Keresés

Részletes keresés

mgy Creative Commons License 2009.01.23 0 0 687
Új Yamaha RX-V663 hm. erősítő eladó. 7.1, TrueHD, DTS HD, mérőmikrofon, etc. 90e
Bolt, technikai adatok
1234qwert Creative Commons License 2009.01.03 0 0 686

Hello!

 

Mi a véleményetek a jbl scs 178-ról? elég lenne egy 10négyzetméteres szobába?

elég jól szól?

 

itt bővebb leírás:

http://www.avplanet.hu/SCS%20178

 

Előre is köszi!

Gergice Creative Commons License 2008.12.31 0 0 685
Ja! A Monitorra 5 év garancia van
Előzmény: Gergice (684)
Gergice Creative Commons License 2008.12.31 0 0 684
Nekem monitor szettem van. Előző dobozos házimozinkhoz képest jobb, de biztos van sokkal jobb is. Annyit nyújt amibe kerül, viszont mélynyomó nélkül elég gyenge.
Igazából saját tapasztalat alapján ne mások véleményét kérdezgesd, hanem hallgasd meg mindkettőt a kiválasztott erősítővel, és amelyik jobban tetszik vedd meg. Biztos lesz olyan, aki azt mondja, hogy az egyik, míg lesz olyan aki szerint a másik a jobb...
Azért egyiktől sem szabad nagy csodát várni.
A monitort amúgy a Mediában megkapod 40e-ért, míg a 200-as mélynyomóval 60e-ért.
Előzmény: 1234qwert (683)
1234qwert Creative Commons License 2008.12.31 0 0 683

Hello Mindeninek!

 

A segítségeteket szeretném kérni, hogy melyik hangfalszettet érdemesebb megvenni? vagy melyik a jobb?

 

1.JVC SP-CR500 és SP-F500 hangfal:
[URL=http://www.edigital.hu/JVC_hangfal/JVC_SP-CR500_es_SP-F500_hangfal-p38231.html]JVC[/URL]

 

2.Magnat Monitor 990 Set audió hangfal:
[URL=http://www.edigital.hu/Magnat_hangfal/Magnat_Monitor_990_Set_audio_hangfal_bukk-p31312.html]MAGNAT[/URL]

 

Véleményeket kérek!

 

Előre is köszönöm!

Gergice Creative Commons License 2008.12.31 0 0 682
Mélynyomó beállítással kapcsolatban találtam egy egész jó leírást:
A házi-mozi mélyhangjairól (www.hazi-mozi.hu)
Egyébként a portálon van jó néhány hasznos cikk kezdő házi-mozisoknak, ezúton is gratulálok a szerkesztő(k)nek.
Érdekes módon a fenti leírás azt javasolja, hogyha van mélynyomó akkor egyik hangfala se állítsam 'large'-ra, legyen mindegyik 'small', és az összes mély hangot a mélynyomóra küldjük. Én most kipróbálom, illetve a leírás által javasolt 80Hz-s vágási frekvenciát is. Még kísérletezgetek vele egy darabig.
Gergice Creative Commons License 2008.12.30 0 0 681
Hello!

Én egyelőre az erősítőn 90 Hz-re állítottam, a mélynyomón nekem is kb 50 és 150 között van valahol félúton. Ha az erősítőn feljebb állítottam, már nagyon dübörgött, és sok mindent elnyomott. A frontokra elvileg 20 Hz van írva, de az tényleg hülyeség lehet. És végül csak a mélynyomó szól a mély tartományban, a frontokra nem küldök jelet (nem 'BOTH'-ra állítottam,hanem "SUBWOOFER"re)
Előzmény: voobang (679)
voobang Creative Commons License 2008.12.29 0 0 680
Nem kell tekergetni, csak egyszer beállítani harmonikusan. Ezután az erősítő hangosítja, halkítja azt is a többivel együtt.
Előzmény: tompi03 (678)
voobang Creative Commons License 2008.12.29 0 0 679
Gratulálok hozzá.

A frekire engem is érdekelne mit mondanak a hozzáértők, én egyszerűen fülre állítottam.
Erősítőn 120Hz, hangfalon valahol félúton 50 és 150 között.
De ezt majd még lehet hogy tekergetem.
Előzmény: Gergice (677)
tompi03 Creative Commons License 2008.12.28 0 0 678
Üdv
Jelenleg komlett házimozi rendszerem van.(azaz nem összerakott, hanem készen van véve) Most váltanék egyénire. Külön hangfal,erősítő
Az aktív sub hogy működik? Azt tudom, hogy van ezeknek beépített erősítőjük. A külső erősítő csak továbbítja a mély hangot, és a beépített végzi a munkát? Ilyenkor ha a külső erősítőn hangerőt váltok, akkor a sub-nak is változik, vagy oda kell menni, és azt kézzel tekerni?
Gergice Creative Commons License 2008.12.27 0 0 677
NAh megvettem a 200-as magnat monitor sub-ot. Jónak tűnik, viszont van egy technikai kérdésem.
Mire érdemes beállítani a vágási frekvenciát (crossover)?
Az erősítőn ezek a lehetőségek vannak: 40, 60, 80, 90, 100, 110, 120, 160, 200 Hz
A mélynyomón: 50-150 Hz-t lehet beállítani
balazs1982 Creative Commons License 2008.12.27 0 0 676
köszi szépen! így már stimmel!
Előzmény: voobang (675)
voobang Creative Commons License 2008.12.27 0 0 675
ezer bocs igazad van 36,4cm!
elnéztem, vagy elírtam, már nem tudom, de most megmértem még egyszer :)
Előzmény: balazs1982 (674)
balazs1982 Creative Commons License 2008.12.26 0 0 674

Köszönöm a fáradságot Voobang!

 

De a reflexcső felsőpontja biztos csak 26,3 cm-re van a tetejétől? A képek alapján ez kevésnek tűnik, ha a doboz teljes magassága 85 cm.

Előzmény: voobang (673)
voobang Creative Commons License 2008.12.26 0 0 673
2cm, 12cm, 26,4cm föntről lefelé :)
Előzmény: balazs1982 (669)
mgy Creative Commons License 2008.12.26 0 0 672
Köszönöm!
A Surányit megnézem. A MM-el _vegyes_ tapasztalataim vannak. Van néhány nagyon kapa eladó... :)
---
Yamaha RX-V663 erősítőt néztem ki magamnak, két régi épített hangfalam menne előre, hátra meg keresek vmit párban.
Kérdés a center, illetve 20 négyzetméteres panelba való sub. Lehet, hogy a két régi hangfalam megy majd hátra, s két új előre, nem tom... Kicsit gáz, hogy a hátsó hangfalaknak viszonylag vékony (0.75-ös) derótot húztam ki. Elöl nem lesz baj, de a hátsón már nem változtathatok.
---
Száznegyvenvalahány oldalas az erősítő leírása, kicsit pislogtam, mikor átfutottam. Én még ott tartottam, hogy a cd játszóm közvetlenül hajt két csöves monoblokkot, azon meg lógnak a hangfalak... :-DDD
Előzmény: Gergice (670)
voobang Creative Commons License 2008.12.26 0 0 671
Én általában nem szeretem a média markt-ot, de budaörsön van egy T. Tamás nevű srác A HI-FI osztályon, aki nagyon rendes és ért is hozzá. Látszik hogy ezzel tölti a szabadidejét is.
Előzmény: mgy (668)
Gergice Creative Commons License 2008.12.26 0 0 670
Hello!

Surányi hifit sokan dicsérik.
Illetve a Media Marktokban néha ki lehet fogni normális eladókat, akkor ott is segítőkészek, és ott elég nagy választék is van.
Előzmény: mgy (668)
balazs1982 Creative Commons License 2008.12.26 0 0 669

Voobang!

 

A segítségedet szeretném kérni! Én most szeretnék építeni egy m3-ast. A hangszórókat már beszereztem a hangszóró 2000-től. A doboz külső méreteit is ismerem. Viszont nem tudom pontosan hol helyezkednek el benne a hangszórók, ill. a reflexcső. Ha le tudnád nekem mérni a tetejétől a hangszórók legfelső pereméig mekkora a távolság, ill. ugyanígy a reflexcsőé, azt nagyon megköszönném. Előre is köszi!

mgy Creative Commons License 2008.12.26 0 0 668
Javasolnátok Bp-n boltot, ahol szét lehet nézni, meg lehet hallgatni házimozihoz erősítőket, hangfalakat? Nagyjából tudom mit akarok, de jó lenne külső, szakértő segítség is.
voobang Creative Commons License 2008.12.25 0 0 667

A szetted frekije nagyon elméletben kezdődik 25hz-nél. Gyakorlatban sokkal föntebb van az szerintem.
A másik, hogy nem csak a freki számít. Annak a magnat szettnek a mélye pont olyan erőtlen mint az én Mercurym mélye. Sőt.
A 200-as és 300-as között hallható különbség, megkockáztatom hogy a 16hz kontra 20 hz is hallható, de ez egyáltalán nem jelenti hogy a 300-as a jó választás. Sőt a te szettedhez kifejezetten a 200-as illik szerintem. Ha most kéne választanom, ismét a kicsit választanám a jelenlegi hangfalak mellé.
Ráadásul ebben az összeállításban semmiképp sem a sub lesz a szűk keresztmetszet.

De

Bármit is mondok az a legjobb ha mindkettőt meghallgatod. A lurdy-s boltot nem ismerem, talán majd valaki más.
Előzmény: Gergice (666)
Gergice Creative Commons License 2008.12.25 0 0 666
És az mennyire számít hangzásban, hogy a 200-as frekvenciája 20 Hz-től, míg a 300-as 16 Hz-től kezdődik. Mellesleg a szetté 25 Hz-től kezdődik, ezért is gondolkodtam a 300-asban, ott nagyobbnak tűnik a különbség. El kéne menni valahova, ahol van mind a kettő és meghallgatom mindkettőt.
A Lurdyban a Toshiba boltban van mind a kettő jó áron. Ismeri valaki a boltot? Érdemes ott próbálokzni?
Előzmény: voobang (665)
voobang Creative Commons License 2008.12.25 0 0 665
Ehhez a szetthez és szobához bőven nem éri meg a nagyobb sub.
A kicsi is szétcsapja a falakat ne félj :)
Egyébként tuti hogy még vissza is kell venned a kis subot is ahhoz hogy összhangban legyen a többivel.

Nekem a nagy sub jelenleg kb 25%-ra van tekerve és erősítőn -3db
így kb nem nyomja el a többieket.

Ezen kívül hangban is van némi különbség, azt viszont neked kell eldönteni melyik tetszik jobban. Kicsi a különbség, de hogy mi ér meg 10ezret és mi nem, ez már a te döntésed :)

én a 200-asra szavazok, hidd el ezerszer jobb mélyeket ad mint a szetted mélyei.
Azt a szettet is hallgattam, tudom milyen :)
Előzmény: Gergice (664)
Gergice Creative Commons License 2008.12.23 0 0 664
Hello!

Nekem egy Yamaha RX-V361 erősítőm van és egy Magnat Monitor hangfal szettem, és ezt szeretném kiegészíteni egy mélynyomóval, mivel a két frontba beépített nagyon gyenge. Miután az egész szett Monitor, így mélynyomóban is ebben gondolkodok, többek között azért is, mert mint te is irtad, hogy elég jó árban vannak, és gondolom ezzel egész jól összehangolták a szettet.
Szóval az előzőek alapján te próbáltad a 200-ast és a 300-ast is. MEgéri megvenni kicsit többért a 300-ast?
Kb. 30 nm-es szobában van, ennek kb. a fele van kialakítva nappalinak és ott van a házimozi. Összegben gyakorlatilag 10e ft különbség van köztük, tehát nem tragédia, csak ha nem muszáj nem tennék be egy 30 cm-s batár mélynyomót ebbe a viszonylag ki szobába. De ha annyival jobb, akkor inkább jöjjön a nagyobbik testvér. Azért is kérdeztem rá nálad, mert te próbáltad mind a kettőt, de természetesen mások véleményére is kíváncsi vagyok.
Nálam a kisebbik ellen szól az is, hogy a frontokban 2 db 17 centis mélynyomó van, ami nem sokkal kisebb mint a 20 centis különálló, és a frontok mélynyomóitól egyáltalán nem vagyok elájulva.
Előzmény: voobang (663)
voobang Creative Commons License 2008.12.14 0 0 663
Ja még anyi hogy a Magnat sub 200a és 300a a jófajta sub ezek utódja (talán 201a?) szerintem(!!!) borzalmas.
Sajnos nem jegyeztem meg a típust, mert egyszerűen érdektelen volt számomra.

És akkor még leírom hogy jelenleg Zenéhez 2 Tannoy Mercury M3, Magnat Sub 300A (eredetileg 200,de hibás volt)
házimozihoz most veszek egy Dali Concept Centert és fogok venni másik 4 hangfalat amit még nem választottam ki. Elképzelhető hogy találok daliból 4 megfelelőt házimozihoz, mert a concept center nagyon tetszett.
Az erősítő egy Denon 1306

Elégedett vagyok, de még nem teljes a szett :)
Előzmény: voobang (662)
voobang Creative Commons License 2008.12.14 0 0 662
Én túl is vagyok meg benne is vagyok a vásárlásban, most épp egy centert választottam ki jövő héten elhozom.
Szerintem egyáltalán nem számít ki gyártotta és mi a neve.
Multkor vettem Magnat subot, mert szerintem -90ezer alatt- egyszerűen nem volt ellenfele, de pl centerben siralmasan rossz a magnat.
Vagyis azok amiket én meghallgattam.
Most venni fogok egy Dali Concept Centert-t, mert gyönyörűen szólt.
Sőt mondok jobbat. A 35-ezres Dali szerintem teljesen nyilvánvalóan megalázza a 95ezres dalit.

A lényeg hogy hangfalat ne azért vegyél mert más azt mondja hogy a JBL jó a Wharfedle meg szar. Olyat vegyél ami neked tetszik.
Arra viszont érdemes odafigyelni hogy a hangfalak passzoljanak egymáshoz és az erősítőhöz.

Szerintem.
AudiJo Creative Commons License 2008.12.14 0 0 661
Szvsz ezek az internetes legendák pont abból keletkeznek, hogy megpróbálják összehasonlítani az almát a körtével!
AJ

Előzmény: zabadakk (660)
zabadakk Creative Commons License 2008.12.13 0 0 660

Szevasztok!

 

Srácok, megrendeltem egy Sony 40W4500-as tévét és egy Onkyo TX-SR606-os AV-receivert. Most olyan hangfalakat kellene vennem, amelyek házimozihoz és zenehallgatáshoz egyaránt megfelelőek. Főleg könnyűzene contra jazz és klasszikus úgy 60% / 40%.

 

2 front + 2 surround + center összesen kb. 300eFt körüli kategória kellene.

 

Többfelé érdeklődtem és ilyenek fordultak eddig elő, mint jelöltek:

JBL ES széria

KEF IQ

DALI CONCEPT

 

más iránt is nyitott vagyok.

 

Elsősorban azt kérem, hogy olyanok írjanak, akik már hasonlítgattak össze maguk is  hangfalakat, vagy van, vagy volt olyanjuk, ami nekem jó lenne, mert az internetes legendákat már elolvastam és ezeket eléggé ellentmondásosnak találtam.

 

Nagyon várom, hogy mit írtok!

 

Köszönettel: z.

voobang Creative Commons License 2008.12.06 0 0 659
igen megoldódott, de köszönöm a segítőkészségeteket.

Most épp nagy élmény nekem ez a hangzás. Tudom hogy nem egy high-end de mindent hallok amit akarok és fekszik a hangzás is úgyhogy ez az első alkalom hogy elégedett vagyok :)
Végülis azt hiszem ez a lényeg.
Előzmény: Jolida (657)
Törölt nick Creative Commons License 2008.12.06 0 0 658
Örülök, hogy sikerült, így nyugodtabban alszol.
Előzmény: voobang (655)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!