Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2021.04.04 -6 2 1880

Miért kell mindenkit rangsorolni, bírálni? Hámori a Vác alapembere már évek óta. A Vác pedig a magyar középmezőnyben jól szerepel, következésképp Hámori valószínűleg védekezésben és támadásban is megfelel. Lelkes és nagyon dinamikus. Kell ennél több? 

Kommentszekció Creative Commons License 2021.04.04 -2 2 1879

Egyik edző sem ellensége saját magának, csak olyan játékost hagy fent majdnem teljes meccsekre védekezésben, aki jól védekezik.

 

Nincs helyett senki,ha lenne akkor nem lenne fenn annyit. A Vác az a csapat amelynek nincs cseresora.

Előzmény: RnD (1872)
Kommentszekció Creative Commons License 2021.04.04 -2 2 1878

Védekezésben IS?:D Támadásban még csak-csak használható,de védekezésben az egyik leggyengébb.

Előzmény: RnD (1865)
Kikinda Rangers Creative Commons License 2021.04.04 -3 0 1877

A  rettenetes EHF-kupa szereplések miért ennyire rettenetesek? Még a kétezres években is általában eljutottunk a legjobb négybe, most (Most) meg az a ritkaság.

Előzmény: Fradista Utazó (1876)
Fradista Utazó Creative Commons License 2021.04.04 -1 6 1876

>Rendkívül alacsony a színvonal... És elvileg még mindkét csapat lehet dobogós is, ez a magyar női NB1...

A magyar érdeklődőket az előző négy-öt év elkényeztette. Ezekben az években az NB I nem csak egyszerűen a világ legszínvonalasabb bajnoksága volt, de messze kiemelkedően, utcahossznyi előnnyel volt az. 

Ez az időszak elmúlt, az NB I-ben a harmadik helyezettől lefelé egyértelműen esett a színvonal. Én úgy gondolom, a magyar első osztály még ma is a világ legerősebb bajnoksága, de már nem emelkedik ki annyira, mint a korábbi években. A francia és a dán bajnokság nincs sokkal lemaradva. 

Egyszerűen a női kézilabda ma kb. ezt tudja, van egy világelit, tán nyolc-tíz klub, minden országból maximum kettő, aztán mögöttük már csak kb. ez. 

Előzmény: Tonio 2.0 (1854)
RnD Creative Commons License 2021.04.04 -10 8 1875

Melyik kettes védő van fent védekezésben meccsenként 45-50 perceket...? (Még hármas védőknél sem gyakori.)

 

(Persze h kevesebb kiállítást kapnak azok akik 30 percet/meccs védekeznek.)

Előzmény: hatosfalat (1874)
hatosfalat Creative Commons License 2021.04.04 -3 8 1874

A táblázatból is jól látszik, hogy Hámorit állítják ki majdnem legtöbbször a kettes védők közül a bajnokságban. Mert gondolom nem a hármas védőkkel akartad összehasonlítani.

Előzmény: RnD (1873)
RnD Creative Commons License 2021.04.04 -7 9 1873

Egyébként a 2019/20 szezon legtöbbet kiállított játékosai (kiállítás/meccs sorrendben):

 

 

Ebből kiderül hogy Hámori Konit jellemzően ugyanannyi alkalommal állítják ki mint az NBI többi, védekezésben fontos játékosait.

RnD Creative Commons License 2021.04.04 -9 9 1872

Kevés Vác meccset láttál te az utóbbi években, ez ebből a kommentből is kiderül. De nézzük a tényeket:

 

Hámori Koni a Vác második legjobb góllövője volt tavaly 2.89 akciógóllal/meccs (LR volt csak előtte, 3.05 gól/meccs). Idén jelenleg a harmadik 3.67 góllal/meccs (Kácsor 4.22 és Rado 4.17 után). Van nem kevés mérkőzés ahol a legfontosabb periódusokban ő hozza össze a gólok kétharmadát (saját gólok+hetesek+asszisztok). Ráadásul úgy hogy jobbkezesként játszik balkezes poszton (ami eleve nem könnyen megoldható feladat, ezen a szinten a magyar bajnokságban évek óta csak ő oldja ezt meg ilyen jól).

 

Koni kiállításai sem olyan gyakoriak mint azt néhányan gondolják. Az utóbbi három szezonban (2017/18, 2018/19, 2019/20): 15 kiállítás/26 meccs, 20/25 meccs, 13/19 meccs. Ugyanennyit kapott meccsekre lebontva mindhárom szezonban Helembai Fanny, az elsőben LR, a harmadikban Kácsor Gréta (és nekik van cseréjük saját poszton, Koninak meg gyakorlatilag nincs).

 

A 2021/22-es szezon is hasonlóan kezdődött 8 kiállítással/12 meccs, csak az utóbbi két hónapban nőtt meg ez a szám

10 kiállításra/6 meccsen. De az utóbbi évekkel összehasonlítva ez nem jellemző, ez egy atipikus két hónap.

 

Hámori Koni aligha védekezne már 3-4 éve negyvenöt-ötven perceket az NBI felnőttben - többet mint bárki más a váci játékosok közül - ha a védekezése "problémás" lenne, ha "gyakran lemaradna" a támadó játékosról, ha "túlzottan agresszív" lenne stb. stb. Ha ez igaz lenne, már régen cserélnék védekezésben. Egyik edző sem ellensége saját magának, csak olyan játékost hagy fent majdnem teljes meccsekre védekezésben, aki jól védekezik.

 

 

 

 

Előzmény: Tonio 2.0 (1871)
Tonio 2.0 Creative Commons License 2021.04.03 -10 5 1871

Hámori jól egy-egyezik és jól lát a pályán. Átlőni mondjuk nem tud, talpról elereszti néha, és ezzel kifújt. Ezzel együtt is támadásban igaziból ő a kulcsember Vácon, mert amit LR csinál, az többnyire messze van a komoly irányító tevékenységtől, OK, néha a beállót megjátssza.

Kácsor meg önmagához képest is szét van esve, nagyon megrekedt. Az előző szezonban még gólkirálynő jelölt volt.

Hámori védekezése, ami inkább problémás, sokszor lemarad, lekésik, lecsúszik, és az alkatából is adódó hátrányait túlzott agresszivitással pótolja, amiért persze kiküldik. Hozzáteszem, a Vác védekezése általában elég gyenge, nem kifejezetten Hámori miatt, ugyanis az egész csapatban alig van jó védő, milyen lábmunkát várunk túlsúlyos játékosoktól? De a többiek sem jobbak, erélytelenek, Kácsor pedig kifejezetten fegyelmezetlen (OK, múltkor volt egy jó 10 perce zavaróban, de ma például egészen furcsa kiugrálásai voltak).

De ettől még valószínűleg össze lehetne hozni egy erősebb védekezést, de ezt hiába várjuk Szilágyitól, meg a magyar edzőktől úgy általában...

Aztán az is igaz, hogy Hámorinak már híre van a bíró sporttársak körében, így néha olyanokért is kiküldik, amiket egy jobb pr-ral rendelkező játékos lehet, hogy megúszna...

ZLajos Creative Commons License 2021.04.03 -1 3 1870

 

"Most már végképp nem értem. Megnéztem a jkv-t, most már benne van Sallai kiállítása. De ..

A labda a Vácnál volt, mikor a versenyasztaltól jött a jelzés váci időkérésre."

 

Én meg aztán végképp nem értem: hogy jött össze neked Sallai kiállítása meg a váci időkérés?

Előzmény: studyfy (1863)
RnD Creative Commons License 2021.04.03 -3 11 1869

Vagy láthattuk az orosz bajnokság 3-6. helyen álló csapatait mostanában ellenünk illetve nemzetközi kupában más külföldi csapatok ellen játszani.

 

Hát mit mondjak, nem úgy néz ki mintha a Lada, Kubány, Asztrahány, Zvezda etc. etc. olyan fantasztikusan magas színvonalon kézilabdázna.

Előzmény: A teremburáját (1866)
Márti.it Creative Commons License 2021.04.03 -2 3 1868

Köszönöm, én is kikereshettem volna a szabályt, bár nekem nem egyértelmű, mert ha időkérés volt, a akkor az MTK-é maradt a labda, tehát nem volt szabálytalanság. Mert alapból butaság volt nem odaadni a labdát, tehát az vitathatatlan két perces kiállítás, nem is vitatta senki, csak nem értettem, hogy ezt hogyan.                                                                                                                           Sokkal nagyobb hülyeségnek tartom, amikor elveszik a játékostól a labdát, az leteszi a földre, a bírók meg visszarendelik egy-két méterre a szabaddobást, mert nem ott volt a szabálytalanság. 

Előzmény: van_Persil (1864)
RnD Creative Commons License 2021.04.03 -10 9 1867

"...Hámori abszolút nem tud védekezni, az a csoda, ha befejezhet egy meccset, egyszerüen annyira lassú védekezésben..."

 

Persze. Azért van fent negyvenöt-ötven perceket védekezésben mert nem tud védekezni. Szilágyi biztos azért hagyja éppen Konit ennyi ideig bent mert "nem tud védekezni".

 

Szent együgyűség. Hogy írhat valaki ilyen ostobaságokat...

 

 

Előzmény: van_Persil (1856)
A teremburáját Creative Commons License 2021.04.03 -1 4 1866

A Braila - Nagybánya meccs az EL FF-jába való jutásért zajlott! Igen gyenge színvonalon! DE a CSM-CSKA sem volt volt valami ragyogó! Az pedig a BL FF-jába vezet. Dumálhat bárki bármit, de az idei színvonal az egész sportvilágban, s benne a kézilabdában is, a színvonal romlásához vezetett! DE sokan csak a magyarokat hibáztatják emiatt. 

Előzmény: Tonio 2.0 (1854)
RnD Creative Commons License 2021.04.03 -9 8 1865

"...Hámorinak is voltak jó dolgai elöl, hátul meg megkapta a szokásos kiállításait..."

 

A kiállításai egy részét totál semmiségekre kapja. Ezt is tedd hozzá.

 

Amúgy meg védekezésben is a Vác legjobb játékosa.

Előzmény: Tonio 2.0 (1854)
van_Persil Creative Commons License 2021.04.03 -6 2 1864

"A holtidőben elkövetett vétségeket úgy kell elbírálni, mintha azokat a játékidő alatt követték volna el (16:10). Annak nincs jelentősége, hogy a játékosok/hivatalos személyek a játéktéren vagy azon kívül tartózkodtak. Ennek megfelelően kaphatnak figyelmeztetést, időleges kiállítást vagy kizárást a 16:1-3 és 16:6-9 sportszerűtlen magatartásért (8:7-10), vagy a 8:6 b szabálypont alá tartozó vétségekért."

[A kézilabdázás játékszabályai 3. Holtidö (2.10)]

Előzmény: studyfy (1863)
studyfy Creative Commons License 2021.04.03 -2 1 1863

Most már végképp nem értem. Megnéztem a jkv-t, most már benne van Sallai kiállítása. De ..

A labda a Vácnál volt, mikor a versenyasztaltól jött a jelzés váci időkérésre. Tehát, ami utána történt az nem lehet időhúzás, hiszen állt a játék. Ahogy a gólba tartó labda kapuba érése sem ér gólt ilyenkor, ha az időkérést jelző sípszó után halad át a gólvonalon a labda. Nem vagyok játékvezető, csak laikus. Lehet, hogy van ilyen esetben sportszerűtlenség viselkedésre vonatkozó külön kitétel?

Előzmény: Márti.it (1862)
Márti.it Creative Commons License 2021.04.03 -1 0 1862

Visszanéztem az esetet, a bírókat is megkérdezték, úgy értettem, azt mondták, igen, persze, a kiállítás marad, majd a balszélre Pelczéder állt be, és a Kisvárda üres kapus gólt lőtt. Akkor nem tudom.

Előzmény: studyfy (1861)
studyfy Creative Commons License 2021.04.03 -2 0 1861

Az idő miatt néztem párhuzamosan a jegyzőkönyvet. Végül nem volt kiállítás -az időkérésnél még a Vácnál volt a labda -, az bírói műhiba lett volna.

Előzmény: Márti.it (1859)
Taliga007 Creative Commons License 2021.04.03 -1 0 1860

Én sem értettem, először azt hittem, h nem az MTK kért időt, de náluk marad TO után a labda...

Előzmény: Márti.it (1859)
Márti.it Creative Commons License 2021.04.03 -2 0 1859

Az utolsó percben, amikor Sallait kiállították, nekem nem egészen volt világos a szitu. Azt értettem, hogy nem engedte el a labdát, ezért jogosan két perc, de ha az időkérés előbb volt, akkor is jár a büntetés?

Előzmény: Taliga007 (1858)
Taliga007 Creative Commons License 2021.04.03 -1 0 1858

Végül behúzta az MTK, de ezt a meccset sem fogják a hogyan védekezzünk kurzusokon mutogatni :)

Előzmény: hatosfalat (1857)
hatosfalat Creative Commons License 2021.04.03 -1 0 1857

MTK talán kilencedik gólját érdemes majd megnézni, Pásztor nem nagyon tudta a labda hogyan ment be.

van_Persil Creative Commons License 2021.04.03 -5 4 1856

Hámori abszolút nem tud védekezni, az a csoda, ha befejezhet egy meccset, egyszerüen annyira lassú védekezésben, hogy az már fáj.

Előzmény: Tonio 2.0 (1855)
Tonio 2.0 Creative Commons License 2021.04.03 -7 2 1855

Sanja extra volt, és magyarul is szépen nyilatkozott, grat!

A Vác azért bedarálta a Móvárt, utóbbiak kicsit kipukkadtak, de voltak hiányzóik, plusz Szarkova piros lapot kapott az 1. félidőben. Hámori 3x2 perc (nem olyan meglepő módon), de a Vác végül lehozta, mindezt úgy, hogy Lakatos nagyon gyengén játszott, és Kácsor is az ebben a szezonban szokásos szintjének megfelelően...

Két váci volt, aki ezúttal válogatott formát hozott, a két beálló... (A szerb balszélsőn kívül.)

A Móvárból pedig a Tóth Eszter-Kovács Patrícia páros emelhető ki.

Tonio 2.0 Creative Commons License 2021.04.03 -7 3 1854

Rendkívül alacsony a színvonal... És elvileg még mindkét csapat lehet dobogós is, ez a magyar női NB1...

 

Szabó tényleg kiemelkedik (Radosavljevicen kívül), egyelőre nem tudják tartani. Hámorinak is voltak jó dolgai elöl, hátul meg megkapta a szokásos kiállításait. Lakatos, Kácsor gyenge...

Móvárból Tóth Esztert lehet kiemelni, meg Stranigg Zsófi is jól játszik.

Előzmény: hatosfalat (1852)
hatosfalat Creative Commons License 2021.04.03 -4 5 1853

Ami itt Szilágyi időkérése után történt, az szilveszteri műsorba való, Még én is értettem mit kellett volna csinálni, de Lakatosnak láthatóan nem esett le. Szilágyi arca óriási volt utána.

Amúgy is a Vác meccseit már csak az edző miatt is érdemes nézni, amit a kispadon művel az egészen hihetetlen. Nyilatkozik elképesztő nyugodtan, időkérés idején szintén nyugodtan magyaráz, de a pálya mellett meg mintha éppen elgurult volna a gyógyszere.

hatosfalat Creative Commons License 2021.04.03 -6 2 1852

Hát ez kurva jó meccs! Minden van itt, hülye bírók, Szilágyi show műsor, kiállítások, hibák, de azért szép akciók is.

És egy válogatott forma újra, nagy test nagy élvezet!

nicko Creative Commons License 2021.04.03 -5 6 1851

ez a tákolmány is addig létezhet, amíg az urambatyam rendszer tart...

Előzmény: Lao-na (1846)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!