Keresés

Részletes keresés

judit.bcs Creative Commons License 2003.09.10 0 0 404
szia!
eloszor is nagyon irigyellek, szuperjo lesz neked rovidesen. en juniusban voltam.
gyogyszert carbo activat. vigyel par dobozzal ,de ha megy a hasatok akkor helyit erdemes bevenni, majd ott adnak.
meleg ruhat sokat ne vigyetek, max egyegy pulcsit estere.
a szallodakkal semmi baj, altalaban rendesek, es nem ez a legfontosabb szerintem az utazasban, hanem a csodalatos orszag es a millio latnivalo.
jo utat
Előzmény: nas333 (403)
nas333 Creative Commons License 2003.09.10 0 0 403
sziasztok!

még 9 nap és megyünk egyiptomba. már csak azt nem tudjuk hogy mennyit kell esetleg túlsúlyos böröndért fizetni, talán tudna valaki segiteni. a vizumot is megszereztük 24 órán belül elkésziteték /ausztriában/, ment volna 6 órán belül is de mi nekünk már dolgunk volt. ja, 30 eurot kértek fejente szóval olyan 1.000 - 1.500 ft-al drágáb mint itthon - de gyorsabb! az oltásokat is megszereztük hepatitis, tifusz, tetanusz. kell még valami ami nagyon szükséges? (mármint oltás). hasmenés ellen mi használ (bár a doki azt mondta hogy a tifusz elleni cucc az használ), milyen gyogyszert kell venni egyiptomba?
meleg ruhából sokat vigyünk magunkal (15 napra megyünk)?
légyszives válaszoljatok!
köszi

laci&reni

mAlter Creative Commons License 2003.09.10 0 0 402
Éppenséggel lehet úszni is, bár az apályban könnyen ráúszhat az ember egy korallzátonyra, de én békatalp és búvárszemüveg nélkül be nem mentem, annyira gyönyörü volt a víz alatti világ. Volt a szállóban egy külön úszómedence - úszásra én azt választottam volna, hogyha nem felejtem volna itthon a úszószemüvegem. :))
Előzmény: JKruz (396)
nikonaprofi Creative Commons License 2003.09.10 0 0 401
Vízalatti gépet ennyiért kapsz bármelyik PhotoHall üzletben. télen-nyáron bármikor..... Agfa lebox Ocean tipus
Előzmény: piciszivem (400)
piciszivem Creative Commons License 2003.09.10 0 0 400
Mi nem oltatjuk be magunkat. Nem hiánzik egyrészt, hogy épp az oltástól legyen valami bajunk, másrész figyelünk majd hogy mit eszünk, iszunk. Ahogy olvastam az oltás tífusz, meg hepatitisz ellen van, de a hasmenéstől úgy sem véd meg, pedig az a legvalószínűbb. Inkább szerzünk majd a lórugásnyi csodagyógyszerből (valami a-val kezdődő bogyó, lejjebb valaki említette) a bizotnság kedvéért.
*****
Vettünk egyszer használatos vízálló fényképezőt. Akit érdekel esetleg: Fuji, 27 kockás film, 10m-ig lehet vele merülni (eladó 5-öt tanácsolt, hogy még fény is legyen) és pl. soroksári Auchan épületében az üzletsoron kb. középen a fotósboltban kapható 3490-ért.
Akit érdekel szerintem siessen beszerezni valahol, mert több helyen nem volt már és ott mindenhol azt mondták, hogy lement a nyár, majd jövőr lesz újra.
Előzmény: szahmet (394)
piciszivem Creative Commons License 2003.09.10 0 0 399
Szia szahmet és mindenki!
Vízumot mi intézzük, olyan sokan írtak már róla, hogy elég egyszerűnek tűnik. Amúgy az tetszet, hogy amikor foglaltuk az utat, megkérdezték, hogy mi akarjuk-e intézni, vagy az irodára bízzuk, mert valahol olvastam, hogy néhol vagy nem nézik jó szemmel, vagy nem is engedik az egyéni intézést.
****
Jön valaki a Ferihegy 2-ről okt. 17-én reggel 8-kor induló charter géppel Hurghadára. És a Palma de M.-be akkoriban?
Előzmény: szahmet (395)
nikonaprofi Creative Commons License 2003.09.10 0 0 398
Még egy kérdés : Medinatours-sal volt valaki?
Ha igen, milyenek a tapasztalatok?
dittt Creative Commons License 2003.09.10 0 0 397
Lehet, hogy van egy-két szálloda ahol nem lehet úszni, de mi olyanban voltunk (Tropicana és a szomszédos Palma de Mirette) ahol simán lehetett úszni, semmi gond nem volt. A kirándulás alkalmával sem hallottam egyetlen vendégtől sem, hogy nem tudtak úszni a szálloda partjánál. Nem tudom melyik lehet az az szálloda, ahol nem fürödhetsz csak a medencében. Szerintem azért megy az ember tengerpartra, főleg ilyen tiszta vizűre, mint a Vörös-tenger, hogy fürödjön is benne.
Előzmény: JKruz (396)
JKruz Creative Commons License 2003.09.10 0 0 396
A tenger úszásra nem alkalmas a szállodák előtt???
Előzmény: mAlter (384)
szahmet Creative Commons License 2003.09.09 0 0 395
Szia Ági!

Ugye nem kértétek a vízum intézését az irodától?!

Szia, szahmet

Előzmény: piciszivem (393)
szahmet Creative Commons License 2003.09.09 0 0 394
Szia Ági!

Hát ezt sajnos nem tudom neked megmondani, mi nem használtuk kinnt az internetet, nem láttam mivel vannak felszerelve a gépeik sajnos!
Nem tennék rá, hogy van lehetőség rá, tehát ne számíts rá, csak úgy, hogyha bejön bejön, ha nem, nem.
Ha a szállodában nincsen lehetőség, kérdezzétek meg a partiszervízen dolgozó fiatal srácokat, ők vágnak mindent, hogy mi, merre, hány méter a városban, úgyhogy,ha valaki ők biztos meg fogják tudni neked mondani, hogy egyáltalán Hurghadán megvalósítható-e ez.

Jut eszembe, aki mostanában megy beoltatta már magát?!

Szia ,szahmet

Előzmény: piciszivem (393)
piciszivem Creative Commons License 2003.09.09 0 0 393
Szia szahmet!

Azt nem tudod véletlenül, hogy van-e lehetőség CD írásra? Azért kérdezem, mert akkor nagyon egyszerű lenne a digi fényképezőről lementeni képeket, csak néhány írható CD-re lenne szükség. Vagy nagyon telhetetlen vagyok??? :))

Köszi, Ági

Előzmény: szahmet (391)
piciszivem Creative Commons License 2003.09.09 0 0 392
Szia szahmet és mindenki!

Lefoglaltuk végre a szállást, okt. 17-én indulunk. Annyit vacakoltunk, hogy a Kartago akciós útjaiból a 12 napos Hurghadára már nem volt hely (repülő miatt). De kiderült, hogy van nekik olyan is hogy 14 napos 84800-ért. :)))
Végül a Palma de Mirette mellett döntöttünk, és az is lehet, hogy mégis összejön az all. incl. is, bár ez még nem tuti.
Tiszta szerencse, hogy kaptunk helyet, mert már ebből is alig van.
Rákérdeztem, hogy mi a garancia, hogy tényleg a Palma lesz a szállodánk. Becsülettel megmondták, hogy volt már rá példa, hogy egy szálloda nem jelezte időben, hogy minden helye foglalt, és így valaki máshol kapott szállást. De ez elég ritka. Összességében elég bizalomgerjesztő volt, remélem minden rendben lesz.

Üdv: Ági

(néhány napja gyanút fogtam, és a gyanúból mostanra bizonyosság lett: Gigi09 az anyukám :))) akivel szintén együtt fogok utazni, szóval akkor most mindkettőnk nevében mondhatom: köszönjük a sok hasznos infót)

Előzmény: szahmet (391)
szahmet Creative Commons License 2003.09.09 0 0 391
Szia nikonaprofi!

A Palma De Miretteben van internetszoba, van egy kb.10 gép, ez tuti.

Szia, szahmet

Előzmény: nikonaprofi (388)
nikonaprofi Creative Commons License 2003.09.09 0 0 390
Köszi ! :-))
Előzmény: BARNACUKOR (389)
BARNACUKOR Creative Commons License 2003.09.09 0 0 389
A SeaGullban akarok lakni, ott voltunk júliusban is, és egy sarokra van net c@fe:)
Előzmény: nikonaprofi (388)
nikonaprofi Creative Commons License 2003.09.09 0 0 388
Mi akkoriban készülünk. Nagyon sok hasznos információt gyűjtök Tőletek ! Azt meg tudnátok mondani, hogy a kinti hotelokban van-e internet, ill. a környéken internet-café üzemel-é?
Sajnos néha be kéne néznem "munkaügyileg"
Előzmény: BARNACUKOR (387)
BARNACUKOR Creative Commons License 2003.09.09 0 0 387
Senki nem jön október közepén (7,10,vagy14-)Hurghadára??
Előzmény: szahmet (386)
szahmet Creative Commons License 2003.09.09 0 0 386
Szia piciszivem!

Főznek délben, ezért szerintem teljes panzióra van lehetőség, all inclusivera viszont nincsen.

Az üvegfenekünek nem tudom mekkora ablaka van, de minek akartok menni üvegfeneküvel menni, amikor van snorclingozási lehetőség Giftun felé?!
Az sokkal nagyobb élmény szerintem, ha testközelből látod, s nem választ el egy üvegfal.

/A rosszul úszóknak is ajánlom, mert ha kértek adnak jacketet, és kísérnek is./

Szia, szahmet

Előzmény: piciszivem (380)
_Atesz_ Creative Commons License 2003.09.08 0 0 385
bzotya: Köszi a kimerítő választ, most már nem izgulok. Az esti züllésekhez minden eszköz olcsón elérhető.
mAlter Creative Commons License 2003.09.08 0 0 384
Pancsolásra és úszásra a tenger nemigen alkalmas a korallzátonyok miatt, ráadásul az árapály miatt még bizonytalanabb, hogy merre úszhat az ember. (Legalábbis, ahol mi voltunk.) A Desert Rose-ban ezért volt egy zárt lagúna, és pancsolni ott vannak a belsö medencék is, amelyek minden szállodában kötelelzö elemnek számítanak.

Itt van egy link a hurghada.lap.hu-ra, illetve itt van a szállodák térképe.

Gigi09 Creative Commons License 2003.09.08 0 0 383
Sziasztok!
Volt már valaki a Palm Beach szállóban? Milyen?
Köszi
Nadja és Chadja Creative Commons License 2003.09.08 0 0 382
Sziasztok!

Már sok érdekes információt szereztünk a fórumról. Azt szeretnénk megtudni, hogy úszni nem nagyon tudóknak melyik szállodát ajánlanátok? Melyiknek sekély a partja, nem nagyon mélyülős?

Köszönjük!

Előzmény: szahmet (378)
bzotya Creative Commons License 2003.09.08 0 0 381
Szia Atesz!

Cigi.Nem drága.
Pl a Marlboro rövid 8 font.Legalábbis nekem ennyiért adták.
Van Rothmans 6 fontért.Van L&M is...Meg pár másfajta.
Illetve egy jófajta arab kapadohány.Cleopatrának hívják.Ez 2 font.De ezt nagyrészt csak arabok szívják, és igazából boltban nem is láttam.Összecimboráltunk srácokkal, nekem ők hozták.Olyasmi mint egy erősebb Szofi.Én jól elvoltam vele.Csak az a baja, hogy puha dobozos és nagyon összetöri magát.
Normális ár.Valamennyivel olcsóbbak a cigik.Én láttam magyar barátainkat akik kartonszám hozták haza a Marlborót.
Alapvetően felesleges feltankolnod szerintem cigiből.Ugyanazt megkapod mint itthon.
Alkohol.Azt se vigyél.Egyiptomi whiskeyt, felest 8 fontért bárhol kapsz.Jófajta egyszerű pia.Szar íz, tutti hatás...:)

Előzmény: _Atesz_ (370)
piciszivem Creative Commons License 2003.09.08 0 0 380
Szia szahmet!

Szinte mindent tudok már a Palma de M.-ról, köszi :))
Már csak egy kérdésem lenne: van-e lehetőség ott helyben a félpanzióból all. incl.-ot csinálni. Magyarul főznek-e egyáltalán délben, vagy bármi más jele volt-e annak, hogy all. incl. ellátásra lenne lehetőség. Ugyanis eddig még sehol nem találkoztam olyan ajánlattal ahol ebbe a szállodába ne félpanziót kínáltak volna.

Köszi: Ági

Juj, még valami eszembe jutott: azt hallottam üveg-tengeralattjáróról, hogy picik az ablakok, zsufi van és nem látni semmit. De azt is olvastam már valahol, hogy kihagyhatatlan, hatalmas élmény és gyönyörű. Erről tudsz valamit?? Mi az igazság?
Köszi

Előzmény: szahmet (378)
dittt Creative Commons License 2003.09.08 0 0 379
Elnézést kérek mindenkitől, akit megzavartam volna a Palma de Mirette szálloda partját illetően. Lehet, hogy rosszul fogalmaztam. Természetesen a korall-telep nem a strandon van, hanem közvetlenül mellette. A szomszédos szálloda (Tropicana) külső partszakaszán (a két szálloda partja összeér!) Akinek tengerre néző a szobája az láthatja is ezt a csodálatos látványt. S mivel a vizen belül nincs kerítés és tényleg csak pár méter a távolság, kár kihagyni.
A Tropicanat még mindig nagyon ajánlom. Ott minden étkezésnél (még a reggelinél is) volt gyümölcs: sárga- és görögdinnye, szőlő, barack, alma, szilva. Ott nem kellett az étkezéshez és az italokhoz az utcáról pótolni. Ezért írtam, hogy Egyiptomban megéri az all. inc.
Előzmény: Nadja és Chadja (376)
szahmet Creative Commons License 2003.09.08 0 0 378
Piciszivem, Nadja Chadja és Többiek!

Mivel egyre többen érdeklődnek a Palma De Miretteről, így úgy döntöttem, hogy mégiscsak ide teszek fel a szállodáról egy kis beszámolót

A Palma De Mirette, mintegy 8 percre található Hurghada központjától.
A központot könnyen elérhetitek taxival, melynek ára nem lehet több fejenként mint 1-2 font.
Éjjel 4 font fejenként.
Az ár előre kialkudandó, és akkor fizetendő amikor kiszálltok a taxiból.
Ne lássák mennyi pénzetek van, legjobb, ha fejenként előre ki van készítve 1 font.
A taxik Toyota Hiace mikrobuszok, tehát tulajdonképpen busznak hívják őket.
Vannak olyan buszok amiket taxinak hívnak, ránéznésre semmi különbség a két fajta között, csak az, hogy a taxi nevezetű busz 25 fontért visz fejenként.
Tehát a félreértések, és kellemetlenségek elkerülése végett, mielőtt beszálltok, tessék kialkudni az árat.
Csak határozottan!!!

A szállodában találhatóak szuvenír, parfüm és arany üzletek.
Igazából itt nem érdemes vásárolni, bőven lesz rá lehetőség jobb áron, máshol.
A vízet nem érdemes a szállodában venni mert 10 font körül van, ugyanez a városban 1-2 font.
Többnyre Barakka és Schweppes típusú vízeket lehet kapni.
Van egy szép szökőkút is, ez rögtön a bejátattal szemben van az aulában.
A szállodában is lehet lekötni különféle fakultatív programikat.
A szobák tágasak 3 före pótágyazhatóak, zuhanyzósak, kis hűtővel, légkondival rendelketnek.
A part J alakban húzódik, tele napágyakkal és napernyőkkel, amik díjmentesek.
Van vízisí, szörfözési, banánozási lehetőség.
2 nagymedence van, az egyikben úszóbár is üzemel.
Van vendéglő is, aki esetleg ott szeretne ebédelni, az árakat nem tudom.
A reggeli és a vacsora svédasztalos.
Reggeli:
2-3 féle zsömle kifli jellegü valami, tejberízs, tejbegríz, tükörtojás, rántotta, főtt tojás, sült virsli, palacsinta /előtted csinálják, amennyit kérsz/, lekvárok,méz, joghurtok, müzlifélék, felvágottak, sajtok, csokis, vaníliás, fahéjas csigák és croissantok, tej, kávé, tea, 2 féle ivólé, gyümölcssaláta.

Vacsora:
2 féle leves, szárnyas és marhasültek, sült züldségek, töltött akármik pl: padlizsán, halételek, pizza, tésztafélék /ott csinálnak olyat amilyet szeretnél/,rizs, sült-főtt krumpli.
Rengeteg torta, apró sütemény, parfé, vagy fagyi, gyümölcssaláta, saláták.
Az üdítőért, vízért, sörért stb. fizetni kell.

Sajnos dinnye vagy ilyesmi nincsen, de olcsón lehet kapni a városban.

A szállodára fegyveres őrök vigyáznak, a főkapun detektoron át lehet bejönni, és mindíg van őr ott is.
A vizet vagy üdítőt nem átlátszó szatyorba vagy táskába vigyétek be, ha dinnyét vesztek a hátsókapun vigyétek be, ott nincsen őr.
Amúgy nem nagyon problémáznak, mi egyszer a főkapun vittük be, ésa szóltak, mire rájuk förmedtünk, hogy kuss legyen mivel nincsen a szállodában gyümölcs kénytelenek vagyunk venni.
Ezek után csak annyit szóltak, hogy intézzük majd a hátsó kapun át legközelebb.

A szállodában van masszázs is 8 font körül, a banánozás is annyi.

A szobához kártya van nem kulcs.
Az áram akkor működik, ha belépve az ajtón a falon látható kicsi dobozba beillesztitek a kártyát, de ezt a londíner úgyis megmutatja majd.

A hűtőből a fogyasztást nem javaslom, marha drága, de nyugodtan pakoljátok ki belőle az üdcsiket, hogy tudjátok hűteni a sajátotokat.
Mi a dinnyét és a mangót is ott hűtöttük, reggel amikor mentünk le a partra akkor pedig visszapakoltunk.
Van szobavizit, ilyenkor a fogyasztás ellenőrzik.
Ha mégis fogysztotok, akkor az kijelentkezéskor kell fizetni.

A szállodából telefonálni nem érdemes!
A mobil szintén nem kifizetődő!
Lehet kapni 5 USD-ért illetve 25 fontért telefonkártyát.
Ezzel kb 10 percet lehet beszélni az itthoniakkal.

A városban kék fülkékből lehet telefonálni a következő képpen:
0036 körzetszám /06 nélkül!/ és a telefonszám.

A taxival legegyszerűbb, a központig vitetni magatokat, azt is mondhatjátok, hogy a Karnak étteremig vigyen.
Egy körforgalomnál fog megállni a taxi, balra sréhen lesz a Karnak étterem.
Zebrát ne keressetek, és vigyázzatok mert kriminálisan vezetnek!
A Karnak étteremmel szemben terül el egy sugárút.
Az út bal oldalán katonai őrhely van, felette egy vendéglő, ha ezt látjátok akkor vagytok jó helyen.
Az utca bal és jobb oldalán egyaránt tele lesznek boltokkal.
Közért lesz rögtön a bal oldalt, ez az egyik legnagyobb, kívülről nem létszik, de 2 szintes.
Tovább bal oldalon lesz a gyógyszertár is, ha valakinek kell valami sűrgősbe.

Burokba ennyi, ha valaki akar kérdezni Hurghadáról, vagy még a Palma De Miretteről, esetleg faktprogi vagy vásárlás stb. csak kérdezzen.

Sziasztok, szahmet

szahmet Creative Commons License 2003.09.08 0 0 377
Sziasztok!

Nézzétek, hacsak nem töltötték fel a partot, ami elég valószínűtlen, akkor kb.10 méter után lehet mát úszni!
Viszont ha jól emlékszem egy idő után, ha eleget úsztál megint leér a lábad, tehát aszt mondanám, hogy egyenletlen.
Beljebb korallok is vannak.

Adnak strandtörölközőt, a paton lehet kiváltani annak a kártyának a felmutatásával, amit majd érkezéskor fogtok kapni.
Kicsit zsufi van az igaz, a napágyak miatt, de én főszezonban voltam, és akkor biztos többen vannak.
Az ágyakat célszerü reggeli előtt lefoglalni.
Megmondom a frankót nekünk, az a megoldás jött be a legjobban, hogy letettük a törcsinket a medence szélére, kifeküdtünk, és a mikor melegünk volt, csak egy mozdulattal befordultunk a vízbe.

A szobák elég nagyok, főleg, ha nem pótágyazzák 3 főre.
A füriben zuhany van.

A tisztasággal maximálisan meg voltunk elégedve, a takarítófiúknak zslés pilótákat adtunk ajándékba, és csodákat műveltek a szobában!
Próbáljátok ki, mindig lesz valami meglepi a szobában!

Nagyon nagy mennyiségben főznek, mert a Mirette szállóból is járnak át kajálni.
Mindíg van kinnt friss dolog amiből lehet választani!
Egy napos kirándulások után, még jár a késő esti vacsi, 23 fele, és akkor is tele volt minden!

A Cairó és Luxor túrához természetesen jár az idegenvezető, tavaly nagyon gáz volt, egy Osama, és egy Réka nevezetű pancser volt, mostmár más van, nézzetek vissza pár hozzászólással lejjebb, ott említenek egy nevet.

Sziasztok, szahmet

Előzmény: Nadja és Chadja (376)
Nadja és Chadja Creative Commons License 2003.09.07 0 0 376
Sziasztok Fórumosok!

Két kérdésünk lenne hozzátok... Először úgy volt, hogy Jordániába megyünk, de most mégis Egyiptom a cél - ha minden sikerül és mindenki úgy akarja... Szóval kinéztük a Palma de Mirette szállodát, és itt kicsit ellentmondó dolgokat írtok a tengerről, nekünk viszont nagyon fontos lenne tudni, hogy mi is a helyzet?

Szóval kérdés: a part sekély (300 m után is csak térdig ér) vagy korán mélyül (10 m után már úszni lehet benne) - merthogy mind2őt írta valaki...(?) Minden info érdekel a szállodáról:
- zsúfolt -e a tengerpartja, adnak -e strandtörölközőt
- elég nagyok -e a szobák
- milyen a tisztaság
- milyen a kaja, ha este 8-kor mész le találsz -e még valamit a svédasztalon, vagy addigra lerabolták...

Másik kérdés az idegenvezetőket illeti, a Kartagó utazási irodával szeretnénk menni, tőlük kik vannak kint? Úgy értem név szerint tudtok említeni közülük, csak miheztartás végett... Gondolom egy kairói buszos út Hurghadából nem egy leányálom magában sem, hát még egy idegenvezetővel, aki igazából két értelmeset nem tud szólni... Na jó, ne legyenek előítéleteim... Hallottam, meg olvastam is itt nálatok, hogy vannak magyarul tudó helyi idegenvezetők is náluk, ők is kísérnek Luxorba vagy Kairóba, vagy azt azért nem?

Köszi előre is a válaszokat, aki mostanában megy, annak nagyon jó utat - aki meg később, annak is:)

Üdv.
Nadja és Chadja

szahmet Creative Commons License 2003.09.06 0 0 375
Szia piciszivem!

Már csak holnap /azaz ma/ küldök neked e-mailt, de nem most, hanem majd nappal, mert fáradt vagyok és korán kelek!

Szia, szahmet

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!