Keresés

Részletes keresés

Ambu-Lonci Creative Commons License 2006.09.28 0 0 43909

Tehetné. Csakúgy, mint a FreeBSD, a Linux, az OS/2 és bármely más egyéb változatát is tehetné. De miért tenné? Habár ennek szerinted semmi akadálya.

 

A sok lökött partícionálgatástól meg aztán előbb-utóbb t*kön fogja magát szúrni, D lesz neki a Windows, meg netán feláll Win98-cal korrekt file-rendszer jogosultság nélkül, aztán rámászik 1-2 féreg és vírus, aztán megint jön hogy mi történt a gépével.

 

Ezek szerint egy büdös szót nem értettél meg abból, amiket az eddigiekben itt leírtam.

 

AL

Előzmény: locsemege (43907)
underwood Creative Commons License 2006.09.28 0 0 43908
"Hmmm. Biztos? Szerinted az mit csinál?
Segítek: pontosan ugyanezt.
Nincs benne semmi extra. Fölülírja a vinyót vmi bitmintával és kész. (Múlt héten a félholt vinyómmal pont ugyanezt tettem, csak sokkal egycerűbben: linux-cd bút -> dd if=/dev/urandom of=/dev/hda stb.... párszor és annyi). Viszont -ha jól értem- ez csak komplett diszket tud törölni, ezért nem jó neked.
A szabad helyeken levő "szemét" végleges, megbízható eltüntetésére az az egyetlen módcer, amit írtunk. Pont."



Gorcsev, te vagy nem érted, mit írok, vagy nem akarod megérteni.

Én olyan programot kerestem, amivel kijelölök egy fájlt, majd azt mondom neki, törölje le és írja felül párszor random adattal a helyét, és CSAK annak a fájlnak a helyét. Kicsit egyszerűbb, mint shift+dellel törölni, majd az egész vinyó üres területét felülíratni, nem?
Na erre a célra első ránézésre tökéletesen megfelel az Eraser nevű prog, ezért kérdeztem, hogy van-e valakinek pozitív/negatív tapasztalata vele.

És ne tarts nekem kiselőadást az adatmegsemmisítés hátteréről, pont eleget olvastam a témában. Éppen ezért használom a dban-t és az eraser-t. Pont.
Előzmény: Gorcsev (43832)
locsemege Creative Commons License 2006.09.28 0 0 43907
A DOS-t tehetné a Win XP mellé is, nem? Persze úgy gondolom, hogy egy FAT16-os 2GB-os DOS partíció, utána pedig NTFS-en Win XP. Szerintem ennek semmi akadálya. Az már más kérdés, hogy a mai hardware-ek sokszor már nem egészen IBM kompatibilisek, bizonyos körülmények között hajlamos a DOS megfagyni rajtuk.
Előzmény: Ambu-Lonci (43876)
Ati73 Creative Commons License 2006.09.28 0 0 43906
Ez má' lég macerás lett volna, meg amúgy is jobb így hogy ma újra lett húzva a gép. Így má' rögtön fel is ment az Firefox és nem kellett neki 7-Zip :)

Köszi mindenkinek a segítséget!

Előzmény: szilva (43697)
Törölt nick Creative Commons License 2006.09.28 0 0 43905
DOS Box-ot próbáltad már?
Előzmény: slang (43881)
Ambu-Lonci Creative Commons License 2006.09.28 0 0 43904

A nyomtatáshoz 2 féle hozzáféréssel lehetséges hozzászólni.

1. normális hálózat (szabályos Windows-os hálózat) a két telephely között. Mivel az egész Internet közte van, ezért nem feltétlenül biztonságos csak valami sima portnyitásos LAN-szerű hálózatot csinálni, hanem úgynevezett VPN kapcsolatot lenne célszerű létrehozni. Ekkor a gépek a távolság, és a közben lévő nyilvános Internet kapcsolat ellenére úgy viselkednek, mintha azonos helyi hálón lennének: látják egymás megosztott könyvtárait és nyomtatóit is akár.

2. az úgynevezett Internet Printing. Ezt még egyelőre nem nagyon vágom, de durván valami olyasmi, hogy az otthoni nyomtatódat internetes nyomtatóként kellene beállítanod.

 

AL

Előzmény: Látó Szög (43902)
Ambu-Lonci Creative Commons License 2006.09.28 0 0 43903

Jajj, bocsesz, véletlenül benne felejtettem egy DOS könyvtárat... Kivennéd belőle lécci?

 

Az ISO-t próbáltad már? Vélemény?

 

AL

Előzmény: Jahno (43901)
Látó Szög Creative Commons License 2006.09.28 0 0 43902

Szerintem nem tud (a RealVNC-ből szerintem a fullos se tud távnyomtatni, csak file-okat mozgatni a két helyszín között).

 

De nem is ez a lényeg. Úgy kéne megoldani, hogy az irodai gép mindig tudjon otthonra nyomtatni. És akkor nem érdekes a VNC. Ezt lehet?

Előzmény: Jahno (43897)
Jahno Creative Commons License 2006.09.28 0 0 43901
Előzmény: Ambu-Lonci (43896)
Ambu-Lonci Creative Commons License 2006.09.28 0 0 43900

Hm. Érdekes a helyzet.

 

Tulajdonképpen a következő történt (remélem, nem haragszol meg érte):

- idejöttél megkérdezni, hogy nem bootol fel az XP-s géped, és hogy nem tudsz még csökkentett módban sem indulni, hogy rendszer visszaállítást végezz (dícséret: tudod mi a csökkentett mód, meg hogy mi az a rendszer visszaállítás)

- közben kiderült, hogy azért mégsem ennyire frankó a helyzet, mert van a gépen Win98 is. Ez nekünk nem tetszett, szóltunk miatta. Elnézést.

- De az eredeti kérdésedre válaszoltunk, leírtuk, hogyan tudsz javító telepítést kezdeni az XP cd-ről, meg hogy a javító konzolt hogy éred el. (Ha netán kiderülne, hogy a csökkentett mód miért nem indul, ugyanis közben listázza, hogy mikor mit csinál)

- mindannyian leírtuk, hogy véleményünk szerint a helyzet azért alakulhatott ki, mert a géped esetleg fertőzött, vagy sérült, hála a Win98-nak. Az XP ugyanis menti a dolgokat, hogy még csökkentett módban se induljon el, ahhoz igen komoly hibának kell fellépnie (kétszeres, háromszoros hibának)

- leírtuk, hogy habár lehetéges hogy a gép javítható, a korrekt megoldást véleményünk szerint az XP teljes (és mellesleg kizárólagos, mert szerintünk a Win98-ra nem nagyon lehet szükség) újratelepítése jelentené.

- valamint mondtad, hogy neked márpedig kell a Win98, és mi várjuk az indokokat, hogy MIÉRT. Ugyanis igen kevés progival találkoztunk, amit nem lehetett XP alatt elindítani (vagy nem okosabb esetleg CD-ről boot-olva, DOS alól, CD ugye nem lehet vírusos...)

 

Tehát ha reggel is itt tartottál, hogy újra kell telepíteni, akkor ebben téged most megerősítettünk. (De azért a javító telepítés ellen mi volt a kifogásod?)

 

Azért leírom: azt a fajta grafikus rendszer-visszaállítást, amit már ismersz, nem lehet használni akkor, ha a grafikus rendszer el sem indul. De ezen ne csodálkozz.

A file-rendszert eléred, file-okat, registry file-okat tudsz cserélni a helyreállító konzol segítségével. Ha szerinted érdemes ezzel vacakolni, akkor hajrá, ahogy olvastam valami előző hozzászólásodat, már eljutottál a parancssorig.

 

AL

Előzmény: noir2 (43892)
drdoktor Creative Commons License 2006.09.28 0 0 43899
> USB drive-ok bootolhatóvá formázására

ez a motyó engem is érdekelne, ha mélbe belefér és megtennéd nicknevem a fríímélen

én most balra el, választ/mailt csak holnap olvasok
Előzmény: Ambu-Lonci (43896)
gomboc-artur Creative Commons License 2006.09.28 0 0 43898
köszi
Előzmény: smith (43852)
Jahno Creative Commons License 2006.09.28 0 0 43897
Persze, hegesztek én ilyen rendszert nagyban is, meg kicsiben. De minnyá mondom, hogy a free verziós logmein távelérős cucc tud-e remote nyomtatni, mert abból nekem a fizetősös van.
Előzmény: Látó Szög (43895)
Ambu-Lonci Creative Commons License 2006.09.28 0 0 43896

Jahno kérem, ahová az ISO-t is tettem felraktam egy Drivekey.zip-et.

Engednéd a Slang kollégának letölteni?

Ez egy HP-s utility, (USB drive-ok bootolhatóvá formázására) az benne a jó, hogy ez a változat az újabbakkal ellentétben működik...

 

Köszi

AL

P.S: Ja, az ISO is fent van...

Előzmény: Jahno (43890)
Látó Szög Creative Commons License 2006.09.28 0 0 43895

Minden megoldás érdekel! Ha komolyan gondolod, dobj egy emilt és megbeszéljük a részleteket.

Előzmény: Jahno (43890)
slang Creative Commons License 2006.09.28 0 0 43894
Érdekelne a progi!
Előzmény: Ambu-Lonci (43888)
slang Creative Commons License 2006.09.28 0 0 43893
Plussz néhány mérő programot kell íratni, mérőkártyákat kell terveztetni, azokat megcsináltatni, tesztelni, beüzemelni. Szóval a pénz mellett idő is.
Előzmény: Jahno (43887)
noir2 Creative Commons License 2006.09.28 0 0 43892

de most már tényleg összekavarodtak:-)

 

nem a gépemmel van a baj, igen van a gyerekeknek p2-s ill p3-s gépük is (csak pl volt a DOS-játék) ,

igen biztos én voltam a félreérthető, igen qrva nehéz kihámozni , hogy mit is akart pár sorbban kérdezni vki

 

felejtsük el a win98-t, igen éljen-éljen az ntfs:-)

 

 csak azt szerettem volna megtudni, hogy ha az XP nem áll fel csökkentett módban, akkor mikép lehet visszaállítani egy előző állapotra a rendszert, mivel csökkentett módban úgye a rendszervisszaállítási progi elérhető, és remekül működik (de ha nem lehet csökkentett módban indíttani, csak egy parancssorom van, akkor mi van?)

na, ezt nem tudtam meg, valszeg tehát nem lehet

 

mindemellett hallottam öskövületekről, zombikról, mscdex-ről, már úgy kellene éreznem magam ,mint egy leprásnak, pedig csak egy egyszerűnek tűnő kérdést ttetem fel - igaz már elötte körülnéztem a gugli segítségével, s mivel nem találtam étékelhető megoldást fordultam a magasságosakhoz:-)

a rendszerhelyreállító lemez (amin boot.ini, ntdetect.com, ill az ntldr van sem segít- nyilván egy backup-t kellett volna készíteni, mellesleg nem történt semmi rossz a fontos dolgok DVDre mentve))

 

szal: win98 xar, winXP jó, ha nem indul csökkentett módban akkor újra kell telepíteni az op-rendszert

 

kb reggel 8-körül is itt tartottunk

 

de kösz

:O)

 

 

 

 

Előzmény: Ambu-Lonci (43876)
slang Creative Commons License 2006.09.28 0 0 43891
Van olyan mérő programunk is, amely XP alól fut, de azt ki kell tenni a netre. Az másik gép. A Win98-ast én se akarom kitenni a netre, de alkalmanként rákapcsoltam. Net nélkül szeretnék adathordozót rátenni.
Előzmény: Jahno (43885)
Jahno Creative Commons License 2006.09.28 0 0 43890

Húha, inkább kimegyek megcsinálni, mert leírni is annyi energia, oszt nem szokott működni.

 

probléma1-et mondjuk lehet darabokban ideszögelem.

Előzmény: Látó Szög (43886)
Látó Szög Creative Commons License 2006.09.28 0 0 43889

...asszem a 2. probléma eleje nem érthető kristálytisztán. Az otthoni, router mögül internetező gépről most is látom a céges PC-t, ami egy sokgépes hálózat eleme. Azt szeretném, ha a céges gépen futó prg nyomtatós ikonjára kattintva az otthoni nyomtató nyúlna a papírért. Nnna.

Előzmény: Látó Szög (43886)
Ambu-Lonci Creative Commons License 2006.09.28 0 0 43888

Mérő rendszereket üzemeltető gép az speciális célgép, nem pedig általános felhasználású (és internetnek kitett stb.) számítógép.

Ha azokon Win98 van, az egyáltalán nem baj, ezek nem kerülnek ki úgysem a laborból.

Ami a DOS-t illeti, az előbb írtam egy jó pédát (PenDrive-osat), amivel lehet nyugodtan egy mai gépen olyat csinálni, mintha lenne egy 1GB-os vinyó benne (FAT), amiről élből indul egy DOS, mennek rajta a programok, meg ilyenek, de a normál használat során lehet a gépen XP...

Ha kell progi, amivel USB drive-ot DOS-bootolhatóvá lehet tenni, megkeresem hogy honnan töltöttem le a HP DriveKey, vagy HP USB Storage Format Utility-jét...

 

De azon csodálkozom, hogy a mérésnél használt ISA kártyák nem okoznak problémát...

 

A ma kapható vinyók is már gyakran akkorák, hogy a DOS és a Win9x (meg az XP SP1 is) simán beledől a kardjába ha látja...

 

AL

Előzmény: slang (43883)
Jahno Creative Commons License 2006.09.28 0 0 43887

Mennyivel kevesebbe? 100ezerből kapsz egy működőképes használt konfigot, XP-t, meg egy rendesebb CRT monitort, tokvonóval, oszt akkor életed végéig elmegy. Ha nem tovább, mert itt még nekem Cel400-on is csiholnak irodai melókat, ami nem egy kapkodó idegbeteg munkafolyamat, de működik, stabil, biztonságos.

 

Egy P3-500-on meg már szalad rendesen, Win98 meg azért csak 10 éves dolog. 5 év múlva valszínű az XPre fogjuk ugyanezt mondani, bár ebben nem hinném, hogy olyan sok drámai security exploitos hiba lenne majd, mert tűzfal bekapcs, oszt kész, meg alternatív böngészőt mindig gyártani fognak, alternatív hibákkal.

Előzmény: slang (43884)
Látó Szög Creative Commons License 2006.09.28 0 0 43886

Guruk, segítséget kérek két probléma leküzdésében. Igazából hálózatosak, de olyan topikot nem találtam.

 

Probléma 1: otthoni hálózat: LinkSys WRT54G router + 1 PC Etherneten és egy notebook wireless módon csatlakoztatva. Meg lehet oldani, hogy a két gép lássa egymást?

 

Probléma 2: céges hálózat, benne egy PC és otthoni hálózat, benne egy másik PC, rajta nyomtató. Otthonról látom a céges gépet és "felügyelem" RealVNC-n keresztül. El kellene érnem, hogy az irodai gép nyomtatólistáján megjelenjen az otthoni nyomtató és nyomtatni tudjak rá.

 

Probléma n+1: van téma, amit kenek-vágok, de a Windows és a hálózatok nem tartoznak ide, ezért ha tudtok segíteni, akkor azt lécci szájbarágós stílusban tegyétek, úgy, hogy bekötött szemmel, egyujjas bundakesztyűben is meg tudjam csinálni! Köszönöm! :-)

Jahno Creative Commons License 2006.09.28 0 0 43885

Jó, de azok nem lógnak közvetlenül interneten, meg telepítgetünk mindenfélét, meg varázsolunk. Autóhoz való laptopos kompjúterkiolvasós zsugát sem kell XPre cserélni, mert el van az magában, dolgát teszi, kész.

 

NC gyártósorban is teljesen jók a DOS-os 286-osak, bár egy idő után szopás servicelni.

 

Ha nem netezik a 98, akkor felőlem szopassátok magatokat, de netre kirakni tilos. Pont.

Előzmény: slang (43881)
slang Creative Commons License 2006.09.28 0 0 43884
Szerintem sok minden van így.
A kérdés csak az, hogy melyik a fontosabb és melyik megoldás kerül kevesebbe? :DDD
Előzmény: Jahno (43861)
slang Creative Commons License 2006.09.28 0 0 43883
Kidobni egy teljes mérő rendszert és venni egy újat pár millióért nem olyan egyszerű.
Pénz kell hozzá. Jó sok. :DDD
Előzmény: Ambu-Lonci (43858)
Degeczi Creative Commons License 2006.09.28 0 0 43882
a vicc az, h pár DOS-os alkalmazás sokkal jobban fut egy XP alá telepített virtuális gép Win98-án, mint közvetlenül XP alatt...
Előzmény: slang (43881)
slang Creative Commons License 2006.09.28 0 0 43881
A munkahelyemen labormunkákra írt mérő és kiértékelő programok. Spéci programok. Mivel a programok mind DOS alatt futnak még, nem tudok egyidejűleg mit kezdeni a Windows-zal, ha az XP. Csak ezért van a korlátozás.
Ha nem megy, legfeljebb felteszek Win98 mellé párhuzamosan valami más operációs rendszert is, csak nem kívánok mindig át és visszalépni köztük.
Előzmény: Törölt nick (43855)
Jahno Creative Commons License 2006.09.28 0 0 43880

Az ilyenek miatt meg feküdtek a szervereim, az ügyfelek meg anyáztak, hogy mi ez a dugulás... Tenni meg nem sokat lehet ellene, teljesen szabványos http lekérdezés, csak kb. 1200 gépről, másodpercenként folyamatosan... Oszt szoolgáld ki, vagy tiltsd le, vagy mittomén.

 

Aztán csodálékoznak, hogy kettőnél többször nem mesélem el értelmesen, hanem üvöltök, mint az állat? Mert elmondom, de mondja tovább a magáét. Akkor van értelme tömni a fejét, mikor 200 emberből 1-2 darab ha megtér, másik 199 meg idejön, oszt leírja mekkora nem segítős köcsögök vagyunk, meg nem ér semmit  afórum?

Előzmény: Ambu-Lonci (43876)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!