Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

K.Trout Creative Commons License 2001.07.16 0 0 2331
Belinkelem, ha sikerül, hogyaszongya:
Fogyasztási statisztika
Előzmény: doggie (2328)
eck Creative Commons License 2001.07.16 0 0 2330
jó az xls.
kefe a ló :-))) biztos mindig nyomja neki, mint állat :-))) (nomen est omen)
Előzmény: doggie (2328)
doggie Creative Commons License 2001.07.16 0 0 2329
Legalább ez már arra jó volt, hogy ne aggódjak annyira, hogy az én autóm (az új a régihez képest), mennyivel többet fogyaszt...
Előzmény: doggie (2328)
doggie Creative Commons License 2001.07.16 0 0 2328
Üdv Uraim!

Az eddig beérkezett fogyasztási adatokat összesítve, és átlagolva (statisztikailag) a köv. url-en nézhetitek meg:

http://maxnull.freeweb.hu/fiat/bravo.xls

(ui: a nem egyértelmű adatokat próbáltam közpszintre hozni)
Természetesen továbbra is várom az adataitokat, legalább lesz egy táblázat, ahol mindenkinek megvan a kocsi tipusa...stb.

Szkapi Creative Commons License 2001.07.16 0 0 2327
Drasztik-statisztik:

1., Bravo SX (1999)
2., 1.2 16V MPI
3., Nincs
4., 6,8/7,4
5., 5,7/6,6
6., 6,5/6,8

Szkapi

Szkapi Creative Commons License 2001.07.16 0 0 2326
Kefe a ló!

OFF
Ha ez a neved, akkor a te autód tulajdonképpen egy "lovas-kocsi" :-)

Bocsi, nagyon meleg van és nem tudom visszafogni köztudottan sz@r humorérzékemet! Nyugi, nekem is fáj! :-)

Azért nincs harag!?
ON

Szkapi

Kefe a ló Creative Commons License 2001.07.16 0 0 2325
[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]
Bocsi a névtévesztés miatt. Ma elkezdem szétszerelni a széket. A mindig odanyulok nem megoldás. Hja 174 vagyok, de a hirtelen beszállásnál igenis odaverem a térdem (tudom, te nem, pedig nekem a haverjaim is mondták!) és ha előrehajolok a felengedett ülésnél, lefejelem a kocsi napellenzőjét. Nekem valami konkrétabb megoldásra lett volna szükségem, de azért köszi!
Kefe, a
Az első ló, aki megtanult vezetni :)
Előzmény: Gozo_d (2321)
Gpeti Creative Commons License 2001.07.16 0 0 2324
K. Trout,

Azt az utat én is nagyon szeretem. Nagyot lehet autózni rajta, csak kár, hogy rossz az út. Két apró eltérés azért van. Van klímám, és félős utitársam is. (Bár asszem, öregszem, mert azt vallom, hogy inkább legyen mindkettő, mint egyik sem)

Előzmény: K.Trout (2313)
Hottentotta Creative Commons License 2001.07.16 0 0 2323
Sziasztok!
Már 1 hete vagyok tulajdonosa egy 3 éves Brava-nak, ezért veszem a merszet, hogy kérdezzek tőletek. Az autóban egy "LOW" típusú rádió van. Mennyiért cserélik ki egy "High" típusúra, vagy van-e más lehetőség egy kultúráltabb hangcucc beszerelésére?
Egyébként 1 hét után "még" csak pozíitív tapasztalataim vannak az autóval. Munkám miatt sok típust vezetek (P306, VW-Vento, Golf, Skoda-Felicia, Punto, Seat-Toledo), de eddig talán csak az új Toledo-ban fogadott hasonló kényelem és nyugalom, mint a Brava-ban.
Szkapi Creative Commons License 2001.07.16 0 0 2322
Vazze, K. Trout! Izzadunk tovább!

Csakhogy mivel a Bravo most kifutó széria lett, akciósan adják bele a hűtőszekrényt, májerlámpát (gyk.:köd), villanyos tükröt meg a vasfestékes csillogást... 2.8 milla... Ja, meg katonás "motrot": egy-kettő... Francsetuggya...

OFF
Én is nagyon ízlelgetem ezt a 147-es számkombinációt, de a Hófehérkétől még nem akarok megválni jó ideig, hacsak az élet nagy körforgása más utat nem jelöl számunkra.

Mert hogy Stilo-t: "Nem, nem! Soha nem, nem! Nem lesz soha sem a játékszerem!"... Hű de nótázós kedvem van ma... :-)

Marad a szélvédő nyáron ki - télen be prodzsekt.
ON

Üdv: Szkapi

Előzmény: Fido Dido (2319)
Gozo_d Creative Commons License 2001.07.16 0 0 2321
Gozo vagyok és,nem Solymi!
Milyen magas vagy.Mert én 195 és ha felemelkedik az ülés akkor sem verem be atérdem.Egyébként nem cseréltettem ,ki az ülést.Meg szoktam,hogy beszálláskor odanyulok és visszaállitom a magasságot.Egyébként nem csinálja mindig.Általában ha este lerakom akkor reggelre emelkedik fel.Rövidebb leállásoknál nem.de egyéként csak a csere a megoldás.Ja és ha kopott már akárpitod igen csunya tud lenni ha a két ülés kárpitszine elüt.
Előzmény: Kefe a ló (2309)
K.Trout Creative Commons License 2001.07.16 0 0 2320
Mi a rosseb, ilyen sok? =:-O
A végén kénytelen leszek venni egy 147-es Alfát, abba legalább szériában benn van...:-)))
(No egyenlőre ez a "veszély" - sajnos - nem fenyeget...;-(
Előzmény: Fido Dido (2319)
Fido Dido Creative Commons License 2001.07.16 0 0 2319
Hi K.Trout!

A Diavia klíma kb. 400 ezer szép magyar forint.

Fido

bravoDJ Creative Commons License 2001.07.16 0 0 2318
Igazad van! De először hátra kell beterelni őket...

Előzmény: oops (2317)
oops Creative Commons License 2001.07.16 0 0 2317
Hehe... még előtted a nyár, sok-sok Siófoki buli. Sokkal nagyobb ciki lenne, ha hátra nem lehetne dönteni...

Előzmény: bravoDJ (2315)
bravoDJ Creative Commons License 2001.07.16 0 0 2316
Egy "b" lemaradt..

Ja és még valami!

Lehet valahol kapni ajtóba való hangszórót? Az egyik tönkrement! A rádió A188H2 (a 188-ban nem vagyok biztos!)

üdv

bravoDJ Creative Commons License 2001.07.16 0 0 2315
Sziasztok!

Hétvégén volt az első hosszab utam az autóval! Hát mit ne mondjak, FANTASZTIKUS!

Még mindig ülés problámám van! A vezető oldalit nem lehet előre dönteni! (tudom hogy hogy kellene, nem megy!) valaki tud segíteni?

Más: Gyenge fékezésnél enyhe nyikorgást hallani elölről, ha erősebben megnyomom a fékpedált, akkor megszűnik. Ez jelent valamit?

üdv

Kefe a ló Creative Commons License 2001.07.16 0 0 2314
[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]
Szerintem egy komolyabb HIFI cucc megoldja a kérdést... Nekem is az oldotta meg a nyikorgásos problémám: a jobb első sárvédő nyikorgott, de nagyobb hangerő mellett megszünt. Azóta beleszaladtam egy suzukiba, jó összetörtem, kicserélték a jobb első lámpám, és azóta nem is nyikoroh. Hja... ez nem felhívás volt hogy tolass bele egy szuzukiba :-))) Csakhátugye... nekem azóta nem nyikorog :-)
Kefe, a
Az első ló, aki megtanult vezetni :)
Előzmény: K.Trout (2313)
K.Trout Creative Commons License 2001.07.16 0 0 2313
Szkapi kolléga!
Az még hagyján, hogy izzadok, de még a tenyeremen is odasül a bürke a kormányra...
Igaz, az ember ilyesmikre nem figyel olyankor, amikor a Székesfehérvár-Etyek-Biatorbágy útvonalon gyönyörű dimbes-dombos vidéken a Bravo-val atomstabilan 100-al veszi azokat a kanyarokat, ahol 60-as tábla fityeg...:-)))

És még barátnő sem ül mellette, hogy aggódjon, hogy lassabban lécci...:-)))

Csak a benzinadagoló fütyülése, az idegesít kurvára ;-((

Előzmény: Szkapi (2312)
Szkapi Creative Commons License 2001.07.16 0 0 2312
K. Trout!

Te is izzadsz? :-)

Egyébként jó ötlet a kérdés, nekem is átfutott már az agyamon a légkondi gondolat, csak félek, hogy a nem éppen olcsó ára mellett az 1.2-es teljesítményét végképp élvezhetetlenné tenné... :-(

Úgyhogy marad egyelőre a paraszt-légkondi, csutkára leeresztett ablakok (már a szélvédő kiszereléssel is kacérkodok), így aztán májer a szabadságérzés, a szél a pofámba nyomja a hajamat, felét sem látom az útnak, így még izgalom is van és megspórlom a Vidámpark "kőccséget"!

Szélvihar, ami támad utánuk...

Üdv:
Szkapi

Előzmény: K.Trout (2308)
Kefe a ló Creative Commons License 2001.07.16 0 0 2311
[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]
ATTN: Doggie - Nekem mióta megvan, 9 litert fogyaszt átlagban(1.6+Digi AC) Ha be van kapcsolva AC akkor 10.5! Ha abszolut ki van szedve az AC, akkor 7liter! (egyszer szerelték a hűtőjét) Ja mindig nyomom, mint állat
1. Tipus Fiat Brava SX
2. Motor 1.6
3. Digitális klíma
4. 8,5/10,5 simán/klímával
5. 7/7,5
6. mint felette... mindig ennyi... mindig kiszámolom a fogyasztást...
Kefe, a
Az első ló, aki megtanult vezetni :)
Előzmény: doggie (2294)
maranello Creative Commons License 2001.07.16 0 0 2310
Sziasztok!

Itthon vagyok, megjöttem. Végigpörögtem az öreg Európán. A szekér csodálatosan ment. Boldogság volt minden perc. Francia barátaim elájultak tőle, ott alig van ilyen csoda. Csak renault, peugeot és citroen.

Vásárlásom háttere:
Nick: Maranello
fülemben egy ágaskodó arany paci
ha nagy leszek nyitok egy Ferrari múzeumot

Ciao

Ja! Nagyon sok 406 coupe-t láttam. Elgondolkodtam, hogy az egyik következő...
Végülis pininfarina csinálta. Tehát majdnem olasz!

Kefe a ló Creative Commons License 2001.07.16 0 0 2309
[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

Solymi, igen, jól írtad... Neked lett valamiféle megoldásod úgy 1/2 éve az ülésmagasító esete tóth marival ügyben??? mer tegnap is bepattantam a kocsiba, majd jól be****tam a térdem a kormányba. Mondam egy cifrát (Ref. franko.index.hu - a kamera ördöge - javaslom nektek is! elmondása nagyjából kiengedi a gőzt), aztán megnyugodtam!
Szoval... nemáne! Legyen már valami megoldás egy ilyen egyszerű, ámbár akut problémára.


Kefe, a

Az első ló, aki megtanult vezetni :)
Előzmény: solymi (2306)
K.Trout Creative Commons License 2001.07.16 0 0 2308
Mennyibe kerül utólag beszereltetni egy légkondit? Tudja valamelyikőtök? És mennyit vesz le a teljesítményből?
Gozo_d Creative Commons License 2001.07.16 0 0 2307
Kefe a ló!(ha jól irom)
Kb 1/2 éve már irtam az ülés magasság álitás hibájáról.Nekem is igy müködik.A szervizben azt mondták,hogy az új(kb 1 éve kiadott)autók tipus hibája.Kicserélik az ülést gariba ha ragaszkodom hozzá,de ezt Pesten kell nekik engedélyeztetni(mivel 200 rugó körül van az ára állitólag).Na és szerintük amit beraknak ugyanigy fog müködni.
doggie!
A zörgéssel a bal hátsó ajtó felöl én is sokat bajlódtam,de csak hideg időben.Utolsó alkalommal mikor bevittem a szervizbe ezzel a dologgal,a hátsó ülés tartócsavarjait tépték meg és ez segitett.
A fogyasztásom 5 ezer km után kezdett jelentősen javulni.Most 6500 km.-nél 1.6-os Brava 40 % város 60 % városon kivül,esetek kb 30 %-ában klimát használva 7,4 liter/100 km.De régebben volt 90 % várossal klimával 10 liter is.Úgyhogy szerintem idővel javul a fogyasztás.
solymi Creative Commons License 2001.07.16 0 0 2306
Az autómba (Bravo 1.6, klíma van) még csak kétszer tankoltam(800 km van benne), és a fogyasztás 9.4 liter lett. Egy kicsit sokallom. :(

Segítséget kérek:
Elromlott a kürt a kocsiban. Nem működik, csak minden tizedik alkalommal. Ja és egy kicsit jobbra is húz.
Hova érdemes szervízbe vinni Budapesten?

köszi

Solymi

Szkapi Creative Commons License 2001.07.16 0 0 2305
Barnamaci!

Nekem is 750-800 rpm, de ez teljesen normális!
Miért kevesled? Az alapjáraton üzemelő motornak nem kell teljesítményt leadnia, csak önmagát "életben tartania".

Szerintem az teljesen OK...

Váltótéma: ja, a 2-t nekem is néha duplakuplunggal veszi be, de elenyésző számban, és mindig csak visszaváltás esetén. Egyébként meg mivel ismerem ezt a hibáját, nem is szoktam izomból visszahúzni a váltót 2-be, mondjuk egy erősebb 3-as kigyorsítás után egy szűk kanyarban...

Bajuszkapcsoló: szintén van egy kis akadás, de szintén elenyésző...

Viszont sokszor nem tudom bekapcsolni a kormányzárat!?

Szkapi

Előzmény: Barnamaci (2278)
Az Utolsó Európai Creative Commons License 2001.07.16 0 0 2304
Hát lehet, hogy bennem van a hiba - nem vagyok egy tökölős típus -, de a Bravo 100 16V-m klímával városban 9 alatt még nem fogyasztott. Klíma nélkül is csak olyan 8.8-at lehet elérni nála.
Országúttal vegyesen 8 liter körül alakul az átlag, ez mondjuk minimum 150-es autópályatempókat jelent.
A legjobb fogyasztást eddig Svájcban produkálta, a sok brutális hágóval és 130-140-es tempójú autópályutakkal tarkított útvonalon 6.6 volt az átlagom - ám mindjárt utána hajszálra egyező körülmények között ugyanitt 7.7-et is mértem, úgyhogy itt valami gyanús dolog van a háttérben (pl. benzin, töltési pontosság, stb).
Hosszú távú autópályás átlag 130 körüli tempóval 7.0 liter klímával - ezt nem tudom, hogy sokalljam-e vagy sem.
K.Trout Creative Commons License 2001.07.16 0 0 2303
Fogyasztások:

1.Bravo
2.1.6 SX 103LE 16V
3.Nincs klíma
4.legjobb/átlag város: nincs adat
5.legjobb/átlag országút*: 5.2 l/100km - 6.7 l/100 km
6.legjobb/átlag vegyes: 6.6 l/100km - 7.1 l/100 km

*: kiegészítés: a legjobb országúti 5.2l/100km Svédország, teli tankkal kezdett 577 km-es szakasz autópályán megállás nélkül stabilan pontosan 120 km/h-s sebességgel 3000-es fordulatszámon, utána 30.11 liter tankolva.

K.Trout Creative Commons License 2001.07.16 0 0 2302
2290-es hozzászólás, hasonló probléma. Epedve várom én is a megoldási javaslatokat!
Előzmény: Dömper (2299)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!