamész ha érdekel, vagy nem ennyi. 

Előzmény: Alex Raps (37875)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!