Keresés

Részletes keresés

Alváskultúra (X) 2020.01.03 0 0 13645

Szia,

 

nincs sajna csak Debrecen és Nyíregyháza:

 

https://home-concept-butorszalon.business.site/

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: VB_Esőkirály (13641)
gabo011 Creative Commons License 2020.01.03 0 0 13644

Ugyan nem engem kérdeztél de van tapasztalatom a gerincproblémáddal kapcsolatban is sajnos és az említett Hilding matraccal is! 

Nyugodtan megveheted az egy nagyon szuper matrac. Néhány évig volt szerencsém ilyenen aludni. Az egyik legjobb matrac amin valaha aludtam. Most is Hilding-et használunk (Individuality Multi) ami szintén nagyon jó de a Select még egy kicsit jobb volt nekem.

A gerincproblémádra pedig legalább olyan fontos a rendszeres hátizom erősítés mint a jó matrac de gondolom az orvosod már említette.

Előzmény: DRoy (13643)
DRoy Creative Commons License 2020.01.02 0 0 13643

Kedves László,

 

 

jó ideje keresek új matracot, de mindig halasztódik a dolog, noha nagy szükségem lenne rá-Scheuermann kórral élek hosszabb ideje.

 

Egy ideje végét járó rottex bonellrugós matracon alszom fedőmatraccal, de nagyon kellene egy olyan matrac, ami vállnál kikönnyítettebb, deréknál viszont tart, ahogy Ön is írta többször, a fórumot olvasva.

Épp ma értünk haza egy pár napos kirándulásból, a vendégházban a Ysk Dreamzone "sima" bonellrugós matraca volt az ágyban, nem mondom, hogy abszolút tökéletes volt, de pihentetően aludtam rajta, ami itthon rég hiánycikk. Valami hasonlót keresek tehát..

Korábban a fővárosban próbáltam a Relaxx Dual Mediumot, tetszett, de sok időm nem volt a fekvésre, vidéki lévén pedig a többnapos kipróbálás nem lehetséges.

 

Több ismerős ajánlotta a Hilding Select Air-t, áldoznék is rá ennyit. 

 

Mi a javaslata, mi közelítheti a a fent említett Ysk Dreamzone érzést illetve kipróbálható-e a Hilding Select Air és társai valahol a Nyugat-Dunántúlon, van-e partnerük errefelé?

Capri78 Creative Commons License 2020.01.02 0 0 13642

Sziasztok! Új matracot szeretnék venni, de nem tudom, merre induljak. Ezer éve van egy rugós matracunk, nincs hozzá ágy, hanem a földre van letéve, ezt szeretnénk lecserélni egy nagyobbra (bővült a család). Hálisten nincs gerincproblémánk meg semmi extra igényünk, csak egy jó matrac közép árkategóriában. Tudnátok segíteni akár tanáccsal, akár egy megbízható forrás linkjével, hogy milyen matracok léteznek, és melyikről mit érdemes tudni? Nagyon köszönöm.

VB_Esőkirály Creative Commons License 2020.01.02 0 0 13641

Boldog Új Évet kívánok Mindenkinek! 

Ezt az épületet ahol a Home Bútorbolt volt, most bontják.. Nincs másik üzletük Miskolcon? 

Előzmény: Alváskultúra (13445)
Alváskultúra (X) 2019.12.31 0 0 13640

Kedves Fórumtársak,

 

mindenkinek Boldog Új Évet kívánok!

 

Üdvözlettel,

 

Pálinkás László

Alváskultúra (X) 2019.12.29 0 0 13639

jó ízlése van:-)

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: Borzosland (13638)
Borzosland Creative Commons License 2019.12.29 0 0 13638

https://www.matracguru.hu/termek/life_sleep_hypersense_zsakrugos_matrac

 

A férjem végül ezt választotta. Reméljük pár évig birni fogja.Köszönöm a segitséget.

Előzmény: Alváskultúra (13637)
Alváskultúra (X) 2019.12.28 0 0 13637

Szia,

 

a Blue Star egy ezeréves kemény bonellrugós matrac. Ha kényelmes matracot szeretnél és van rá lehetőség, akkor inkább zsákrugós matracokban kellene gondolkodni.

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás LÁszló

Előzmény: Borzosland (13636)
Borzosland Creative Commons License 2019.12.28 0 0 13636
Előzmény: Alváskultúra (13633)
Borzosland Creative Commons License 2019.12.28 0 0 13635

Estleg még Life sleep isbir moon soft.

Előzmény: Borzosland (13634)
Borzosland Creative Commons License 2019.12.28 0 0 13634

Köszönöm szépen...

 

 

Amit néztünk Yastas blue star, és a Rottex allegro moderato ezen ma feküdtünk is.

 

Félkemény, zsákrugós lenne a cél. 

Előzmény: Alváskultúra (13633)
Alváskultúra (X) 2019.12.28 0 0 13633

Kedves Borzosland,

 

ez nem ilyen egyszerű. Nem egy ligában játszanak szerintem. Mindkét gyártónak vannak belépő kategóriás termékeik, de a Rottex-nél ezek sokkal alacsonyabb árban és minőségben vannak. Ez persze nem azt jelenti, hogy ha két azonos árfekvésű terméket nézünk, akkor a Rottex matracoknak szégyellniük kellene magukat, inkább csak annyit, hogy egy bizonyos árkategória fölé a Rottex márka -tekintettel, hogy magyar gyártó és magyar piacra készülő termékek- nem megy.

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás lászló

Előzmény: Borzosland (13632)
Borzosland Creative Commons License 2019.12.28 0 0 13632

Üdvözlöm! Yastas vagy Rotex? Melyik a jobb, 125 kg ram ban gondolkodva...

pisti072 Creative Commons License 2019.12.28 0 0 13631

Sziasztok, Van valakinek tapasztalata a Yatas Duchess márkájú matracokról? Ár-érték arányban nem tűnik rossznak, de a minőségét nem tudom megítélni. Köszi előre is.

számok Creative Commons License 2019.12.27 0 0 13630

Sziasztok.

 

Kellemes Ünnepeket mindenkinek , elsősorban kitartásáért Lacinak, hihetetlen hogy nem a "xarok rátok gazdag vagyok"  mintát követve soksok éve itt segít. Egy nehéz témában, hisz pl telefon ügyben találsz olyat aki kompetens mert havonta vált készüléket, vagy vloggert nézhetsz vagy teszteket olvashatsz. 

 

Nahh de válaszként írom hogy vissza is kanyarodnék. Mi egy társasházban lakunk, s a lomtalanításhoz tárolgatni nekünk pl nem egyszerű. Kb középosztálybeli emberkék vagyunk, tehát semmi extrát nem tudok felmutatni. Mi úgy oldottuk meg, hogy a min. 10 éve nem használt dolgokat időszakosan elviszem egy ötgyermekes családnak, akik vagy felhasználják vagy eltüzelik ha olyan, vagy eladják. Szerencsére így nagyon kevés dolgot kell kidobni. A matraccal is így teszek mert nekem már nem jó ötéve , de talán egy harmad súlyú kisfiúnak jobb híján még jó lesz. Lehet h azt mondjátok hogy nem higiénikus, de elhihetitek hogy ezt még soha nem vágták a fejemhez, s arra biztatnék mkit, h aki idetéved az tuti h hasonlóképp tudna találni egy hasonló családot.

 

 

Előzmény: ÁsítóSárkány (13622)
Alváskultúra (X) 2019.12.22 0 0 13629

Sziasztok,

 

minden kedves Fórumozónak Boldog Karácsonyt és Új Évet kívánok!!!!

 

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Alváskultúra (X) 2019.12.21 0 0 13628

Szia Bikeband,

 

egy kis segítség ehhez, mert egyáltalán nem biztos, hogy kell a matrac alá ilyen ágyrács. 

 

Milyen ágyrácsot?

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: bikeband (13627)
bikeband Creative Commons License 2019.12.21 0 0 13627

Udv

Ikeás ágyrács - Lönset-jó választás hideghab matrac alá? 

fészketrakok Creative Commons License 2019.12.21 0 0 13626

Rendben köszi, ma benéznék hozzátok.

Előzmény: Alváskultúra (13625)
Alváskultúra (X) 2019.12.21 0 0 13625

Szia Fészketrakok,

 

természetesen az üzletben is van egy jelentősebb készlet és külső raktáron is egy meglehetősen nagy mennyiség.

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: fészketrakok (13624)
fészketrakok Creative Commons License 2019.12.20 0 0 13624

Helló,

 

hogy lehet vásárolni az üzletben, értem, h raktárról, azonnal is elérhetőek a termékek?

(160*200)

 

Előzmény: Alváskultúra (13621)
ÁsítóSárkány Creative Commons License 2019.12.20 0 1 13623

Ezen gondolkodtam... a plusz ragasztó eltünése persze örvendetes... de akkor miért volt az eredetiben két réteg?

Aligha azonos anyagból voltak... Egy vastagabb réteggel meg kihívás kiváltani két különböző vékonyabbat, úgy, hogy (közel) ugyanúgy viselkedjen...

Persze a gyári belső dokumentáció nélkül csak találgat az ember...

Előzmény: Alváskultúra (13586)
ÁsítóSárkány Creative Commons License 2019.12.20 0 0 13622

A lomtalanítás elvileg jó megoldás, aztán ki tudja, mit kezdenek vele... (olykor, mint a szelektív gyűjtés kezdetein idehaza, elég demoralizáló volt látni, hogy a szelektív gyűjtők tartalmát szépen összeöntve viszik...)

de minimális szervezéssel kevesebb mint 1 napot kell kerülgetni. Aznap teszi ki az ember, mint amikor elviszik, vagy ha hajnalban jönnek érte, akkor előző este...

Előzmény: Alváskultúra (13613)
Alváskultúra (X) 2019.12.20 0 0 13621

Szia,

 

oksi, hajrá. Tapasztalatom szerint a használt matrac az használt matrac, de majd kiderül. Ezaz egész használt matrac herce-hurca egyébként azért is érdekes még, mert pl. egy szállodában ca. senkit nem érdeket, hogy háromezren aludtak már abban az ágyban.

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: proger82 (13620)
proger82 Creative Commons License 2019.12.20 0 0 13620

Hat nem tudom mit fogok tenni, de majd kitalalok valamit, 
De a linket oldalon levo hasznalt matarcok mondjuk nem azonossak az en matracommal...
Mert ott az van hogy 1 v 3 ev nel fiatalabb , enyem 2napos.

Cardo Therapy hard matrac 160x200 ami 320ezer ft helyett 250ezer ft-t jelent kb. ha valaki ilyet akar 2-3 het a gyartasi ido..
Raadasul Szeged ,korzeteben siman el is tudom vinni a vevonek gond nelkul 

 

Előzmény: Alváskultúra (13619)
Alváskultúra (X) 2019.12.20 0 0 13619

Szia,

 

az a gond, hogy a menőnek látszó, de a színfalak mögött problémákkal küzdő cégeknél sokszor még arra is sajnálják a pénzt, hogy a többéves kiült, felpuhult kiállítási matracokat újra cseréljék, így előfordulhat, hogy a megérkezett termék jelentősen keményebb, mint a boltban próbált. Valamennyi keménység-különbség egy boltban próbált és egy újonnan érkező matrac között mindig lesz, kérdés hogy a természetesen bekövetkező felpuhulás mértéke elegendő lesz-e ahhoz, mint amilyet a boltban próbáltatok.

 

Próbáld meg garanciában elintézni, hiszen ha jelentős különbség van egy bemutatott és egy leszállított matrac között, akkor az -akár a Fogyasztóvédelem előtt- hibás teljesítésnek minősül. Persze ezt igazolni kell, alá kell támasztani valamilyen méréssel. Profibb cégeknél (vagy azoknál akik ezt bevezették) van minden terméken gyártási dátum (Magyarországon ez nem jellemző), de ha a bemutató darabon lenne ilyen, az már nagyban segítené a további ügyintézést.

 

Egy birtokba vett, így használt matrac értékcsökkenése szerintem nem 20%, hanem jóval magasabb, de ezt majd úgyis kitapasztalod, hogy milyen érdeklődés van 20% árcsökkentés mellett.

 

Üdvözlettel:

 

pálinkás László

Előzmény: proger82 (13617)
Alváskultúra (X) 2019.12.20 0 0 13618

Kedves Gábor,

 

sajna ez egy ilyen időszak és a gyártók véleményét ilyen esetben azért illik megvárni.

 

Üdvözlettel:

 

pálinkás László

Előzmény: deli.gabi (13616)
proger82 Creative Commons License 2019.12.19 0 0 13617

Tegnapi napon meg erkezett a Cardo Therapy hard matrac 160x200 asom :-/
Hat nem is tudom nekem boltba valahogy puhabbnak tunt azt hiszem nekem lehet h nem ez lesz a megfelelo :( 

Felesegemnek is lehet h jobb lenne kicsit ettol puhabb :) azt hiszem felkemeny kellett volna. Pedig 6x voltam szalonba probalni...
Ma delutan jott kollegam es levittuk egy ures szobaba...... Lehet h meg vallnak tole , vagy en vagyok turelmetlen, irtak valahol hogy tan megpuhul :-/ En azt hittem haza hozom es rogton jon a megvaltas :( 320e ft :-/ de lehet h egy 20% bukast meg be is nyelnek .......

 

deli.gabi Creative Commons License 2019.12.19 0 0 13616

December 10-én küldtem be az utolsó papírokat. Lehet hogy decemberben inkább az értékesítésre fókuszálnak az illetékesek, a garanciális ügyintézés pedig januárban pörög fel?

 

Talán az a jó taktika, ha kb január 10ig várok türelmesen, és utána érdeklődök majd az üzletben.

Előzmény: Alváskultúra (13615)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!