Keresés

Részletes keresés

BrianTheLion Creative Commons License 2004.11.18 0 0 315

 

1) Elnézést gvass1 topictárstól a beszólásért.

 

2) Nem hiszem, hogy az a típus vagyok, akinek ha a kezébe éles lőfegyvert adnának, akkor hangulati alapon veszélybe sodorná más emberek életét.

 

3) Amiért beírtam: látásjavító szemműtét előtt állok és reménykedve, h. majd jobb lesz a látásom  szeretnék hobbi szinten lövészettel foglalkozni. Ehhez - mint abszolút laikus - gondolom éles lőfegyvert kellene szerezni, mivel riasztó-, gáz- stb. fegyverekkel ezt a sportot nem lehet gyakorolni.

Előzmény: hunserv (312)
hunserv Creative Commons License 2004.11.17 0 0 314
En genya? Hm, a jovankocsogduguljel akkor mi? en arra reagaltam... ha legalabb egy vigyort odatett volna az illeto, akkor mar egybol nem serto a "hangvetel" :)
Előzmény: STEVE.5 (313)
STEVE.5 Creative Commons License 2004.11.17 0 0 313

Ne legyél genya!

Senki nem úgy született, hogy puskaporszagú volt a pelenkája!

Minél többen leszünk, annál többre jutunk!

Előzmény: hunserv (312)
hunserv Creative Commons License 2004.11.17 0 0 312
Ehm, Nah, Ilyet olvasva valahogy megis melegseg tolt el annak tudataban, hogy nem kaphat akarki fegyverviselesi engedelyt.... :)
Előzmény: BrianTheLion (309)
STEVE.5 Creative Commons License 2004.11.17 0 0 311

"- hol lehet tanfolyamot/vizsgát tenni"

Ott ahol ilyet tartanak ilyen tanfolyamot hivatalosan. Vannak erre szakosodott vállakozók/vállalkozások.

Viszgát meg a rendőrségen tehetsz, a tanfolyam elvégzése után.

Indokolás nem kell! Tanulni mindenkinek szabad!

"- a fegyverviselési engedélyt is meg lehet kapni különleges indoklás nélkül?"

Milyen fegyver viselésire gondolsz?

Gáz riasztóhoz egyszerűbb, éles lőfegyverhez kicsit nehezebb a viselési engedély megszerzése.

Sportlövészethez például klubbtagnak kell lenned, vérsenyengeélyyel kell rendelkezned, versenyekre kell járnod, minősített lőeredménynek kell lenni, stb ...

Önvédelmi viselésihez Mo.- pl csaknem lehetetlen.

De pl. ha a fenyegetettségedet bizonyítani tudod (halotti bizonyítványoddal) talán megadják.

Más kérdésed nincs?

 

Előzmény: BrianTheLion (307)
telefongyula Creative Commons License 2004.11.17 0 0 310

Hihi, tudom, nem kéne beleszólnom, majd Gvass lerendez, de:

 

Csak hogy tudd, gvass1 alighanem az egyik legilletékesebb itt a kérdésed megválaszolására.

 

tgy

Előzmény: BrianTheLion (309)
BrianTheLion Creative Commons License 2004.11.16 0 0 309

 

yo van kocsog, dugulj el

Előzmény: gvass1 (308)
gvass1 Creative Commons License 2004.11.16 0 0 308

"- a fegyverviselési engedélyt is meg lehet kapni különleges indoklás nélkül"

 

Texasban.

 

Ne kerdezzel mar ekkora huylesegeket!

 

 

Előzmény: BrianTheLion (307)
BrianTheLion Creative Commons License 2004.11.15 0 0 307

 

Sziasztok!

 

Van róla információtok, h. éles lőfegyver használatához:

 

- hol lehet tanfolyamot/vizsgát tenni

- kell-e ehhez különleges indoklás

- a fegyverviselési engedélyt is meg lehet kapni különleges indoklás nélkül

 

Brian

 

 

gvass1 Creative Commons License 2004.11.08 0 0 306
Ennyire alkalmatlanok arra a munkara, amit vegeznek, az adofizetok altal eltartott miniszterialis ingyenelok hadahoz hasonloan. Egyszeruen kopipasztal irtak vmi korabbi valtozatbol es nem figyeltek oda. Semmi joindulat.
Előzmény: vargaur (305)
vargaur Creative Commons License 2004.11.05 0 0 305
Télleg ott van :)) Mondjuk eddig a légfegyverekkel kapcsolatban nem érdekelt de megint felvetődött a kérdés "akkor mi van?". Ez le van szabályozva viszont sem a gáz sem a muzeális szállitásárol semmi. Akkor most tényleg enyire figyelmetlenek, vagy ilyen nagylelküek az illetékesek? V
Előzmény: gvass1 (304)
gvass1 Creative Commons License 2004.11.05 0 0 304
Kormanyrendelet. A torveny a 24/2004. A Kaliber evkonyv 91. oldalan van a keresett paragrafus.
Előzmény: vargaur (303)
vargaur Creative Commons License 2004.11.05 0 0 303
"253/2004: "39." Aham, ez mi? A törvény vagy a kormányrendelet. Az évkönyben levőkben kerestem, lehet hogy átsiklottam felette? V
Előzmény: gvass1 (302)
gvass1 Creative Commons License 2004.11.05 0 0 302
253/2004: "39. § (5) Jogszabály eltéro rendelkezése hiányában a kizárólag 7,5 joule vagy annál kisebb csotorkolati energiájú légfegyver, számszeríj, szigonypuska közterületen, nyilvános helyen - ideértve az ott lévo jármuvek belso tereit is -, közforgalmú közlekedési eszközön csak zárt tárolóeszközben birtokolható (szállítható)."
Előzmény: vargaur (301)
vargaur Creative Commons License 2004.11.05 0 0 301
"A legfegyver kozteruleten viselese SZABALYSERTES amugy is." Kifejtenéd miből szürted le? A kérsést elolvasva atnéztem az uj törvényeket, de nem találtam kifejezetten a légfegyver szállitásával kapcsolatos paragrafust. V
Előzmény: gvass1 (295)
Breaker Creative Commons License 2004.11.05 0 0 300

Vilagos.

Koszi szepen az infot.

Előzmény: gvass1 (299)
gvass1 Creative Commons License 2004.11.05 0 0 299
"A gumilovedekes fegyver erdekelne konkretan" A jogszabaly szerint "muzealis fegyver onvedelemre nem viselheto". A 25 J-os gumisok jogilag ide tartoznak. Tehat barmi mas celbol viselheted. De ezt azert el kell magyaraznod a rendornek. Ha semmilyen gixert nem akarsz, akkor veszel egy jo gazrevolvert es megkered ra kemeny 2000 HUFert a viselesit es nincs tobb gondod a dologgal.
Előzmény: Breaker (298)
Breaker Creative Commons License 2004.11.05 0 0 298

Nah. En arra lennek kivancsi, hogy az engedely nelkuli fegyvereket magadnal hordhatod e megtoltve? Kozteruleten nalad lehet e megtoltve? Megtargyaltuk, a legpisztoly viselese szabalysertes. A gumilovedekes fegyver erdekelne konkretan.

 

Előzmény: gvass1 (297)
gvass1 Creative Commons License 2004.11.05 0 0 297
heeee? Nem baj, ah egy szot nem ertek kerdesedbol es valaszodbol? Kifejtened bovebben? Lehet, hogy en vagyok hulye.
Előzmény: Breaker (296)
Breaker Creative Commons License 2004.11.05 0 0 296

Szandekosan nem eles fegyvert irtam, mert az egyertelmu, ebbol kifolyolag nem legpisztolyt akarok magamnal hordani.

 

Előzmény: gvass1 (295)
gvass1 Creative Commons License 2004.11.05 0 0 295
". Megtoltve magamnal is hordhatom? Mondjuk egy honalj tokban. mennyire legalis ez, es mennyire nem, mondjuk egy Umarex Beretta 92 CO2 esetében? " Ki az a marha, aki legpisztolyt hord az utcan? Onvedelemre telejsen alkalmatlan. Kulonosen, most mikor enegdely nelkul vehetsz 25 J-os gumilovedekest meg gaz-riaszto fegyvert???? A legfegyver kozteruleten viselese SZABALYSERTES amugy is.
Előzmény: Breaker (294)
Breaker Creative Commons License 2004.11.05 0 0 294

Sziasztok

 

Sokfele nezegttem mar a kerdesemmel kapcsolatban, de konkret valaszt nem talaltam. A kerdesem a kovetkezo:

Legfegyvert stimmel, hoyg engedely nelkul lehet venni/tartani. Megtoltve magamnal is hordhatom? Mondjuk egy honalj tokban. mennyire legalis ez, es mennyire nem, mondjuk egy Umarex Beretta 92 CO2 esetében?

 

Elore is koszi

hunserv Creative Commons License 2004.09.22 0 0 293

EHem, ebbol kiindulva nehany rendor meg abban a tudatban el, hogy a foldesurnak pallosjoga van??? A hulye rendor meg hulye marad, nehogy mar miatta ne cselekedhessen valaki olyat, mi nem is illegalais...

Amugy egy Bp-i fegyverboltban meseltek, hogy beszeltek olyan gyalogrendorrel, aki az uj rendelet hallatan azt mondta "miert, a gazriogatohoz eddig sem kellett engedely, nem???" ///megkerdeztek tole hogy most mit fognak tenni, ha valaki olyannal flangal az utcan/// vagy valami ilyesmi...

Előzmény: golbat (292)
golbat Creative Commons License 2004.09.22 0 0 292
:) Helyesen hangsúlyozva: "egy gázriogató _vagy_ egy sörétes illegálisan". Egyébként meg kérdezz meg pl. pár (vidéki) rendőrbácsit/fegyverboltost, hallott-e már arról, hogy szabadon tartható a gázstuki. :( Majd év végére talán utolérik magukat...

G.
Előzmény: hunserv (291)
hunserv Creative Commons License 2004.09.22 0 0 291

Mostanra mar magyarorszagon nem tudsz illegalisan gazriogatot birtokolni...

a viselese esetleg, ha nincs ra engedelyed :) ugyhogy plane nem ugyanaz a ketto

Előzmény: golbat (290)
golbat Creative Commons License 2004.09.22 0 0 290
Hmm, arról nem is beszélve, hogy _még most sem_ vásárolhatsz mindenhol gázfegyvert (analfabétizmus ugye), vidéken meg különösen felkészültek a rend őrei, ha az engedélyek kiadásáról van szó. :(

Ráadásul qrvára nem ugyanaz egy gázriasztó vagy egy sörétes illegális birtoklása! (Örülhet a delikvens, ha nem próbálnak még ráverni egyéb bűncselekményeket az illegális fegyvertartás mellett.) Ráadásul piszok jó ügyvéd kellene ahhoz, hogy ilyen fegyverrel önvédekezésnél ne szándékos emberölés legyen a vád, mert ugyebár jogállamban vagyunk... :(

Golbat.
Előzmény: Dworkyll (289)
Dworkyll Creative Commons License 2004.09.21 0 0 289

Ne haragudj, de normális buki egy kabátgombért nem adta volna ezt az új szabályozást. Nemcsak GVass nem hitt benne, hogy ez most betoccsan, hanem épelmével senki. Sok mindent felróhatsz neki, de ezt spec IMHO nem. Összebányászni az össze szólását meg ölég kicsinyes, főleg hogy ismerjük a vérmérsékletét a témában.

 

Te sose szoktál olyat mondani, amit később megbánsz? És tartasz utána kaftánszaggatást??

 

Bocsi az offért.

 

 

Előzmény: Törölt nick (288)
Törölt nick Creative Commons License 2004.09.21 0 0 288
Szerintem megért volna egy mondatot gvass részéről, hogy bocsi, tévedtem... Ha jól tudom ez véletlenül sem történt meg...
Törölt nick Creative Commons License 2004.09.21 0 0 287

 

 

" gvass1 válasz | megnéz | könyvjelző 2004.06.21 10:01:33 (546)

"Ki mit tud a "gázcuccokat" is szabályozó korm.rend. csokorról.
A mi életünkben egyáltalán kiagyalják, hatályba fog lépni? "

Ugyanmar, ezt ugyanazok a hulyek hittek csak el, akik az oylanokat, hogy "nem lesz gazaremeles", "csokkentjuk a 25%-os AFAkulcsot".

Szoval, errol imho ne is almodozz.

Előzmény: ffeerrii (545)"

 


" gvass1 válasz | megnéz | könyvjelző 2004.08.16 09:51:25 (583)

"Azaz, hogy Mo-on már fegyvertartási nélkül lehet ilyeneket venni. A kérdésem pedig a következő lenne: Ez tényleg így van, vagy csak megint a média ill. a kedvenc kormányunk beszél össze-vissza"

 

"SENKI NE HIGYJEN EL SEMMIT, AMIT FEGYVERTEMABAN A MEDIABAN HALL!
>
> MINDEN CSAK HAZUGSAG!
>
> NEM LESZ SEMMILYEN KORMANYRENDELET, HAZUDTAK ISMET!!!"

 


" gvass1 válasz | megnéz | könyvjelző 2004.08.30 10:24:34 (616)

"

hmm agusztus 28 ez még a multkori beszólásuk??,vagy tényleg aznap adták ki?2

 

Meg a multkori, kb. 3 hettel ezelotti hazugsag. Kisse felfigyelt ra a bulvarsajto is, de persze nem elegge.

Előzmény: petn (615)"

 

 

" gvass1 válasz | megnéz | könyvjelző 2004.08.26 09:54:54 (605)

"

Ha jól emlékszem szeptember 15.-én lesz új kormány, addig várhat mindenki a hómdefensz gázpityura..."

 

Mert?

Szerinted Gyurcsany elso dolga az lesz, hogy alairja a "nagyonsurgos" fegyver-kormanyrendeletet???

 

Ugyanmar.

 

Ebben a ciklusban valtozas mar nem varhato.

Előzmény: Cipa (604)"

 

 

" gvass1 válasz | megnéz | könyvjelző 2004.08.17 17:52:16 (594)

"

Na a második elírásom. Szóval úgy értettem, hogy ha a megszerzés nem is lesz engedélyhez kötött, a közterületen való viselés igen.

Lehagytam a mondat végéről azt hogy "lesz""

 

NEM LESZ!

 

HAZUGSAG!!!

 

Aki meg elhiszi az az idiota, policaj inkludid!

Előzmény: Cipa (593)"

 

 

" gvass1 válasz | megnéz | könyvjelző 2004.08.17 17:08:53 (589)

"Amúgy mindenki úgy vélekedik, tudtommal, hogy a viselése továbra is engedélyhez kötött."

 

Heee?????????

 

A gaz-riaszto fegyver megszerzese es tartasa A HATALYOS JOGSZABALYOK ALAPJAN ENGEDELYHEZ KOTOTT!

 

A kormanyzat meg hazudik ez ugyben is. Vagy te talan a megepult 800 kilometer autopalyan mentel el intezni az engedelyed?

 

Majd ha az megepul (sohanapjan kiskedden), akkor valosulnak meg a gaz-riaszto szabadon tarthatosagar vonatkozo igeretek. Elobb nem.

Előzmény: Cipa (586)"

 

 

" gvass1 válasz | megnéz | könyvjelző 2004.08.17 17:06:56 (588)

"Valami biztosan mozgolódik a témában, mert a májusban lejárt engedélyemet nem javasolták a Rendőrségen meghosszabbítatni.. Alá kellett írnom egy nyilatkozatot, hogy a gáz-riasztót csak otthon tartom, és javasolták figyelni a Közlönyt, mert vélhetőleg szabadon tartható lesz... (meglátjuk..)"

 

Hi,

itt a rendorok egy kezen meg sem szamlalhato jogszabalyt sertettek meg. Amit leirtal az 100%-ig TORVENYTELEN!

 

A gaz-riaszto engedelykoteles, es az is fog maradni meg hosszu evekig.

 

A kovetkezo fog tortenni: a kovetkezo reviziokor bevonjak a nem meghosszabbitott engedelyedet, teged meg megbirsagolnak 50 ezer forintra, NAGYON HELYESEN EGYEBKENT!

 

Mert aki ezt baromsagot elhiszi a rendornek egy nem letezo jogszabalyra hivatkozva, az maga is bunreszes a dologban imho.

Előzmény: Cerberusz (585)"

 

 

 

 

 

Hmmm, nagyon érdekes...  Most akkor ki is az "IDIÓTA"???






Törölt nick Creative Commons License 2004.09.21 0 0 286

Nem értelek titek...

Nekem az életem fontosabb, minthogy utána mennyit kér az ügyvédem...:)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!