Keresés

Részletes keresés

Debrecenilány Creative Commons License 2020.05.19 0 0 20625

nyugi szerintem nem korona, csak a hulye ppi k mellékhatásai.

 

 

te mit csinálsz mikor ég a gyomrod?

Előzmény: Marianna80 (20624)
Marianna80 Creative Commons License 2020.05.19 0 0 20624

Komolyan mondom már az is mefordult a fejembe nem-e korona,de akkor már elég hosszù ideje tartani 3 hònapja

Előzmény: Debrecenilány (20620)
Marianna80 Creative Commons License 2020.05.19 0 0 20623

Igen addig soha nem egett a gyomrom ,de mikor a gyògyszert elkezdtem igen és azòta puffadok is...,de erdekes gázos nem vagyok,csak megnő a hasam

Előzmény: Debrecenilány (20619)
Boszi84 Creative Commons License 2020.05.19 0 0 20622

Most egy hónapja.De tavaly is szedtem ,csak abbahagytam én is mert iszonyú gyomorgörcsöket csinált.Most viszont nem hagyhatom abba mert megfulladok.Iberogastot szedek hozzá,étkezések után.A nyelőcsőégésre gaviscont szopogatok,vagy kaja előtt 1 dl salvus vizet iszom.

Előzmény: Debrecenilány (20615)
Marianna80 Creative Commons License 2020.05.19 0 0 20621

Nekem volt ,hogy égett es most is van néha,de nekem inkább a szám nyelvem,lehet hogy ezeket a belső ideg okozza,mivel kajához kötni nem tudom,csak magamat stresszelem ezzel az egesszel...nekem jò hònapja volt vervételem helicora,az azt mutatta gyengén pozitìv ,de nem kaptam rá semmit...,sőt vagy 3 hete eszrevettem magamon a combom hátsò és fenekem alsò részén olyan voltokat mint az anyajegy csak var van a tetején,az sem tudom mi az van kisebb ,nagyobb,ùgyhogy valami nincs rendbe tuti biztos...,a vernyomasom folyamatosan 86/49,ez is egy vicc,eddig sem volt magas,de azert 100-110 volt

Előzmény: Debrecenilány (20620)
Debrecenilány Creative Commons License 2020.05.19 0 0 20620

nekem is antrum gasztritisz van-ugyanaz mint neked. nekem a szövettam tökéletes heliko nincs, biztos az lesz neked is

 

Neked van mellkas égésed?

Előzmény: Marianna80 (20618)
Debrecenilány Creative Commons License 2020.05.19 0 0 20619

neked volt gyomoreges mint uj tunet miutan elkezdted a ppi -t?

Előzmény: Marianna80 (20616)
Marianna80 Creative Commons License 2020.05.19 0 0 20618

Nekem azt is mondta egy doki a leletem alapjan hogy a sav miatt a gyomor felső harmadaba lenbe elvaltozas (corpus)nekem az antrumba van itt hormontermelő és motoros működes jellemző ,innen tovabbìtòdik a taplálék...nahát légy okos....

Előzmény: Debrecenilány (20615)
Debrecenilány Creative Commons License 2020.05.19 0 0 20617

Hello Marianna!

 

Egyetértek!

 

én már másodjára próbálom a ppi ket de semmire se jok, es egyre rosszabbul vagyok tole,es most banom h elkezdtem mert ugye le kell jonni rola

 

nem volt nekem elég bjom, mostmár a gyomrom is úgy ég és fáj h hihetetlen!

 

Örülök, hogy már az egyiket elhagytad, szerintem az lesz a te utad is,h a masikat is el fogod hagyni és sokkal jobban leszel!!

Előzmény: Marianna80 (20616)
Marianna80 Creative Commons License 2020.05.19 0 0 20616

Szia

Nekem is volt ez a keserű égő erzés a rossz szájszaggal,én már csak 1x 20 ppi szedek a 2x20 helyett es a keserű ,gyomorszag a szajban nincs csak ritkabbande az egő erzes megmaradt,meg a gyomrom estére akkora mint aki terhes,én abban reménykedem ha megjön a szövettan okosabb leszek és elhagyom ezt a 1x 20-at is...mert szerintem nem jò ez semmire,legalabbis nekem...

Előzmény: Debrecenilány (20613)
Debrecenilány Creative Commons License 2020.05.19 0 0 20615

te hány hete használod már összesem a ppi-t?

mit csinalsz,amikor ég a nyelőcsöved?használ arra valami?

Előzmény: Boszi84 (20612)
Debrecenilány Creative Commons License 2020.05.19 0 0 20614

illetve ez a székesfehérvári doki említette, hogy menjek el hozzájuk, ott van ez a 72 órás kapszula, mait altatásban lehelyeznek és nem az a fajta ami az orron át megy le és végig ott van egy "zsinor"...

tehát egész humánus.

illetve mondta, h menjel el mellkas ct-re is ott...vagy meg van az a gyomor-vékonybél kapszula.

 

megnéztem interneten és nagyon tetszik a hely!

 

csak azt hiszem ppi-t el kell hagyni hozzá...de esküszöm elmegyek, hogy megnézzék nekem is terápia rezisztencia van, vagy epe jön fel vagy mi...

Debrecenilány Creative Commons License 2020.05.19 0 0 20613

hello Boszi!

 

A napokban konzultáltam egy nagyon szimpatikus dokival, ő javasolta a 2 szer 40 et.... de hát hogy csináljam ha egyszer 40 től is ennyire rosszul vagyok...persze fel fogom hivni ujra....de mit fog tudni mondani, ha az 1 x 40 et se birom?

mindenesetre meg egy hetig szedem az 1 x 20 at, hatha,,,,de mar nem bizok benne...

 

 

Visszaolvasgattam Juno bejegyzéseit,az epés refluxról...és nagyon félek, h nekem is az alakult ki...szinte minden stimmel: mellkasi maró érzés, égő mellkas, nem javul a savcsökkentőre sőt romlik...:( korábban sose volt keserű íz a számban, most pedig mindennapos. én is egész nap érzem ezt a maró érzést a mellkasomban. de még plusszban, van amikor kitör, mint egy vulkán. nem tudom, hogy az akkor sav vagy epe

 

Megértem a te helyzeted , neked legalább egyértelműen jobb az emelt ppi től...de nekem egyértelműen rosszabb

 

Előzmény: Boszi84 (20612)
Boszi84 Creative Commons License 2020.05.19 0 0 20612

Szia! Dokival kéne telefonon megtárgyalni,én is azt csináltam.Én 60 mg PPI t szedek,reggel 40 ,este 20 mg.Nekem sem tökéletes ,van hogy kaja után ég a gyomrom,vagy a nyelőcsövem.Nincs más választásom.muszáj szednem mert egyébként már nem tudtam enni ugy összeszűkült a nyelőcsövem,nem ment le a kaja.Egyébként három,négy hét után kezd használni.

Előzmény: Debrecenilány (20611)
Debrecenilány Creative Commons License 2020.05.19 0 0 20611

Illetve mióta szedem a 40 mg ot, mostnár a gyomrom is ég ...főleg étkezések után. mindegy mit eszek...:(

ez nem volt eddig..

 

3 napig szedtem a 40 es Controloc ot, most szerintetek hogy csökkentsem vissza?Csak mától egyszerűen szedjek 20 at? vajon ebből lesz rebound?

Debrecenilány Creative Commons License 2020.05.19 0 0 20610

Sziasztok!

 

Elkezdtem szedni ppi -t erre az égető-maró mellkasi fájdalmamra. 20mg-al kezdtem, semmit se használt rá.

Felemeltem 40 mg-ra és azt érzem, hogy még rosszabbul vagyok, sokkal több a savam mellette...ez hogy lehet? Már 3 napja szedem de egyre rosszabbul vagyok mellette és azt érzem, hogy emellett is áttör a sav és még jobban mar. Nem fogom bírni a 40-et...

 

Lehet, hogy nem is sav mar engem így hanem epe?

Azért gondolom mert akármilyen savcsökkentőre csak még rosszabbul leszek, és meg jobban jön fel a ppi-k mellett (én nem tudom, hogy sav jön fel vagy epe vagy mi..)

És nagyon gyakran keserű a szám nagyon.

 

DE amúgy savat nem érzek a számban, nem marja fel az ínyemet meg ilyenek.

dgy56 Creative Commons License 2020.05.19 0 0 20609

Szia.Köszi,most elvagyok.Vasárnapom nagyon nem volt jó,tegnap szinte semmi tünetem nem volt.Hogy ma mi vár rám még nem tudom.Remélem nálad minden ok.Este megyek dokihoz,gyomoridegem van.

Előzmény: Marianna80 (20605)
Claptrap47 Creative Commons License 2020.05.19 0 0 20608

Szia! A torok gombócom megint zavaró, megint többet nyelek... :S Most egyenlőre semmi mást nem érzek (még). Te hogy vagy? 

Előzmény: Marianna80 (20606)
Mónikamonika Creative Commons License 2020.05.18 0 0 20607

Szia.  Egeszen jól.  Nem tökéletes,  de élhető.  Nálad mi újság? 

Előzmény: Marianna80 (20604)
Marianna80 Creative Commons License 2020.05.18 0 0 20606

Szia

Jobban vagy?,erősödtek a tüneteid vagy jobb már?

Előzmény: Claptrap47 (20588)
Marianna80 Creative Commons License 2020.05.18 0 0 20605

Szia

Hogy vagy ,remélem minden ok

Előzmény: dgy56 (20576)
Marianna80 Creative Commons License 2020.05.18 0 0 20604

Szia

Hogy vagy?

Előzmény: Mónikamonika (20589)
_juno_ Creative Commons License 2020.05.18 0 0 20603

Kieg.: szóval a tükrözés az pár alap dolgot mutat, de ennyi, nem diagnosztikus értékű vizsgálat, amelyik orvos egyetlen tüki alapján kizárja a refluxot, az kókler. Ld. NERD - non-erozív reflux.

Előzmény: _juno_ (20602)
_juno_ Creative Commons License 2020.05.18 0 0 20602

Igen, nekem csak enyhe krónikus gastritis és enyhe nyombélgyulladás látszódott az első leletemen, minden más OK volt. Akkor csak a cöliákia kiszűrése miatt tükröztek, nem refluxgyanúval, és ezzel el is küldtek, hogy tök negatív ez is meg minden más is, és forduljak pszichiáterhez a tüneteimmel. Akkor már bőven volt ez-az, arcüreggyulladások, állandó rosszullétek... Mivel nem voltam jobban továbbra sem, és egy belgyógyász megpendítette, hogy valami a gyomrommal lehet, és én is egyre inkább úgy éreztem, folytatódott tovább a kaland a gasztrón egy jó fél év múlva, és az évek alatt voltak olyan tükrözések, ahol több centis rekeszsérvek látszódtak, pl. már alig egy év múlva az első tükrözéshez képest, meg már kis gyulladás a nyelőcsőben, meg nyitott gyomorszáj is. Mivel jelentős életminőségromlást, járulékos gyulladásokat stb. okozó panaszaim voltak-vannak, amik a több éves kombinált gyógyszeres kezelések ellenére is már évek óta fennálltak (mivel epe van, arra nem igazán hat a gyógyszer), közben meg fiatal vagyok (tehát még további soktíz éven át lennék várhatóan gyógyszeren), és ott volt a rekeszsérv is, ami egy anatómiai probléma, és csak műtéttel korrigálható...engem ezek miatt műtöttek meg. Aztán mint kiderült, nem volt rekeszsérvem, teljesen ép volt a rekesztájék, maga a gyomorszájam volt állítólag laza, de nem türemkedett ki (?). Passz. Most a tükrözéseken már zárt a gyomorszáj, jól tart a mandzsetta, ennek ellenére feláramlás ugyanúgy van, legalábbis valamitől arcüreggyulladásom van, meg fehér-zöld a nyelvem reggelre vagy délutánra stb. Szóval semmit nem jelent ez.

 

Azt kell megérteni, amit már sokszor írtam, ha jól emlékszem, már Neked is, hogy a tükrözés egy pillanatnyi képet mutat, nem mutatja a funkcionális problémákat sem stb. Fel lehet vetni a látott kép alapján egy refluxot, de a negatív képpel kizárni azt nem lehet, a teljes képhez pH impedanciamérés és egyebek is kellenek. Ha a tükrözésen tárva-nyitva a gyomorszáj, az valószínűleg gáz, ha van egy 1-2 centinél már nagyobb rekeszsérv, az valószínűleg gáz (de látod, esetemben az a kép is fals volt), ezek nagy eséllyel már tényleges feláramláshoz vezetnek, bár nem feltétlen, de ha zárt a gyomorszáj, az még egyáltalán nem jelenti azt, hogy valakinek kajálás után vagy éjszaka nem nyílik (mármint mindenképp nyílik, csak hogy nem nyílik-e többször és a normálisnál hosszabban). Magyarul ha egyértelmű tüneteket érzel, pláne ha PPI-re legalább valamennyire javulsz, akkor bőven lehetsz refluxos, vagy szimplán csak a gyomorhurut okoz refluxszerű panaszokat, vagy funkcionális diszpepsziád van, vagy akármi...nem feltétlen fejben van baj (bár tény, hogy sokszor ott is van vagy ott van). Lehet utánamenni ezerrel a pontosabb diagnózisnak, de egy szinten túl felesleges, nem is igazán kivitelezhető itthon+rendesen zsebbenyúlós is, és a végén nem leszel előrébb (ami gyógyszeres paletta van, az ezek nélkül is végigzongorázható, műtétet meg alap panaszokkal ne).

Előzmény: Marianna80 (20599)
Maketheworldabetterplace Creative Commons License 2020.05.18 0 0 20601

Osszefugg a fog a betegsegekkel. A fog elrontja a hozzabtartozo belsoszervet, es a belsoszerv elrontja a hozza tartozo fogat.

Előzmény: HourHand (20600)
HourHand Creative Commons License 2020.05.18 0 0 20600

Tudom, hogy érzékeny téma viszont szeretnék választ kapni egy kérdésre, amelyen már régóta gondolkodom. Arra szeretnék válasz kapni, hogy vannak e közöttünk olyanok akiknek hibátlan a fogazata. Ez alatt azt értem, hogy nincs szuvasodás, fogkő, fogágy/fogíny sorvadás, stb. Az is hasonló, ha valaki fogpótlásban részesült akár teljes implantátum akár kivehető, mert ez esetben is kizárható a fogbetegség, mint kiváltó/fenntartó ok. Sok esetben a reflux szerepel a fogromlás kiváltó okaként de ez lehet fordítva is. A szívroham és a rossz fog közötti összefüggést már az ókorban is ismerték, úgyhogy nem újkeletű a probléma. Például SIBO (baktérium túlszaporodás) simán indulhat a szájüregből és végigfertőzheti az egész emésztőrendszert főleg, ha gyengébb a gyomorsav koncentráció idősebb korban, vagy csak a stressz miatt. Kialakulhat például egy biofilm akár az íny alatt  foggyökereknél ami nem okoz fájdalmat, viszont elegendő ahhoz,hogy patogén baktériumflóra alakuljon ki a szájüregben és végig az egész emésztőrendszerben. Ha ez így van, akkor viszont a fogainkat kell először teljesen rendbetenni mert enélkül nem lesz gyógyulás.

 

A kérdés az lenne, hogy hibátlan fogazattal van e egyáltalán reflux vagy bármilyen más emésztőrendszeri probléma.

 

Egy tudományos közlemény a témában. Angol nyelven is vannak hasonló publikációk.

http://real.mtak.hu/46776/1/650.2017.30632.pdf

 

Marianna80 Creative Commons License 2020.05.18 0 0 20599

Szia!!!

Azt szeretnem kerdezni ,ìrtad amikor tükrözésen voltam ,hogy a te első leleted is hasonlò volt gyògyszer nélkül,neked is az volt ìrva a cardia ep,jòl zár,azert kerdem mert ìrtad ,hogy neked műtéted is volt....

Én pedig nem ertek pár tünetemet...

Köszi a választ.

Előzmény: _juno_ (20592)
nyuggerfarhát68 Creative Commons License 2020.05.17 0 0 20598

Helló!

 

Köszönöm a h.sz.-ket.

Sajna orvoshoz nehéz el/bejutni, de megpróbálom.

Üdv.

Maketheworldabetterplace Creative Commons License 2020.05.17 0 0 20597

A lenyeg az, hogy 2 ember sem egyforma. Masok tapasztalatai alapjan ra kell jonnod neked mi a jo, mi az egeszseget javito.

Előzmény: Marianna80 (20594)
Maketheworldabetterplace Creative Commons License 2020.05.17 0 0 20596

A doktorok egy resze, ha autoszerelo volna a motor alacsony olajszintjet a gumiabroncsbol a levego kiengedesevel probalna javitani...:-(

Előzmény: Maketheworldabetterplace (20595)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!