Keresés

Részletes keresés

gyugyu3 Creative Commons License 2005.03.15 0 0 4184

A HAMA-s pl igy néz ki:

 

http://www.kaplarbalazs.com/elado/img_3760.htm

 

Bár az említett honlap nem az enyém, ha érdekel nekem van egy eladó. 3000 Forintért a tiéd. (hama gyártmány)

 

Egy kis gyakorlat szükséges a filmkihúzás elsajátításához.

 

Én csak keveset használtam és áttértem a digitre, ezért adnám el. (BOcs az OFF miatt.)

 

udv: Gyuri

Előzmény: AmoSH (4183)
AmoSH Creative Commons License 2005.03.14 0 0 4183
Szerintem egy filmkihúzó orvosolná a problémádat.
Egy lemez szerű bigyó, amit be tudsy dugni a filmkazettába, a rajta lévő pöckök beleakadnak a perforációba, így ki tudod húzni a végét.
MZ5 Creative Commons License 2005.03.14 0 0 4182
Hát az MZ5 az ilyen a.- Z1P meg olyan . Kompromisszunok nélküli gép lehet hogy nincs is.
Előzmény: Ormió (4181)
Ormió Creative Commons License 2005.03.14 0 0 4181
Sajnos én nem találtam semmi ilyen lehetőséget, pedig van egy angol nyelvű használati utasításom is. Erről ugyan nem tudom, mennyire teljes, a netről töltöttem le valamikor, de eddig elégnek bizonyult. Nem  akarom elhinni, hogy pont a filmcserét ne lehetne megoldani valahogyan az MZ 5-tel, hiszen egyebekben tényleg nagyon sokat tudó, jó kamera.
Előzmény: HOmeTrain (4180)
HOmeTrain Creative Commons License 2005.03.14 0 0 4180
Nem ismerem az MZ5-t, de esetleg nem lehet állítani a gépen, hogy teljesen, vagy a végét kint hagyva tekerje vissza a filmet? A Z1P-n ez választható.

Előzmény: Ormió (4179)
Ormió Creative Commons License 2005.03.14 0 0 4179
Sziasztok! Azt szeretném megtudni, hogy MZ5-tel hogyan lehet filmet cserélni menet közben? Ha másik filmet szeretnék betölteni az aktuális, és még nem végig fényképezett  helyett, sajna totál visszatekeri a kazettába, "szakértőt" kell megkérnem, húzza ki a film végét. Nincs valami kézi, vagy egyéb megoldás? előre is köszönöm.
kandor Creative Commons License 2005.03.14 0 0 4178
Szia Venyerin,

Tudnál 1 kicsit bővebben nyilatkozni TELE-ENNALYT 4,5/400 mm-ről?
/Elkezdett érdekelni../

Készítettél esetleg tesztképeket vele, vagy volt is esetleg ilyen obid?

Nem tudod a neten tesztképeket lehet-e vele valahol látni?

Üdv,

kandor

i.dudas Creative Commons License 2005.03.11 0 0 4177

barkácstárs nem igen vagyok, mert még semmit nem barkácsoltam, de még megadom a lehetőséget magamnak.

a gépváz-bayonettből szeretnék csinálni egy olyan adaptert, amely segítségével a megfordított objektívre felrakható a körvaku. eredetiben van ilyen a pentaxnak, bár még nem láttam.

amúgy minimális szívfájdalommal megválnék tőlük, mert szívesebben csinálnám fémből... ahhoz is megvan már az alany:) reszkess me super...

ha bárki valamilyen részegységet szeretne csak szóljon.

a zárszerkezet pl tökéletes a gépben, csak egy fülecske tört el benne, ami az exponáló gomb mozgását továbbítja. már nem éri meg javítani, de alkatrésznek kíváló.

i.

Előzmény: SinnerSolo (4167)
i.dudas Creative Commons License 2005.03.11 0 0 4176

az az,

úgy tudom, hogy az bekapcsolt állásban egy normál objektív fókusztartományának megfelelő határokat szab. mondjuk 45cm-től végtelenig keresi az élességet, így nem kell annyit dolgozni az autofókusznak ha nem makrózni akarsz.

nincs valakinak ilyen (fa 2,8/50 macro, fa 2,8/100 macro)? kíváncsi vagyok, hogy milyen tapasztalatok vannak ezzel. már a kapcsolóval és az objektívvel is.

i.

 

Előzmény: joskabacsi (4170)
seges Creative Commons License 2005.03.11 0 0 4175

Egyáltalán nem szar a Sigma. Nézd meg a www.keh.com oldalt, használt cuccot árul, már 2szer vásároltam onnan tök OK.

 

Itt is van:

400 F5.6 SIGMA (72) WITH CAPS 35MM SLR AUTO FOCUS TELEPHOTO LENS Bargain N/A WAS
$179.00
NOW
$165.0

 

Kicsit használt, de OK!

 

Üdv,

 

Csaba

Előzmény: BUSZNYI (4172)
rstudi Creative Commons License 2005.03.11 0 0 4174
Nekem a legutóbbi börze előtt volt egy halott SPII-m, még tán levélben kértem is tőled tanácsot. Arról le lehetett volna operálni, bár fejre volt állítva, de egy kis esztétikai korrekcióvan a vakupapucsa teljesen működőképes lett volna. De börzén elvitték potom pénzért, így már sajnos nem tudok segíteni. :(
Előzmény: nohab (4169)
whitefulu Creative Commons License 2005.03.11 0 0 4173

Sziasztok!

 

Felraktam a gép-obi kompatibilitási táblázat 0.1-es verzióját az aálbbi helyre:

http://ricy.freeweb.hu/k_komp.xls

 

Üdv: Wf.

BUSZNYI Creative Commons License 2005.03.11 0 0 4172

Kedeves seges kartárs!

 

Egy sigma 5,6/400mm es obira gondoltam. Tudom sz..r a sigma de mégis. Anyagiakban nem vagyok nagyon elengedve és ezzel szeretném kipróbálni a nagy telés fotózást aztán ha bejött akkor egy komolyabb. De e-bay-n nincs Pk-s belőle jelenleg!

Előzmény: seges (4090)
joskabacsi Creative Commons License 2005.03.11 0 0 4171

még mindíg jobb , mintha 52 évesen kezdenéd!

:-)

 

joskabacsi Creative Commons License 2005.03.11 0 0 4170

???

a fókuszlimiter az az oldalsó kis tekerentyű amin van ON és OFF állás?

Na mert arra nemigen jöttem rá én sem , hogy működik , legalábbis nem változott semmi amikor tekergettem.

Igazándiból egyszer használtam amióta megvettem (január elején kaptam meg) - aztán jött a 100as.

 

Előzmény: i.dudas (4164)
nohab Creative Commons License 2005.03.11 0 0 4169

Bocs, ha valaki nem először látja az alábbit, egy fotóslistára írtam első körben:

 

"...

ha már régebben kérdeztem, akkor bocs; nincs véletlenül valakinek elfekvőben Pentax vakupapucsra való kis lemezke? Nem tudom, hogy mi a neve, az a kis vékony lemezke, aminek a közepe ki van vágva a kontaktus helyén és ami bele van csúsztatva a vakupapucsba és a két széle egy picit emelkedik, az nyomja be a két kis bütyköt, ami zárja az áramkört, valamint pl . a Spotmatic F és az ESII esetében egy "X" formájú lik van benne. A helyzet az, hogy régesrégen vettem egy SPII-t, amine ez nem volt rajta (ezt ugye itt a listán alaposan végigrágtuk, ez volt a "wie neu" cucc), én akkor ez nem okozott szívfájdalmat, mert volt egy dög SPF-em, ami alkatrészdonorként működött, de időközben az SPF felépítésre került, vagyis hiányom van a cuccból.

Aminek biztosan ilyen papucsa van, az az SPII, SPF, ES, ESII de meg mernék rá esküdni, hogy a K-1000 és még jó pár is ugyanilyen. Ha valakinek van valami elfekvőben, akkor persze csinálok róla egy pontosan méretezett rajzot, és akkor látszani fog, hogy erről van-e szó.

Természetesen az is szuper, ha valaki azt mondja, hogy itt és itt szokott lenni, próbáljam meg. A bejáratott szerelőmnek sajna nincs.

Köszi előre is minden tippet,

..."

 

Nincs valakinek 5lete?

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2005.03.11 0 0 4168

Ne mán, vazzeg! Ezzel a lornyonnal  a kezedbe állsz az aknánálés az egész virág néz le rád... Az nem veszélyes? Valahol a palláson volt egy NDK-s írásvetőből származó cca 20 cantimeter átmérőjű féldomború lencse, sőt zwei stück volt. Hogy abból mit lehetett volna összekartácsolni(még teleszpókot is!)

Előzmény: SinnerSolo (4166)
SinnerSolo Creative Commons License 2005.03.10 0 0 4167

Nem venném el egy barkácstárs kenyerét. A Soósnál majd csak lesz egyszer. Te mit fox barkácslani??? Elmondod vagy hadititok? :-)

 

Tamás

Előzmény: i.dudas (4163)
SinnerSolo Creative Commons License 2005.03.10 0 0 4166

Én speciel az itt látható

http://www.pbase.com/sinnersolo/image/39156449

képet

http://www.pbase.com/sinnersolo/image/39156483

ezzel a lencsével az ujjaim közt, akna előtt tartva csináltam.

Játék, és még olcsó játék (hülye gyerekeknek) addig jó játék.

Viszont mivel az ujjaim kevéssé alkalmasak közvetlen fókuszálásra, valami mekkanikkus szerkezetet akarok csinálni, ennek az alaja lehetne egy "jó" rossz obi. Ha műanyag akkor még a megmunkálása is egyszerűbb.

 

Tamás

Előzmény: Törölt nick (4165)
Törölt nick Creative Commons License 2005.03.10 0 0 4165
Oszt mit barkácsoztok belőle? Én akarok vagy csak szeretnék olyat, vagy legalább mutasszatok képet a kézimunka végeredményéről....Nagyfatertől maradt egy gyufásdoboz méretű original kiev tipusú 16mm for Jamesovics Bondovics fényképezőgépezetem. Abból mit lehetne faragni? 
Előzmény: i.dudas (4163)
i.dudas Creative Commons License 2005.03.10 0 0 4164

cö cö cö...

azért mert van k2 dmd-m, még nem az a nickem.:)

 

az 50-es macro nagyon tetszik, bár eredményt még nem láttam. eddig ezé a leggyorsabb autofókusz, amivel találkoztam, bár a fókuszlimiter úgy tűnik, hogy men működik rajta. egy tekerentyűnek nem lehet olyan nehét a használata, hogy ne tudnék rájönni. vagy mégse?.)

 

i.

Előzmény: joskabacsi (4155)
i.dudas Creative Commons License 2005.03.10 0 0 4163

>Nincs valakinek egy rossz, ócska műanya bajonettes obija? Csak a bajonett kellene >barkácsolni. Olcsóra vevő lennék!

 

hát...

van éppen.

műanyag váz-bayonett és fém objektív-bayonett.

én is barkácsolás végett tartogatom.

mennyire olcsón kellene?

i.

Előzmény: SinnerSolo (4143)
Törölt nick Creative Commons License 2005.03.10 0 0 4162
Joskabácsi köszönöm a türelmet sajnos élnem kell vele.Reggel 8.00ra megyek iskolába és ma csak este nyolcig tartott.Na meg péntek szombaton is ez lesz a műsoron. Lehet hogy nem 42 évesen kellett volna belevágni ilyesmibe.Kínomban befizettem egy pár év ADSL-re, úgyhogy most itthonról is tudom magam exkuzálni hogy mit miért nem csináltam meg.Szerdáig adtam magamnak haladékot,úgyhogy mindenki bocsássom meg szegény lelkemnek.Akár egy giga RAW-ot küldök és persze használati utasítást is acrobatban!! Az elemtartót lehet hogfy megveszem bruttó 45.000,-ért.Az netto 36.000,- usa ár :28.000 mert 184 most a dollár,vagy nem annyi? 8.000,-nem macerálom el magam newyorkig.Vagy mégis?
Előzmény: joskabacsi (4100)
SinnerSolo Creative Commons License 2005.03.10 0 0 4161

az ilyen monnyon le! De ez sajnos nem vicces. :-(((

 

T

Előzmény: MZ-6 (4160)
MZ-6 Creative Commons License 2005.03.10 0 0 4160
Amikor megvettem azt a bemutató példányt az Optiformnál, utána bevittem a Camerához, nézzék már meg nincs-e vmi. hibája. Az eladó a kezébe sem merte fogni, ilyet még nem látott élőben...ezután közölte, hogy ehhez Belgiumba kéne küldeni...hát nem kicsit hüledeztem. De a fő poén csak ezután jött, azt mondta, hogy remélik nem sokat adnak el belőle Mo.-n, mert nekik nincs kedvük!? ezekkel is foglalkozni!!!

...fuj, fuj hivatalos magyar márkaszerviz!!!

Előzmény: SinnerSolo (4152)
joskabacsi Creative Commons License 2005.03.10 0 0 4159

hááát , ha még csajok is lettek volna !

:-)

Előzmény: Venyerin (4157)
Haja Creative Commons License 2005.03.10 0 0 4158
Kossz. A kepeket megneztem, bar ebbol a meretbol nem sok mindent lehet megallapitani. A Sigma milyen?
Előzmény: seges (4111)
Venyerin Creative Commons License 2005.03.10 0 0 4157
Azért nem lehetett rossz buli... :-D
Előzmény: joskabacsi (4155)
joskabacsi Creative Commons License 2005.03.10 0 0 4156

természetesen , írdd meg mélben , hogy mi a baj , vagy keress este telefonon !

:-)

Előzmény: FoltosLó (4153)
joskabacsi Creative Commons License 2005.03.10 0 0 4155

Bocsánat , balfék voltam összekevertelek valakivel , természetesen nem neked mutattam a diákat , elnézést érte !

 

Előzmény: K2DMD (4151)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!