Keresés

Részletes keresés

Merci87 Creative Commons License 2009.08.27 0 0 6322

Én minden nap szoktam neki kukacot adni, kb. 10-15 db-ot, de azt mondták a kereskedésben, hogy elég a napi 4-5 is. Én csipesszel adom neki, mert ha betenném az egész tálkát, egy pillanat alatt elfogyna mind! :)

Nekem is begolyózik ilyenkor, annyira izgatott, hogy még a fáról is (amire odaszoktattam etetéskor) lecsúszik, annyira szugerálja a kezemben lévő dobozkát. Én a ketrece mellett tartom a földön, miután már nem adok neki, oda szoktam tenni, Molli meg a szó legszorosabb értelmében szalad utána a ketrecen belül, majd bentről figyeli áhítattal tovább! Mint valami színésznő! :)) Kész!

Mindig ugyanabban az időben adok neki, így akkortájt már teljesen be van zsongva, én még olyan cirkuszt, mint ami akkor szokott lenni, nem láttam soha! :)

 

Anno én úgy szelidítettem be, hogy joghurtot kentem a kezemre, amire természetesen azonnal ráharapott, aminek én marhára örültem, de abban a pillanatban elvettem előle, és ráfújtam! Ekkor picit magába szállt, meg volt szeppenve, és eljátszottuk ezt minden alkalommal (egymás után többször is), majd egy idő után rászokott, hogy csak nyalogat. Azóta nem harap.

 

Sok sikert!

Előzmény: Snickers88 (6317)
drzkovi Creative Commons License 2009.08.27 0 0 6321

Igazábol nem pénzt szeretnék értem hanem egy garantált kezes mókust!!

Erzsébeten vettem és már 3hónapja hogy velünk van!!

Gyakorlatilag egy hét után kint volt ketrecen kivül és nagyon barátságos játékos volt töbször simogattuk mászkált rajtunk ,meg nem fogtuk.

Majd jött valami gyüjtögetö életvitel nála és gyakorlatilag megvadult ahogy nyulok felé még ha kajával is rögtön elöször megharap majd jön a kaja.

Mostmár viszont nem gyüjtöget és nem is raktároz a pofazacsiba és még is harap!

Be kell öltöznöm teljes védő felszerelésbe ha kiveszem az itatóedényt mert nálunk edény van felakasztva.:-(((

Előzmény: MogyiGazdik (6320)
MogyiGazdik Creative Commons License 2009.08.27 0 0 6320
Nem hinném hogy visszavenné... Honnan vetted? Lehet hogy csak nagyon megvadult az új helye miatt. Nálunk Alma a tenyésztőnél nagyon bájos, haverkodó volt, kézbe vettem, simogattam, mászkált rajtam. Itthon harap ha megfogom, ha megtudom egyáltalán, ill. morog a kezemben. Simogatni viszont engedi magát, csak megfogni lehetetlen. Úgy tudom csak megfogni hogy Mogyival elkezd haverkodni, játszani, elterelődik a figyelme, és úgy gyorsan elkapom. Mogyi a kettős ügynök:D
Előzmény: drzkovi (6319)
drzkovi Creative Commons License 2009.08.27 0 0 6319

Sajnos nálam egyre rosszabb a helyzet:-((

Mostmár van hogy ki engedem és gondol 1et és támad!!:-(((

Rám ugrik és harap 1et védö öltözet nélkül ki engedni tilos!!

Nem változik lehet vissza viszem a tenyésztönek mert nem ez volt a meg állapodás hanem az hogy kezes lesz!!!

Nagyon aranyos meg imádom de néha napján (minden nap) szeretném ki engedni és nem ebben a formában!

Állat kinzás lenne nem ki engedni és egy életet le élni abba a ketrecben ami 160x100x30:-(((

roli310 Creative Commons License 2009.08.27 0 0 6318

Nem, az én mókusaim normál méretűek, nem óriás csíkos mókusok. A hím és a nőstény vagy testvérek vagy nagyjából egyszerre születtek. Nincsenek fehér szüleik azthiszem. Télire nemhinném hogy ennyire meghízna, főleg hogy még csak nyár van :)

Foggalmam sincsen mi a baja, de ha végülis nem fog ez miatt elpusztulni, vagy ez nem betegség csak egyszerűen duci fajta akkor engem nem zavar. :)

 

Előzmény: MogyiGazdik (6316)
Snickers88 Creative Commons License 2009.08.27 0 0 6317
A kukorica nálunk megy minden formában, nagyon szereti Snickers. Viszont tegnap kapott először lisztkukacot és teljesen meg volt érte őrülve! Alig lehetett levakarni a kukacos dobozkáról! :)
Egyébként milyen időközönként érdemes neki adni a kukacot?
MogyiGazdik Creative Commons License 2009.08.27 0 0 6316
Vannak nagyobb termetű mókik, pláne ha van mondjuk fehér móki a felmenői közt. A mi Almánk 2 hónaposan sokkal nagyobb mint Mogyi. Bár picit dúsabb a farka a faroktőnél, mint Mogyinak, de persze még rövidebb mert még fiatal. Bár ha hirtelen hízott meg a mókus, akkor az nem örökölt méret lehet szerintem. Keveset mozog? Vagy télire gyúr? Mondjuk én már láttam tenyésztőnél, a normál méretű szibériai csíkosnál 10-szer nagyobb mókit. Brutális volt.
Előzmény: roli310 (6315)
roli310 Creative Commons License 2009.08.26 0 0 6315

Köszi, akkor remélem majd visszanő neki.

Amúgy nagyon duci lett, ahogyan megfogtam(ugye a nyaka alatt volt a mutató ujjam) nem tudott megharapni mert akkora a hája a nyakán hogy nem éri el az ujjamat :) (meg nem is akart, szerintem kényeles volt neki)

A vele együtt élő lány nagyon sovány hozzá képest.

Van még 1 fehér nőstény az sem kövér úgyhogy szerintem ez nem normális.

Előzmény: pumukli48 (6310)
pumukli48 Creative Commons License 2009.08.26 0 0 6314
bocsánat, valami beakadt, azért ilyen sokszor..... :((
Előzmény: pumukli48 (6313)
pumukli48 Creative Commons License 2009.08.26 0 0 6313
üdv neked is!
Kukoricát az én Pumuklim nyersen szereti, levágok egy karikát belőle, odaadom és már kapja is ki a kezemből.

Kötelet úgy csináltunk, hogy a férjem spárgából font egy vastagabb darabot, és azt ismét fonta, igy elég vastag kötél lett. Közönséges spárga.
Az igazsághoz tartozik, hogy a mókus nem járkál rajta :(

Bodza virágot adtam neki, azt szerette, gondolom a bogyót is szeretni fogja.
Ma szedtem neki makkot, egyből meghámozta, és ette.
Szoktam lóherét adni, ha parkban járok és találok, illetve a juharfa termését (amelyik olyan, mint a helikopter rotorja) nagyon szereti, úton útfélen találni olyat.

azért sajnos nem mindegyik mókamester szelid :((
Előzmény: *Babi* (6308)
pumukli48 Creative Commons License 2009.08.26 0 0 6312
üdv neked is!
Kukoricát az én Pumuklim nyersen szereti, levágok egy karikát belőle, odaadom és már kapja is ki a kezemből.

Kötelet úgy csináltunk, hogy a férjem spárgából font egy vastagabb darabot, és azt ismét fonta, igy elég vastag kötél lett. Közönséges spárga.
Az igazsághoz tartozik, hogy a mókus nem járkál rajta :(

Bodza virágot adtam neki, azt szerette, gondolom a bogyót is szeretni fogja.
Ma szedtem neki makkot, egyből meghámozta, és ette.
Szoktam lóherét adni, ha parkban járok és találok, illetve a juharfa termését (amelyik olyan, mint a helikopter rotorja) nagyon szereti, úton útfélen találni olyat.

azért sajnos nem mindegyik mókamester szelid :((
Előzmény: *Babi* (6308)
pumukli48 Creative Commons License 2009.08.26 0 0 6311
üdv neked is!
Kukoricát az én Pumuklim nyersen szereti, levágok egy karikát belőle, odaadom és már kapja is ki a kezemből.

Kötelet úgy csináltunk, hogy a férjem spárgából font egy vastagabb darabot, és azt ismét fonta, igy elég vastag kötél lett. Közönséges spárga.
Az igazsághoz tartozik, hogy a mókus nem járkál rajta :(

Bodza virágot adtam neki, azt szerette, gondolom a bogyót is szeretni fogja.
Ma szedtem neki makkot, egyből meghámozta, és ette.
Szoktam lóherét adni, ha parkban járok és találok, illetve a juharfa termését (amelyik olyan, mint a helikopter rotorja) nagyon szereti, úton útfélen találni olyat.

azért sajnos nem mindegyik mókamester szelid :((
Előzmény: *Babi* (6308)
pumukli48 Creative Commons License 2009.08.26 0 0 6310
szia
a farokszőrrel kapcsolatban tudok neked válaszolni: Pumuklinak tavaly szintén kihullott, illetve hézagos volt, egy foltban hiányzott a szőr. Kicsit megijedtem, de 1-2 hónap mulva visszanőtt és azóta dúsabb, mint előtte.
A hízáshoz nem tudok hozzászólni
Előzmény: roli310 (6309)
roli310 Creative Commons License 2009.08.26 0 0 6309

Szia!

Nem kell aggódni nem kényes állatkák ezek, nincsen nagy igényük.

Adhatod neki egyben csövestül, majd ő leszedi a szemeket maga. Jó frissen is a kukorica, megszáradva is és akárhogyan.

Ahol élnek ott sem márkás szénával bélelik ki az odujukat hanem olyannal amit találnak, tehát szerintem mind jó.

De szedhetsz valahonnan egy kis füvet, kiteszed az erkéjedre száradni. Az biztosan jó lesz.

Bodzát szerintem adhatsz neki, én még nem próbáltam de emberi fogyaztásra jó, akkor biztosan jó a mókiknak is.

Kötél is szerintem abszolut mindegy, Én raktam be nekik kötelet, olyat amilyet találtam a garázsban de nem rágta még egyik sem de nem is használják.

 

 

Egyik ketrecben van 2csíkos mókusom együtt(majdnem fél évesek) egy hím és egy nőstény. A hím eléggé meghízott, a nőstény normális. A hímet ma kivettem megvizsgáltam és azt vettem észre hogy kicsit kevesebb a farkán a szőr mint eddíg, mitől hüllik a szőre? Eddíg nem vettem észre, csak közelről látszott. Úgy 1hónapja hízott meg nagyon, olyan kövér hogy 2x akkora mint a nőstény.Mi lehet a baja?

Előre is köszi a választ.

 

Roland

Előzmény: *Babi* (6308)
*Babi* Creative Commons License 2009.08.26 0 0 6308

Üdv mindenkinek!

 

Szeretnék csatlakozni a fórumhoz. Van egy 3 hónapos csíkos móki lányunk, Spuri. Igyekeztünk felkészülni a tartására, de ezért még van egy két kérdés amiben nem vagyok biztos. Ha nem haragszotok hozzátok fordulnék ez ügyben. :)

Szóval:

 

Vettem gyönyörű (főznivaló) csöves kukoricát de nem tudom, hogy adható-e így frissen vagy hagynom kellene egy kicsit kiszáradni?

 

A szénában amit kaptam most láttam, hogy van néhány toklász. Kutyusaim miatt ezt "különösen veszélyesnek" minősítettem mert nem egyszer futottunk dokihoz miatta. Félek Spurinak is ártalmas lehet. Van olyan "széna márka" ami biztonságos? Ha igen hol lehet beszerezni? (Kertem nincs, 4. emeleten lakom.)

 

Most van itt a bodza szüret ideje, lehetőségem lenne biztonságos helyről közvetlen termelőtől bodzabogyót szerezni. Kaphat Spuri ilyet?

 

Szeretnék neki kötelet betenni de sehol sem tudtak tanácsot adni milyen kötelet válasszak ami biztos, hogy nem ártalmas neki ha megrágja. Tudnátuk ebben is tanácsot adni?

 

Nem akarom túlfeszíteni a húrt úgyhogy abba is hagyom! Előre is köszönök minden segítséget!

 

Nézegettem a képeket és a hozzászólásokat. Gyönyörűek a mókusaitok! Remélem egyszer nekünk is ilyen szelíd kis mókamesterünk lesz!

 

Üdv Bori

MogyiGazdik Creative Commons License 2009.08.26 0 0 6307
Nekünk Alma kb egy hét után vette birtokba a házát. Eleinte a földön aludt. Gondoltuk nem tetszik neki ami van, így vettünk még egyet, egy nagyobbat, más anyagból. Nem kellett neki, ekkor kezdte el a régit használni. Aztán neki is mint Mogyinak raktunk be függőágyat. Azóta ő is abban alszik.:D Mogyi is, amint kapott függőágyat, azóta abban alszik. De ő kirágta, mert többrétegű, így belebújuk Mogyi, és mostanság úgy alszik benne.:D Haláli.
Előzmény: Snickers88 (6306)
Snickers88 Creative Commons License 2009.08.26 0 0 6306
Sziasztok!

Lenne egy olyan kérdésem, h mennyi idő után szokják meg a mókusok az újonnan betett odút? Az igaz, hogy állandóan ki-be mászkál, de még nem alszik benne. Lehet nem is fog?
pumukli48 Creative Commons License 2009.08.26 0 0 6305
igy helyes a szöveg:
Pumukli is a szőnyegen "vakarja" a hasát, ugy kúszik, forgolódik, nagyon aranyos!
Előzmény: pumukli48 (6304)
pumukli48 Creative Commons License 2009.08.26 0 0 6304
Pumukli is a szőnyegen "vakarha" a hasát, ugy kúszik, forgolódik, nagyon aranyos!
Előzmény: Merci87 (6303)
Merci87 Creative Commons License 2009.08.26 0 0 6303

Sziasztok!

 

Köszi a tanácsokat, nekem is van benn függöágy, imádja! :) Ágak is vanak benn, szóval jól fel van szerelve a ketrec, látnotok kellett volna, hogy milyen körülmények között élt szegényke a tenyésztőnél. Akkora ketrece volt, amit még egy hörcsögnek se szívesen adnék! Teljesen meg volt rémülve, amikor betettük az 1 méter magas, házilag eszkábált, de kifejezetten jól sikerült ketrecbe. Nem mert ugrálni, egyfolytában csak a rácson mászkált, nem volt igazi mókus-feeling. meg a fáktól is nagyon sokáig félt, és csóválta a farkát, és messzire elkerülte azokat... :(

 

De már minden okés, sőt, talán kicsit el is szemtelenedett, de így is tündéri, majd meg lehet zabálni. Előző lakhelyemen volt szőnyegpadló, amit ott művelt, az haláli volt. Odament a szőnyeg pereméhez, és kúszva, lapulva simogatatta magát a bolyhokkal! :) Meg amikor futott, akkor is hátraengedte a hátsó lábait, hogy teljesen leérjen a hasa, és úgy kúszott a földön! Hasunkat fogtuk a röhögéstől! :)

 

A papagáj itatót mi úgy rögzítjük fel (mert nekünk is rácsos a ketrec), hogy bedugtuk az egyik "lyukon", így alulról tartva van, felülről pedig egy kábelkötegelővel kötjük oda a rácshoz. Azt hála Istennek nem rágja! De ha rágná, én biztos, hogy valami kenderkóccal, természetes anyaggal kötném oda!

Lászy Creative Commons License 2009.08.26 0 0 6302

persze: laszy1@gmail.com

 

Kedves Mindenki!

 

Ha valaki szeretni tudna egy kicsit sérült, de aranyos japán móki fiút, az keresse meg Crestedet. Valószínűleg megránthatta a lábát, ezért megsántult, de tud mozogni, jön megy (bár egy kicsit érdekesen mozog), és várja gazdiját, aki így is szeretni tudná őt.

A móki az eredeti ár töredékéért elhozható.

Előzmény: monyca1987 (6290)
Csokivadász Creative Commons License 2009.08.26 0 0 6301
a felfogatóját nem rágta meg, mert nálunk csak kettőn lóg négy helyet :)
Előzmény: pumukli48 (6300)
pumukli48 Creative Commons License 2009.08.26 0 0 6300
Üdv a fórumon.
Pumuklinak is van bent kötél, de rá sem hederit. nem egyformák a mókusok.
próbáld ki!
függőágyat is tehetsz be, azt általában nagyon szeretik. az enyémnek kettő is van, az egyikben alszik éjjel, a másikba szórom a magokat.
Előzmény: Merci87 (6293)
pumukli48 Creative Commons License 2009.08.26 0 0 6299
köszönöm
ez sem mindig csöpög, de időnként és akkor egy egész tócsa van alatta
Előzmény: zold2005 (6291)
pumukli48 Creative Commons License 2009.08.26 0 0 6298
köszönöm szépen
utánajárok
Előzmény: roli310 (6289)
roli310 Creative Commons License 2009.08.25 0 0 6297

Nem rágja meg a műanyag részét.

 

Könnyen fel lehet tenni bármilyen ketrecre, csak egy kis drót vagy spárga kell és kézügyesség.

Ráteszed a drótra, alul az tartja, a cső részét pedig odakötözöd és annak meg kell tartania, vagy ha így nemjó alulról megtámasztod valahogyan. Mindent meglehet oldani.

 

Előzmény: roby25 (6295)
S z i s z i Creative Commons License 2009.08.25 0 0 6296
Lencsi is rágja a ketrecet néha... Leginkább akkor, amikor belejön a játékba. Már többször írtam itt, hogy mi még nm tudjuk kiengedni, mert szegényem kicsivel több, mint egy hete egy lakásfelújításba csöppent be hozzánk, és gondolom már kijönne a ketrecből.
MI is kenderkötelet szeretnénk majd a nagy ketrecbe, ebben most egy ruhazsepiből készült függőágy van, abba csak ritkán mászik bele, de egy kisebb fajta fonott kosárkából csináltunk függő kosarat, abba teszünk mindenféle finomat, abba nagyon szeret beleugrani.
Mi a folyóparton szedtünk uszadék ágakat, azok vannak a ketrecben így is-úgy is belerakva, azokon nagyon szeret mászkálni, ugrálni egyikről a másikra. Ma tettem be neki mókuskereket is, hogy amíg nem tud kijönni legyen mivel elfoglalnia magát. egyébként a ketrece tágas, és nagyon jókat játszik bent, valószínű csak én aggódom túl, hiszen gondolom a tenyésztőnél sem futkosott a lakásban 8hetesen. Mindenesetre igen várjuk már mindketten a nagy alkalmat, amikor kijöhet.
Ja igen! Vettem kókuszdiót, ketté fogjuk fűrészelni, megy rá 3 lyuk, és az is fel lesz függesztve neki, meg apró ágakból csinálunk olyan Indiana Jones-os függőhidat még...
Előzmény: Merci87 (6293)
roby25 Creative Commons License 2009.08.25 0 0 6295
Ez a papagáj itató csak csikos fém ketrecre jó.Nekünk rácsos van abba nem lehet betenni.Volt papagájom is a Roby előtt arra a kalitkára jó is volt.Rácsosba hogy teszem be?Sehogy.
Előzmény: roli310 (6289)
Csokivadász Creative Commons License 2009.08.25 0 0 6294
nálunk lógott be kötél, de nem foglalkozott vele. A rács rágás az előző mókusnál volt, ő tudta, hol lehet kijönni és, ha nem volt lereteszelve, akkor ki is tudta nyitni az ajtót. Akkor volt ilyen rágás, nem lesz tőle, amúgy semmi baja
Előzmény: Merci87 (6293)
Merci87 Creative Commons License 2009.08.25 0 0 6293
Sziasztok!

Először vagyok a fórumon, és lenne egy spontán kérdésem, remélem tudtok tanácsot adni!
Szeretnénk mókink ketrecét feltuningolni egy kicsit, mert amikor kiengedjük, nagyon szeret a ruhákon (lógó) fel-le rohangálni. Arra gondoltunk, hogy kender kötelet rakunk be neki, ami elég vastag ahhoz, hogy kényelmesen meg tudja ragadni, és a kötél súlyánál fogva nem limbálózik ide-oda. Nem tudjátok véletlenül, hogy hol, és kb. mennyiért lehet ilyet vagy hasonlót venni? Illetve barkácsáruházból is jó nekünk, megoldjuk úgy is.
Itató: nekünk is papagáj itatónk van, teljesen jó, nem csöpög, és tudja, hogy az az egyetlen víznyerési lehetőség :) a ketrecben.
Illetve mostanában elég furcsa dologra szokott rá. Fogja a rácsot, megragadja a két kis kezével, és elkezdi rágni, mint valami őrült fegyenc! :) Néztük a fogát, hogy nem zavarja-e a hossza, de teljesen rendben van! Nem tudom, mi ez az új divat... Valaki esetleg?
Amúgy Molli a kis banya neve, idén lesz 2 éves. Ő már a második mókusunk, a másik elég hamar elpusztult sajnos... :(

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!