Keresés

Részletes keresés

Lemmiwinks Creative Commons License 2008.04.14 0 0 76811
jó. ez egy hónap, az utóbbi 6 évben viszont végig hozták Maastrichtot, ami rólunk nem enyhén szólva mondható el.
Előzmény: Rangun (76804)
Törölt nick Creative Commons License 2008.04.14 0 0 76810
:-)))
Egyre jobb vagy, mostan már nemcsak síkhülye a közgázhoz Rosencrantzhu olvtárs, hanem jobboldali. Ráadásul kritikátlanul nyomatja a fideszs propagandát.

Elismerésem. A 76785 hsz-ed után én nem gondoltam volna, hogy ezt még lehet fokozni, de rácáfoltál.

Egészen elképesztő milyen jó megfigyelő vagy:-)
Előzmény: Rangun (76799)
uhu20 Creative Commons License 2008.04.14 0 0 76809
Az első ábra (a kiigazításos) elég nehezen olvasható. :(
Előzmény: rosencrantzhu (76794)
rosencrantzhu Creative Commons License 2008.04.14 0 0 76808
kicsit szétesett, de gondolom, beazonosítható.
Előzmény: rosencrantzhu (76794)
BoRó Creative Commons License 2008.04.14 0 0 76807
Szerintem ne vezérezz itt, de főleg ne tippelgesd mások közgazdasági tudását addig, amíg meg sem ugatod a témát. Komolytalan, amit művelsz.
Előzmény: Rangun (76799)
Rangun Creative Commons License 2008.04.14 0 0 76806
A magyar lemaradt:
"A magyar forint alig reagált a fogyasztói árak mutatójának közzétételére, mely márciusban csak 6,7 %-kal emelkedett a várt 6,9 % helyett." HírTV.
Előzmény: Rangun (76804)
tuutuu Creative Commons License 2008.04.14 0 0 76805

A bank amikor forráshoz akar jutni, válaszhatná azt is, hogy ő felveszi a hitelt a külföldi bankoktól devizában, majd átváltja forintra, és azt adja kölcsön.

 

Hmm... ezt nem értem. Én úgy tuudtam eddig, hogy a forint és bármilyen deviza közötti átjárás kizárólag az MNB-n keresztül mehet.( Ettől kétszintű a bankrendszer. Azelőtt csak egy bank volt, az MNB, atöbbi csak takszöv-ld. OTP)

Ahhoz, hogy az OTP CHF-hitelt vehessen fel, az MNB-nek annyi CHF-et kell a piacon forintért vennie, aztán azt az adott bank használhatja.

Szépen lennénk, ha én EUR-ban dolgozhatnék úgy, hogy kimarad az MNB, meg a számlavezető bankom, máris jobban érezném magam...:}}

Ha meg az én exportom nem fedezi a te tévéhiteledet, akkor az állambácsi az MNB-n keresztül eladósodik, mint látjuk.

Nem miattam, hanem a tévéhiteled CHF-ben című projekt miatt.

Előzmény: padisah (76528)
Rangun Creative Commons License 2008.04.14 0 0 76804
Az ipari növekedéséről van szó.

"Csehországban februárban az éves infláció már a második egymást követő hónapban volt 7,5 százalék, ami 1998 novembere óta a legmagasabb. A cseh statisztikai hivatal adatai szerint a februári áremelkedéshez részben a közüzemi szolgáltatások drágulása, valamint a közlekedési viteldíjak növekedése járult hozza. A Dow Jones Newswires által megkérdezett elemzők 7,4 százalékos februári éves inflációval számoltak." Origo

"Romániában a márciusi éves szintű infláció 8,6 százalékra, 2006 januárja óta legmagasabb szintre nőtt a februári 8,0 százalékról. A szakértők várakozásának az átlagában valamivel kisebb, 8,5 százalékos infláció szerepelt. A havi szintű inflációnövekedés 0,7 százalékos volt, ezen belül az élelmiszerek 0,6 százalékkal, a nem élelmiszertermékek 0,7 százalékkal drágultak. A szolgáltatások ára 0,9 százalékkal nőtt. A múlt héten Mugur Isarescu román jegybanki elnök azt mondta, hogy várakozása szerint márciusban 8,5 százalékon tetőzik az infláció, ami 5-6 százalékra csökken az év végére." Index

"Már 6,6 százalékos a szlovéniai infláció: februárban és januárban még 6,4 százalékos volt, márciusban februárhoz képest a fogyasztói árszínvonal 1,3 százalékkal emelkedett." HVG.
Előzmény: Lemmiwinks (76798)
eomer Creative Commons License 2008.04.14 0 0 76803

Nem tudom mit vagytok oda.GyF mondta ,hogy jövöre ugy fellendül az epitöipar ,hogy munkaerö hiannyal kell szamolni.
Ejnye talan meg a segelytfelvevöknek is talalnak kubikos munkat.

 

Megsúgok valamit: az építőiparban már most is munkaerőhiány van. A bőrömön érzem...

Előzmény: nyarisport (76781)
Lemmiwinks Creative Commons License 2008.04.14 0 0 76802
Inkább te tünsz olyannak, mint egy máig harcoló partizánalakulat, aki betévedt a nagyvárosba. :)
Előzmény: Rangun (76799)
Rangun Creative Commons License 2008.04.14 0 0 76799
Csak nem egy Fidesz propaganda portálra tévedtem,ahol mindenki a vezér szavait próbálja alátámasztani,áltudományos módszerekkel és féligazságokkal?
Előzmény: Törölt nick (76792)
Lemmiwinks Creative Commons License 2008.04.14 0 0 76798
Szlovákiát leszámítva hasonló növekedés volt a visegtádi országokban is.

Az infláció hasonló nagyságrendű vagy nagyobb mint nálunk:Csehországban,Romániában,Szlovéniában

buuuuuuuuu

mond, te a múltból jöttél? isten hozott 2oo8ban:)))
Előzmény: Rangun (76788)
Erzsébeti Creative Commons License 2008.04.14 0 0 76797
Én nem a pártoknál kérdeztem az érdek alapú dolgot hanem nálad (tőled).

"1+2+3= akiknek módjukban áll időelőtti választást csinálni, nem áll érdekükben, tehát nem csinálják meg."


Remélem az élet kikényszeríti belőlük!
Tele van a tököm, hogy ilyen pancserek még két évig szívják a véremet!



"Nekem a fentiek miatt még két évig nem kell komolyan azon gondolkodnom, hogy kire szavazzak. Elvben pedig, ha most lenne a választás maradnék az MSZP mellett."


Neked tökmindegy... nem is tudom, hogy miért gyártasz elméleteket, hogy miért szavazol oda...
Szerintem te leszel az utolsó aki az mszp-re fog szavazni, ha már a többiek sem.

Az, meg hogy nem látod, hogy milyen dúlást csináltak ebben az országban az meg a saját sarad:(
Ezt értelmes ember belátja. Sajnos sokszor gondolom, hogy neked hibádzik valami, pedig szoktál értelmes dolgokat írni.
Nem bántásból írom!

Erzsébeti
Előzmény: Törölt nick (76773)
padisah Creative Commons License 2008.04.14 0 0 76796

...pedig még csak április van

Előzmény: Maotai (76789)
tuutuu Creative Commons License 2008.04.14 0 0 76795

és hát lássuk be, sokkal több szójátékot lehet faragni a szőlőtelepítési támogatásból, mint a rendkívüli áramdíjkedvezményből :-)))

 

Az áramkedvezménnyel csak az a baj, hogy nem rendkívüli, mert a franc tudja , mióta így műkszik az efféle nagyfogyasztóknál.

Félreértés elkerülése végett, HÜLYE FASZ GYURCSÁNY, csak a tájékozottságod miatt írtam...:}}

Előzmény: elemes2 (76503)
rosencrantzhu Creative Commons License 2008.04.14 0 0 76794
1. nem igaz, hogy törvényszerű a kiigazítás közben az ilyen mértékű lassulás. ebből a szempontból az európai kiigazítások között a maygar kifejezetten rosszul teljesít.


2. Nemhogy a környékbeli országokhoz képest, hanem a fejlett, alacosnyabb gazdasági növekeédst produkáló eurozónához képest is igen alacsony a magyar gazdasági teljesítmény. A régió orsázgainak átlagos bővülése tavaly 6.5 százalék volt - ha ez neked "hasonló" a hazaival, akkor lelked raja. (Felhívom figyemedet, hogy az alábbi adatok a valóságosnál még kedvezőbbek is - optimisták voltak az előrejelzések a magyar lemaradással kapcsolatban.)



3. Most akkor 2001-ben magas volt, vagy sem? Merthogy az idén akkora lesz, nem pedig a 2000-re jellemző 2.9%. Egyébként az idén még mindig Magyarország ktgv-i hiánya lesz a legmagasabb az EU-ban.

(Ennél kicsit jobb a helyzet, de a lényegen nem változtat.)


4. A ktgv-i szektor létszáma valóban jelentősen csökkent, bár a kiszervezések mértéke bizonytalan, illetve a szerkezete sem tökéletesen átgondolt.

5. Hasonló nagyságrendű infláció: a térség többi országa (lengyel, cseh, szlovák) árstabilitásból indult el a külső sokkok hatására, és nem igazán kételkedik abban senki, hogy az egyensúlyi inflációs pályára térnek vissza az ársokkok lecsengése után. Ezzel szemben nálunk 30 éve inflációs környezet van, és nem nagyon látni a végét. Hatósági oldalról rossz szerkezetű kiigazaítások, felelőtlen árpolitika, stop-go ciklusok lökdösik felfelé az inflációt, a várakozások horgonyzottsága minimum kérdőjeles. Bármelyik országgal elcserélném a hazai inflációs környezetet - már ha ennek így lenne értelme. Persze most majd jöhetsz a túlhevült balti és balkáni térséggel, meg jöhet a többi polidilis "vitatrükk" is, ha tovább akarod menteni a menthetetlent.
Előzmény: Rangun (76788)
tuutuu Creative Commons License 2008.04.14 0 0 76793

Én sem, az utolsó az OTP-kölcsönök kifizetésekor '91-92?? nem tudom, azóta semmi.

 

Előzmény: padisah (76489)
Törölt nick Creative Commons License 2008.04.14 0 0 76792
:-)))

Az év legostobább beszólása, az év legnagyobb tévedésével kombinálva. Mindezt egy rövidke mondatban hozta össze.
Gratulálok:-)

ps. jobb ha nem huzgálod itten az oroszlán bajszát, mert ha komolyan vesz és bekeményít, sírva fogsz innen menekülni.
Előzmény: Rangun (76785)
Rangun Creative Commons License 2008.04.14 0 0 76791
Cáfold meg hiteles adatokkal ne csak a levegőbe beszélj.
Előzmény: Maotai (76790)
Maotai Creative Commons License 2008.04.14 0 0 76790
Te leszel a topik bohóca ... fajsúlyos pozi :-)
Előzmény: Rangun (76788)
Maotai Creative Commons License 2008.04.14 0 0 76789
Valszeg övé az év "hsz-a " a topikban idén...
Előzmény: padisah (76786)
Rangun Creative Commons License 2008.04.14 0 0 76788
Na jó akkor részletezem.
A GDP növekedés nem minden,fontos annak szerkezete is,kiigazítás közben természetes,hogy lassul a növekedés,főleg azért mert csökken a belső kereslet,ami visszaveti a szolgáltató szektort,ami a GDP 65%-át állítja elő.

Szlovákiát leszámítva hasonló növekedés volt a visegtádi országokban is.

Jó nem csak azok.

2001-óta folyamatosan magas az államháztartás hiánya.Talán idén csökken elfogadható szintre,ami még mindig sok,de utóljára 2000-ben volt hasonló nagyságú.

715 ezren dolgoztak a közszférában az első negyedévben,még 2006-elején kb 770 ezren.

Az infláció hasonló nagyságrendű vagy nagyobb mint nálunk:Csehországban,Romániában,Szlovéniában.Szlovákiában alacsonyabb ,de annak is megvannak a konkrét okai.
Előzmény: Maotai (76782)
padisah Creative Commons License 2008.04.14 0 0 76787

Arra vagyok kiváncsi, valaki nálam hozzáértőbb talán tudja, mekkora a különbség a magyar állam által kibocsátott eurókötvények és forintkötvények kamatai között. Egyelőre annyit találtam csak, hogy az idénre tervezett kötvénykibocsátást elhalaszották a nagyobb kamatfelárra hivatkozva.

 

a korábbiakra viszont ezt találtam:

http://araki.blog.nol.hu/cikk/468355/

 

itt jenre számolnak 2.11%ot, illetve az ezt megelőző 2007 januári eurókibocsátás esetében 4,375%

 

Arra vagyok kiváncsi, hogy mekkora a kockázat-külnbség a kettő között, és hogy a kockázat az állam fizetésképtelenségét, vagy a forintárfolyam összeomlását jelenti-e.

 

padisah Creative Commons License 2008.04.14 0 0 76786
Hát ez "kicsit" mellément... :))
Előzmény: Rangun (76785)
Rangun Creative Commons License 2008.04.14 0 0 76785
Látom neked sincs fogalmad a közgazdaságtanról.
Előzmény: rosencrantzhu (76784)
rosencrantzhu Creative Commons License 2008.04.14 0 0 76784
ekkora arcod azért ne legyen, ezek olyan triviálisan baromságok, hogy itt még a legretardáltabb polidilis arcok is tisztában vannak ezzel. szóval tanulni itt csak egyvalakinek kellene...
Előzmény: Rangun (76783)
Rangun Creative Commons License 2008.04.14 0 0 76783
Tanulj még egy kicsit,mert van mit.
Előzmény: Maotai (76782)
Maotai Creative Commons License 2008.04.14 0 0 76782

A gazdaság most is jó állapotban van,

 

1,3 %-os GDP növekedés mellett..azért ebben a topikban nem szokás ekkora butaságot kijelenteni :-)

 

tavaly volt a leggyorsabb az ipari termelés növekedése 2000-óta.

 

Persze, mert a vg-i konjunktúra is tavaly tetőzött - de a mi értékünk még így is gagyi.

 

 

A beruházásokat már 2004-ben is az autópályaépítések húzták

 

Ez sem igaz.

 

és a 2001-2002-ben megnőt államháztartási hiányt 2006-ig nem sikerült 6% alá csökkenteni

 

Ez duplán téves (legalább a hsz-omat olvastad volna el, ahol számot is írtam)

 

 

 

munkanélküliség a közszféra karcsúsítása miatt nő,

 

nem a mostról volt szó (és különben is csak féligazság)

 

az infláció mindenhol magas ,nem csak nálunk az élelmiszer és olajdrágulás miatt.

 

Már +int butaságot írsz

Előzmény: Rangun (76774)
nyarisport Creative Commons License 2008.04.14 0 0 76781
Nem tudom mit vagytok oda.GyF mondta ,hogy jövöre ugy fellendül az epitöipar ,hogy munkaerö hiannyal kell szamolni.
Ejnye talan meg a segelytfelvevöknek is talalnak kubikos munkat.
Rangun Creative Commons License 2008.04.14 0 0 76779
De akkor sose lesz kánaán.
Előzmény: kuttykuritty (76778)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!