Keresés

Részletes keresés

Rémusz bácsi Creative Commons License 1999.07.01 0 0 703
Lyóreggelt!

Tegnap vótunk prakrikerbe, és győőőőnyörű szegőléceket láttunk. Ami leglyobban teccett, és leglyobban menne a szallagparkettához (bükk színű MDF, sima profil, semmi extra, mer még rossz helyen szegelik fel a szakemberek), abból 799 Ft vót egy 240 cm-es darab.

Kérdésem: ez elfogadható árnak számít?

Ma még futunk 1 kört brikóban is, a prosi szerint ócsó mosogatócsaptelep is van, kihúzható zuhanyfejes (az asszony bomlik érte), remélem, magától mosogat. De legalábbis lyóminőségű legyen.

Ha valakinek van valamilyen érdeklődése brikóilag (mi mennyi, van-e, ilyesmi), akkor délután 4-ig kérdezhet.

Hójember! Lehel téri barkácsbolt rulez, lyó cuccaik vannak!!!

Rémusz a bőség zavarában

tacsa Creative Commons License 1999.06.30 0 0 702
Kedves Arab ella!
A hangos TV-t akarod körbeszigetelni, vagy a szomszéd TV hangját kizárni, eltérő megoldát kíván. Ha Őurasága meccset néz, talán vele együtt kellene a szigetelést a TV köré rakni. ( Ezesetben ajánlanám a gipszet, az is jó ) -)))))
( Tréfa jobbra el ) Akusztikus szigetelés lehetséges pl. falra > ez lehet hangszigetelő tapéta, vagy spéci vakolat, esetleg hanglágy szigetelő anyag + pl. gipszkarton , esetleg légrés és újabb eléfalazott új fal. Melyik lenne érdekes?

tacsa

Előzmény: Arabella (679)
tacsa Creative Commons License 1999.06.30 0 0 701
Kedves architect!

Igazad van , igyekszünk, Te is segíthetsz. Az övön alulban abszulte egyetértünk, de itt nem is nagyon volt. Ha szakmabéli vagy, talán emlékszel egy két jeles oktatóra: az igazi "ászok"-nak eszméletlen jó humora volt(és van ) a profok között is.
Ennek ellenére igyekezni fogunk!

Üdv
tacsa

Előzmény: architect (659)
tacsa Creative Commons License 1999.06.30 0 0 700
Bocsi, kicsit későn, de talán még nem megkésve!

Személyszerintileg aktualice én azért a hagyományos fa híve vagyok, de a jó új elől sem zárkózok el eleve. Szóval mindkettő lehet jó, a fa bizonyos helyeken egyedül esztétikus. Szerintem a fával indítsd a dolgot, de ha árban korrekt a műanyag, azzal is folytathatod.
Az árat kicsit nehéz így megmondani, sok-e, szerintem durva hiba nincs benne, bár inkább az átlag felettinek tűnik.

Üdv
tacsa

Előzmény: Fishtax (638)
tacsa Creative Commons License 1999.06.30 0 0 699
Először is kedves Mindenki!
1. Örülők, hogy két nap alatt - nyilván hacsek visszatérte nyomán - megugrott a hozzászólások száma, így még több "értelmünk van"
2. Örömmel tájékoztatlak benneteket, hogy ma - hála a galamb lelkemnek, meg az Állami Záró Vizsga Bizottság többi vajszívű tagjának - újabb 15 potenciális tanácsadóval , azaz mérnökkel lett az ország gazdagabb, a megrendelők meg vélhetően szegényebbek.
Kifejezetten az Arab ellának:
szerintem a hozzászólásodban a sorrend nem ideális: előbb gépész rajz, aztán a tervezés????? Előbb szerezzetek egy jó építészt, utána csak gépészt!

üdv
tacsa

Előzmény: Arabella (625)
architect Creative Commons License 1999.06.30 0 0 698
Itt vagyok, keresett valaki?
Előzmény: rocher (695)
rocher Creative Commons License 1999.06.30 0 0 697
OFFoffOFF
senki,csak úgy tűnik
on
Előzmény: Hacsek (696)
Hacsek Creative Commons License 1999.06.30 0 0 696
Méér, ki monta hogy csinátam vele valamit?
Előzmény: rocher (695)
rocher Creative Commons License 1999.06.30 0 0 695
Hacsek, mit csináltál az architecttel? Lenyelted? Vagy beragadt a kukkolósba?:-))))))
Rémusz bácsi Creative Commons License 1999.06.30 0 0 694
Hát, csak imitt-amott pillantgattam egy-egy ilyen újságba, de az biztos, hogy nem ezek alapján rendezném be a lakásom. Legalábbis nekem sosem világos, hogy hogy is van egy-egy lakás, mer mindig más szögből mutatják ugyanazt,az én térérzékem meg hát ugye hagy némi kívánnivalót magaután... (hú, de kívánok egy kis narancslevet! de csak maga után!)

Arról nem is beszélve, hogy szerintem a bemutatott lakások nagyrésze vagy lakhatatlan, vagy minimum egy gazdag amerikai nagynéni halála szükséges a berendezéséhez.

Előzmény: Hacsek (693)
Hacsek Creative Commons License 1999.06.30 0 0 693
Kedves Rémusz!

Te azt hiszed, hogy a gombamód szaporodó "lakáskultúrás" újságok azért vannak, hogy terjesszék a lakáskultúrát?
Ez súlyos tévedés. Ha így lenne, a lap fizetne jogdíjat a szerzőknek és az érintetteknek. A valóság viszont épp fordítva van. Az ott látható termékek forgalmazói finanszírozzák az egész lapot, mégpedig egészen hatékonyan, mert nem sok helyet foglal el a szerkesztőség saját véleménye.
Az egész csak annyiban etikátlan, hogy a 100%-os reklámújságokat (Bp-i Piac, Hekki, Szuperinfo stb.) általában ingyen megkapod, itt meg még ki is fizettetik veled, hogy nézhesd a reklámjaikat.

Előzmény: Rémusz bácsi (692)
Rémusz bácsi Creative Commons License 1999.06.30 0 0 692
Nehogy kikapjunk az Árcsitól, témába vágok:

Egy lakáskultúrás újságban láttam valamijen bőrbútoros cég hírdetését, szintén ijen dekoratív kutyulival hirdették azt a randa bőrfoteljüket (-jukat). Mer hogy ojan ángolosan eleganciásos.

Kedves Árcsi, egyébiránt mi nem akarjuk elkomojtalankodni, csak uborkszezonban is felszínen tartyuk a topicot!!

Éjjen Hutchek!!

Előzmény: Hacsek (691)
Hacsek Creative Commons License 1999.06.30 0 0 691
A pitbullról jut eszembe:
A múlt héten egy gardenpartin odajött hozzám egy angol bulldog kutyuli, hogy simogassam meg. Én még ilyen csúnyát nem láttam (hacsak nem amikor Barbra Streisand és Woody Allen volt látható egy fotón)
Előzmény: Rémusz bácsi (689)
Arabella Creative Commons License 1999.06.30 0 0 690
:)) hehe!
Előzmény: Rémusz bácsi (689)
Rémusz bácsi Creative Commons License 1999.06.30 0 0 689
Első pont eü. okok miatt elhagyandó alsószomszéd pittbullvásárlásakor!
Előzmény: Hacsek (687)
Arabella Creative Commons License 1999.06.30 0 0 688
Igenis Hacsek Úr!
Arabella
Előzmény: Hacsek (687)
Hacsek Creative Commons License 1999.06.30 0 0 687
Amit az előbb írtam, az ugyanúgy igaz födémre is, tehát:
- alsószomszéd megfenyegetése
- habalátétes padlószőnyeg
- födémben végigvitt hőszigetelőhab
- álmennyezet, álpadló
Előzmény: Arabella (686)
Arabella Creative Commons License 1999.06.30 0 0 686
Hacsek, imádlak, de hogyan lehet megoldani ha lentről jön a hang?!
Rémusz bácsi! Ezt azért fel kell rendesen újítani.
Arabella
Előzmény: Hacsek (685)
Hacsek Creative Commons License 1999.06.30 0 0 685
Kedves Arabella!

Nos hát, hangszigetelés!

Három elvileg különböző megoldás létezik az épületszerkezetek hangszigetelésére:

1. A zajforrás hangcsillapítása (gondolom ez nem járható út)

2/a. A hőszigetelő anyagok (különösen a habok) általában jól szigetelik a hangot is. Az alapeset a habalátétes tapéta, de létezik hanggátló válaszfal is, amikor az üregekben van hab.
2/b. A gipszes és gázbeton válaszfalak, álmennyezetek stb. anyagukban jó hangszigetelők, de pl. a vázszerkezetbe helyezett gipszfalnál pont a vázelemek viszik át a hangot.

3. A legjobb hatású hanggátlás ÉSSZEL érhető el. Annyit kell érteni az akusztikához, hogy a különböző tömegű testek sajátfrekvenciája más. Optimális hanggátlásra ezért kétrétegű szerkezetet érdemes csinálni.
Pl. fel kell húzni egy 6-os és egy 10-es válaszfalat egymás mellé, de úgy hogy ne érjenek össze egyáltalán, azaz külön rezegjenek. Ez a süketszoba elve.

Előzmény: Arabella (679)
Rémusz bácsi Creative Commons License 1999.06.30 0 0 684
Igen-igen, vannak trükkök, hogy jusson az ember ócsóbb lakáshoz. Mi például úgy csinyáltuk, hogy tavaj szeptember hóban nagy fejcsóválások közepette kijelentettük, hogy biony-biony igen sok pénz a 120.000/nm egy vadiúj lakásér!!

Idén tavasszal ismét megtekintettük az immár majdnem kész házat, és aszt mondtuk: hú, ijen ócsó? csak 120.000/nm?? Egy vadiúj lakás?? És röktön lefoglalóztuk.

Így sokkal ócsóbban jöttünk ki.

Előzmény: Arabella (683)
Arabella Creative Commons License 1999.06.30 0 0 683
Rémusz bácsi!
Még nem teljesen az enyém, ezért még szeretnék hallgatni róla( jogomban áll:) ) Tudod babonásak a nők! De már azt hiszem mondtam már, hogy sok minden közrejátszik, hogy én ezt igy jutányosan megkapom:)
Arabella
Előzmény: Rémusz bácsi (682)
Rémusz bácsi Creative Commons License 1999.06.30 0 0 682
Merhogytehátugyanis az érdekelne, hogy hol sikerült ilyen ócsón lakást venni. Tehát hol fexik a lakás, azon kívül, hogy esetleg egy kertben, vagy egy házban. Pl.város, kerület??

Jogodban áll hallgatni, de amit mondasz, felhasználható ellened!! :)

Rémusz, a vallatóember

Előzmény: Arabella (681)
Arabella Creative Commons License 1999.06.30 0 0 681
Rémusz Bácsi!
Szerintem jól fexik nekem:)
Mire gondolsz?
Arabella
Előzmény: Rémusz bácsi (680)
Rémusz bácsi Creative Commons License 1999.06.30 0 0 680
Hű, ez lyó kérdés, a választ ajánlani fogom a szomszédomnak is!

Arabella, a lakás fekvéséről még nem montál semmit. Vagy direkt?

Előzmény: Arabella (679)
Arabella Creative Commons License 1999.06.30 0 0 679
Hacsek!
Hangszigetelésre( hangos TV) milyen megoldást ajánlasz?
Arabella
Rémusz bácsi Creative Commons License 1999.06.30 0 0 678
OFF
Hójember,

emil ment.

Hutch,
lehet, hogy lesz fotográfiám az Iszoldában, ha Hójember el nem olvad addig.
Rémusz Starsky
ON

Hacsek Creative Commons License 1999.06.30 0 0 677
Kedves rizo!

Már leírtam néhányszor, hogy a hőtechnikai (meg statikai meg biztonsági) méretezés tervezői feladat, ebben konkrét távtanácsot SZAKEMBER nem ad.

Ha a téma érdekel leírva, kérlek vedd majd meg az Építőmester című folyóirat idei 6. számát (a hőszigetelés lesz a főtémája), abban egy nagyon profi cikk lesz arról, hogy a hőszigetelés méretezése még egy házon belül is több különböző megoldást igényelhet, ha igazán jól át van gondolva.

A legjobban akkor teszed, ha hívsz egy SZAKEMBERT!

Előzmény: rizo (672)
Eclipseboy_ Creative Commons License 1999.06.30 0 0 676
petra !

Kösz szépen a segítséget, majd megkérdezem apától.

Előzmény: rocher (675)
rocher Creative Commons License 1999.06.30 0 0 675
Ha írsz emilben paramétereket, hol, mikor stb. adok egy telefonszámot, nagyon rendes az ürge és csapatja.
Előzmény: Eclipseboy_ (674)
Eclipseboy_ Creative Commons License 1999.06.30 0 0 674
Tegnap jóapám elvitt egy festő-tapétázó szakembert, hogy megnézze mennyiért festené le kívülről a nyaralónkat, ill a földszintet (max 30n-40nm)mennyiért tapétázná ki. Az összeg 450.000 (!!!) forint volt. Apa ezek után megkérte az illetőt, hogy felejtse el, hogy találkoztak.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!