Keresés

Részletes keresés

BUSZNYI Creative Commons License 2005.03.09 0 0 4105

"A Pentax dolgok beszerezhetősége Magyarországon mindig is korlátozott lesz, de aki már belevágott, az úgysem tud szabadulni a márkától. Lehet, hogy időnként úgy jár, mint én, és kénytelen megvenni egy-egy nem Pentax rendszerű vázat, mert bizonyos optikát csak arra talál, de a Pentax fan az Pentax fan marad. Nekem most az a problémám a Pentaxszal, hogy egy új objektívet (nem a turistazoomokra gondolok) már nem lennék képes megvenni, mert drágábbak, mint az új dslr gépek"

 

Bocs mindenkitől, hogy ennyit idéztem de asszem kék azbeszt barátunk tökéletesen kifejtette amit érzek én is. Én már akkor a Pentaxot szerettem mikor még csak Zenit géppel fotóztam viszont annak a PK-s változatával. Tetszettek az obik amiket vettem hozzá így egyértelművolt, hogy a fojtatás csak és kizárólag Pentax lehet. Mondjuk nem volt éppen hátrány, hogy gyakorletilag az összes régi obit tudom használni a viszonylag újnak számító MZ-5 ön. Ez ha jól tudom a C és a N gépeken nem így van. Tehát ha valaki félre értett volna én nem a Pentaxal nem vagyok elégedett hanem a jelenlegi helyzettel!

Előzmény: Törölt nick (4099)
joskabacsi Creative Commons License 2005.03.09 0 0 4104
... és ezek a genyó német tesztelők mégis az F65 öt és a EO300t hozták ki tesztgyőztesnek az MZ6 tal szemben..... Na ezért nem adok én sokat a magazinok összevetéseire! (egyébbként a Nikont én is próbáltam , ez a változata egy hulladék)
Előzmény: SinnerSolo (4103)
SinnerSolo Creative Commons License 2005.03.08 0 0 4103

A Canon és a Nikon szerintem egy kicsit olyan mint a marha nagy plazma vagy TFT tv. Az veszi meg leghamarabb aki azt sem tudja, hogy mi az vagy, hogy mit akar, de azt tudja, hogy a szomszéd így majd irigy lesz! Én már egy elég jelentős összeget megspóroltam azon, hogy a digit váz nem csak a spéci P-TTL vakut vezérli hanem a már 20! éves TTL cuccot is!!! Obiban már nem érdekel a sigma és tamron (bár utóbbit szerettem, 3-at is) de a sigma az első perctől nagy csalódás volt. Viszont most vettem egy Pentax 20-105/3,2-4,5-öst és meglepetésemre már az első képen nagyon(!) feltűnő volt a különbség!

Mivel kereskedelemben dolgozok van lehetőségem tapizni a C és N gépeket. Szerintem a C EOS33 alatti gépei mind felháborítóan ócskák!!! Ha az MZ50 ilyen szőr akkor már rég nem lennék pentaxos! A Nikon 65ös épp elmegy, de kezelhetőségben min a két "nagy" elmehet a sunyiba. Én 3éve beleszerettem az MZ6-ba ez a konkurens modellekkel egyszerűen nem történt volna meg.

Tényleg, a profi gépeik jók N és C gyártóknak de még ott is keresztül ordít a mi megterveztük te meg tanuld meg használni gondolkodás. Röhely de ennél még a sony + a casio is értelmesebben tervezi a kezelőszerveket.

Amúgy az emberiség 80%-a töltelék, 10% rebellis és 5%-a értelmes illetve elmebeteg.

Amúgy van még jó cég, a Minolta, de a jószándékuk csődbe vitte őket (maxxum7). Ebből is látszik, hogy a jóból nem lehet sokat eladni, a gagyiból viszont lehet birodalmat építeni!

 

 

Állítsatok le! Elég belőlem!

Tamás

gyugyu3 Creative Commons License 2005.03.08 0 0 4102

kiszelyelvtars én tudok várni ;-)) Közben kaptam egy olympus 8080 raw-ot. azzal is kipróbáltam a Capture One Pro progit, még 26 nap a trialbol, de max ujra installom.

 

ElQre is köszi.

Előzmény: Törölt nick (4097)
MZ5 Creative Commons License 2005.03.08 0 0 4101
Hát bocs hogy belekotyogok,de azért én is szivesen elhebegnék egy kérem és egy köszönömöt)))
Előzmény: Törölt nick (4097)
joskabacsi Creative Commons License 2005.03.08 0 0 4100

hideg volt a sör?

:-p

 

A manuállal ne izgasd magad , ha másfél évig nem volt rá szükségem , biztosan kibírom még egy hétig!

 

Előzmény: Törölt nick (4097)
Törölt nick Creative Commons License 2005.03.08 0 0 4099

Hol népszerü a Pentax egyáltalán??

 

Elsősorban a profik között. A 645 és 67 rendszerű gépek ma is népszerűek, kiváló minőségűek, és ebben a kategóriában a Canon / Nikon egyáltalán nem utazik. Mamiya, Hasselblad, Bronica, Rollei és hasonlók a versenytársak, és köztük a Pentax az olcsó, de jó alternatíva. Másfél millió Ft-ból már el lehet indulni egy új vázzal és egy alapobjektívvel.

 

Népszerű még azok között, akik a kisfilmes Pentax gépek hanyatlása előtt szerettek bele, (LX, ME super és az előtt) és felszerelkeztek K objektívekkel.

 

Nem népszerű azok között, akik a Pentax amatőr gépek hanyatló korszakában kezdtek slr-ezni, ők a mindig is népszerű Nikont és a bedurvuló (nagyon keményen fejlesztő, újító) Canont szeretik. Volt egy időszak, amikor gyakorlatilag nem is volt normális automata Pentax kisfilmes gép a piacon.

 

Ismét népszerű azok között, akik a '96-os retro-reneszánsz és kisfilmes slr visszatérés időszakában az olcsó bevezető ár miatt rászoktak a műanyag MZ gépekre.

 

Népszerű továbbá ott, ahol tömeges, intézményes fotós-oktatás van, vagyis az USA-ban, ahol a K1000 mezítlábas őslény (bár nekem is lenne egy) volt az oktatás alapeszköze.

 

Nem gondolom, hogy népszerű lesz azok között, akik most vágnak bele a kisfilmes amatőr fényképezésbe, vagy a digitális slr-be, mert tényleg korlátozott a tartozékok választéka mind a használt, mind az új piacon, és az egyébként tényleg kiváló optikáknak (a nem-zoomokra gondolok) sokszázezer Ft az új ára. Tovább mérsékeli a várható népszerűséget az a tény, hogy a kisfilmről gyakorlatilag lemondott a cég, ezért olcsó vázakra és optikákra már nem nagyon lehet számítani.

 

A Pentax dolgok beszerezhetősége Magyarországon mindig is korlátozott lesz, de aki már belevágott, az úgysem tud szabadulni a márkától. Lehet, hogy időnként úgy jár, mint én, és kénytelen megvenni egy-egy nem Pentax rendszerű vázat, mert bizonyos optikát csak arra talál, de a Pentax fan az Pentax fan marad. Aki pedig a Pentax fő terepén, a rollfilmes kategóriában utazik, az ráadásul elégedett Pentax fan marad.

 

Nekem most az a problémám a Pentaxszal, hogy egy új objektívet (nem a turistazoomokra gondolok) már nem lennék képes megvenni, mert drágábbak, mint az új dslr gépek.

Előzmény: BUSZNYI (4079)
SABAT Creative Commons License 2005.03.08 0 0 4098

Ha már az eredeti Pentax optokákról van szó:

eladnám 2 Pentax obimat:

Az egyik fekete 35-80 /4-5.6 (a döglött MZ50 alapobija volt) 10 eFt

A másik ezüst 80-200 / 4.7-5.6  (ennek sajna a teste kicsit kopottas, de a szemei hibátlanok) 15 eFt

 

Kérésre képeket is tudok küldeni.

Most az Optika-Camera kirakatában vannak, ezekhez az árakhoz képest 1.35-ös

szorzóval.

Az árak irányárak....

Törölt nick Creative Commons License 2005.03.08 0 0 4097

Fogtam a telefonkészüléket és felhívtam a MEDIKER Bt.-t :nagyon is igaz hogy 200.000 plusz áfáért van(tehát van is nekik) Ist*D Pentaxuk és el is adnak belőle!! Ha decemberben is lett volna ezen az USA áron akkor inkább itt vettem volna meg. A D-BG1 markolatot meg kell rendelni náluk és ez 36.000,-plusz áfát tesz ki, ami szintén viselhetőnek tűnik... Joskabácsi most jöttem Szekszárdról és istenbizony leszkennelem  a Pentax D-Bibliát. Holnap visszadom. Gyugyu3 a Rawot is átküldöm holnap mert a kábelem otthon van, ha még nem késő, csak lebetegedtem meg egyéb ügyek elöntötték a szabad és nemszabad időmet. Másnak igértem valamit?

 

joskabacsi Creative Commons License 2005.03.08 0 0 4096

dettó!

Csak röhögtem az osztrákokon , amikor jöttek hozzám aktot fotózni jobbnál-jobb (Nikon100;EOS3)vázakkal + Soligor optikákkal....

K2DMD Creative Commons License 2005.03.08 0 0 4095
"aki Pentaxot használ, az általában szeret Pentax objektíveket is rátenni. Aki igényes a váz tekintetében, az igényes az obit illetően is." Ehhez csak annyit: Aki Pentax vázat használ, az romantikus és biztosan nem sznob (Bocsánat a nikonosoktól, canonosoktól. A spéci gépvázaiktól - amin sajna sok esetben csak gagyi objektív virít. Ők még nem tudják: a képet a fény és az optika rajzolja...). Aki ráadásul még Pentax lencsét is tesz rá, - szóval az még igényes is. (Nekem egyébként főleg a Pentax lencse a lényeg és nem a váz.)
Előzmény: rstudi (4091)
rstudi Creative Commons License 2005.03.08 0 0 4094
"azért az a 180as Sonnar is jól néz ám ki rajta :-)"

Kétségtelen, de azért az nem egy szigma kategória! :))

Persze vannak Sigmából is jó objektívek, semmi kétség, de a Pentax az Pentax. :)

PS: Most jön íbéjről egy ESII-m. :) :)
Előzmény: emyl (4093)
emyl Creative Commons License 2005.03.08 0 0 4093
"aki Pentaxot használ, az általában szeret Pentax objektíveket is rátenni"
azért az a 180as Sonnar is jól néz ám ki rajta :-)
" És még ha egyszer vesz is egy Sigmát, úgyis addig eszi a fene, hogy előbb-utóbb lecseréli egy eredeti Pentaxra."
hihi nekem volt egy sigmám... 28-300as... azt a gázt gyerekek.... párna mint állat...
25óráig evett a fene, aztán adtam tovább annak akinek nagyobb szüksége volt rá...
üdv
emil
Előzmény: rstudi (4091)
Haja Creative Commons License 2005.03.08 0 0 4092
Seges! Mi a velemenyed a 24-90-rol? Ha jol tudom neked volt.
Haja
Előzmény: seges (4090)
rstudi Creative Commons License 2005.03.08 0 0 4091
Én annyit tennék hozzá, hogy aki Pentaxot használ, az általában szeret Pentax objektíveket is rátenni. Aki igényes a váz tekintetében, az igényes az obit illetően is. És még ha egyszer vesz is egy Sigmát, úgyis addig eszi a fene, hogy előbb-utóbb lecseréli egy eredeti Pentaxra. :DDD
Előzmény: BUSZNYI (4082)
seges Creative Commons License 2005.03.08 0 0 4090
Milyet obit akarsz, amit nem találsz?
Előzmény: BUSZNYI (4084)
seges Creative Commons License 2005.03.08 0 0 4089
A Pentaxhoz minden gyártó gyárt obit. Tokina, Tamron, Sigma etc. Az h. te az ebay-en akarsz vásárolni és nem találsz, az nem a Pentax hibája. Menj be egy normális boltba ott majd adnak, igaz nem olyan mesés és szuper áron, mint az ebay-en (Nikonhoz meg Canonhoz is). Gondolom senki nem kényszerített h. ezt válaszd.
Előzmény: BUSZNYI (4079)
BUSZNYI Creative Commons License 2005.03.08 0 0 4088

Kicsit majd gyúr anus-ra:-)))

 

Már írtam a nyuszinak!!

Előzmény: joskabacsi (4087)
joskabacsi Creative Commons License 2005.03.08 0 0 4087

azért azt megnézném , hogy mire menne a füles - a Venyerin barátunk által prezentált 2,8/400 assal?

 

:-)))

Előzmény: emyl (4086)
emyl Creative Commons License 2005.03.08 0 0 4086
"hmmm. a húsvéti nyúllal beszéltél már?"
hátha tojik neked egy szép nagyot :-)
Előzmény: joskabacsi (4085)
joskabacsi Creative Commons License 2005.03.08 0 0 4085

hmmm. a húsvéti nyúllal beszéltél már?

:-)

Előzmény: BUSZNYI (4084)
BUSZNYI Creative Commons License 2005.03.08 0 0 4084

Találó válasz!!

Csak itt nem árul senki, olyan áron olyan obit amit szeretnék :-(!

De majd kivárom a megfelelő időt! :-)

Előzmény: K2DMD (4083)
K2DMD Creative Commons License 2005.03.08 0 0 4083
"Hol népszerü a Pentax egyáltalán??" Ebben a topicban.... :)))
Előzmény: BUSZNYI (4079)
BUSZNYI Creative Commons License 2005.03.08 0 0 4082

OK rendben elfogadom kb én is így gondoltam DE ha az új obikat nézem PL:Sigma (most mindegy ki mit gondol róla) sacc/kb: 200db C..on/N..on ra jut egyPk az e-bay- en még az újak között is. Tehát a gyárak is bojkottálják a Pentaxot vagy csak én látom most sötéten a dolgokat?

 

Amit Venyerint kartács írt tök igaz mer az M42 is megy felefelé mint ha húznák a spotmatik lassan drágább lesz mint az MZ5.

Előzmény: emyl (4081)
emyl Creative Commons License 2005.03.08 0 0 4081
Hali!

a köv válaszok szigorúan szvsz...
>Hol népszerü a Pentax egyáltalán??
ahol szeretik a jó dolgokat és a reklámok helyett a saját véleménynek hisznek...
>Mert nézegetem az e-bayt és szinte csak C..on,N..on ill. M..ta csatlakozós obikat lehet >venni használtan is és újakat is. Ha véletlenül fel is bukkan PK csatlakozós az >lényegesen többe kerül mint a többi:-(!
a jó dolgokat ritkán adják el, ezért drágább is, mint a hasonló kategóriájúnak mondott egyéb "márkák" termékei...
>Mitől van ez ??
a jó dolgokat meg kell fizetni...
>Mért tűnik úgy mint, ha mi Pentax fan-ok úsznánk az árral szemben.
csak a döglött halak úsznak az árral...
>Nem mondom, hogy rossz a gép
itt ilyet ne is mondj ;-)
>sőt nagyon jó csak azt nem értem ez mér csk kevesen látjuk??
hááát igen... kényelmesebb dolog hinni a reklámokban hallott okos és kompetens marketingeseknek, mint kipróbálni és tapasztalni...
>Vagy akinek PK-s cucai annak az nem akarja eladni??
jól látod...
>Bocs, hogy sokat írtam de kicsit most kiakadtam!
én is jártam hasonló cipőben, de én viszonylag gyorsan túltettem megam rajta...
inkább menj fényképezni

Üdv
Viva la Pentax!
Emil
Előzmény: BUSZNYI (4079)
Venyerin Creative Commons License 2005.03.08 0 0 4080
Hagyományosan a Pentax az USA-ban és Japánban erős, az öreg Európa sajna csak sokadik vonal...

Az M42-es Pentaxok árat a nosztalgiahullám és az EOS-M42 konverterek hajtják fel, a jobb/érdekesebb K-s cuccokét pedig a ritkaságuk, ill. hogy valóban tartjuk, ha megfogtuk.
Előzmény: BUSZNYI (4079)
BUSZNYI Creative Commons License 2005.03.08 0 0 4079

Következő kérdés mindenkihez!!

 

Hol népszerü a Pentax egyáltalán?? Mert nézegetem az e-bayt és szinte csak C..on,N..on ill. M..ta csatlakozós obikat lehet venni használtan is és újakat is. Ha véletlenül fel is bukkan PK csatlakozós az lényegesen többe kerül mint a többi:-(!

Mitől van ez ??

 

Mért tűnik úgy mint, ha mi Pentax fan-ok úsznánk az árral szemben. Nem mondom, hogy rossz a gép sőt nagyon jó csak azt nem értem ez mér csk kevesen látjuk??

Vagy akinek PK-s cucai annak az nem akarja eladni??

 

Bocs, hogy sokat írtam de kicsit most kiakadtam!

BUSZNYI Creative Commons License 2005.03.08 0 0 4078

Valamit sejtettem, hogy ez lesz a válasz csak éppen művelődöm csatlkozó ügyileg.:-)

köszi!

Előzmény: Venyerin (4077)
Venyerin Creative Commons License 2005.03.08 0 0 4077
Meglepő módon Contaxhoz... :-)))
(Avagy Yashica, egy rendszer és egy cég a kettő.)
Az MM valami olyan náluk, mint nálunk az "A".
Előzmény: BUSZNYI (4076)
BUSZNYI Creative Commons License 2005.03.08 0 0 4076

Köszönöm a szakszerű kiokosítást a csatlakozókrol mindenkinek.

 

K2DMD

Köszi  de egyenlőre nem aktuális az obi (sajnálom).

 

Viszont találkoztam egy számomra ismeretlen csatlakozóval "Contax MM" ezt vajon mihez gyártották?

 

Előzmény: K2DMD (4073)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!