Keresés

Részletes keresés

Logofet Creative Commons License 2008.04.12 0 0 76513
Kedves Indián!

Attól tartok hasonló gesztus a mi Ferink hajlamaitól sem idegen. Az a vicces, hogy ebben az országban az elmúlt időszakban Horn volt az egyetlen minelnök, aki össze tudta egyeztetni a hatalmi harcot és az ország érdekét, és ebben még az elfogyasztott jelentős mértékű szesztartalmú ital elfogyasztása sem akadályozta meg, pedig azért a Mahart és a Malév összekeveréséhez szükség van egynehány fröccs legurítására.
Előzmény: Indián (76506)
elemes2 Creative Commons License 2008.04.12 0 0 76512
a "vagy-vagy" itt azt jelenti, hogy Indián vagy besorol Orbán mellé és akkor nem beszélhet a szőlőbányákról, vagy besorol Fletó mellé és akkor nem beszélhet a fittelináról?

ebből nem kérek.
Előzmény: Phat_Mammma (76511)
Phat_Mammma Creative Commons License 2008.04.12 0 0 76511

Lehet, hogy igazad van - de az érvelésed nem meggyőző.

 

:-)

 

PS. De most búcsúzom...

Előzmény: elemes2 (76510)
elemes2 Creative Commons License 2008.04.12 0 0 76510
Hja, kérem, ez most 2008, Magyarország. Azaz: vagy-vagy.

ezzel legkevésbé sem értek egyet.
Előzmény: Phat_Mammma (76507)
Logofet Creative Commons License 2008.04.12 0 0 76509
Kedves Naki7!

Én is sok menedzser munkáját ismerem, a kép vegyes. De még az átlagos képességű menedzserek is olyan szintű munkát végeznek el, amit az őket fikázók nagy része nem lenne képes.

A hasonlatod egyébként jó, meggyőződésem, hogy egy jó szervezet olyan mint a katonaság -nem a magyar-, szigorú hierarchikus renddel, meghatározott kompetenciákkal, alá- és fölérendeltséggel, szolgálati úttal. És bizony a jó menedzser végrehajtja a parancsot, akkor is ha nem ért egyet vele. A nagyon jó meg már megengedheti magának, hogy ezt ne tegye vagy ügyesen elérje az utasítás módosítását, de ezt a típust a sikerei igazolják, nem a sörital melletti kesergés. Bár néha jól esik némi sörök mellett keseregni.
Előzmény: naki7 (76473)
Logofet Creative Commons License 2008.04.12 0 0 76508
Kedves Padisah!

A képlet nem ez. A képlet az, hogy besétálsz a bankba hitelfelvétel céljából. Ottan meg közlik veled, hogy a forint alapú hitel havi törlesztése 20%-kal magasabb mint a CHF alapúé. Mivel te nem sírni akarsz az albérlet drágasága, a saját gépkocsi hiánya miatt ellehetetlenülő munkavállalása vagy a jó ötlet tőke hiányában történő megvalósításának meghiúsulása miatt, felveszed a hitelt. És mivel képtelen vagy 10+% kamatot kitermelni, maradsz a CHF alapnál. Ez nem szerencsejáték vagy nem nagyobb mint abban bízni, hogy a jövedelmed majd olyan mértékben nő mint a kamatszint. Mert persze ilyen alapon az is szerencsejátékos, aki pártunk és kormányunk áldásos tevékenysége ellenére is abban bízik, hogy nem csökken, sőt -horribile dictu- nő a reáljövedelme. Kényszerről és realitásról van szó, nem szerencsejátékról, ezt szerintem érdemes lenne megfontolnod.

A jegybank nem a devizahitelesek érdekében ügyködik, a ki nem mondott árfolyamcélt -van ilyen, lásd Figyelő-sem a jótékonyság motiválja. Ráadásul látni kell, hogy nem csak a természetes személyek fogyasztása hanem a vállalati hitelfelvétel is zömében deviza alapon történik, egy általános bedőlés pedig nem csak az adósokat, de az egész gazdaságot is rossz helyzetbe hozza. Ippeg most tanuljuk, hogy az egész világ megissza a levét annak, ha Joe, Jim és Bill nem tudja fizetni a hitelét. Ha a subprime válság ilyen hatással van ránk is, akkor talán nem túlzott bátorság azt feltételezni, hogy Józsi, Béla meg Imre hiteltörlesztésének problematikája ha a világot nem is, de minket megrázna elég rendesen.

Bocs, most látom az árfolyamcélról te is írtál, régebben olvastalak csak most értem haza.

Egyszer szívesen olvasnék egy elfogulatlan elemzést arról, hogy a jegybanki alapkamat csökkenés tendenciájának megfordulása összességében mekkora kárt okozott az elmúlt években. Nálunk ez egyetlen cég esetében tizenmilliós bukót jelentett egy 80 millás hitel esetében.
Előzmény: padisah (76449)
Phat_Mammma Creative Commons License 2008.04.12 0 0 76507

Hja, kérem, ez most 2008, Magyarország. Azaz: vagy-vagy.

 

További opció: el lehet menni.

 

:-)

Előzmény: elemes2 (76505)
Indián Creative Commons License 2008.04.12 0 0 76506
A zigasság ez, hogy Fletóék, meg ez a köcsög szadimaradvány inkább bosszant, irritál, miegymás... Eccerűen nincs kedvem poénkodni a balfasságaikon, de azt már én is aláírom, hogy mosmár' csak egy koronaúsztatás és ember meg nem különbözteti ezeket 1mástól...
Előzmény: elemes2 (76503)
elemes2 Creative Commons License 2008.04.12 0 0 76505
szerintem ez nem jelenti azt, hogy az ingyán fletót szereti.
csak azt, hogy orbánt SEM.
Előzmény: Phat_Mammma (76502)
Phat_Mammma Creative Commons License 2008.04.11 0 0 76504
Ez viszont teccett. :-)
Előzmény: elemes2 (76503)
elemes2 Creative Commons License 2008.04.11 0 0 76503
és hát lássuk be, sokkal több szójátékot lehet faragni a szőlőtelepítési támogatásból, mint a rendkívüli áramdíjkedvezményből :-)))
Előzmény: Indián (76501)
Phat_Mammma Creative Commons License 2008.04.11 0 0 76502

Jaj, ne fárassz már... Vagy neked még mindig Fletó a nyerő?

 

:-)

Előzmény: Indián (76501)
Indián Creative Commons License 2008.04.11 0 0 76501
Kiszámíthatóbb, így van... Pontosan tunni fogjuk, mikor, hol nem lesz nemtaggyűlés...
Előzmény: ISFC (76500)
ISFC Creative Commons License 2008.04.11 0 0 76500

"Jelentős mértékben javult a háztartások gazdasági hangulata"

 

 

Igen, nem lesz vizitdíj, tandíj, és már mindenki tudja, hogy rövidesen jön Orbán, és kiszámíthatóbbá válik az élet.

 

Ja, és a balos propagandisták mennek a levesbe! Ettől aztán fülig ér a szájuk.:-)

Előzmény: toloba (76487)
elemes2 Creative Commons License 2008.04.11 0 0 76499
Azért ne feledjük, az infláció alultervezése nagyon jó csel volt a fidesz-kormányzat idején a költségvetési hiány kezelésére..

kaszát a lónak. ezt a cselt Bokros sütötte el 1996-ban, nyert vele 200 milliárd akkori forintot, amivel helyrebillentette a költségvetést -- de akkor a tervezett infláció 15% volt, a tényleges meg 30%. ekkora ugrással lehet a költségvetés számára érzékelhető hiánycsökkenést elérni.

A fijjug nagyjából 20 milliárd forintot fogtak meg 2001-ben a hírhedt alultervezéssel -- ami kb hatodrésze volt a Bokros-féle, rendszeresen dicsőített alultervezésnek --, hát nem ez az egytized százalékpont volt a hiánycsökkentés motorja.
Előzmény: tuutuu (76484)
Fufluns Creative Commons License 2008.04.11 0 0 76498
Na, ma itt tartott a gazdaság (index headlines):

Utcai fogócskába torkollottak a tüntetések

Sólyom azt tudakolta Orbántól,
készen áll-e a kormányzásra

Századvég-Forsense: a Fidesz elnökét a választók megbízhatóbbnak látják Gyurcsánynál.

Milliárdos sikkasztás és pénzmosás gyanúja, nagy bajban a MÁV Biztosító

Otthagyta az MDF-et Schmuckék miatt


elemes2 Creative Commons License 2008.04.11 0 0 76497
saccold meg mekkora nemzetközi tiltakozást váltana ki hasonló akció nálunk...
Előzmény: zotya-DUB (76486)
arnys Creative Commons License 2008.04.11 0 0 76496
Köszönöm szépen.
Előzmény: Törölt nick (76495)
Törölt nick Creative Commons License 2008.04.11 0 0 76495
Előzmény: arnys (76493)
Dark Hamburger Creative Commons License 2008.04.11 0 0 76494

Én se vettem fel soha hitelt, azon egyszerű oknál fogva, hogy elmebeteg

1. aki ilyen gazdasági állapotok mellett devizahitelt vesz fel

2. na meg az is, aki a pánikbeteg mnb kamatpolitikájával akarja szivatni magát

 

Mindenesetre volt, amikor ez még jó móka volt, egy haverom az Orbánék idején hitelből vett házat. Igaz, hogy lett volna rá elég pénze, de azt berakta a bankba és több kamatot kapott utána, mint amennyit a lakás után fizetnie kellett. LOL.

arnys Creative Commons License 2008.04.11 0 0 76493
Mi a különbség kölcsön és hitel között?
Előzmény: Törölt nick (76492)
Törölt nick Creative Commons License 2008.04.11 0 0 76492
Mármint kölcsönre gondolsz, feltételezem. Azt én sem.
Előzmény: padisah (76489)
aszora Creative Commons License 2008.04.11 0 0 76491
Azért ne feledjük, az infláció alultervezése nagyon jó csel volt

Csak halkan mondom, hogy inflációt befolyásoló tényezők egyike az inflációs várakozás :-)
Különösen egy olyan fontos gazdasági szeplő részéről, mint az állam.
Sokkal jobb módszer, mint mondjuk 2006-ban 20%-os(!) állami kiadásnövekedés, majd a következő évben 8 % infláció.

A devizahitelezésnek inkább nézz utána.
Előzmény: tuutuu (76484)
arnys Creative Commons License 2008.04.11 0 0 76490
Én sem vettem fel hitelt, már ketten vagyunk.
Előzmény: padisah (76489)
padisah Creative Commons License 2008.04.11 0 0 76489

tegye fel az egerét, aki nem vett fel hitelt!

 (vagy csak én egyedül?!)

Kopasz Creative Commons License 2008.04.11 0 0 76488

Én 2004. végén vettem fel CHF hitelt, akkor kb. 4,5 % THM-mel! Akkor a támogatott (!) Ft hitel THM-je valahol 7 % körül volt. A nagy átverés ott volt/van, hogy az államáltal támogatott Ft hitel a támogatáson felül is drágább mint a devizahitel! A hitelfelvételkor végiggondoltam azt, hogy ha nagy gebasz lesz az árfolyammal, az biza a Ft hitelek esetében is jelentkezik (kivétel az 5 évig fix kamatú Ft hitel, de ott a kamat majd 10 % volt, tehát jó drága volt).
A nagy baj az, hogy kis hazánkban a bankok állami asszisztenciával fosztogatják a lakosságot, szerintem Európában sehol máshol nincsenek 20 5 fölötti fogyasztási hitelkulcsok. Az államilag támogatott lakáshitelek esetében pedig az állami támogatást nem a pógár kapja (akkor max valami kezelési költséget fizetne), hanem a bankok elegánsan zsebrerakják. Véleményem szerint az károsítja a magyar nemzetgazdaságot/államot/embereket, aki Ft alapú támogatott hitelt vesz fel, mert ezzel gyakorlatilag közreműködik abban, hogy az állami lakástámogatás gyakorlatilag ellenszolgáltatás nélkül a bankok profitjává alakuljon, ráadásnak még magát is szívatja a magasabb törlesztőrészlettel és a futamidő alatt visszafizetett több pénzzel.
Előzmény: Maotai (76482)
toloba Creative Commons License 2008.04.11 0 0 76487
Optimistán tekintenek a jövőbe a magyarok
2008. április 11. péntek 10:24:57

Jelentős mértékben javult a háztartások gazdasági hangulata az év elején: az Ecostat lakossági bizalmi indexe 2008 első negyedévében 92,9 százalék volt, ami a legkedvezőbb érték 2006 májusa óta. A bizalmi index mintegy 9,4 százalékponttal magasabb a három hónappal korábbinál is.
...

http://www.mfor.hu/cikkek/Optimistan_tekintenek_a_jovobe_a_magyarok.html
zotya-DUB Creative Commons License 2008.04.11 0 0 76486
nocsak, ugy nez ki van ahol van megoldas erre a kerdesre is:


"Északkelet-Szlovákiában egy kis községben Rakúsyban sikerült megoldani egy olyan kérdést, amely gyakran megoldhatalan kérdéskét tért vissza az önkormányzatokhoz. A község önkormányzatának sikerült felszámolnia a romatelep lakosainak tartozásait és a bérleti díjaikat behajtani. A megoldás egy huszárvágással történt, mivel a község veszi fel az 1700 roma szociális támogatásait, amelyből levonja a bérleti díjakat, a vízdíjat és a szemétdíjat is. A maradék összeget sem kapják meg a romák egy tételben, hanem három tételben a hónap folyamán. "
Maotai Creative Commons License 2008.04.11 0 0 76485

Csak halkan mondom,, hogy a lakossági devizahitelek az államadósság szerves részét képezik.

 

Ebben bizti vagy ?

Tuutuu...most szigorú :)

Előzmény: tuutuu (76483)
tuutuu Creative Commons License 2008.04.11 0 0 76484

Az infláció Magyarországon hagyományosan a baloldal, illetve a kormány eszköze arra, hogy csökkentse a lakosság fogyasztását, ami általában abban testesült meg, hogy emelkedtek az árak, de nem emelkedtek a fizetések

 

 

Azért ne feledjük, az infláció alultervezése nagyon jó csel volt a fidesz-kormányzat idején a költségvetési hiány kezelésére....}}

Előzmény: padisah (76366)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!