Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2003.09.26 0 0 846
Én például a Salernita balosságában sem vaygok biztos. Nem egyszer kaptam már Viking Salernos cuccokat, rajtuk keltakereszttel és német hadosztályjelképekkel. Bár szerintem a tábor ott is vegyes beállítottságú, csak meccseken nem jelenik meg. Ugyanezt mondanám a Reggina szurkolóiról is, hiszen a Boys-t tudtommal régebben anarchisták és punkok alkották, bár napjainkban már nem tudom mi van. Ezzel szemben a C.U.C.N. már-már szélsőjobbos, hiszen nagyon sok tagjuk van a Dél-Olaszországi Skinhead szervezetben, a Reghium Skinheadsben. De az is tény, hogy meccseken egy-két keltakereszten (bár mióta tiltják a kihelyezését, már abban sem) és néhány Skinheads feliratú sálon kívül nem nagyon jelenik már meg. Bár hozzáteszem olaszul nem tudok, így a rigmusaikat sem értem meg! :))
Előzmény: Ficak (830)
V Guerrieri Creative Commons License 2003.09.26 0 0 845
Három hete a HVG is írt egy hosszabb cikket az olasz tévéközvetítési és egyéb vitákról:

http://194.88.44.141/lpbin20/lpext.dll/Infobase44/1/61/6a#JD_0336Viharokazolaszfutballban

V Guerrieri Creative Commons License 2003.09.26 0 0 844
Ezen a téren meglehetősen tájékozatlan vagyok... kösz az infot.
Előzmény: F72Quadraro (841)
Angello_HD Creative Commons License 2003.09.26 0 0 842
Szarok a politikára, az oldalakra. Én csak szurkolok őrült módjára. Csak sajnos nem sok az ilyen... :c(
F72Quadraro Creative Commons License 2003.09.26 0 0 841
A Brigate nevet a szélsőbalos terrorszervezet, a Brigate Rosse viselte, akik elrabolták és megölték Aldo Morót és több politikust a '60-as években. Innen a névvel kapcsolatos baloldaliság.
Előzmény: V Guerrieri (839)
F72Quadraro Creative Commons License 2003.09.26 0 0 840
Nem kedvelik Magyarországon a balos dolgokat? Hát akkor hogy lehet miniszterelnök egy volt ügynök, az állítólag nem kedvelt rendszer egyik kiszolgálója, haszonélvezője, hogy lehetett miniszterelnök egy volt karhatalmista, hogy lehet Budapesten több, mint tíz éve polgármester egy maoista, aki 1972-ben balról támadta a rendszert és el akarta törölni március 15-ét, mert náci ünnep, most meg van arca neki beszédet mondani a Petőfi téren? De a stadionba akkor is azért menjen az ember, hogy szurkoljon, bíztassa a csapatát vagy csak nézze a meccset.
Előzmény: Törölt nick (837)
V Guerrieri Creative Commons License 2003.09.26 0 0 839
Pontosan!

A Brigate dologhoz ezért akartam "általában majdnem minden"-t írni, csak nem sikerült... :-))) Van még más kivétel is, csak most nem tudok egyet sem fejből. De általában viszont tényleg jellemző ez a "Brigata - balos" kapcsolat, csak arra nem jöttem még rá, hogy miért.

Előzmény: F72Quadraro (836)
sohaneaddfel Creative Commons License 2003.09.26 0 0 838
Mo-n szerintem mindenki csak divatból politizál!Főleg a lelátókon!Szerintem pl. kurvára nem összeegyeztethető a drog a jobboldali értékekkel...
F72Quadraro Creative Commons License 2003.09.26 0 0 836
Mondjuk a veronai ex Brigate nem annyira volt balos... De ez a ki milyen oldali azért is baromság, mert igazából már nem takarnak semmit. A legtöbb embernek fogalma sincs szerintem, hogy mi is baloldalinak vagy jobboldalinak lenni. Egy firenzei ismerősöm pl. mindenkit utál, utálja az amerikaiakat, az angolokat, a németeket, inkább főbe lőné magát ha McDonaldsokba kéne ennie pizzeria helyett, Firenzébe akar meghalni, mert a legszebb város és ott is született... na Magyarországon az ilyen emberre azt mondanák: rohadt náci. Ő persze meg nagy balosnak tartja magát.
Valóban Guerrieri a magyar lelátókon is érdekes ez a mindenki jobboldali. Kíváncsi lennék hányan mondanának közülük valami jobbioldali értéket vagy ki él úgy.
V Guerrieri Creative Commons License 2003.09.26 0 0 835
Szerintem a legtöbb tábornak nem egyértelmű a politikai hovatartozása, és ez így van rendjén. Tökéletesen osztom Quadraro véleményét, miszerint a Livorno féle politizáláson inkább röhögni kell, és a lelátón az számít, milyen szurkoló vagy!

Persze azt mondjuk én is szeretném tudni, hogy a Livorno szurkolókat mi a halál motiválja, hogy még a honlapjuk a szovjet himnusszal indul! Szerintem ez nem normális dolog. És a kanyarba járó fiatalokat szerintem sokkal inkább a beleszocializálódás, semmint a meggyőződés vezérli. És ha már itt tartunk, a magyar lelátókon ugyanez a helyzet, csak a jobboldali irányba...

De felhoztad a Milant, ahol a Brigate balos (mint általában minden "Brigata" fedőnevű), a Fossa viszont jobbos lenne. Csakhogy anno eldöntötték, ezt a lelátóra nem viszik ki. És ez igaz sok nagy táborra is.

Előzmény: Ficak (830)
F72Quadraro Creative Commons License 2003.09.26 0 0 834
Persze, "elvileg" több csoport is létezik... van amelyik 10 fajta sálat gyártat évente és online árulja, van amelyik csak a csoportja zászlóit lengeti a meccseke, amik nem is egyeznek a csapat színeivel, van, aki állandóan a kitiltott Lazio szurkolókkal vállal szolidaritást, vannak, akinek két éve van saját helyük a kanyarban, de boltjaik már három éve vannak...
Előzmény: Törölt nick (833)
Törölt nick Creative Commons License 2003.09.26 0 0 833
És a Boys Roma? Szerintem ők is vannak. Szerintem a livornoiak úgy túlzásba viszik, hogy röhögni kell rajtuk. Főleg, hogy egyesek állítólag oroszul beszélgetnek egymással:)
Előzmény: F72Quadraro (832)
F72Quadraro Creative Commons License 2003.09.26 0 0 832
A Bologna mint jobboldali tábor? Nana… Bologna Olaszország egyik leginkább baloldali városa, ez igaz a szurkolókra is (kivéve a volt Mods).
Amúgy nem kell, hogy egy szurkolótábort feltétlen jellemezzen politikai ideológia, pl. a nápolyiakra nem is jellemző, van ilyen szimpatizáns is, meg olyan is, de a meccsen ez nem nyilvánul meg semmilyen módon. Persze ez így lenne helyes máshol is. Szörnyű, amikor több a politikai szimbólum a kanyarokban, mint a saját csapaté, nem is beszélve, amikor valamilyen sarló, kalapácsos koreográfiát készítenek egyesek, Ternana, Livorno elsősorban. A meccsen az érdekes, hogy milyen szurkoló vagy, aztán ha vége a 90 percnek egy sörözőben megvitathatod az élet más dolgairól vallott nézeteidet is.
Több szurkolótáborban pedig keverednek a különböző nézetek vagy éppen azért utálják egymást csoportok ugyanabban a kanyarban, mert valakinek fontos, hogy hangsúlyozza politikai nézeteit, valaki meg csak a csapat zászlót és sáljait akarja látni a meccseken. Egyébként érdekes pl. a tifonet fórumán minden új topic a politikáról szól, ki ilyen, ki olyan, szemét fasiszták, hülye komcsik… Szerintem döbbenetes.
Rómában is már csak egy ultracsoport maradt: Fedayn Roma 1972.
Előzmény: Ficak (830)
V Guerrieri Creative Commons License 2003.09.26 0 0 831
Áh ez könnyű! :-)))) Az igazi játék, ha valaki a 820-as képen megtalálja!!! :-)))
Előzmény: Ficak (829)
Ficak Creative Commons License 2003.09.26 0 0 830
Feltennék egy kérdést.

Sok tábornak egyértelmű a politikai hovatartozása ugyebár.De van egy csomó tábor (köztük nagyok is) akikről nekem pl. nem egyértelmű. Juve,Toro,Milan,Inter...

Tehát így közösen össze kéne dobni az olasz ultra-paletta politikai kesztmetszetét!

Amit én tutira tudok:

Jobbos: Lazio, Roma, Verona, Reggina, Ascoli, Napoli?, Inter?, Bologna?, Triestina?

Balos: Empoli, Livorno, Atalanta, Ternana, Ancona, Modena, Fiorentina?, Salernitana?, Venezia?

Ez azonban korántsem teljes, és mégkevésbé pontos lista. Ezt kéne kiegészítenetek!

Ficak Creative Commons License 2003.09.26 0 0 829
A 822-es képen van egy "kakuktojás"!

Vagyis: "keresd a Freak Brothers Ternana sálas fiút" játék!

Előzmény: Ficak (822)
Ficak Creative Commons License 2003.09.25 0 0 828
Szerinted ki lehet bírni egy olasz meccset úgy,hogy ne tapsolj meg énekelj(persze csak az egyszerűbbeket)végig? Na látod.
A szám meg a kezem mozgott, csak ez itt nem látszik!

Előzmény: der Budapester (825)
Angello_HD Creative Commons License 2003.09.25 0 0 827
Jó lehetett.

Akkor most már a Ficak helyett használhatsz olaszosított nevet, mondjuk Ficko :c)

Előzmény: Ficak (823)
andD Creative Commons License 2003.09.25 0 0 826
Te is ott voltál? Még a végén lehet, hogy ismerjük egymást. :)
Előzmény: Ficak (823)
der Budapester Creative Commons License 2003.09.25 0 0 825
Mé' nem szurkoltál? ;)
Előzmény: Ficak (823)
andD Creative Commons License 2003.09.25 0 0 824
Nem rossz.
Előzmény: Ficak (822)
Ficak Creative Commons License 2003.09.25 0 0 823
Most pedig magamat szeretném reklámozni! :) A "fotOtifo" középső o-ja alatt állok, világos-barna kapucnival a fejemen!


+ 1 totál ugyanarról a meccsről (Triestina-Samp):

Ficak Creative Commons License 2003.09.25 0 0 822
Hoppá az utolsót elbasztam!

Tehát zoom:

Ficak Creative Commons License 2003.09.25 0 0 821
Megy ez bazdmeg!!! Na akkor:


Ultras Tito


Fedelissimi


Fieri Fossato + Riviera Blucerchiata


Elmo Group

<"img src="http://www.fototifo.it/lastevents/03-04_int_samp/zoom_sciarpe.jpg">

Meg egy kis zoom.Csakhogy reklámozzam egy kicsit a Doria ultráit!

Ficak Creative Commons License 2003.09.25 0 0 820

Na,elnéztem a html próba topicba!

Alőre is elnézést,ha nem sikerülne.

Angello_HD Creative Commons License 2003.09.25 0 0 819
Ott van Taki? Nahát...
Előzmény: V Guerrieri (817)
R.Cattani Creative Commons License 2003.09.25 0 0 818
Elvan a gyerek...:))))
Előzmény: V Guerrieri (817)
V Guerrieri Creative Commons License 2003.09.25 0 0 817
Balra az elsőt Giorgio Francesco Ultras Brescia néven anyakönyvezték, 1911-ben, mint mindenki mást is. A többi szépen sorban: Davide, Simone, Andrea, Prospero, előttük Attilio, Filippo és Paolo áll. Itt beleszületnek az ultraságba, ezt nem tudtad?? :-)))))
Előzmény: R.Cattani (815)
V Guerrieri Creative Commons License 2003.09.25 0 0 816
Brescia-Reggina


R.Cattani Creative Commons License 2003.09.25 0 0 815
Jó akkor most név szerint sorold fel a képen látható ultrákat, születési hely, idő és anyja neve feltüntetésével!!! :)))
Előzmény: V Guerrieri (813)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!