Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Szkapi Creative Commons License 2001.07.22 0 0 2483
doggie!

Én egyik linket sem tudom elérni... Mi van velük?

Szkapi Creative Commons License 2001.07.22 0 0 2482
Ilyen lett az új hangszóróm...

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

Fido Dido Creative Commons License 2001.07.22 0 0 2481
Doggie!

Ott is csak az orra látszik.
:-)

Fido

Előzmény: doggie (2477)
doggie Creative Commons License 2001.07.21 0 0 2480
Link javítva...
- mégiscsak fáradt vagyok ...;-)
doggie Creative Commons License 2001.07.21 0 0 2479
Újabb fórum
logo
(nem bírok aludni)
Előzmény: Fido Dido (2476)
doggie Creative Commons License 2001.07.21 0 0 2478
Fido dido!
Természetesen, én nem azt mondtam, hogy az enyém a legjobb (sőt, ez az első), csak Stancy hiányolta, nekem volt egy kis időm, éreztem rá picike affinitást is, és ez kerekedett belőle.
Szivesen megnézem a tiedet, sőt bárkiét, és a nagyérdemű fórumtagok, majd ugyis eldöntik, melyik az amelyik leginkább illik az olaszos temperamentumhoz. Ez legalább itt tényleg demokratikus. :-D Tehát aki érez magában egy ici-pici kis kreativítást is, az lepjen meg minket egy logoval...
Előzmény: Fido Dido (2476)
doggie Creative Commons License 2001.07.21 0 0 2477
Nem értem, miért nem sikerült a képet beillesztenem... (biztos béna vagyok... :-( )
De itt van a link, amin megnézhetitek az első verziót:
Fiat Bravo
Fórum logo
Fido Dido Creative Commons License 2001.07.21 0 0 2476
Hi Doggie!

Az enyém jobban néz ki!:-)))))

Fido

Előzmény: doggie (2475)
doggie Creative Commons License 2001.07.21 0 0 2475
Ezt mondjuk milyennek találjátok?
Előzmény: stancy (2469)
Fido Dido Creative Commons License 2001.07.21 0 0 2474
Hi Szkapi!

Kicsit nehézkes, mert csak filmes fényképezőim vannak, az pedig nem kis idő, mire egy képet be tudok ide rakni. Megpróbálom valahogy.

Üdv: Fido

Előzmény: Szkapi (2473)
Szkapi Creative Commons License 2001.07.21 0 0 2473
Fido Dido!
Nem tudsz egy képet beszúrni róla?
Előzmény: Fido Dido (2472)
Fido Dido Creative Commons License 2001.07.21 0 0 2472
Hi Szkapi!

Azért is ajálottam a Poineer hangszórókat, mert ahoz nem kell keretet buherálni, mivel kifejezetten ehhez a típushoz gyártják. Valóban a gyári rádió sz*rt sem ér, ajánlatos a minél elöbbi csere. Én a kmóra 21-es állásánál cseréltettem ki CD-s re.

Üdv: Fido

Előzmény: Szkapi (2471)
Szkapi Creative Commons License 2001.07.21 0 0 2471
Hangszóró problémás sporttársak!

Hát tényleg CSAK egy megoldás van a problémára: a hangcucc teljes cseréje... :-((

Nekem novemberben lesz két éves a Low (régi) rádióval szerelt Bravo-m, és több mint egy éve zörgött már az utasoldali ajtóhangszóróm. Sokszor gondoltam már rá, hogy biztos csak nincs rendesen rögzítve meg ilyesmi (hát Istenem, nem vagyok túl járatos a hangcuccokban...) és gondoltam majd leveszem a kárpitot, hogy meghúzzam a rögzítőcsavarokat, de igazából időm sajnos nem igazán volt rá, vagy éppen csak lustaság miatt halasztgattam a dolgot.
Mivel pénteken nyaralás előtti átnézetésen voltam a járgánnyal, ezt is meg akartam csináltatni, de (szerencsére?) nem volt raktáron csere hangszóró, így elküldtek egy helyi autó-hifi műhelybe, hogy ott vegyek a Bravo-ba való spec. ovál alakú hangszórót és aztán majd azt beszerelik... Kb. 5 perc alatt meg is egyeztem ott a srácokkal...
Eredmény: az első négyes szett teljes cseréje Hertz Energy ESK130 hangszórópárra és két hozzávaló csipogóra. A srácok jóindúlatúlag tájékoztattak a FIAT-okban gyárilag nyújtott hangcucc minőségéről, és kissé megdöbbenve tapasztaltam, hogy tényleg iszonyatosan gagyi papír-membrános recsegők vannak az ajtókban, hiába cserélteti ki őket az ember...

Gyorsan csináltak rögzítőkeretet (majd Hétfőn szúrok be egy képet róla...) és kb. egy óra alatt megváltoztatták a hangzásvilágot a kocsiban. Hátra már korábban tetettem egy pár Daewoo 2 utas recsegőt. Azt is hozzá kell tenni az igazsághoz, hogy nem lett azért dücc-dücc autóm, de nem is hiányzik, hogy az egész utca engem hallgasson, azt viszont szeretem ha élvezhetően szól egy cucc.

DE: kb. duplájára (!) lehetne javítani a hangminőséget ugyanezekkel a recsegőkkel ha az ember egy normális CD-rádiót vesz a kocsiba. Mereven elutasítottam eddig a szép középkonzol megbontását egy utólagos rádió beszereléssel, de most, hogy hallottam a különbséget, be kellett ismerjem, hogy ami a kocsiban gyárilag van... Pfh... Tragikus...!
Szóval lehet, hogy a közeljövőben és is elfogom kezdeni látogatni a MediaMarkt-okat...

Mindenkinek azt ajánlom aki hasonló problémákkal küzd, ne is gondoljon a cserén kívül más megoldásra... Ja, és beszereléssel együtt 22.000 HUF-ba került. Mindenki döntse el, hogy ez sok vagy kevés... Szerintem nem, és amikor meghallottam az új hangzást, még a a maradék kétségem is végképp eloszlott!

Bocsi Mindenkitől, hogy ilyen sokat írtam, de hétvégi uborka szezon van a topicban, úgyhogy gondoltam ráérek pötyögni, és annyira örülök a szép hangoknak a kocsiban, hogy muszáj volt Veletek is megosztanom az örömömet. Végül is ezért is van ez kis társaság, nem?

Üdv: Szkapi

doggie Creative Commons License 2001.07.21 0 0 2470
Stancy! Én szívesen kreálok egyet, aztán majd eldönti a csapat, hogy tetszik-e. De azt hogyan tudjuk kirakni? Csak a topic gazdája tudja? hogyan müxik ez?
Előzmény: stancy (2469)
stancy Creative Commons License 2001.07.20 0 0 2469
sziasztok!
Doggie.
Arra a logora gondoltam ami a forumban villog a külömbözö topic neveként.lásd Auto-motor.Persze Bravo/a-s.
Ennyi Csá Stancy.
Attiska Creative Commons License 2001.07.20 0 0 2468
bravoDJ!

Szerintem próbálj Magnettit szerezni, olasz motorba olasz gyertya való. Ha nagyon nincs, akkor Champion, de Bosch gyertyát ne vegyél, nem az igazi vele az autó. A "kis" jelző azért fontos, mert M14-es menet van rajta, szemben a normál M21-el szemben.

Előzmény: bravoDJ (2467)
bravoDJ Creative Commons License 2001.07.20 0 0 2467
Köszi Attiska!

Mivel pesti vagyok szerintem nem fog gondot okozni!
Köszi

üdv

Előzmény: Attiska (2466)
Attiska Creative Commons License 2001.07.20 0 0 2466
bravoDJ!

Az 1,2 16V motorba talán a Magnetti Marelli "kis" 7LCR-je, ill. a Champion megfelelője megy, de az autó kézikönyvében le van írva. Ha nincs könyv, bemész valamelyik nagyobb autósboltba, ott kinézik Neked. Ha pesti vagy, akkor bármelyik nagyobb autósboltban kapsz gyertyát/szűrőt, bár ha ragaszkodsz a Magnettihez, zűrök lehetnek, én is elég nehezen kaptam. A vidéki helyzetet sajnos nem ismerem.

Előzmény: bravoDJ (2465)
bravoDJ Creative Commons License 2001.07.20 0 0 2465
Köszi a segítséget!

Egy a baj! Nincs vezetve a szervízkönyv (használtan vettem az autót, és az előző tulj nem sűrűn látogatta a márkaszervízeket :-()
Úgyhogy a garanciának már annyi..
Szóval mégiscsak jó lenn tudnom, hol lehet légszűrőt venni, és hogy milyen gyertyák kellenek.

üdv

b.DJ

Előzmény: Fido Dido (2463)
K.Trout Creative Commons License 2001.07.20 0 0 2464
No, akkor szervíztapasztalatok.

Nagyon készségesek voltak, de mondták, hogy úgy nehéz lesz megállapítani a problemet, ha a tüneteket éppen nem produkálja. Amit ugye, valljuk be, el is kell fogadnom...
De felvették a munkalapot, aztán meghallgatták ők is, hogy mi a helyzet a sípolással.De semmi, nem sípolt.
Így végül is a következőben maradtunk:
hallottak már régebben erről, de nagyon rég nem volt ilyen problémájuk. Amikor volt, akkor a benzinszivattyú tömítésével volt valami kehe. Végülis fizettem 975 HUF-ot munkadíjra, ott voltam egy órát, és annyiban maradtunk, hogy gyakorlatilag a munkafelvétel és a hiba jelzése alapján az októberig tartó egy éves garancián túl még + két hónapig a benzinszivattyút garanciálisan kicserélik, ha addig előjön vagy erősödik a probléma és olyankor is produkálja, ha ott van a szervízben.

Szerintem ez korrekt. Bár a faxot, amit küldtem, nem találták, meg a saját példányomat elfelejtette visszaadni, de nem hiszem, hogy ebből gond lehetne, ez már csak az én paranoiám...:-)))

Fido Dido Creative Commons License 2001.07.20 0 0 2463
Hi DJ!

Mivel a 3 év garanciával rendelkező alkatrészek csak akkor garisak, ha márkaszervizben "áplják" a gépet, ezért szerintem kénytelen leszel mégiscsak két gatyával odamenni.

Üdvözlettel: Fido

Előzmény: bravoDJ (2461)
RIII. GrA4 Creative Commons License 2001.07.20 0 0 2462
Ma dél körül a pesti belvárosban araszolgattam. Az autó (Bravo 1,6SX)egész délelőtt napon állt, úgyhyogy elég meleg volt benne. Indulás után szellőztettem lehúzott ablakkal és csak akkor húztam fel, amikor már érezhető volt a klíma hatása. Az ácsorgás közben azt vettem észre, hogy az alapjárat 900 és 1100 rpm között ugrándozott, (mint egy versenyautóban, csak ott a MoTec csinálja), majd 950-re beállt. Ez azért lehetett, mert a klíma+ventillátor (auto fokozatban) + világítás + rádió ennyi energiát igényelne, vagy valami más oka lehet?
Nektek is szokott ilyet csinálni?

Köszi

bravoDJ Creative Commons License 2001.07.20 0 0 2461
Szép jó napot mindenkinek!
40e km van a bravomban!(1,2 sx 99') Úgy tudom, hogy ilyen tájban szoktak levegőszűrőt és gyertyát is cserélni.
Tudja valaki, hogy hol lehet kapni levegőszűrőt? (hagyományosat)Milyen gyertyát vegyek?
Márkaszervízba nem karok menni, mert a gatyámat is ott kellen hagynom!

Köszi leőre is!

üdv

b.DJ

Fido Dido Creative Commons License 2001.07.20 0 0 2460
Hi K. Trout!

A garasnciális szervizelésnél felmerülő alkatrészcserét ingyen kötelesek elvégezni.

Fido

Előzmény: K.Trout (2458)
solymi Creative Commons License 2001.07.20 0 0 2459
Zolika

Nekem nem recseg, csak nagyon lagymatagul szól egy Astra után!

Solymi

K.Trout Creative Commons License 2001.07.20 0 0 2458
Ha garanciális a szervíz, de mondjuk kicserélik a benzinszivattyút (tegnap megint sípolt...:-(((( ) akkor mennyi lóvét vigyek magammal sacc per kb.???
ZOLIKA Creative Commons License 2001.07.20 0 0 2457
Solymi
Ezek szerint Neked az új Low rádiód van. ELMÉLETILEG az jobban szól. Ugye Te nem említetted, hogy recseg?

K.Trout
:-)Nem rossz!Csak a "szervizes-nép"megértse!
Hajrá

Zolika

Előzmény: solymi (2454)
Rityifi Creative Commons License 2001.07.19 0 0 2456
Hali! Stancy! A Priellében voltál klimát szereltetni? Én is oda járok a riasztó, meg a zene miatt. Jó ismerőseim
Fiat_AL Creative Commons License 2001.07.19 0 0 2455
Nekem most hétvégén volt a 80000-es szervíz, hazafelé recsegett a bal első hangszóró-szerűség, majd az egész baloldal elment. Mire hazaértem (Érdről SZtEndrére) pont visszajött, azóta nem recsegett és nem némult el, mindenesetre aggasztó. A megoldás majd a Low rádió tervezett cseréjével egybekötött hangszoró upgrade lesz.
solymi Creative Commons License 2001.07.19 0 0 2454
Szkapi

Előszöris én már fájdalmamban röhögök a poénjaidon. :))))))))

Másodszor: nekem jobb oldalon alul van az 1-2-3 és alatta a 4-5-6
Bal oldalon alul van 6 gomb, pl: exp(a többi most nem jut eszembe)
Még balrább alul a bekapcsoló tekerő
Bal oldalon felül, ami neked jobb oldalon felül, de az sem igazán úgy néz ki.

A többi most nem jut eszembe, de majd megnézem.

Solymi

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!