Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Rityifi Creative Commons License 2001.07.22 0 0 2490
Hello Doggie!

Nekem az 1-es, és a 4-es tetszik :-)
Hol vannak a többiek? (mindenki nyaral ilyen időben?)

doggie Creative Commons License 2001.07.22 0 0 2489
Egy oldalon az összes kreációm:
http://maxnull.fw.hu/fiat/fiat.htm
vagy ha lusta vagy irogatni, akkor
klikk ide...
Előzmény: doggie (2488)
doggie Creative Commons License 2001.07.22 0 0 2488
Délelőtt nem müködött a freeweb, de most már rendben elérhető...
Most próbáltam egy másik gépen is, ott müxik. Ha nem megy másnak sem, szóljatok, mert akkor inkább egy html oldalon összesítem, és azt biztos meg tudjátok nyitni...
Előzmény: Gobe (2487)
Gobe Creative Commons License 2001.07.22 0 0 2487
Doggie: egyik linkedet sem tudom megnyitni... :o( Pedig kíváncsi vagyok... :o)

Gobe

doggie Creative Commons License 2001.07.22 0 0 2486
Fido dido!
Akkor jó, hogy tisztáztuk a dolgot, mert én enm értettem miről is vitatkoztunk... :-)
Ime egy újabb!
Esetleg egy
mozgó animáció...
Fido Dido Creative Commons License 2001.07.22 0 0 2485
Doggi!

Nekem ez tetszik jobban, érmint amire válaszolok.
Gratulálok!

Fido

Előzmény: doggie (2477)
Fido Dido Creative Commons License 2001.07.22 0 0 2484
Hi Doggie!

Félreértettél, mert én is félreértettelek. Azt hittem, hogy a beépített CD képét akarod feltenni, és mivel nálam csak egy piros X jelent meg, ezért próbáltam viccesen jelezni, hoyg az én cd-m jobban néz ki.
Tehát sorry!

Fido

Előzmény: doggie (2478)
Szkapi Creative Commons License 2001.07.22 0 0 2483
doggie!

Én egyik linket sem tudom elérni... Mi van velük?

Szkapi Creative Commons License 2001.07.22 0 0 2482
Ilyen lett az új hangszóróm...

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

Fido Dido Creative Commons License 2001.07.22 0 0 2481
Doggie!

Ott is csak az orra látszik.
:-)

Fido

Előzmény: doggie (2477)
doggie Creative Commons License 2001.07.21 0 0 2480
Link javítva...
- mégiscsak fáradt vagyok ...;-)
doggie Creative Commons License 2001.07.21 0 0 2479
Újabb fórum
logo
(nem bírok aludni)
Előzmény: Fido Dido (2476)
doggie Creative Commons License 2001.07.21 0 0 2478
Fido dido!
Természetesen, én nem azt mondtam, hogy az enyém a legjobb (sőt, ez az első), csak Stancy hiányolta, nekem volt egy kis időm, éreztem rá picike affinitást is, és ez kerekedett belőle.
Szivesen megnézem a tiedet, sőt bárkiét, és a nagyérdemű fórumtagok, majd ugyis eldöntik, melyik az amelyik leginkább illik az olaszos temperamentumhoz. Ez legalább itt tényleg demokratikus. :-D Tehát aki érez magában egy ici-pici kis kreativítást is, az lepjen meg minket egy logoval...
Előzmény: Fido Dido (2476)
doggie Creative Commons License 2001.07.21 0 0 2477
Nem értem, miért nem sikerült a képet beillesztenem... (biztos béna vagyok... :-( )
De itt van a link, amin megnézhetitek az első verziót:
Fiat Bravo
Fórum logo
Fido Dido Creative Commons License 2001.07.21 0 0 2476
Hi Doggie!

Az enyém jobban néz ki!:-)))))

Fido

Előzmény: doggie (2475)
doggie Creative Commons License 2001.07.21 0 0 2475
Ezt mondjuk milyennek találjátok?
Előzmény: stancy (2469)
Fido Dido Creative Commons License 2001.07.21 0 0 2474
Hi Szkapi!

Kicsit nehézkes, mert csak filmes fényképezőim vannak, az pedig nem kis idő, mire egy képet be tudok ide rakni. Megpróbálom valahogy.

Üdv: Fido

Előzmény: Szkapi (2473)
Szkapi Creative Commons License 2001.07.21 0 0 2473
Fido Dido!
Nem tudsz egy képet beszúrni róla?
Előzmény: Fido Dido (2472)
Fido Dido Creative Commons License 2001.07.21 0 0 2472
Hi Szkapi!

Azért is ajálottam a Poineer hangszórókat, mert ahoz nem kell keretet buherálni, mivel kifejezetten ehhez a típushoz gyártják. Valóban a gyári rádió sz*rt sem ér, ajánlatos a minél elöbbi csere. Én a kmóra 21-es állásánál cseréltettem ki CD-s re.

Üdv: Fido

Előzmény: Szkapi (2471)
Szkapi Creative Commons License 2001.07.21 0 0 2471
Hangszóró problémás sporttársak!

Hát tényleg CSAK egy megoldás van a problémára: a hangcucc teljes cseréje... :-((

Nekem novemberben lesz két éves a Low (régi) rádióval szerelt Bravo-m, és több mint egy éve zörgött már az utasoldali ajtóhangszóróm. Sokszor gondoltam már rá, hogy biztos csak nincs rendesen rögzítve meg ilyesmi (hát Istenem, nem vagyok túl járatos a hangcuccokban...) és gondoltam majd leveszem a kárpitot, hogy meghúzzam a rögzítőcsavarokat, de igazából időm sajnos nem igazán volt rá, vagy éppen csak lustaság miatt halasztgattam a dolgot.
Mivel pénteken nyaralás előtti átnézetésen voltam a járgánnyal, ezt is meg akartam csináltatni, de (szerencsére?) nem volt raktáron csere hangszóró, így elküldtek egy helyi autó-hifi műhelybe, hogy ott vegyek a Bravo-ba való spec. ovál alakú hangszórót és aztán majd azt beszerelik... Kb. 5 perc alatt meg is egyeztem ott a srácokkal...
Eredmény: az első négyes szett teljes cseréje Hertz Energy ESK130 hangszórópárra és két hozzávaló csipogóra. A srácok jóindúlatúlag tájékoztattak a FIAT-okban gyárilag nyújtott hangcucc minőségéről, és kissé megdöbbenve tapasztaltam, hogy tényleg iszonyatosan gagyi papír-membrános recsegők vannak az ajtókban, hiába cserélteti ki őket az ember...

Gyorsan csináltak rögzítőkeretet (majd Hétfőn szúrok be egy képet róla...) és kb. egy óra alatt megváltoztatták a hangzásvilágot a kocsiban. Hátra már korábban tetettem egy pár Daewoo 2 utas recsegőt. Azt is hozzá kell tenni az igazsághoz, hogy nem lett azért dücc-dücc autóm, de nem is hiányzik, hogy az egész utca engem hallgasson, azt viszont szeretem ha élvezhetően szól egy cucc.

DE: kb. duplájára (!) lehetne javítani a hangminőséget ugyanezekkel a recsegőkkel ha az ember egy normális CD-rádiót vesz a kocsiba. Mereven elutasítottam eddig a szép középkonzol megbontását egy utólagos rádió beszereléssel, de most, hogy hallottam a különbséget, be kellett ismerjem, hogy ami a kocsiban gyárilag van... Pfh... Tragikus...!
Szóval lehet, hogy a közeljövőben és is elfogom kezdeni látogatni a MediaMarkt-okat...

Mindenkinek azt ajánlom aki hasonló problémákkal küzd, ne is gondoljon a cserén kívül más megoldásra... Ja, és beszereléssel együtt 22.000 HUF-ba került. Mindenki döntse el, hogy ez sok vagy kevés... Szerintem nem, és amikor meghallottam az új hangzást, még a a maradék kétségem is végképp eloszlott!

Bocsi Mindenkitől, hogy ilyen sokat írtam, de hétvégi uborka szezon van a topicban, úgyhogy gondoltam ráérek pötyögni, és annyira örülök a szép hangoknak a kocsiban, hogy muszáj volt Veletek is megosztanom az örömömet. Végül is ezért is van ez kis társaság, nem?

Üdv: Szkapi

doggie Creative Commons License 2001.07.21 0 0 2470
Stancy! Én szívesen kreálok egyet, aztán majd eldönti a csapat, hogy tetszik-e. De azt hogyan tudjuk kirakni? Csak a topic gazdája tudja? hogyan müxik ez?
Előzmény: stancy (2469)
stancy Creative Commons License 2001.07.20 0 0 2469
sziasztok!
Doggie.
Arra a logora gondoltam ami a forumban villog a külömbözö topic neveként.lásd Auto-motor.Persze Bravo/a-s.
Ennyi Csá Stancy.
Attiska Creative Commons License 2001.07.20 0 0 2468
bravoDJ!

Szerintem próbálj Magnettit szerezni, olasz motorba olasz gyertya való. Ha nagyon nincs, akkor Champion, de Bosch gyertyát ne vegyél, nem az igazi vele az autó. A "kis" jelző azért fontos, mert M14-es menet van rajta, szemben a normál M21-el szemben.

Előzmény: bravoDJ (2467)
bravoDJ Creative Commons License 2001.07.20 0 0 2467
Köszi Attiska!

Mivel pesti vagyok szerintem nem fog gondot okozni!
Köszi

üdv

Előzmény: Attiska (2466)
Attiska Creative Commons License 2001.07.20 0 0 2466
bravoDJ!

Az 1,2 16V motorba talán a Magnetti Marelli "kis" 7LCR-je, ill. a Champion megfelelője megy, de az autó kézikönyvében le van írva. Ha nincs könyv, bemész valamelyik nagyobb autósboltba, ott kinézik Neked. Ha pesti vagy, akkor bármelyik nagyobb autósboltban kapsz gyertyát/szűrőt, bár ha ragaszkodsz a Magnettihez, zűrök lehetnek, én is elég nehezen kaptam. A vidéki helyzetet sajnos nem ismerem.

Előzmény: bravoDJ (2465)
bravoDJ Creative Commons License 2001.07.20 0 0 2465
Köszi a segítséget!

Egy a baj! Nincs vezetve a szervízkönyv (használtan vettem az autót, és az előző tulj nem sűrűn látogatta a márkaszervízeket :-()
Úgyhogy a garanciának már annyi..
Szóval mégiscsak jó lenn tudnom, hol lehet légszűrőt venni, és hogy milyen gyertyák kellenek.

üdv

b.DJ

Előzmény: Fido Dido (2463)
K.Trout Creative Commons License 2001.07.20 0 0 2464
No, akkor szervíztapasztalatok.

Nagyon készségesek voltak, de mondták, hogy úgy nehéz lesz megállapítani a problemet, ha a tüneteket éppen nem produkálja. Amit ugye, valljuk be, el is kell fogadnom...
De felvették a munkalapot, aztán meghallgatták ők is, hogy mi a helyzet a sípolással.De semmi, nem sípolt.
Így végül is a következőben maradtunk:
hallottak már régebben erről, de nagyon rég nem volt ilyen problémájuk. Amikor volt, akkor a benzinszivattyú tömítésével volt valami kehe. Végülis fizettem 975 HUF-ot munkadíjra, ott voltam egy órát, és annyiban maradtunk, hogy gyakorlatilag a munkafelvétel és a hiba jelzése alapján az októberig tartó egy éves garancián túl még + két hónapig a benzinszivattyút garanciálisan kicserélik, ha addig előjön vagy erősödik a probléma és olyankor is produkálja, ha ott van a szervízben.

Szerintem ez korrekt. Bár a faxot, amit küldtem, nem találták, meg a saját példányomat elfelejtette visszaadni, de nem hiszem, hogy ebből gond lehetne, ez már csak az én paranoiám...:-)))

Fido Dido Creative Commons License 2001.07.20 0 0 2463
Hi DJ!

Mivel a 3 év garanciával rendelkező alkatrészek csak akkor garisak, ha márkaszervizben "áplják" a gépet, ezért szerintem kénytelen leszel mégiscsak két gatyával odamenni.

Üdvözlettel: Fido

Előzmény: bravoDJ (2461)
RIII. GrA4 Creative Commons License 2001.07.20 0 0 2462
Ma dél körül a pesti belvárosban araszolgattam. Az autó (Bravo 1,6SX)egész délelőtt napon állt, úgyhyogy elég meleg volt benne. Indulás után szellőztettem lehúzott ablakkal és csak akkor húztam fel, amikor már érezhető volt a klíma hatása. Az ácsorgás közben azt vettem észre, hogy az alapjárat 900 és 1100 rpm között ugrándozott, (mint egy versenyautóban, csak ott a MoTec csinálja), majd 950-re beállt. Ez azért lehetett, mert a klíma+ventillátor (auto fokozatban) + világítás + rádió ennyi energiát igényelne, vagy valami más oka lehet?
Nektek is szokott ilyet csinálni?

Köszi

bravoDJ Creative Commons License 2001.07.20 0 0 2461
Szép jó napot mindenkinek!
40e km van a bravomban!(1,2 sx 99') Úgy tudom, hogy ilyen tájban szoktak levegőszűrőt és gyertyát is cserélni.
Tudja valaki, hogy hol lehet kapni levegőszűrőt? (hagyományosat)Milyen gyertyát vegyek?
Márkaszervízba nem karok menni, mert a gatyámat is ott kellen hagynom!

Köszi leőre is!

üdv

b.DJ

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!