Nekunk minden tokeletes...volt, de az elso hasznalat utan megrepedt a jo kis Ravak sarokkad. :/ Ezen a heten cserelik, ha minden igaz, remelem idoben szolnak mikor jonnenek. Nehany repedes is megjelent a falakon, pedig mi a 4.en vagyunk. No sebaj, erre van a garancia. A hangszigeteles egeszen jo, bar hallottam vmi egzengest tegnap, remeljuk csak a beallitast tesztelte egy hallasserult versenyzo. :)
A legkevesebb, hogy sehogyse bírják befejezni: szegélylécek, burkolatváltók hiányoztak, illetve nagyon lassan kerülnek a helyükre a radiátorok. 8-) A legnagyobb abból származott, hogy átraktuk a konyhát a szellőző kürtő másik oldalára, viszont a gépészeti rajzon valahogy nem volt pontos az átvezetés, a víz és villanykiállásokat áttették rendben, de az elszívó kivezetése a kürtőben a régi helyén maradt. Először, amikor észrevettük (bő egy hónapja), azt mondtuk, hogy így jártunk, de aztán megnéztem az általuk készített módosított alaprajzot és azon jó helyen volt, így átadáskor egy baráti vita keretében kiharcoltuk, hogy tegyék át, ez kedden volt, remélem mára már nincs nyoma a változtatásnak. A legcsúnyább és mindentől független: a légkondi kondenzvíz-elvezető csöve egy kb. 30 centis darabon kidudorodik a falból. Ezzel viszont sokat nem is tudnak kezdeni, valamiért nem lehet kivésni, úgyhogy azt a falat egy gipszkartonnal egyenesítik ki, ami nem lesz nagyon feltűnő, csak a padlócsempe lábazata nem fog kiemelkedni a fal síkjából, mint a többi oldalon. Nem mondom, hogy örülök ezeknek, de minden más annyira szép...!
A lifttel kapcsolatban szerintem sok meglepetésre nem szabad számítanunk, amíg közel mindenki be nem költözik. Én egy új lakóparkból költözöm a Gizellába, ahol ugyanezt a herce-hurcát kellett átélnünk...:((( A negyedikre cipelni a bútorokat nem volt leányálom... Az építtettő folyamatosan hangoztatta, hogy így nem fogja senki sem túlterhelni a liftet és nem akar szaladgálni a hiba kijavítása kapcsán sem... A hiba javításából származó költségeket pedig nem kívánja vállalni... Igy maradt a cipekedés.
Tudtok valamit a garázsról és a gépek működtetéséről?
Nekünk azt mondta a Radányi Laci, hogy nem a lakók, hanem a munkások miatt van a lift egyelőre kikapcsolva, mert nekik hiába mondaná bárki, hogy csak a lakók használhatják.
Mi a jövő hét elején szeretnénk költözni (A épület, 3. emelet), mert most még jó pár hibát és hiányosságot kell orvosolniuk.
Én is olyat hallottam, hogy a lift csak később fog működni. Elég érdekes indok, hogy tönkreteszi a költözés a liftet. Biztos vagyok benne, hogy a bekapcsolása után is sokan fognak költözni, így ők is leamortizálhatják. Én sem szeretném a 4.-re felcipelni minden nehéz cuccom. Vmi más van a háttérben, szerintem. Velem is el akarják játszani, hogy vegyem csak át a kulcsot aztán hagyjam ott náluk, amíg kijavítják a hibákat. Mi értelme van így a kulcshúzásnak, ha átvétel után még hozzáférhetnek a lakáshoz? Kiváncsi vagyok mi lesz a légkondival is, mert az igéret szerint már másfél hete meg kellett volna csinálniuk a kondenzvíz elvezetést! A távirányítóról még nekem sincsen semmi hírem.
Még nem erőlködtem, csak 1-2 ejszakat aludtunk ott es nem hianyzik. :) Eleg jo a szigeteles, hala az egnek. A lepcsohaz mar le van pukkanva, igaz a padlolapok meg birjak. (Vmi sugas, hogy ALLITOLAG penteken mar lesz lift, ami jo lenne, mivel akkor koltozunk teljes gozzel)
Na, ez érdekes, így tuti, hogy le lesz amortizálva a lépcsőház egy hónap alatt. Mondjuk én az elsőn lakom, de így se lesz egyszerű felrángatni mondjuk egy hűtőt vagy mosógépet, arról nem beszélve, hogy ezek is jobban meg tudnak sérülni, mintha betolnád a liftbe.
Lift allitolag majd csak lakogyules utan, kimondottan azert, hogy a koltozessel ne basszuk szet a belsejet. Ertem en, de igy meg a lepcsohazat amortizaljuk, a gerincunkrol nem is beszelve. 4 emeletet ujrameszelni, vakolni, csempezni nem hiszem hogy olcsobb. :( Ez talan az elso felemas erzes a ceggel kapcsolatban. Garazs mar mukodik, hasznalni bizom benne akkortol, mikor megkot a bitumen, azaz lehet hogy holnaptol?:) De mivel meg nem kaptam taviranyitot hozza, itt is vannak ketelyeim.
Utananeztem a legkondijainknak, mert elsore kicsit elszontyolodtam. Kiderult, hogy jarhattunk volna sokkal rosszabbul, a Midea egy elegge ismert brand, a vilag masodik legnagyobb klimagyartoja, alkatresz van es lesz is hozza sokaig, de nem szokott veluk gond lenni a klimasok szerint. Zajban szolgaltatasban pedig hozza a kozepmezonyt, egyszoval sokkal jobbat valszeg mi sem vettunk volna, max 2x ennyiert.
Mi volt az elvezetessel? Nekunk is hianyzott egy 10 centis gumicso a furdoben, de azt mondta Zoli, hogy azt majd a klimasok hozzak kedden. Ezek szerint veletlenul maradt le, nem uzemszeruen?:)
Én is csak megerősíthetem, hogy a kivitelezés profi munka. Mindössze apróbb hiányosságokat sikerült felfedeznem: erkély festése, légkondi kondenzvíz elvezetése, de egyébként szerintem is nagyon rendben van a lakás, bár a szigetelések minősége csak később fog kiderülni.
Remélem a pénz átmegy és a héten én is húzhatom a kulcsot. :-)
Sziasztok, megvolt az átadás. Nagyon rendben van a lakás, meg tudom erősíteni a profi kivitelezést. Egy-két apró beállítás van még hátra, és minden teljesen kész. Húztam kulcsot is, de az még nincs beszerelve.
A T-com problémához nem nagyon tudok hozzászólni, mert eddig csak UPC tv és internet volt nálunk, a T-comot nem ismerem. De a francnak se kell vonalas telefon.
Ja a rossz hir: CSAK T-com/kabel/net van! Ezt nem akarom elhinni, remelem nem kotottek ilyen szerzodest... vagy inkabb abban bizzunk mert akkor meg lehet valtoztatni?
Volt elég, kb fel ora. Mondjuk a garázs igy is kimaradt, nem akartuk mar annyira lefoglalni Zolit. (O felel a B epuletert). Mindent kiprobaltunk, amiket irtal, igaz a legkondisok kedden jonnek es majd akkor veglegesitik, de bekapcsoltuk, hut, nem zorog. A legkondi Midea+ valamelyik tipusa. Konkret tapasztalat: tisztasag, rend, profi kivitelezes. Mar a lakasokban, mert kint meg nagy a kaosz, dolgoznak gozerovel. Attol fugg a kulcs, hogy mikor erkezik be a hetfoi utalasunk. :) Amint az megvan, huzunk egy zarat a nagy dobozbol, azt beszerelik, megkapjuk a kulcsait aztan lehet cuccolni. (Nem kell megvarnunk a hasznalatbavetelit!) A lifttel van egy kis kavaras, nem is ertem mi, mukodik de meg nem adjak at. Szoval erdemes varni 1 hetet a nehez cuccokkal:D
Na, ezt örömmel hallom...remélem, én is erről fogok majd beszámolni. Egyébként hogyan zajlik a dolog, mennyi időd volt végignézni a lakást, és miket néztél meg, kipróbáltál mindent, (víz, elektromosság, ajtók, légkondi stb.), megnézted, hogy minden ott van a helyén? Konkrét tapasztalataid?
Azt mondod, "jövő héten akár" már kulcsotok is lehet. Mit mondtak, hogy ez mitől függ?
NNa itthon vagyunk, minden úgy zajlott mint a mesében. :) Gyonyoru kivitelezes es megvannak a modositasok. Jovo heten akar mar kulcsunk is lehet. Hihetetlen, de az oreg Radanyi urnak vagy tokeletes a memoriaja, vagy reggel keszult az aznapra varhato ugyfelekbol, de az biztos, hogy kapasbol vagta a nevunket.:) Igy vagy ugy, de ezek az aprosagok (is) becsulendok, mostanaban nincs elkenyeztetve az emberfia.