Keresés

Részletes keresés

va-tibor Creative Commons License 2010.03.25 0 0 17972
csak nehezíteni akartam a feladatot:-))
Előzmény: Törölt nick (17967)
GPS Creative Commons License 2010.03.25 0 0 17971

Hááát, azért azt a "Amerika-felfedezést" elcseszték azért egy hangyányit a korabeli sporttársak :-))))

Azért akkorát nem szeretnék hibázni - ha a Tó közepén látom, hogy hirtelen elkezd villogni a II-es viharjelzés :-)))
.
Előzmény: Törölt nick (17968)
GPS Creative Commons License 2010.03.25 0 0 17969

Hááát, igen. Sokan állítják, hogy szükségtelen a GPS - mert ők mindig mindent pontosan látnak és mindig tudják pontosan azt is, hogy hol vannak.

Hááát, ez nekem nagyon nem megy. Alapból érzem ugyan az irányt - nade attól távol állok, hogy kilométerekről is pontosan betájoljam magam és főleg hogy tudjam a pontos haladási irányt a kikötő felé.

A haladási sebesség becslésével meg még nagyobb bajban vagyok. Néha - a nagy zaj és egyebek miatt - azt hiszem, hogy "húúú, de száguldunk"...és közben, a műszer szerint alig cammogunk valójában.

És van, hogy szép csendben már-már a maximális sebesség környékén hajózunk...pedig nem is hittem volna, hogy olyan jól haladunk :-))))
.
Előzmény: va-tibor (17966)
va-tibor Creative Commons License 2010.03.25 0 0 17966
azért megnézem, ha nem ismered a területet akkor simán megtalálod e mondjuk a tasi bejáratot vagy a solyomszigeti kikötőt egyszerü szemrevételezéssel
Előzmény: Törölt nick (17961)
va-tibor Creative Commons License 2010.03.25 0 0 17965
ez majd nem igaz is
a hajózási utvonalra lehet tervezni, az hogy jobbra balra letérsz róla kis hajóval attól még a hátralévő távolságot stb szépen jelzi
Előzmény: GPS (17948)
GPS Creative Commons License 2010.03.25 0 0 17964

Én nem a padtól traskizok (nem olyan a hajóm) - hanem inkább attól, hogy a legrövidebb úton pucoljak kifelé, ha gebasz keveredik az időjárással.

Vagy ha kitör a szélcsend, akkor meg azért fontos a jó irány, mert azért az akku kapacitása is véges - jó az, ha sikerül még motorral kievickélni.
.
Előzmény: Törölt nick (17963)
GPS Creative Commons License 2010.03.25 0 0 17962

Mondom: folyóvizen nem vagyok járatos - de a Balcsin, 3-4 kilométerre a parttól azért már elég necces az égtájak után menni. Bizonyos pontossággal, legalábbis.

Illetve lehet - de (nekem, személyesen) a Nap állásából nem nagyon megy, hogy - abból a távolságból - pontosan a kikötőm felé vegyem az irányt ....se jobbra, se balra tőle.

Jaa, azt tegyük hozzá, hogy ahol én szoktam garázdálkodni, ott 12 km széles a Balaton...szóval van olyan, hogy egyik parti-elemet sem látja megnyugtató pontossággal a hajós.

Én, legalábbis tuti nem látok el élesen 4-5 km-re....ha meg még egy kis pára, vagy ködöcske is van a víz felett - akkor még annyira sem.
.
Előzmény: Törölt nick (17961)
szőrmók Creative Commons License 2010.03.25 0 0 17960
Az utánfutóról semmi sem lóghat le .Erre találták ki a hátrafelé kihuzható rendszámtábla és lámpatartó keretet.
Előzmény: MedZ (17954)
GPS Creative Commons License 2010.03.25 0 0 17958

Nézd: Mondhatni évezredes távlatban Tv se volt, sőt villanyáram se....de még a hajómotor se fedezték fel. De azért jó, hogy most vannak.

Legalábbis én nem mennék vissza azokba a korokba - bármilyen romantikusan is látszik innen.

Szerintem egy jó navigációs és tájékoztató eszköz semmit se von le a hajózás sportos jellegéből - sőt, bizonyos értelemben hatékonyabbá, biztonságosabbá és élvezetesebbé teszi azt.

Legalábbis én így látom.
.


Előzmény: Törölt nick (17956)
MedZ Creative Commons License 2010.03.25 0 0 17954
Elkezdtem a hajóm felkészítését, és lenne két kérdésem.

Mennyit lóghat ki a hajó az utánfutóról (lámpától, rendszámtól)??

Most kb 60cm lóg ki a test meg +kb 60cm a hajtómű. Szemre ez eddig oké, nem durva. De most kap egy 60cm fürdőplatformot. ami által már eléggé "mélyen" vannak a lámpák.
(kamionos mögöttem biztos nem látja :(

Mi az előírás? E kategóriából rémlik valami, hogy platósról a plató hosszának a fele max 2m vagy valami ilyesmi de ez ugyebár nem platós...

Másik a hajó fényének magasabban kell lenni a hajótest legmagasabb pontjánál. (vagy valami ilyesmire emlékszem....) Ez rendben volt idáig, de most kap egy wakeboard keretet. Bár senkin sem láttam idáig, hogy feltette volna a keretre a lámpát de szabályok szerint fel kellene tenni a tetejére vagy sem?

szőrmók Creative Commons License 2010.03.25 0 0 17953
A hütőviz hőfokát figyeli .ha elromllik nincs hütés . Olyan képet csinálj amin nincs rajt a motorburkolat .Akkor megtudom mondani van -e benne termosztát.
Előzmény: Pettti69 (17952)
Pettti69 Creative Commons License 2010.03.25 0 0 17952
Igen láttam a képeket és köszönöm is! De az enyémnek szerintem egész más a kialakítása,így nem tudtam a hűtés pontos menetét kitalálni az alapján! De most a napokba fogok képeket csinálni róla és Úgy talán egyszerűbb lesz! De amugy én látványos víz spriccelést nem látok ez biztos. A vízbemenet helyét valószínű megtaláltam,ami a kipufogó is egyben,ugye lehet ez? Csak a víz kimenet helyét nem találom! Amugy nálam a blokk hőfoka tuti több 60-70 foknál....szinte megégeti a kezem ha hozzáérek! A termosztát amugy minek a hőfokát figyeli és mi a szerepe neki??
Előzmény: szőrmók (17951)
szőrmók Creative Commons License 2010.03.25 0 0 17951
Max 60-70 fokos lehet a motorblokk. Ugyan tettem fel neked képeket ,hogy hol kéne jönnie a hütőviznek.Nem reagáltál. Egy fénykép sem ártana a motorról. Ajánlottunk neked dokumentációt (totobácsi).Szerintem a 4 lovasban is van termosztát. Az is lehet rossz.
Előzmény: Pettti69 (17947)
UNicum Creative Commons License 2010.03.25 0 0 17950
a DTP tervez a Dunán és pontosan a hajózóúton visz végig. sőt, még a hídba is a megfelelő nyíláson visz be.
Előzmény: GPS (17948)
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.25 0 0 17949
Onnan már (és máshonnan sem) nem folyik szennyvíz közvetlenül a Dunába.
Minden szenyvizet levezettek a csepeli tisztítóba.
Előzmény: kismiki (17940)
GPS Creative Commons License 2010.03.25 0 0 17948

Épenséggel érzékelheti útvonalnak a folyót is - csakhogy a Dunán ez nem olyan egyszerű.

Az utcákon vonalként kezeli az út-közepet (ha többsávos, akkor több, párhuzamos vonalként).

De a lényeg, hogy egy vékony "vonal"-ként számol vele - arra tervez illetve arra "ránt rá" - ha ez az opció be van állítva.

A Duna viszont széles, arra nehéz egy olyan vonalat húzni, amelyik minden hajónak megfelelő lenne.
A nagyhajóknak persze egyszerű a hivatalos, hajózható medernyomvonalat kijelölni - de a sporthajósokat az jócskán félrevezetheti....mert azoknak nem kötelező azt a vonalat követni, sőt.

Egyébként ez a téma akár egy külön forumot is megérdemelne, hogy mindenki kitegye az általa bejárt (és bevált) nyomvonalakat - a hozzá tartozó érdekes (vagy veszélyes) pontok kijelölésével - amit a sporttársak egyszerűen csak letöltenének - és máris használhatnák is.
.
Előzmény: va-tibor (17946)
Pettti69 Creative Commons License 2010.03.25 0 0 17947
Nekem már 20-30 méter menet után sütősre forrósodik! Akkor ez nem normális dolog? Nem lesz igy baja ha igy használom? Ez a nem jól működő hűtés miatt lehet?? amugy az enyém szerintem vmivel régebbi lehet mint a tied mert nem pontosan ugyanugy néz ki! Egyébként neked van vmi műszaki leírásod a motorhoz? vagy ilyet hol lehetne beszerezni? Lehetőleg magyarul...
Előzmény: baal (17894)
va-tibor Creative Commons License 2010.03.25 0 0 17946
"Vízi-úton nem tudom, hogy működik-e az automatikus útvonaltervezés"ha a gps tudja akkor van olyan térkép ami tervez a dunán.-)
Előzmény: GPS (17941)
UNicum Creative Commons License 2010.03.25 0 0 17945

Hali,

nincs, egy 5 perces séta. a kaja occcó és pazar! és a hely maga is nagyon szimpatikus.

Előzmény: baal (17943)
MedZ Creative Commons License 2010.03.25 0 0 17944
Köszönet a jókívánságokért.

33 lábas :)
------
Dtp térképhez egy plusz info, a POI fájl nem csak Garminhoz jó, Magellan is megeszi aki esetleg eddig azért nem foglalkozott vele mert nem Garminja van.

Garmint nem ismerem, de a mapsource-al én megizzadtam. DTP-t nálam csak akkor látta amikor feltettem mellé egy másik térképet is.

Magellan ilyen szempontból jobban tetszik mert ingyenes a progi, térképek is ingyenesek hozzá, (utca szintű és topo) de mondjuk én anno azért vettem mert bagó volt az ebay-en igaz használt volt, de így is kb ötöde volt a garminnak.


baal Creative Commons License 2010.03.25 0 0 17943
ki kell zsilipelni, vagy nagyon messze van gyalog, ha a zsilip előtt köt ki az ember?
Előzmény: kismiki (17934)
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.25 0 0 17942

Szép napoooot!Köszönöm az igen bőséges információt,nagyon kedves tőled!

Igy már tudom,hogy mibe kerül, mennyire számitsak!

Előzmény: süger (17933)
GPS Creative Commons License 2010.03.25 0 0 17941

A jó térkép is aranyat ér - de az a lehetőség, hogy az ember saját (tapasztalati) pontokat és útvonalakat is eltárolhat - az nagyon király dolog.

A csónakos horgászok (és sajnos az orvhalászok is) már iparszerűen használják hogy pontosan visszataláljanak a beetetett helyre....illetve az orvhalász-eszközeikhez, amelyeket lehet hogy egy nappal előtte helyeztek ki.

Vízi-úton nem tudom, hogy működik-e az automatikus útvonaltervezés - de ha nem, akkor még otthon, a PC-n meg lehet tervezni kézzel is egy-egy bejárandó útvonalat, nevet adni neki, elmenteni a kütyübe - és a helyszínen csak kiválasztani és GOTO.

Onnantól állandóan tudja a hajós, hogy hol tart, mennyi van még hátra km-ben és időben....és annyira "kézen-vezet" - hogy még a legnagyobb ködben, vagy koromsötétben is pontosan végig vezet a megtervezett útvonalon.

Egyedi útvonalat egyébként lehet gyártani "kézzel" is, a szobából - de a már bejárt (és bevált) nyomvonalból is lehet készíteni és eltárolni útvonalat - amit később bármikor újra be lehet járni.

Ajjjaj, dehogy "csak dísztárgy" az a műszerfalon :-))))))
.
Előzmény: Törölt nick (17939)
kismiki Creative Commons License 2010.03.25 0 0 17940

az FCSM egyik telepe, ahonnan a tömény mutra a Dunába, majd onnan az RSD-be folyt kb 100 éven keresztül

 

Ferencvárosi Szivattyútelep:
Ez hazánk első és még ma is működő szivattyútelepe, amelyet kezdetben gőzgép meghajtású szivattyúkkal működtettek. A ma már ipari műemlék létesítmény 1893-tól arra szolgált, hogy az összegyűjtött szenny- és csapadékvizeket a Dunába juttassa.
1095 Budapest, Soroksári út 31. (Lágymányosi híd pesti hídfőjénél)

 

Bocsánat, javítom, 117 éve folyik!!!

Előzmény: kismiki (17937)
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.25 0 0 17939

Szia!

 

Nem hiszem hogy maradiság, inkább megszokás.

 

Nem csak,  hogy folyamatosan mutatja a kivánt helyeket, hanem  látod, hogy az aktuális helyzetedtől merre, és mekkora távolságra van. A dunai térképet nem ismerem de gondolom olyan 3-4 méteres pontossággal. És ez egy éppen vizalatt lévő kőgátnál jól jőhet. Főleg éjszaka.

 

Én tavaly egy bólyát stuccoltam meg éjszaka, elég kellemetlen érzés volt. Nem csak a tengeren, a Dunán is elveszik a fény.

Előzmény: ede111 (17915)
kismiki Creative Commons License 2010.03.25 0 0 17938

a zabszem azért bennem van

 

Nyugika, tapasztalatom szerint nagyon kedvesek, segítőkészek. Írtad, hogy ők ajánlották, megállnak Pentelén, csak neked. :))

 

Nyugika

 

Előzmény: süger (17926)
kismiki Creative Commons License 2010.03.25 0 0 17937

Az rsd a legrosszabb pontról kapja az utánpótlást! Budapest után!

 

Igen, ráadásul a torkolat felett párszáz méterre van az FCSM egyik telepe, ahonnan a tömény mutra a Dunába, majd onnan az RSD-be folyt kb 100 éven keresztül. Ma már jobb a helyzet, a szennyet a sodrásba vezették, valahol a Lágymányosi híd pesti hídlábának vonalában jön fel a szmöre. 

 
Előzmény: Törölt nick (17883)
kismiki Creative Commons License 2010.03.25 0 0 17936

Mitől van az, hogy lefelé egyre tisztább, ha arra "folyik"? Vagy ez a természet csodája?

 

Igen, ez a természet csodája. :))

 

öntisztulás
Előzmény: jafijani (17882)
kismiki Creative Commons License 2010.03.25 0 0 17935

azt hallottam, hogy áprilisban kezdik a kotrást az rsd-n
fentről haladnak lefelé és összel be kell ejezni, mert az unio támogatja

 

Hát nemtom. Ami a víz alatt van, az nem láccik, tehát nincs.

Jópár évvel ezelőtt "kotortak" már. Figyuztam a masinát, igen szerény teljesítményű, roncsvas kinézetű valami volt a vizen, ráadásul 10 ránézésből 9-szer nem üzemelt. A "kotrás" után halradarral bejártam a "munkaterületet" és néhány 20-50cm mély árkot találtam a fenéken.    

Előzmény: va-tibor (17873)
kismiki Creative Commons License 2010.03.25 0 0 17934

Hol van ez a pákász?

 

Itt a pákász!
Előzmény: baal (17870)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!