Keresés

Részletes keresés

Princ of Carpatia Creative Commons License 2017.05.22 0 0 1299

Pistám!

Miért van az, hogy addíg amíg a SZIMULÁTOR feladatait nem teljesítetted, addíg a repülőgép motorját még el sem indíthatod?!

Vazze! Nem vagyok én sem fejlesztő, sem...    Itt egy link:

 

http://www.qsl.net/sv9gpm/downloads/jpole_de.gif

 

No ide kellene egy mm-es méretezésű műhelyrajz.

Aztánd, ha megcsináltam, majd mondom, hogy milyen!  :-)

 

Öreg Csóka

 

 

Előzmény: oldgoldfox (1296)
HA5OPI Creative Commons License 2017.05.22 -2 0 1298

Ha nekem válaszoltál, akkor én másról beszélek.  Ha már a műszeres mérésekkel megvannak a pontos méretek, akkor onnantól méret alapján már lehet gyártani és az jó is lesz.

Előzmény: oldgoldfox (1296)
schlumberger Creative Commons License 2017.05.22 0 0 1297
oldgoldfox Creative Commons License 2017.05.22 0 0 1296

...papiron, papirral  antennázni  olyan  tuti sikeres  mint  szimulátorral  repülni ...

oldgoldfox Creative Commons License 2017.05.22 0 0 1295

...bevallom  teljesn  paffá lettem   téve ,  össze is törtem  a  görkorcsolyám ...

HA5OPI Creative Commons License 2017.05.22 -1 0 1294

Ez amatőr szemmel nézve igaz, de valójában nem az, ugyanis nem létezhetne sorozatgyártás antennák terén, ha ez így működne. Márpedig a gyári antennákat, amiket készletben adnak és te szereled össze, nem kell hangolgatni és az egyes elemeken sincsenek gyári jusztírozásra utaló nyomok, csak pontos (főleg hossz) megmunkálás. Igaz, azok a méretek sehogy nem fognak kijönni a képletekből, tehát van benne sok hónapos kísérleti munka, mire összeáll a valódi méret.

Előzmény: oldgoldfox (1290)
Princ of Carpatia Creative Commons License 2017.05.22 0 0 1293

Üdv Aranybarát!

No, majd a "MATRÓZBAN" megdumáljuk! (Roti-bátyó könyvét majd viszem...)

Régebben még a '9KPD-s időmben alkottam pár 50 mm átmérőben sávszűrőhöz "ürge-rezonátor"-okat .  :-)

Gondolom a méretek valahol itt alakúlnának, mert nekem inkább, ahogy láttad, műszerész esztergám vagyon! De a javaslatod a klasszikus volta okán megmozgatta még a halódó agysejtjeimet is! :-)  Köszi!

Öreg Csóka

 

Előzmény: schlumberger (1291)
Princ of Carpatia Creative Commons License 2017.05.22 0 0 1292

Üdv Barátom!

Hát tudod, nekem az agyam, -mert így idúlt az origótól-, mechanikusan jár! :-) :-)  (Érted ugye, hogy mechanikus!...)

No, ha nekem egy "Home-Made" esetében a KONKRÉT méreteket írják le, és mellékelik a grafikont a 2 méteres sáv teljes szélességére az átvitel SWR-jérő,l azt én ELHISZEM!  (Ha viszont az én mérésem pölö 3 fölötti SWR-t mér, igen "zabos" leszek! Megjegyzem: A mérésem NAGYON hiteles!)

Mivel már régi "harcos" vagyok, tényleg "hajazok" az ŐSKÖVÜLETI leírások irányába!  Mintha azok őszintén mondanák!  Nagyon kezd a hátam borsódzani a különbféle számítási programok okán!

Mégegyszer: Nekem mezei rádióamatőrnek nem kell program egy "J-POLE" méretezésére, hanem egy MŰHELYRAJZ a megalkotására!  Most nem írom ide annak az OM-nek az alkotását, aki önzetlenűl leírta konstrukcióját -köszönet érte-  egy impregnált fenyőlécen, de nem adta meg azt a fontos méretet, hohy a kettő huzal középpontját milyen távolságra kell rögzíteni! 

No, ennek a méretnek hiányát "szajkózom"!  Már bocsi!

Minden jót!

Öreg Csóka

 

Előzmény: oldgoldfox (1290)
schlumberger Creative Commons License 2017.05.21 0 0 1291

Csinálj záróedényest! Remekül bevált, több példányban (sok példányban) készült már, nagyon  jól működik. Van drehád, nagyon egyszerűen meg tudod csinálni. Ha jól emlékszem, a Rothammelben az ábrája fel van cserélve az 5/8-ossal. Ha még találok otthon tartalékot, elviszem szombaton a Matrózba.

Legutóbb J-pole-t csináltam 70 centire, de...  az SWR jó, és mégse megy olyan jól. Még játszanom kell vele.

Előzmény: Princ of Carpatia (1289)
oldgoldfox Creative Commons License 2017.05.21 0 0 1290

Kedves Gyuri , nem jó a megközelités,  be kell hangolni  müszerrel,  elöre megadott  tized, század  vagy  akárhány  mm-nek  semmi  értelme.  A  leszabás után el  kell felejteni  a  szögméröt , vizszintezöt,  függöónt ,  méröszalagot  , stb...   amig  müszerrel  nincs  beálitva  a megfelelö paraméter  addig  csak  szándék  az  egész,   akkor van kész  ha  be  van  hangolva,  SWR,  fázis,  talponti  ellenállás,  stb....   a  dolog  nem  megkerülhetö,  73!

Előzmény: Princ of Carpatia (1289)
Princ of Carpatia Creative Commons License 2017.05.21 0 0 1289

Üdv Kedves Barátim!

Nagyon köszönöm elismerő szavaitokat a hatsávos vertikál kivitelezése okán. Ahogy mondják: "A puding próbája a megevés!"  És osztom SCH Körtárs gondolatát: No, majd a hangolgatása a "kütyünek" hozza a használhatóságát!

De ahogy a lehetőségek...   A természet romba döntötte 2 méteres körsugárzómat.  Szeretnék helyére egy "Home-Made" alkotást.  Megtenné a "J-Pole" is, mert a környezetemben a célom az, hogy az átjátszókon elérjem kedves OM ismerőseimet. DX ÖK-t nem vágyom csinálni, de szakmai dolgokat szívesen megbeszélek akár szimplex csatornákon, avagy a kőr-QSO szelektálásokon is!

Nos: Kérem valaki OM-et, hogy adjon tippet arra, hogy melyik leírás szerint készítsek el egy jól működő 2 m-es antannát.

Mondanám azt is kedves Barátim: Összebütyköltem már pár leírást, jó pár kivitelt. Ugyan a matematika nem volt soha gyengém, számolgattam, hogy miként méretezzek.   No....   Nem akarom bántani pölö a qsl.net publikációit, de az a képletük nagyon nem érdekel, hogy: "7.4/F (MHz) " milyen méretű csőátmérő lészen!  VAZZE!  Írja oda hány miliméter!!! 

No, barátim: Kérem azt az OM-et aki csinált 145 MHz-ra jól működő antennát, ami a konstrukció adta 1.5 -ös swr alatti értéket tudja, azt kérem árúlja el nekem!  Köszönöm! tetszene minden KONKRÉTUM!  Értsd: Tetszik az "MM-Falvezeték" anyagú kivitel is....   avagy a "mezei" 1.5 mm-es vezetékből készített is, de KÉREM ADD MEG, HOGY az "U" alak két szára TIZED miliméterre milyen távolságra van egymástól!!!   Csak csendesen említem: A poublikált, és elkészűlt antenna esetén mértem az "MM" vezetéáknél a leírás helyetti 1.5 alatti érték helyett, 2.5-3.5 SWR-t. Gondolom ilyen Neked sem kell!!!  (Ne mond, hogy valami mást csesztem el!)

Öreg Csóka

 

 

ha7vc Creative Commons License 2017.05.20 0 0 1288

Gratulálok!

 

Vy73! Laci.

Előzmény: Princ of Carpatia (1285)
schlumberger Creative Commons License 2017.05.18 0 0 1287

Én még csak darabokban láttam, de így egyben nagyon meggyőző. Most még majd elbabázol a behangolással. Sok szép DX-et kívánok!

Előzmény: Princ of Carpatia (1285)
ltz-400 Creative Commons License 2017.05.18 0 0 1286

Zsír,teccik ,gratula! Ha ez a nem fehér ember nem emelte volna meg a nyugdíjkor határt akkor nem

soká nekem is lenne ilyenekre időm .De így csak irigyellek. /ha7jsz/

Előzmény: Princ of Carpatia (1285)
Princ of Carpatia Creative Commons License 2017.05.18 0 1 1285

üdv Barátim!

Ha már "kotyogtam" egy komolynak mondható vertical készítéséről, jelezném, hogy a"MŰ" elkészűlt! Sokak jótanácsát ezúton is megköszönöm, és természetesen, ha Valaki kérdez tapasztalatomról, ...szívesen!  Pár fotó a készítés fázisainak egy-egy pillanatáról:

És, hát van még sok kép, és megosztható tapasztalatom...

 

Minden jót: Öreg Csóka, alias: HA2BHG

 

 

Előzmény: Princ of Carpatia (1278)
oregbela Creative Commons License 2017.04.30 0 0 1284

Picurka nyák, vagy drótdarab, rögtön utána nagy bemenő ellenállású erősítő. Nem csodaszer, hanem pót-antenna. A fizikát megt@szni nem lehet! Az erősítő jól kompenzálja a levezető kábel veszteségét, de a széles sávú bemenet miatt összeszed minden zavarjelet is. Olyan helyre ajánlatos, ahol kicsi RF szmog van. Egy lakótelepi bérházba nem jó megoldás, de kint a természetben kitelepülve, jó magasra téve egészen jó is lehet. Akkor teljesít jól, ha minden fémes tárgytól távol tudod elhelyezni.

Előzmény: LacekHUN (1279)
alnibell Creative Commons License 2017.04.30 0 0 1283

Azért ennél egy kicsit több.
Nem drót, felület. Nem valami nagy, de mégis. Aztán az se mindegy, hogy mi van utána, meg az se, hogy mihez csatlakoztatod. Van olyan, amelyik egy kézi Kenwoodra közvetlenül tűzve viszonylag jól teljesít, más kütyüvel meg nem.
Ha a holland WebSDR-hez jó, akkor vélhetően nem lehet annyira hitvány dolog. Mindenesetre FET-es az erősítő, nyilván nem véletlenül.

Előzmény: HA5OPI (1282)
HA5OPI Creative Commons License 2017.04.30 -1 0 1282

Alapvetően nem sok a difi. Az antenna olyan mint az öreg Ford világképében az autó: a köbcentit és a krómot nem pótolja semmi. Az antennánál sem pótolja semmi a huzal hosszát és a méretezését. A MiniWhip az egy kényszerantenna, kicsi drót és erősítő. Innentől kezdve hadd fogalmazzak úgy, hogy mindegy, hogy konkrétan milyen az erősítő, nem az számít. Elrontani persze lehet, de ha nincs elrontva, nem az lesz a behatároló paraméter.

Előzmény: LacekHUN (1281)
LacekHUN Creative Commons License 2017.04.30 0 0 1281

Csak vevőnek is kéne :) láttam kapcsolási rajzot sima tranyókkal és MOSFET-ekkel is. Mi a különbség köztük? Azon kívül, hogy speckó szerszámok nélkül egy SMD alkatrészt nehezebb beforrasztani...

Előzmény: HA5OPI (1280)
HA5OPI Creative Commons License 2017.04.30 -2 0 1280

Azok csak vevőantennák, azt tudod? Szerintem csinálj egyet, az 1-2 ezer forintból kijön, és akkor kísérletezhetsz vele.

Előzmény: LacekHUN (1279)
LacekHUN Creative Commons License 2017.04.30 0 0 1279

Üdv kinek van tapasztalata ún. MiniWhip antennákkal?

Princ of Carpatia Creative Commons License 2017.04.11 0 0 1278

Üdv Aranybarát!

Köszönöm ajánlataidat az OM-ek megemlítésével!

ED, ás Gabi alkotását ismerem a publikációk sorában. Több alkalommal váltottunk az antenna kapcsán szót egymással.

A másik két OM-et meg (ha nem veszed rossz néven), Rád hívatkozva keresni fogom!

Köszönöm Pali!

Öreg Csóka

 

Előzmény: Törölt nick (1275)
_nyunyuka Creative Commons License 2017.04.10 0 0 1277

Sőt, az első és a harmadik hívójel gazdájánál működés közben megtekinthető, kipróbálható! Aki meg az elkészítésre vetemedik, kurrens anyaggal (tekercsnek való aluhuzal), valamint gépmunkával tudok segíteni.

 

(QTH3-ra érdemes lesz megépíteni, eszméletlenül csendes).

 

73!

Előzmény: Törölt nick (1275)
XANTIi Creative Commons License 2017.04.10 0 0 1276

A szputnyik fejbe egy spec csatlakozóval van betekerve. A csőben belül szabadon jön le. Az öntvény talpon van egy kivágás, amin kijön oldalra. Lebontás után összetekerve a zsákjában utazik. Vastag, RG213 kábel kell hozzá.

Előzmény: Trailm (1273)
Törölt nick Creative Commons License 2017.04.10 0 0 1275

HA5BWW

HA6FQ

HA7PO

HA5HR

stb. stb. stb.

 

Szerintem kezdd Edével, órákig tudja mesélni......

Előzmény: Princ of Carpatia (1274)
Princ of Carpatia Creative Commons License 2017.04.10 0 0 1274

Üdv Barátim!

Közel járok, hogy megalkossam HF 6 V tipusú antenna "klónját".

Van Valaki, aki ezen antennát elkövette? Szeretnék az elkövetés tapasztalatairól értekezni, és eseteket netán megbeszélni. Kérem írj a    farkas247@freemail.hu     -ra egy pár sort, ha segítenél egy "klón" megalkotásában.

Köszönöm: HA2BHG

Öreg Csóka

 

Trailm Creative Commons License 2017.03.20 0 0 1273

Sziasztok .

A Magirus antennánál miként van  tárolva , felszerelve az antennakábel ,  hogy a sok mozgatásnál ne sérüljön ?

 

powerfet Creative Commons License 2017.03.05 0 0 1272

Antenna méréshez régebbi műszerek eladók!   Wobbler 1-től 450MHz ig SWOB I  , R&S gyártmány, nagy képernyű, nagy méret, és kb15 kgr,  ZG diagráf RcS  preciziós méréshez, a hozzávaló szignállal Schmidt diagramon mutatja a norm impedanciát nagy méret, ezek a 60 as évek profi műszerei voltak.A SWOB 35eft /db, a ZG + szignal 70 eFt. T :06 36 361251.

alnibell Creative Commons License 2017.02.21 0 0 1271

Köszönöm az infót!

 

Előzmény: múltszázadi (1270)
múltszázadi Creative Commons License 2017.02.21 0 0 1270

Jó reggelt.

Keresd a Hotel Alfa Rádió Klub honlapján Molnár József  (109HA2122) rádiós társat,neki van tapasztalata az antennáról, hisz ő már 2015 óta használja.

Előzmény: alnibell (1269)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!