Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2011.06.19 0 0 1698

Tisztelt Tulajdonosok!

 

Egyetemista lány ismerősöm keres szeptemberi költözéssel 1 szobás, bútorozott, gépesített, kiadó lakást a lakóparkban. Egyedül költözne, háziállat nincs.

 

amennyiben valakinek van ilyen leftyberger@aol.com címre kérem írjon.

 

Köszönöm

lakastvennek2011 Creative Commons License 2011.06.19 0 0 1697

Tisztelt Tulajdonosok,

 

magánszemély eladó 1,5 szobás lakást keres a Mandarin Kertben.

Ha szomszédjuk, vagy Önök ilyen lakással rendelkeznek, kérem fényképes (alaprajz + képek)

e-mailjüket az irányár megjelölésével küldjék az alábbi címre: lakastvennek2011@gmail.com.

 

Köszönöm!

karmapogo Creative Commons License 2011.06.08 0 0 1696

Ma sikerült megtudnom a Comunique ügyfélszolgálatán, hogy az internetszolgáltatást csak elsejétől a hónap utolsó napjáig lehet szüneteltetni. Vagyis ha teszemazt júli 10-étől augusztus 5-ig szeretném kikapcsoltatni, akkor vagy fizetem a szokásos havi összeget, vagy kikapcsolják júli 1-től 30-ig és kész. Vagy augusztus 30-ig, de akkor már kéthavi szüneteltetési díjat kell kifizetni. Korrekt.

gixanda Creative Commons License 2011.06.08 0 0 1695

Kedves Tulajdonosok!

 

Fiatal pár keres a lakóparkban kiadó 1,5 vagy 2 szobás lakást augusztusi költözéssel.

Ha ismernek valakit, vagy van kiadó lakásuk, kérem hívjanak a 30/997-9604-es számon!

 

Érdeklődnék még, hogy ezeknek a 1,5 szobás lakásoknak mennyi az átlag rezsije?

 

Köszönöm

olgi77 Creative Commons License 2011.06.06 0 0 1694

Kiadva

Előzmény: olgi77 (1692)
andika78 Creative Commons License 2011.05.31 0 0 1693

Mandarinkert D épületnél teremgarázs kiadó. Érdeklődni: 06-20-4928139

olgi77 Creative Commons License 2011.05.25 0 0 1692

Kiadó a C épület 4. emeletén egy kétszobás bútorozatlan (konyhabútor van tűzhellyel) utcára néző (Benedikt) lakás.

20/968-6004

lanyka1984 Creative Commons License 2011.05.24 0 0 1691

Jaj most látom csak egy régebbi hozzászólásodból, hogy te a D-ben laksz, akkor úgy tűnik, hogy nem csak nálunk probléma ez, mindenesetre köszi a tippeket.

Előzmény: agavve (1689)
lanyka1984 Creative Commons License 2011.05.24 0 0 1690

Szia!

 

Valószínű, akkor ugyanazon a folyóson vagyunk mindketten, ugyanis nálunk is elképesztően büdös cigiszag van már vagy egy hónapja.  Ahogy láttam viszont van szellőző a folyosón nem tudom, hogy esetleg azt nagyobb teljesítményre lehet-e kapcsolni, vagy ezek fixen ugyanúgy szellőztetnek.

Előzmény: agavve (1689)
agavve Creative Commons License 2011.05.24 0 0 1689

Szerintem azon kívül, hogy esetleg a folyosó és a lépcsőház ajtaját egy időre kitámasztod, sehogy nem lehet szellőztetni. A mi folyosónk valamelyik lakásában valószínűleg láncdohányoznak, és olyan szinten elterjed a szag az egész folyosón, mintha valami söröző lenne, sajnos nem lehet sokmindent tenni ellene.

Előzmény: lanyka1984 (1688)
lanyka1984 Creative Commons License 2011.05.19 0 0 1688

Kedves Mindenki!

 

Érdeklődni szeretnék, hátha tudja valaki, hogy a folyósokon lehet-e és ha lehet, hogyan lehet szellőztetni (F épület), ugyanis sajnos a folyósonkon borzalmasan büdös van :( és félek, hogy beissza a fal is ezt a bűzt, és akkor sehogy sem fogunk tőle tudni megszabadulni.

 

Köszi előre is

Kate79 Creative Commons License 2011.05.17 0 0 1687

Kedves Palmeiras,

 

Köszönöm válaszodat. Sajnos valóban rajta van az idézésen, hogy kötelező megjelenni. :(

Azonban tényleg nem olyan komoly ügy...

 

Üdv.,

Kate79

Előzmény: palmeiras (1684)
palmeiras Creative Commons License 2011.05.17 0 0 1686

Kedves bela78,

A törvény szerint vagyonper esetén a többi tulajdonost is ki kell értesíteni.

A garázs azé a páré, aki pereskedik, a Bíróság dönti el hogy esetleg csak az egyiké lesz.

Én már végigcsináltam ilyet, ezért tudom.

Üdvözlettel: palmeiras

Előzmény: Törölt nick (1685)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.17 0 0 1685

Az idézés az idézés, el kell menni. Csak azt nem értem hogy kerültünk képbe. Mi is kaptunk ilyet de én sem értem. Mit jelent az, hogy a garázs nem a miénk? Akkor kié?

Előzmény: palmeiras (1684)
palmeiras Creative Commons License 2011.05.15 0 0 1684

Kedves Kate79,

Akkor ez nem ciki.

Arról van szó, hogy válóper van, vagy élettársi vagyonközösségi megosztási per az adott garázsnál.

Erre ismereteim szerint nem kell elmenni, csak tűrni kell a bírósági döntést.

De a garázs úgysem a mienk...

Már azt hittem, hogy nagyobb baj van...

Köszönettel:  palmeiras

Előzmény: Kate79 (1683)
Kate79 Creative Commons License 2011.05.15 0 0 1683

Kedves Palmeiras,

 

"A garázs 1/1 tulajdoni hányada megállapítása iránt élettársi vagyonközösség megosztása címén előterjesztett kereset"

Sajnos nem értem mi is ez pontosan, ezért érdekelt, hogy valaki más is kapott-e közületek, és esetleg fel tudna-e világosítani. Az idézésen jó pár név felsorolásra került, tehát gondolom évekig járkálhatunk majd a bíróságra... :(

 

Üdvözlettel: Kate79

Előzmény: palmeiras (1675)
hajcipő Creative Commons License 2011.05.14 0 0 1682

"Hát Te tudsz valamit, amit mi még nem."

Nem gondolnám, mivel fogalmam sincs mennyire mentetek bele ebbe a témába.

 

"Köszönöm a segítséget, már továbbitom is a KK-nak, hogy intézkedjen."

Csak segíteni próbáltam, nem gondolom, hogy nem tesztek (tettetek) meg mindent a cél érdekében.

 

Én még nem tudtam részleteiben átnézni a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság lenti határozatait, azonban vélelmezem, hogy benne vannak azok a passzusok, amelyek a Comunique-nak is előírják, hogy ne hátráltassa másik szolgáltató megjelenését a kábeltálcákban, védőcsövekben, illetve, hogy engedje meg, hogy a lakásokban futó Comunique-os vezetékezést más szolgáltató is használhassa, ha a fogyasztó nem a Comunique-ot választja.

 

Tudomásom szerint a többi budapesti lakóparkban sem tudták még a Comunique és a társasház kizárólagos szerződését megtámadni, annyira nehéz rajta fogást találni jogilag. Tudomásom szerint senkinek nem sikerült még a Comunique mellé más szolgáltatót beengedni Budapesten. Ugyan eddig is be lehetett volna engedni más szolgáltatót a társasházba úgy, hogy az a másik szolgáltató bedrótozza a saját drótjával a társasházat, ez azonban esztétikailag szépen nem lenne kivitelezhető, ezért nyilván ép eszű lakó nem támogatott volna ilyen megoldást.

 

Ez a szabályozási változás benne volt a csőben, ugyanis a Comunique kizárólagossági szerződései nyilván sok lakót bosszantottak és ezek a panaszok eljutottak a szabályozó hatóságokhoz. Tudható volt, hogy idén nyárig jön az új szabályozás, ezért voltam kíváncsi, hogy ezt megelőzendő ti mire jutottatok az ügyben ügyvéddel, hiszen ügyvéddel ez a dolog nagy valószínűséggel nem megoldható, itt csak a szabályozó segíthet:

http://www.kormany.hu/download/6/4f/00000/Digitalis_Megujulas_Cselekvesi_Terv.pdf

(főleg 74. oldal és 76-77. oldalak)

 

Gondolom, ezen új szabályozás fényében újból érdemes lesz leülni a DIGI-vel, UPC-vel tárgyalni. Kíváncsi leszek a gyakorlatra.

Előzmény: palmeiras (1681)
palmeiras Creative Commons License 2011.05.14 0 0 1681

Kedves hajcipő,

Hát Te tudsz valamit, amit mi még nem.

Köszönöm a segítséget, már továbbitom is a KK-nak, hogy intézkedjen.

Üdvözlettel: palmeiras 

Előzmény: hajcipő (1680)
hajcipő Creative Commons License 2011.05.13 0 0 1680

Kedves palmeiras!

 

 

Comunique ellen ezek a határozatok segítenek, néztétek?

Talán nem az ügyvéd lesz itt a megoldás:

http://www.nmhh.hu/?id=hir&cid=14327

 

http://www.nmhh.hu/index.php?id=hirek&mid=1139&lang=hu

(Piacelemzési határozatok:

2011.05.10. HF/44-10/2011. számú határozat

2011.05.10. HF/56-12/2011. számú határozat

)

Előzmény: palmeiras (1676)
pipeti Creative Commons License 2011.05.13 0 0 1679

Na erre én is kíváncsi vagyok, összerugtátok a port? :)

Mit kell azért elkövetni, hogy valaki idézést kapjon? Beköltözni a szomszédhoz? :)

Előzmény: Kate79 (1674)
hajcipő Creative Commons License 2011.05.13 0 0 1678

Szia!

 

Ment egy email neked.

Előzmény: palmeiras (1676)
agavve Creative Commons License 2011.05.13 0 0 1677

Milyen idézés? Remélem, nem az én előzőekben leírt példám indított el gyanakvási lavinát.

Előzmény: Kate79 (1674)
palmeiras Creative Commons License 2011.05.13 0 0 1676

Kedves hajcipő,

Igen nálunk is a Comunique szolgáltat, inmár kb 4 éve.

Nem tudtuk még elérni, hogy az alapító okiratban leírt bizonyosfokú (nem teljesen tiszázott) kizárolagosságot megváltoztassuk.

Az alapító okiratban rögzitetteket megalapozó szerzödést (a beruházó és Comunique között) még nem kaptuk meg, pedig kértük.

Még nem tudtunk érdemi eredményt kicsikarni a Cumunique-ből.

Nálunk is előfordul, hogy akadozik a kép.

A küzdelmet folytatjuk, nem könnyű és pénzbe kerül.

Üdvözlettel: palmeiras

Előzmény: hajcipő (1673)
palmeiras Creative Commons License 2011.05.13 0 0 1675

Kedves Kate 79,

Miről van szó, mi az idézés oka?

Üdvözlettel: palmeiras

Előzmény: Kate79 (1674)
Kate79 Creative Commons License 2011.05.12 0 0 1674

Sziasztok! Más is kapott idézést az egyik kedves szomszédunk jóvoltából?

hajcipő Creative Commons License 2011.05.11 0 0 1673

Sziasztok!

 

Olvastam a fórumotokban, hogy nálatok is a Comunique szolgáltat.

Az lenne a kérdésem, hogy el tudtátok érni, hogy a Comunique mellé beengedésre kerüljön a lakóparkba más szolgáltató is? Ha ezt elértétek, akkor mi volt ehhez a recept? Ha nem sikerült ezt elérni, akkor milyen engedményeket tudtatok a Comunique-ból kicsikarni?

El tudtátok érni valahogy, hogy a Comunique és a társasház közötti kizárólagossági szerződésbe betekinthessenek a lakók? Mi volt ennek a módja?

Ti tapasztaltatok olyat a Comunique TV-szolgáltatásában, hogy szétesik a kép vagy elcsúszik a hang? Nálatok ezt megoldotta a Comunique?

Köszi.

Előzmény: palmeiras (1628)
agavve Creative Commons License 2011.05.10 0 0 1672

deniboly,

akkor ismételten ajánlom figyelmedbe az 1668-as számú hsz-om alapos újraolvasását... konkrétan a B épületes dolog hátteréről nem tudok, de felhoztam egy valós példát arra, amikor a tulajdonost abszolút hidegen hagyta, hogy az ő tulajdonában álló lakásban a bérlő egy egész lakóközösséget büntetlenül terrorizál. Adott lakóközösség végső elkeseredésében kénytelen volt valóban nem túl elegáns megoldáshoz folyamodni. Megkérnélek, hogy ne háborogj ezen többet, senkinek nem célja, hogy egymásra gyanús szemmel nézzünk, de azért a dolog ott nem ér véget, hogy az ember szól, kiröhögik, aztán annyi.

Teljesen egyetértek azzal, hogy a KK legyen köteles ilyen esetben a tulajdonost értesíteni. Az esetek 99%-ában lépni fog a lakás tulajdonosa, hiszen nem érdeke, hogy a bérlői miatt rossz viszonya legyen az egész lakóközösséggel.

Előzmény: deniboly (1671)
deniboly Creative Commons License 2011.05.10 0 0 1671

 

 

Kedves Palmeiras,

 

Nem tudom miből gondolod, hogy nincs gyermekem, családom, de ez most részletkérdés. Egy szóval nem említettem, hogy nem volt jogos  kihívni a rendőröket. Ők megtették amit a jogszabály előír. (gondolom)

 

De az, hogy feljelenetgessenek ártatlan emberteket (mert ugye a tulajdonos nem volt ott) az APEH-nél ezért...Továbbra is azt gondolom semmivel sem korrektebb dolog, mint az 50-es években volt.

Előzmény: palmeiras (1669)
OtiF Creative Commons License 2011.05.10 0 0 1670

Sziasztok!

 

Az F épület 607-ben is szoktak hasonló problémák lenni, a fiatalok minden csütörtökön buliztak. Többször beszéltünk velük, úgy látszik sikerrel, mert azóta csend és nyugalom van. De valóban nagyon zavaró éjjel többször arra ébredni, hogy mások mulatoznak, miközben te pihennél a munkádra készülve. Egyébként a portásnak is lehet szólni ezügyben, ő intézkedik. A legutóbbi közgyűlés határozatában pedig minta az lenne, hogy a tulajnak minden esetben meg le adni az albérlői adatait. Én biztosan a tulajt keresném meg ezügyben.

 

Előzmény: palmeiras (1665)
palmeiras Creative Commons License 2011.05.10 0 0 1669

Kedves deniboly,

Hát nagyon megértő és engedékeny vagy...

De remélem nem te csináltad a balhét...

Mi lenne, ha családod lenne...

Két kiskorú gyereked...

Aludni akarnál este 10 után...

És amikor reklamálsz, részeg csávók röhögnek, stb...

De te biztos még ekkor sem tennél semmit, de mi másak vagyunk és teszünk.

Üdvözlettel:  palmeiras

Előzmény: deniboly (1667)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!