Keresés

Részletes keresés

somandi Creative Commons License 2003.10.02 0 0 464
És mikor indultok? Melyik utazási iroda szervezésében? A mi gépünk reggel 8-kor indul (6-kor reptéren kell lenni...brrrrrrr...), és szerintem csak 1 járat van naponta...
Az emilem: andrea2.somogyi@khb.hu, ha magánban írnál, a forumon megadottat ritkábban olvasom. Melyik szállodába mentek? Fakultatív progik?
BARNACUKOR Creative Commons License 2003.10.02 0 0 463
MI IS! MI IS!!!! 10-én!!
írj mailt, egyeztessünk!!! :))))))) ha akrsz:)
nagyjából mindegy melyiket viszel, nyáron egy csöppel jobban váltották az eurot, de igaziból nincs jelentősége...
Előzmény: somandi (462)
somandi Creative Commons License 2003.10.02 0 0 462
Sziasztok!
10-én megyünk Hurghadába. belenézegetem már a forumba, de tüzetesen nem olvastam végig, ezért lehet, hogy már 100* feltett kérdéseekt kérdezek, akkor bocsi. Jön vki akkortájt? Mi kartago Tourssal megyünk. És vki volt már a Host Mark szállodában? Milyen hely? Ja, és még egy: mit érdemes inkább kivinni: Eurot, vagy USD-t? Vagy tök mind1? Köszike előre is a válaszokat :)
Andi
Vén Resu Creative Commons License 2003.10.02 0 0 461
Szia, szahmet!

Köszi az infókat. A vakuval óvatos leszek, mert nem örülnék neki ha elszednék a gépeimet. Ha több gép van nálam mindegyikért külön kell fizetni ?

Még Egyiptomban nem voltam, de az állványomat egyszer már el akarták venni, mert szerintük ilyet csak profik használnak és azok nem fényképezhetnek. :(

Üdv.:
VR

Előzmény: szahmet (459)
szahmet Creative Commons License 2003.10.02 0 0 460
Szia marti baba!

Igazán nincs mit, örülök, hogy tetszett, és, hogy jól éreztétek magatokat!
Nellam is Egyiptom a nyerő, Tunézia nem vágott földhöz az idén.
Szép volt, de nagyon el van európaisodva, sok minden nem tetszett.
Nem baj, jövőre megyek vissza Egyiptomba, remélem lekésem a gépet, és nem jövök haza! :)

Szia, szahmet

Előzmény: marti_baba (457)
szahmet Creative Commons License 2003.10.02 0 0 459
Szia Vén Resu!

Tilos a vaku használata, a Nemzeti Múzeumban, és a Királyok Völgyében a sírkamrákban!
A legtöbb helyen fizetni kell a fényképezésnél!
A Királyok Völgyében 20, a Karnaki templomban 20,a Sfinxnél 20 a Nemzeti Múzeumban 10 fontot.
Tilos a fénylépezés a papíruszmúzeumban, de meg lehet oldani, ha kikapcsolod a vakut, és nem nézel bele a gépbe, hanem csak vaktában lőssz egy párat.
Ne is tartsd magad elé szem magassában, csak a hasad magasságában, irányítsd a célpontra, és exponálj.
Vigyázz a vakuval, a múzeumbvan és a Királyok Völgyében elveszik a gépet, ha vakuzol!!!
Látom körútra mentek, Assuanról és Abou Simbelről nem tudok nyilatkozni, de az idegenvezetők mindent erre vonatkozót el fognak mondani, még mielőtt leszálltok a buszról.

Szia, szahmet

Előzmény: Vén Resu (456)
323i Creative Commons License 2003.09.30 0 0 458
Barnacukornak: gyogyszert nem, csak palinkat viszunk! ;-))
Nem 10-en, hanem 8-an indulunk.
Előzmény: BARNACUKOR (445)
marti_baba Creative Commons License 2003.09.30 0 0 457
Sziasztok!

Bocs, hogy eddig nem jelentkeztem csak visszakerültem a mókuskerékbe.
Szóval: Egyiptom isteni volt, a szálloda tökéletes(Tropicana).Hurghada hanyagolható, de a hangulata egész egyiptomnak isteni.Voltunk Luxorban, Giftunon isteni volt de a szállodánál is búvárkodtunk csodálatos.Mindenkinek tudom ajánlani ezt a szállodát mert isteni a kaja, a szervíz és nem cseszegetnek téged ha nem akarsz részt venni az animációs programokon.Hasmenés elkoapott rendesen de a sokak által javasolt Antinal nevű csodagyógyszer bevált.Figyelem ha egyszer elkapotta hasmenés akkor végig kell szedni naponta 3 szor ha nincs tünet akkor is, mert ha abbahagyod akkor tuti, hogy 1 napon belül újra tüneteket produkálsz.Az első "morgásnál" érdemes bevenni 2 szemet még egy napig 3x2, szinten tartáshoz elég napi 3x1.Vigyázzatok a gyógyszertárakban mert van ahol 10LE-ért akarják adni ne vegyétek meg.50 méter múlva találsz egy másik gyógyszertárat ahol 5LE -ért adják, ez a normál ár.
A Kartagoval voltunk nem volt velük semmi baj de a Károly Róbert nevű idegenvezetőt kerüljétek ha lehet,mert borzalmas. Luxorban nem engedték be a Karnaki templomba, mert lejárt az engedélye.Az egyiptomi id.vezető vezetett körbe de csak angolul beszélt.Összeségében azt mondom, hogy egyiptom csodás, teljesen más mint Tunézia szerintem szebb.Pedig Tunézában nászuton voltunk.Felejthetetlen és biztos, hogy visszatérünk.ha valakinek kérdése szivesen válaszolok.

Szahmet többször eszembe jutottál mikor ott jártam , amiről írtál.igazad van a Sellő teret nem tudja az ember meguszni.:))))))Mégegyszer mindent köszönök.

Vén Resu Creative Commons License 2003.09.30 0 0 456
Szevasztok,

Hamarosan mi is utazunk egy körútra. Arra lennék kíváncsi, hogy a fotózással kapcsolatban kinek milyen tapasztalata van. Hogyan fogadják a múzeumokba állvány, esetleg vaku használatát? Van ahol tiltják a fényképezést?

Köszönettel:
VR

Goszi777 Creative Commons License 2003.09.29 0 0 455
Szia,
Calimeráról én több embert?l is jókat hallottam, ami a szállást illetve az ellátást illeti. Az, hogy senki földje, szerintem Hurghadán ne nagyon zavarjon, mert véleményem szerint a város annyira ronda, hogy nem igazán érdemes a közelében lenni, nem egy török/görög/spanyol színvonalú nyaralóhely. Viszont pihenésre, kajálásra tökéletes, meg persze fürödni, napozni. Ha a Calimerát megengedheted magadnak, menj oda, nem fog zavarni, hogy 10km a város, valamint a taxi és a dolmus is fillérekbe kerül, amivel bemehetsz a központba.
Üdv,
Goszi
Előzmény: takacsi (449)
szahmet Creative Commons License 2003.09.27 0 0 454
Szia utazó01!

A Tropicananál, mint ahogy írták, és a Plma De Mirettenél biztosan.
De ne hagyd ki, a snorcling túrát Giftunon, mert az egy felejthetetlen élmény!!!!

Szia, szahmet

Előzmény: utazó01 (452)
gyingyi Creative Commons License 2003.09.26 0 0 453
A Tropicana (fedőneve: Sun Rise) szálló bal szárnya egy korall zátonyra épült!

Gyingyi ®

Előzmény: utazó01 (452)
utazó01 Creative Commons License 2003.09.26 0 0 452
Sziasztok!

Az szeretném megtudni,hogy korallokat a szállodák partjainál is lehet e látni?

takacsi Creative Commons License 2003.09.25 0 0 451
Csak amit összeszedtem az Internetről.
Római romokon kicsi halászfalú.
Kb 9 szálloda. Új telepőlés.
Calimerasok szerint jobb ott bevásárolni, mint Hurghadan.
Ennyi
Goszi777 Creative Commons License 2003.09.25 0 0 450
Tényleg senki nem hallott közületek semmit El Gounáról?
Előzmény: takacsi (449)
takacsi Creative Commons License 2003.09.25 0 0 449
Calimera, Hurghada-El Gouna között, AI.
Ki, mit tud róla? Basic ismert. Senki földje, jó.
Ellátás, közlekedés érdekel, meg a mindennapok.

Hurghadán már voltunk, Sea Gull. A városban, jó minőségű.

safaree Creative Commons License 2003.09.25 0 0 448
323i!

Írtam Neked egy mailt a 323 kukac send.hu-ra.
Odaért?

Előzmény: 323i (441)
dittt Creative Commons License 2003.09.25 0 0 447
Az árfolyammal kapcsolatban:

A www.xe.com/ucc/full.shtml honlapon szinte a világ összes valutáját át tudod váltani bármely más valutára az aktuális napi árfolyamon. Ott érdemes megnézni a forint egyiptomi font viszonyát.
A mai napon ez: 1 EGP=35,7866 HUF

szahmet Creative Commons License 2003.09.25 0 0 446
Sziasztok!

De, biztos igazatok van, én a atavyi árfolyamot tudtam, nem gondoltam, hogy így megváltozott!
De ez csak jó, feltéve, hogy nagyjából még minden ugyanannyiba kerül.

Sziasztok, szahmet

Előzmény: mAlter (438)
BARNACUKOR Creative Commons License 2003.09.24 0 0 445
2en csajok. Voltunk júliusban.
Minamark ban, az csak valami kicsi, de a központban (írtam mélt neked)
Budavár tours
Azt mondták kb 6kor gyülejkező, 8kor gépindulás, de ezt csak kb 1 héttel előtte mondják fixre.
Gyógyszert, pálinkát hoztok?:)
Előzmény: 323i (444)
323i Creative Commons License 2003.09.24 0 0 444
6-an megyunk, 3 par. Hogy ki az a mi, azt ugyis hiaba irnam.
Vmikor hajnalban 1/2 6 vagy 1/2 7/kor indul a repulo.
Meg nem voltunk.
Sea star.
17-en jovunk vissza.

Nalatok hogy neznek ki a hasonlo adatok?

Előzmény: BARNACUKOR (443)
BARNACUKOR Creative Commons License 2003.09.24 0 0 443
o ó!! egyeztessünk rögtön, ki az a mi?? jól jöhet kint az ismerős! pláne ha a repcsi is egyezik!!!
voltatok már? és melyik hotel, és mikor jöttök vissza??
Előzmény: 323i (442)
323i Creative Commons License 2003.09.24 0 0 442
Hi BARNACUKOR!

Mi pont oktober 10-en megyunk...

Előzmény: BARNACUKOR (440)
323i Creative Commons License 2003.09.24 0 0 441
Hi Safaree!

Milyen szivessegrol lenne szo?

Előzmény: safaree (436)
BARNACUKOR Creative Commons License 2003.09.24 0 0 440
Igen, szerintem is 40Ft körül van:)
lesz valaki kint 10.e körül??
Sajna csak 3*osba kaptunk helyet a központnál (ott legalább már tudom hol a bank, meki:) és nem kell taxizni...az 5*os ok mind messze voltak:( a SeaGull meg tele:( 11napra megyünk, valaki még?
illetve volt már valaki esetleg a Minamarkban?
Előzmény: mAlter (439)
mAlter Creative Commons License 2003.09.24 0 0 439
Azaz fordítva: 1 Eur = 7 LE :)
Előzmény: mAlter (438)
mAlter Creative Commons License 2003.09.24 0 0 438
Ez a 60 Ft biztos? 1 hónapja még 36 Ft volt az egyiptomi font. (vagy 7 Euro)
Előzmény: szahmet (437)
szahmet Creative Commons License 2003.09.23 0 0 437
Szia 323!

Egyiptomban egyiptomi font van.
1 font kb. 60 Ft.
A valuta be és kivitele az országból tilos, tehát,sem itthon sem máshol nem lehet kapni, egyiptomi fontot!
Az a legjobb, ha eurót viszel, a politikai helyzet miatt.
Sok helyen nem szivesen váltanak USD-t, és van hely, ahol limit van a dollárra, ez azt jelenti, hogy van egy napi limit, ami felet nem váltahat.
Tehát, ha pont későn mész, akkor pont nem fogja tudni neked beváltani, legnagyobb jóindulata ellenére sem.
Kinnt minden szálloda portáján tudsz váltani pénzt majd, de, ha valamelyik árus felajánlja, hogy venne tőled fogadd el nyugodtan, mert jobban váltanak mint a szállodák, és ne félj nem hamis.
Ez azért van, mert sok fiatal jár ki munkátvállallni pl.: Németországba, és az egyiptomiaknál be van szabályozva, hogy mennyi pénzt válthatnak ki.
Ezért a túristáktól próbálnak venni, hogy legyen elég pénzük, amíg megkapják a fizetésüket, az idegen országban.

Szia, szahmet

Előzmény: 323i (434)
safaree Creative Commons License 2003.09.23 0 0 436
Sziasztok!

Akad itt valaki, aki mostanában indul Egyiptomba és megtenne nekem egy kis szivességet?

T.

MiKi Creative Commons License 2003.09.23 0 0 435
Szia Goszi!

A Makadi Bay egy öböl, kb. 35-40 km-re Hurghadától. Itt található a Makadi Resort, ami 8-9 különálló részből áll, külön neveken. Mi a "Club Makadi"-ban voltunk, szeptember elején. Jó a hely, közvetlen tengerpartja van, szép belső kertek és nagy medence jellemzi. Hátránya hogy teli van német (és orosz) turistával, valamint hogy reggeltől estig német szöveg (zene, stb.) szól a hangszórókból, valamint hogy az esti programok (animációk) is mind-mind németül vannak. És hát a német túristák hozzák is a formájukat sajnos...
A város (Hurghada) elég messze esik, és az all inclusive ellátásban nincs benne a szállodabusz, ami egyébként naponta háromszor közlekedik a szálloda és a város között. Ennek költsége 20 (egyiptomi) font/fő oda-vissza. De még mindig jobban megéri mint a helyi taxi, ami 80 font/taxi egy útra.
Ha kell valami infó, vagy fényképek a helyről, írj bátran magánba is.

Üdv mindenkinek,
Miki

Előzmény: Goszi777 (432)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!