Keresés

Részletes keresés

hagyma boly Creative Commons License 2016.05.19 -4 4 17217

Ez  nem biztos, hogy elutasitják,mert akinek rokkantsági ellátást D vagy E kategóriát állapítanak meg azt sem küldik tovább,ugyan is ők már nem rehabilitálhatók. Akkor miért mennének a rehab és a szoc szakértőkhöz.

Előzmény: végtelen szerelem (17211)
csakvirág Creative Commons License 2016.05.19 -4 3 17216

Kedves Andi58!

Nehogy rossz néven vedd, h. senki nem válaszolt Neked. Tényleg minden Fórumozó Társ segítő kezet nyújt, amiben csak tud!Valószínűnek tartom, h. ebben egyikőnk sem tud/tudott pozitív információt adni részedre.

Van közöttünk egy Szakértő Asszony, Ő szokott segíteni M.kinek kibogozni a problémáját. Jelenleg az itt régen Fórumozó Betegtársaink közül is sokan, nagyon nagyon várják Julianna segítségét.Ha gondolod, írj privát levelet a honlapján találsz email címet, amellett pedig még sok sok információt is megtalálhatsz, amit eddig esetleg nem.Jó egészséget, szép estét kívánok! :) csakvirág

csakvirág Creative Commons License 2016.05.19 -4 3 17215

Kedves Helmo!

Kívánom,-és szurkolok Neked, h. valóban azt a határozatot kapd meg, amire számítasz! :) Szép estét kívánok! csakvirág

helmo Creative Commons License 2016.05.19 0 5 17214

Én ma voltam  felülvizsgálaton, 9-től 4-kor jöttem haza mind a három helyen aláírtam papírt. ha minden igaz akkor maradtam D kategóriába mert halottam ahogy a dr-nő diktálta a betegségemről a %-k pontokat egyszer mondott 30% utána 15% meg 35% így szerintem meglesz, de majd a határozat ha megjön....     

csakvirág Creative Commons License 2016.05.19 -4 4 17213

Kedves végtelen szerelem!

 

Ezt, ha szépen kérlek, kifejtenéd bővebben,h. miért gondolod így?Mitől biztos, h. ha valakit nem küldenek tovább,az = az elutasítással.?

Írta cseraszela, h. nem először volt. Lehet, h. valamely rokkant kategóriába tartozik.Akkor, ha most Őt felülvizsgálták,-és úgy döntöttek,marad abban a kategóriában,miért kellett volna továbbküldeniük?? 

Légyszíves fejtsd ki a gondolatmenetedet, mert én ebből az egy tőmondatodból nem értem. Előre is köszönöm szépen.Üdv. csakvirág

csakvirág Creative Commons License 2016.05.19 -4 3 17212

Kedves cseraszela!

 

Nekem ez volt a legelső felülvizsgálatom.Orvosi vizsgálat, utána egy teljesen külön szobában néhány szociális irányú kérdés felém.

Sehol, egyik helyen sem írattak alá velem semmi papírt.

Ennek van valami jelentősége??

Végtelen szerelem írta, h., ha nem küldtek tovább (Téged), az nem jó........????Miért is??Cseraszela Te érted ezt?Miért nem jó esetleg,h. nem küldtek tovább?

Neked mit kellett aláírnod, ha egyáltalán kellett.?Üdv. csakvirág

 

cseraszela Creative Commons License 2016.05.19 0 3 17210

Kedves Csakvirag,

 

Csak azt akarom meg kerdezni, hogy veled alairattak valamilyen papirt a vegen<? 

 

Koszonom

Előzmény: csakvirág (17207)
cseraszela Creative Commons License 2016.05.19 0 3 17209

Koszonom valaszod.

Előzmény: csakvirág (17207)
cseraszela Creative Commons License 2016.05.19 0 2 17208

Miert nem jo? nem eloszor voltam.

Előzmény: végtelen szerelem (17205)
csakvirág Creative Commons License 2016.05.19 -4 3 17207

Kedves Cseraszela!Múlt hèten voltam felülvizsgálaton,Bp.-en.Azt  mondták 50 napon belül kapok vègzèst  a kezembe.Szèp napot kívánok Mindenkinek!:)

Andi58 Creative Commons License 2016.05.19 0 3 17206

Sziasztok! Új vagyok itt. Februárban lettem rokkant ellátott. Kérdésem az lenne: Határozatom fellebbezési ideje lejárt(márciusban kaptam meg), de szerintem rosszul számolták ki a referenciaidőt, és ezáltal az átlagkeresetet, ami az ellátás alapja, (A jogosultságot közvetlenül  megelőző 1 évben csupán 45 napot dolgoztam (ezt is csak 4 órában, mert az üzemorvos csak így engedett dolgozni, eőtte 8 órás voltam)+ 15 nap betegszabadság, a többi 10 hónapban táppénzen voltam. Az Mmtv. szerint, ha azért nincs a jogosultságot megelőző egy évben 180 nap kereset, mert részben, vagy egészben táppénzen volt valaki, akkor az azt megelőző évet kell figyelembe venni, ha az számára kedvezőbb.  Az új 19/A.§ alapján kérhetem-e az újraszámolást? Tudna nekem valaki segíteni ebbe? Előre is köszönöm!

cseraszela Creative Commons License 2016.05.19 0 4 17204

Kedves Otthonulo,

 

En BAZ megyeben voltam. Miskolc.

A doki megvizsgalt es utana azt mondta, hogy haza mehetek. Most mondta a szomszedom, hogy o 2 honapot vart a hatarozatra.

 

Koszi, hogy valaszoltal. Szep napot. 

Előzmény: otthonülő (17201)
words about future Creative Commons License 2016.05.19 -4 3 17203

http://net.jogtar.hu/jr/gen/hjegy_doc.cgi?docid=A1100191.TV

 

2011. évi CXCI. törvénya megváltozott munkaképességű személyek ellátásairól és egyes törvények módosításáról1

 

9. Záró rendelkezések

 

 

30. § (1) 2012. január 1-jétől rokkantsági nyugdíj, baleseti rokkantsági nyugdíj, rehabilitációs járadék, rendszeres szociális járadék, átmeneti járadék, bányász dolgozók egészségkárosodási járadéka nem állapítható meg.

(3) A 2011. december 31-én folyamatban lévő ügyekben a nyugdíjbiztosítási igazgatási szerv a kérelmezőt tájékoztatja a jogszabályok megváltozásáról, és nyilatkoztatja arról, hogy az e törvény szerinti ellátások tekintetében a kérelmét fenntartja-e. Annak a személynek, aki az e törvény szerinti ellátások tekintetében a kérelmét nem tartja fenn, a 2012. január 1-jét megelőzően igényelt ellátását - a jogosultsági feltételek fennállása esetén - a 2011. december 31-éig terjedő időtartamra kell megállapítani.

 

(4) Ha kérelmező a (3) bekezdés szerinti nyilatkozatában a kérelmét fenntartja, és 2011. december 31-éig a komplex minősítést elvégezték, a jogosultsági feltételek fennállása esetén

a) a 2011. december 31-éig terjedő időszakra I., II., III. csoportos rokkantsági, baleseti rokkantsági nyugdíjat, rendszeres szociális járadékot, átmeneti járadékot kell megállapítani a 2011. december 31-én hatályos szabályok szerint,

b) 2012. január 1-jétől

ba) az I-II. csoportos rokkantsági, baleseti rokkantsági nyugdíjban, az öregségi nyugdíjkorhatárt 5 éven belül betöltő III. csoportos rokkantsági, baleseti rokkantsági nyugdíjban, az öregségi nyugdíjkorhatárt betöltött, vagy 5 éven belül betöltő rendszeres szociális járadékban, átmeneti járadékban részesülő személy részére az ellátást rokkantsági ellátásként kell folyósítani azzal, hogy az ellátás összege megegyezik az a) pont szerint megállapított - rokkantsági, baleseti rokkantsági nyugdíj esetén a 2012. januári nyugdíjemelés mértékével növelt - ellátás havi összegével,

bb) a ba) alpont alá nem tartozó III. csoportos rokkantsági, baleseti rokkantsági nyugdíjban, rendszeres szociális járadékban részesülő személy részére rehabilitációs ellátásként kell folyósítani, azzal, hogy az ellátás összege megegyezik az a) pont szerint megállapított - rokkantsági, baleseti rokkantsági nyugdíj esetén a 2012. januári nyugdíjemelés mértékével növelt - ellátás havi összegével.

A b) pont ba) alpontja alkalmazásában az minősül az öregségi nyugdíjkorhatárt 5 éven belül betöltő személynek, aki 2011. december 31-éig az 57. életévét betöltötte.

 

(5) Ha kérelmező a (3) bekezdés szerinti nyilatkozatában a kérelmét fenntartja, és 2011. december 31-éig a komplex minősítést nem végezték el, a jogosultsági feltételek fennállása esetén

a) a 2012. január 1-jétől terjedő időszakra rokkantsági ellátást vagy rehabilitációs ellátást kell megállapítani,

b) a 2011. december 31-éig terjedő időszakra

ba) rendszeres szociális járadékot, átmeneti járadékot kell megállapítani, ha a kérelmező foglalkoztathatósága rehabilitációval helyreállítható, vagy egészségi állapota alapján foglalkoztathatósága rehabilitációval helyreállítható, azonban a komplex minősítés szakmai szabályairól szóló rendeletben meghatározott egyéb körülményei miatt foglalkozási rehabilitációja nem javasolt,

bb)130 III. csoportos rokkantsági, baleseti rokkantsági nyugdíjat kell megállapítani, ha a kérelmező tartós foglalkozási rehabilitációt igényel, vagy egészségi állapota alapján tartós foglalkozási rehabilitációt igényel, azonban a komplex minősítés szakmai szabályairól szóló rendeletben meghatározott egyéb körülményei miatt foglalkozási rehabilitációja nem javasolt,

bc)131 II. csoportos rokkantsági, baleseti rokkantsági nyugdíjat kell megállapítani, ha a kérelmező kizárólag folyamatos támogatással foglalkoztatható, és

bd)132 I. csoportos rokkantsági, baleseti rokkantsági nyugdíjat kell megállapítani, ha a kérelmező egészségkárosodása jelentős és önellátásra nem vagy csak segítséggel képes.

 

(6) Aki rokkantsági nyugdíj, baleseti rokkantsági nyugdíj mellett 2012. január 1-je előtt a Tny. 22/A. §-a alapján nyugdíjnövelésre jogot szerzett, ezt a jogát a megváltozott munkaképességű személyek ellátása esetén is érvényesítheti az öregségi nyugdíjra vonatkozó szabályok megfelelő alkalmazásával.

 

(7) A társadalombiztosítási nyugellátásról szóló 1997. évi LXXXI. törvény végrehajtásáról szóló 168/1997. (X. 6.) Korm. rendelet 2011. december 31-én hatályos 25. §-ának alkalmazásával 2011. december 31-éig hozott, állapotrosszabbodásról szóló határozat alapján a felemelt összegű rokkantsági, baleseti rokkantsági nyugdíj folyósításáról 2011. december 31-ével kell intézkedni.

 

(8) A társadalombiztosítási nyugellátásról szóló 1997. évi LXXXI. törvény végrehajtásáról szóló 168/1997. (X. 6.) Korm. rendelet 2011. december 31-én hatályos 25. §-ának alkalmazásával 2011. december 31-éig hozott, a rokkantsági, baleseti rokkantsági nyugdíj állapotjavulás miatt történő csökkentéséről (leszállításáról) szóló határozatot az abban foglalt időponttól kell végrehajtani úgy, hogy amennyiben a határozat alapján

a) II. csoportos rokkantsági, baleseti rokkantsági nyugdíj, vagy a 2011. december 31-éig az 57. életévét betöltött személynek III. csoportos rokkantsági, baleseti rokkantsági nyugdíj kerülne megállapításra, az ellátást rokkantsági ellátásként kell továbbfolyósítani,

b) az a) pont alá nem tartozó III. csoportos rokkantsági, baleseti rokkantsági nyugdíj kerülne megállapításra, az ellátást rehabilitációs ellátásként kell továbbfolyósítani

a határozatban megjelölt összegben.

 

 

31. § A 2011. december 31-én rokkantsági, baleseti rokkantsági nyugdíjban részesülő, és az öregségi nyugdíjkorhatárt 2011. december 31-éig betöltő személy rokkantsági, baleseti rokkantsági nyugdíját 2012. január 1-jétől a nyugdíjfolyósító szerv a rokkantsági, baleseti rokkantsági nyugdíj 2011. december havi - a 2012. januári nyugdíjemelés mértékével növelt - összegével megegyező összegben öregségi nyugdíjként folyósítja tovább. E bekezdés alkalmazása során a nyugdíjfolyósító szerv hivatalból jár el, és a továbbfolyósításról nem hoz külön döntést.136

 

32. § (1) A 2011. december 31-én a 30. § (3)-(5) bekezdése és a 31. § alá nem tartozó

a) I-II. csoportos rokkantsági, baleseti rokkantsági nyugdíjban,137

b) az öregségi nyugdíjkorhatárt 5 éven belül betöltő III. csoportos rokkantsági, baleseti rokkantsági nyugdíjban,138

c) az öregségi nyugdíjkorhatárt betöltött vagy 5 éven belül betöltő rendszeres szociális járadékban,

d) átmeneti járadékban

részesülő személy ellátását a Kormány által kijelölt szerv 2012. január 1-jétől rokkantsági ellátásként folyósítja tovább azzal, hogy az ellátás összege megegyezik a 2011. december hónapra járó - az a) és b) pont szerinti esetben a 2012. januári nyugdíjemelés mértékével növelt - ellátás összegével. Az átalakítás nem érinti a soros felülvizsgálati kötelezettséget. A b) és c) pont alkalmazásában az minősül az öregségi nyugdíjkorhatárt 5 éven belül betöltő személynek, aki 2011. december 31-éig az 57. életévét betöltötte.

(1a)139

(2)140 Az (1) bekezdés alapján rokkantsági ellátásban részesülő személy ellátását meg kell szüntetni, ha keresőtevékenységet folytat és a jövedelme 3 egymást követő hónapon keresztül meghaladja a minimálbér 150 százalékát. E bekezdés alkalmazása során a 2012. július 1-jétől szerzett jövedelem vehető figyelembe.

(3) Az (1) bekezdés szerint megállapított rokkantsági ellátást a Tny. nyugdíjemelésre vonatkozó szabályai szerint, azzal megegyező arányban emelni kell.

(4) Ha az (1) bekezdés a) és b) pontja szerinti személy 2011. december 31-éig az 57. életévét betöltötte - kérelmére - az öregségi nyugdíjkorhatár betöltését követően a nyugdíjbiztosítási igazgatási szerv az (1) bekezdés szerint megállapított rokkantsági ellátást azonos összegben öregségi nyugdíjként folyósítja.

 

33. § (1) A 2011. december 31-én III. csoportos rokkantsági, baleseti rokkantsági nyugdíjban, rendszeres szociális járadékban részesülő - a 30. § (3)-(5) bekezdése, a 31. § és a 32. § (1) bekezdés b) és c) pontja alá nem tartozó - személyek ellátását a Kormány által kijelölt szerv 2012. január 1-jétől rehabilitációs ellátásként folyósítja azzal, hogy az ellátás összege megegyezik a 2011. december hónapra járó - a III. csoportos rokkantsági, baleseti rokkantsági nyugdíjban részesülők esetén a 2012. januári nyugdíjemelés mértékével növelt - ellátás összegével.141

(1a)142

(2)143 Az (1) bekezdés szerinti rehabilitációs ellátásra a 6. § (2) és (3) bekezdésében, a 7-9. §-ban és a 10. § (1) bekezdés a) pontjában, valamint a 10. § (2) bekezdés f) pontjában foglalt rendelkezéseket nem kell alkalmazni, az ellátott a (7) bekezdésben meghatározott időpontig keresőtevékenységet a Tny., illetve az egészségkárosodott személyek szociális járadékairól szóló 387/2007. (XII. 23.) Korm. rendelet 2011. december 31-én hatályos rendelkezései szerint végezhet.

(3) A nyugdíjfolyósító szerv 2012. január 31-éig tájékoztatja az (1) bekezdés szerinti személyt arról, hogy

a) az ellátás rehabilitációs ellátásként kerül folyósításra,

b) Rehabilitációs kártyával történő foglalkoztatásra jogosult,

c) amennyiben keresőtevékenység végzésére rehabilitáció nélkül nem képes, a nyugdíjbiztosítási igazgatási szervhez 2012. március 31-éig benyújtott nyilatkozatában kérheti a komplex minősítés elvégzését,

d) a c) pont szerinti jognyilatkozat elmulasztása milyen jogkövetkezményekkel jár.

(4) Ha az (1) bekezdés szerinti személy 2012. március 31-éig nem kéri a komplex minősítés elvégzését, a rehabilitációs ellátását 2012. május 1. napjával meg kell szüntetni. A 2012. március 31-ei határidő elmulasztása esetén igazolási kérelem előterjeszthető.

 

 

 

 

Ruth22 Creative Commons License 2016.05.19 0 1 17202

Kedves Sorstársak,

55-ös lévén (őszi) 1974-ben kezdtem dolgozni - középiskola közben nyári munkáim is voltak - 2008-ban 34 év munkaviszonnyal lettem rokkant. Gondolom, ez azért 3 év múlva számítani fog, ha nem jön közbe semmi.

Szeretettel: Ruth

otthonülő Creative Commons License 2016.05.19 0 3 17201

Kedves cseraszela!

Március 2.-án voltam Bp. Thököly úton felülvizsgálaton, még nem kaptam határozatot. :(:(   Neked hol volt a felülvizsgálat?

 

Megjegyzem, két ismerősöm két hét múlva megkapta határozatát.

Nagyon változó..

Előzmény: cseraszela (17198)
words about future Creative Commons License 2016.05.19 -4 2 17200

16/A. §45 A megváltozott munkaképességű személyek ellátásaival kapcsolatos eljárás esetén az ügyintézési határidő 50 nap. A jogosultsági feltételek fennállása esetén, ha a megváltozott munkaképességű személyek ellátásának összege a szükséges adatok hiánya miatt a kérelem benyújtásától - a közigazgatási hatósági eljárás és szolgáltatás általános szabályairól szóló 2004. évi CXL. törvény 33. § (3) bekezdésének figyelmen kívül hagyásával - számított 50 napon belül nem határozható meg, a rehabilitációs hatóság végzésében a megváltozott munkaképességű személyek ellátása a 9. § (1) bekezdésében vagy a 12. § (1) bekezdésében meghatározott legkisebb összegének megfelelő előleget állapít meg. A megváltozott munkaképességű személyek ellátása megállapítását követően a folyósított előleg összegét a visszamenőlegesen járó ellátás összegébe be kell számítani.

 

 

 

Előzmény: cseraszela (17198)
zs39 Creative Commons License 2016.05.19 0 2 17199

December eleji felülvizsgálatot követően áprilisban kaptam határozatot. Szóval elég sokat.

Előzmény: cseraszela (17198)
cseraszela Creative Commons License 2016.05.19 0 2 17198

Tisztelt forumozok,

 

Kedden voltam a komplex felulvizsgalaton. Erdeklodni szeretnek, hogy kb. mennyit kell varni az eredmenyre?*hatarozatra*

 

Koszonom

words about future Creative Commons License 2016.05.19 -4 3 17197

Kedves Ibi43!

 

Jóval több mint 20 évem van, 30 éven felül. Nagyon sokat dolgoztam és minden forint után befizettem a szükséges adókat, járulékokat. Mégis azt a választ kaptam kérdésemre (nem itt, mert itt még semmilyen választ sem kaptam), hogy a jelenlegi "ellátásom" fog maradni a jövőben is (kiszámítás, újraszámítás nem lesz). 

 

Egyébként is mindenhol azt írják, hogy 20, 30 éves munkaviszonyok vesztek el. Mérhetetlenül igazságtalannak tartom. 

 

 

Előzmény: ibi43 (17190)
words about future Creative Commons License 2016.05.19 -4 1 17196

"Miért nem számít szolgálati időnek a rokkantellátásban töltött idő?

Én 89 százalékos rokkantsági ellátást kapok, D kategória. Ki tudja, hogy nekünk miért nem számít szolgálati időnek ez az idő? Én 12 éve vagyok rokkant. 24 évem van ledolgozva, én is fizetnék nyugdíjjárulékot, hogy szaporodjanak az éveim, mert sosem lehet tudni, mikor leszek munkára alkalmas."

 

 

"A kérdésében felvetettek helytállóak, azonban az öregségi nyugdíj megállapításánál a rokkantsági ellátás folyósításának időtartama nem számít szolgálati időnek.

Természetesen az ezen időszak alatt esetlegesen folytatott keresőtevékenység, jövedelemszerzés időtartama szolgálati időt képez, a nyugdíjjárulék köteles kereset/jövedelem a nyugdíjalapba beszámít.

Alapvetően a szolgálati idő a nyugdíjjárulék fizetéshez kötődik. A rehabilitációs járadék, illetve rehabilitációs ellátás összegéből nyugdíjjárulékot vonnak, ezért képeznek szolgálati időt.

Az öregségi nyugdíj összegének kiszámításánál azonban az ellátások összegét kedvezőtlenségük esetén figyelmen kívül kell hagyni."

 

 

http://www.hrportal.hu/c/miert-nem-szamit-szolgalati-idonek-a-rokkantellatasban-toltott-ido-20150908.html

Törölt nick Creative Commons License 2016.05.18 -3 0 17195

Nem ugyanarra gondoltam ,mint te . Amiatt fog romlani a rokkant statisztika --nem a régi , hanem a mostani állapothoz képest -- , hogy az 55- től születettek közül többeknek nem lesz meg az újraszámított öregségi nyugdíjhoz a szolgálati idejük , vagy túl rövid lesz ahhoz , hogy legalább annyi pénzt kapjanak , mint a rokkant ellátásuk . Így vagy nem lesznek jogosultak öregségi nyugdíjra , vagy nem éri meg azt választani , maradnak " túlkoros " rokkant ellátottak.                                                                                      Akik régen kerültek be a rokkant rendszerbe , sokan ( a fiatalabb korukban leszázalékoltak , de 55- töl születettek közül  ) néhány év szolgálati idővel lettek akkor rokkant nyugdíjasok . A rokkant nyugdíjhoz elég volt annyi év , az újraszámított öregségihez lehet ,hogy nem lesz elég annyi.                                    És most ... jöhetnek a mínuszok .

Előzmény: marijancsi (17191)
andras46 Creative Commons License 2016.05.18 0 0 17194
Csak egy esetben érheti hátrány ha állapotrosszabbodás miatt kéri a felűlvizsgálatát,mert akkor már nem választhatja az öregségi nyugdijat. Itt olvastam!
Előzmény: marijancsi (17191)
andras46 Creative Commons License 2016.05.18 0 1 17193
Azt írtam majdnem 30!!! A tanulóidő és katonaság is beleszámít!
Előzmény: mester76 (17192)
mester76 Creative Commons License 2016.05.18 0 2 17192

András 46 itt valami sántít. / mármint a leírásodnál./

Aki 55-ban vagy az után született annak 95-ben nem lehetett 30 éves munkaviszonya. Én 94 óta vagyok rokkant nyugdíjas, 47-ben születtem és 29 évem volt nyugdíjba vonúlásamkor. Érettségi után / 18 évesen / azonnal dolgoztam.

 

 

Előzmény: andras46 (17189)
marijancsi Creative Commons License 2016.05.18 0 2 17191

András és mindenki !

Szerintem (!!!) akinek a régi törvény szerint került kiszámításra a rokkant nyugdíja (akkor még az volt) és jelenleg is azt az összeget kapja azt nem éri hátrány, mert akkor rendes nyugdíjpénzt számoltak, mintha nyugdíjba ment volna.

Akik azóta kerültek be, na ők lesznek bajba a nyugdíjszámításnál majd, de nekik okvetlen ki kell számoltatniuk majd.

Ági 55 !

Az új törvény első dolga volt, hogy a nyugdíjkorhatáron túli rokkantakat átnevezték öregségi nyugdíjassá, ezzel felezték egyből a rokkantak számát.

Nem hiszem, hogy visszahoznák a régit már csak a statisztika miatt sem, akár hogy is van a törvényben egyenlőre.

DE JÚLIA MAJD MEGMONDJA BIZTOSAN.

ibi43 Creative Commons License 2016.05.18 0 2 17190

Kedves András46!

Több hete csak olvasgatom a fórumot és csak tanácstalanságot látok.

Korábban már volt ugyanerről a témáról szó.

Aki van olyan szerencsés, hogy megvan az öregségi nyugdíjhoz szükséges 20 éve, annak csak annyit kell tennie pillanatnyi felállás szerint, hogy lemond a rokkantsági vagy rehabilitációs ellátásról és kéri az öregségi nyugdíj folyósítását a rá irányadó nyugdíjkorhatár (65 év) elérésekor.

Szerintem az van bajban, akinek nincsenek meg az évei. Azok életük végéig rokkantsági ellátást kapnak.

Én így értelmezem az 1957 után születettek nyugdíjkérdését.

Előzmény: andras46 (17189)
andras46 Creative Commons License 2016.05.18 0 1 17189
Most akkor mi lesz az 1955 jan.1 után születettel aki még a régi 1995-ös III cs. leszázalékolás alapján kapja kétszer is nevet változtatva átfordúlósan az ellátását és nem hívták be felűlvizsgálatra? A 95-ig munkában eltöltött biztosítási ideje pedig közel 30év volt? Ha betölti a 64 évet kérheti az öregségi nyugdij számítását vagy marad élete végéig az elemózsija?
Ruth22 Creative Commons License 2016.05.18 0 1 17188

Kedves Ági 1955.

szerintem a mínuszokat nem Te kapod, hanem a hír.

Szeretettel: Ruth

U.i. megmaradt a vacsorám.

Előzmény: Törölt nick (17181)
words about future Creative Commons License 2016.05.18 -4 3 17187

http://net.jogtar.hu/jr/gen/hjegy_doc.cgi?docid=99700081.TV

 

1997. évi LXXXI. törvény a társadalombiztosítási nyugellátásról1

words about future Creative Commons License 2016.05.18 -4 3 17186

http://net.jogtar.hu/jr/gen/hjegy_doc.cgi?docid=A1100191.TV

 

 

2011. évi CXCI. törvény a megváltozott munkaképességű személyek ellátásairól és egyes törvények módosításáról1

 

 

 

http://net.jogtar.hu/jr/gen/hjegy_doc.cgi?docid=A1600026.TV&timeshift=fffffff4&txtreferer=00000001.TXT

 

2016. évi XXVI. törvény az egyes szociális és gyermekvédelmi tárgyú, valamint a megváltozott munkaképességű személyek ellátásait érintő törvények módosításáról1

 

4. A megváltozott munkaképességű személyek ellátásairól és egyes törvények módosításáról szóló 2011. évi CXCI. törvény módosítása

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!