Keresés

Részletes keresés

vin. Creative Commons License 2017.04.24 0 0 31561

Amúgy tényleg jó a DNy-i.

 

vin. Creative Commons License 2017.04.24 0 0 31560

 Gárdonyba a Holdfény sétányra. :)

 

nmhu77 Creative Commons License 2017.04.24 0 0 31559

hi,

holnap hova érdemes menni?

m.

surftoldi Creative Commons License 2017.04.24 0 0 31558

Gárdonyban a Holdfény sétánynál a strandi előtti parkolóban péntek délután feltörték a kocsim, a rendőrök is mondták, hogy nem az enyém volt az első az idén.. .Vigyázzatok!

 

De a legnagyobb baj, hogy a szél is szar volt már délután...

Stahlhelm79 Creative Commons License 2017.04.24 0 0 31557

köszönöm a visszajelzéseket!

ezek szerint akkor megszívtam, és Délegyháza/Dél-Pest környékén nincs megfelelő vízfelület csúszni? :-/

Előzmény: Capacsali Reload (31550)
Camberjack Creative Commons License 2017.04.24 0 0 31556

https://vimeo.com/214450350

 

Tegnap 4,7 m2 körül

Előzmény: vau1111 (31555)
vau1111 Creative Commons License 2017.04.23 0 0 31555

Kis elmélkedés Gárdonyról és a kategorizálásról. Abban azért egyetértünk, hogy Gárdony speciális szélminőséget tud hozni. Általában minden vitorlaméret ugyan úgy jó.

 

De...

 

Tegnap pl. megadom simán az "A" kategóriát, és aki ott volt, szerintem nagyjából egyet is értenek. A semmiből jött a szél, én pl. csak szlalomot raktam be, mert az előrejelzés annyira harmatos lett. Du. 2-ig szinte semmi, kellemesen elbeszélgettünk és kávézgattunk. Majd ráfújt... Brutálmód. Most már tényleg bele kéne verni a fejembe, hogy olyan nincs hogy csak szlalomos idő. 7.0 eszetlen sok, jópárszor mentem ki a partra pihegni. Freestyle guruk 5.6-4.8 túlvitorlázva, mert ők sem hittek benne, de én érzésre simán raktam volna 4.2-t is. Állítólag kite-al 7-es méret is brutál húzott. Fújt másfél órát, utána lukas szlalomos szél maradt, amiről eljöttem. Idő meleg, én spec. komolyan izzadtam.

 

Ma, mindent vittem, sokáig inkább "Z" kategóriát adtam, de a nap végére a "ZS" is túl jónak tűnt. Lukas, rángatós valami. A Nagytisztáson, Sukoró közelében állítólag jó volt, de nekem nem sikerült feljutni (a 31-es szkeg most már biztos, hogy nem kreuz-ol eléggé, de félek, hogy egy hosszabb borítani fog, mert nincsenek extrém kinnt a papucsok). Sokáig volt egész jó a 7.0 (tegnappal ellentétben a 4.8 nagyon kevés volt), de aztán néha rácöccent nagyon. Gondolom a fáradtság is betett, de nem bírtam lennt tartani a cuccot eléggé, alibiznem kellett néha. Kimentem 5.3-at szerelni, elég volt pár hosszra, visszábbállt. Ok, ki a szlalomért, de az alatt az 1 perc alatt megint rácöcc, halálfélelem. Ki a freestyle-ért, nulla. Aztán már a szlalommal is rángatott.

Ma hideg volt, a kezem pont a határon, de kesztyű épp nem kellett.

 

Felső sebességhatárom stabilan 50-52 km/h. E fölé nem tudok menni, ezt szinte mindig elérem. 

A gyorsan menés nagyon megterhelő. Nem a szlalom cucc, hanem ha gyorsan akarok menni. A statikus izomfeszülés, benne a dinamikus hullámkiegyenlítés, plusz a folyamatos koncentrálás, és pillanatok alatt pulzus az egekben (érzésre), energia, levegő gyorsan fogy. Ha csak tinglitangli siklás, akkor órákat el lehet menni, de abban nincs élvezet.

 

A freestyle cucc viszont könnyű, dinamikus. A wasserstart is sokkal könnyebb vele, de nem a vitorlakiemelés miatt. A kis vitorla a szél legkisebb rezdülésére reagál, és kiemel. A szlalom cucc lassabban reagál, ha csak egy rántás a pöff, nem tudja lekövetni, és nem emel ki.

 

Az utóbbi időben rájöttem, hogy a szlalom NEM a kiscucc kisszeles kiváltása. Ha nem lenne 7.0, ugyanennyit szörföztem volna idén, csak a kiscuccal lennék ügyesebb. 5.3-5.8 nem siklik jelentősen később, mint a 7.0, legalábbis a gárdonyi tavaszi valamikben. Csak a 7.0 jobban húz, jelentősen gyorsabb, és máshogy fáraszt. Ennek ellenére nem bánom a szlalomot, továbbra is nagy kihívás, de urgálnék már egy kicsit. Remélem a keddi DNY-i tényleg bejön.

Előzmény: Capacsali Reload (31550)
sered Creative Commons License 2017.04.23 0 0 31554

Üdv Olvtársak!!!!!

 

   Öregség s egy túlélt strók miatt eladó lett az alábbi racebord, teljes felszereléssel.....

Érdeklődés esetén bővebbet.....  iá 45000ft.

                                                                                      Üdv Sered.

the crow Creative Commons License 2017.04.22 0 0 31553

Retrospektív beszámoló Szardíniáról: http://vento-surf.blogspot.hu/2017/04/a-szeszelyes-szardinia.html

Holló

pam-pi Creative Commons License 2017.04.21 0 0 31552

Nyéken is tombolt a szél tegnap. Nekem a 4.1 délig nagyon sok volt lapra húzva! Déltől már ment a freestyle is mivel kicsit visszavett. Kettő körül raktam 4,8-at ez ötig működött, ezután már csak pöffvadászatra lett volna jó. Mivel "elég" kemény volt a szél így totál melegem volt, viszont a kesztyű elfért.

vau1111 Creative Commons License 2017.04.21 0 0 31551

Csak hallomásból, de állítólag vacak volt a szél, tipikus rángatós nyírásos. Holnap szlalommal remélem tudok támadni. Az irány nyugatiasabb lesz, ettől stabilabb szelet várok egy ideig. Vagy csak naiv vagyok...

Előzmény: ibp7au (31549)
Capacsali Reload Creative Commons License 2017.04.21 0 0 31550

Sajnos nincs jó hirem... én is jellemzően Sóstó, Fenyves, Fertő tó, Tisza tó, Nyéki tó spotokra lövök.

 

A Velencei tó (remélem nem bántok meg sokakat), az előző kommenttel párhuzamban "ZS" kategóriás megoldás a surfölésre.

 

Egyébként amikor ide költöztünk jómagam is azt hittem, ez itt a nagy csuda, rengeteg vizzel a környéken, milyen jó lesz akár meló után 1-2 órára csúszni egy kicsit, de nem...

Előzmény: Stahlhelm79 (31548)
ibp7au Creative Commons License 2017.04.21 0 0 31549

sajnos a velencei tavon az iden valami megvaltozott, legalabbis szerintem

es az pont a szel, nagyon instabil az iranya, ezt hivjak nyirasos szelnek ahogy Vautol megtudhattuk.. nekem mar el is ment a kedvem tole sajnos

ha valaki volt ma, leirhatna, hogy milyen volt

 

Előzmény: Stahlhelm79 (31548)
Stahlhelm79 Creative Commons License 2017.04.21 0 0 31548

köszi az infókat! akkor hová érdemes járni a könyéken? Velence? :)

Előzmény: Capacsali Reload (31547)
Capacsali Reload Creative Commons License 2017.04.21 0 0 31547

A Dunavarsány és Délegyháza között tavon meg lehet próbálni, de már a megközelitése sem leányálom és a vizreszállás sem egyszerü.

 

Délegyháza és Bugyi között van egy értelmes nagyságú vizfelület, de azon pedig tilos mindenfajta vizisport, mert a tó egyik végében még aktiv müvelésü kavicsbánya van. Ez saccra a vizfelület 5%-t érinti, de a szabály az szabály...

 

Arról nem is beszélve, általában a szél sem fúj oda. 7 éve lakom ott, de helyben még egyszer sem vizeztem be magam, pedig a szándékkal nem lenne probléma.

Előzmény: Stahlhelm79 (31546)
Stahlhelm79 Creative Commons License 2017.04.21 0 0 31546

sziasztok!

 

a Délegyházi tavak környékén melyik tó alkalmas windsurfingre?

köszi!

vau1111 Creative Commons License 2017.04.21 0 0 31545

Na én a beszámolód végén említett okokból maradtam távol a víztől az elmúlt 2 napban (hideg+eső). Meg bíztam abban, hogy a hétvége marad. Ahogy nézem nem bízni kell, hanem rámozdulni a pillanatra. Viszont az elmúlt időszakban annyit voltam vizen, hogy nagyon nem motivált a szétfagyás és a kesztyű. Hiába, öregszem.

Előzmény: Capacsali Reload (31544)
Capacsali Reload Creative Commons License 2017.04.21 0 0 31544

Csak én voltam tegnap vizen?? :)

 

Nagyjából mindegy volt, merre megyek, hiszen keleten és nyugaton is biztatóak voltak az előrejelzések. Végül Tisza tó lett belőle.

 

Fél 11-kor 4.5-et raktam kis hajóval, elég meggyőzően dudált. Combosan, de jó is volt ez a kombó kb. fél 1-ig, akkor érthetetlen okból teljesen megbutult a szél, gyengült és össze - vissza fújt. Optimista voltam abban a tekintetben, lesz itt még rock n roll... lett is :)

 

Fél 2 felé rápöffent, a 4.5 elkezdett brutál sok lenni. Másik két jelenlévő sorstársam át is szerelt 3.7-re és nem úgy néztek ki, mint akik szeretnének nagyobb vászonnal gurulni. Én maradtam a 4.5-nél, de erősen birkózós volt, de már nem volt kedvem szerelni. 4-ig tartott a bevetés, akkor győzött a végelgyengülés. Ebben az évezredben ennyire erős ÉK-i szelet tuti nem láttam.

 

Érdekes módon ott "sokkal" jobb idő volt, mint itt Bp-en. Lefelé menet már Hatvan környékén elállt az eső, napközben néha rákezdett, de inkább csak szemetelt, semmi komoly csapadék nem hullott. Hőfok szerint is 6-7 volt a valóság, eközben itt a fővárosban csak a fele.

E_n_d_r_u Creative Commons License 2017.04.19 0 0 31543

Nincsen kőbe vésve, viszont ha megunod a sima vizet és épp dagály van, csak átsétálsz a móló túloldalára és már kapod is a hullámokat, amik a Balcsi déli partos feelingjére hajaznak. :)

Előzmény: Capacsali (31542)
Capacsali Creative Commons License 2017.04.17 0 0 31542

Gondolom arrafelé valamilyen törvény tiltja a hullámos vízen, kis cuccal történő surfölést :))

Előzmény: E_n_d_r_u (31541)
E_n_d_r_u Creative Commons License 2017.04.17 0 0 31541

A szunetet szerencsere en is aktivan tudtam tolteni, szombat-vasarnap fujt a messzi Angliaban is, igaz nem a megszokott atom módon de vissza szoktatasnak tokeletes volt. Video a szombati napról:

 

https://vimeo.com/213516990

 

 

Camberjack Creative Commons License 2017.04.17 0 0 31540

https://vimeo.com/213486285

 

Mozgóképben összefoglalva az előző!

Camberjack Creative Commons License 2017.04.17 0 0 31539

Fűzfőn dél körül voltunk a vízen, állítólag előtte erősebben fújt, de 7,5 m2-t kellett szerelni, ha siklani akartunk! 97 literre ez nem pont ideális, de egy 31 cm wave-slalom szkeggel határeset. Nagy lukak voltak a szélben, aztán két óra környékén rádurrant, csere 5,6m2-re, még az is soknak tűnt párszor! A part mellett a szokásos 0-6Bft örvendeztett meg bennünket.  a végén újra nagy vitorlával kellett menni, mire végleg elhalt. Sokan voltunk, nehogy otthon idegesítsük a családot...

Előzmény: vau1111 (31538)
vau1111 Creative Commons License 2017.04.16 0 0 31538

Gárdony a tippemnek megfelelően szlalomos lett. Állítólag reggel, amikorra nem igértek semmit, jól fújt. Kb. déltől lehettem lennt, hát annyira nem volt túl jó. Mivel többen mondták, hogy csütörtöknél sokkal rosszabb, és hogy ne is rakjak 5.3-at, maradt a szlalom. Arra is összevissza fújt, néha egész jól, néha meg sehogy. Jellemző, hogy egyszer az irány szerint nyugat felé haladva a túlpart felé ment a cucc, majd a nádas takarásából kiérve azonnal letolt a szél a nádtetős betonpartos rettenethez, ahol a karmesterhullámok közül alig tudtam elstartolni. Két fordulóval később, amikorra szépen feljutottam a nád fölé, hirtelen úgy elállt a szél, hogy 10 percig fürödtem. Szerencsére melegem volt.

 

Azért volt a vizen 5.6, 4.8 és 4.5 m2 is, persze a csökkenő méretekkel arányosan kevesebb siklással, és 4.5-el ugrani sem lehetett.

 

Késő délután kipróbáltam GerPeti 117 literes Isonic wide-ját. Miután félelmemet legyőzve be tudtam lépni a hátsó papucsba is, fantasztikus érzés kinnt állni a deszka szélén, a cucc felemel, mintha katamaránon lennék, és repül. Nagyon köszönöm a lehetőséget!

Előzmény: Capacsali (31537)
Capacsali Creative Commons License 2017.04.16 0 0 31537

1000 bocsánat, amiért nem mertem hitelt érdemlően reagálni a mai hulladék előrejelzésekre, lutri lett volna...

 

Hála a nyuszinak, a met.hu arome és WRF modelljei vakon voltak. Ugyanis ha igazuk lett volna, akkor ma nem surföltem volna Salty laken :)) A jóslások alapján számomra annyi jött le, talán az ország közepe felé több esélye van a szellőnek, mint a széleken.

 

Sóstónál délben kezdett fújni normálisan, előtte csak kiteosok és egy bazi nagy szlalom cucc siklott.

 

6.2-t raktam, fél 2-ig elég szívatós volt, hol fújt - hol nem, forgott az iránya is. Akkor aztán rádurrant, bőven elég lett volna egy 5 környéki vitorla is, de valahogy nem bíztam benne, hogy tartósodni akarna, pedig mégis. Fél 4-ig egész jól (nagyon) húzott, kellett volna kisebb vászon. Aztán a nevezett időpontban elkezdett felhősödni, a szél pedig butult stabilan. 

 

Mindent összevetve ennyi idő alatt még elfáradnom is sikerült. A nem túl acélos előrejelzéseket figyelembe véve a nap megtette a dolgát. Folyt. köv. jövő héten, kissé kevésbé kellemes időjárási körülmények között...

Levcsi2000 Creative Commons License 2017.04.15 0 0 31536

Sziasztok! Valaki, aki jartas az elorejelzesekben meg tudna mondani, hogy holnap delutan, kora estere mennyi szel marad Fenyvesen?

Elore is koszi!

muresz Creative Commons License 2017.04.15 0 0 31535

Érdemes holnap délután Fenyvesen próbálkozni? Vagy esetleg a Fertőn?

vau1111 Creative Commons License 2017.04.14 0 0 31534

Tegnap Gárdony:

Megérkezve 5.3, az idei legjobb minőségű szelet sikerült megfogni az elején. Végre volt iránya és ereje, nem kellett az összevissza szél"vektor"okkal küzdeni. Már el is felejtettem, milyen felüdülés normális szélben menni. Persze foltos volt, de legalább minőségi.

Aztán lejjebbállt meg újra megjelent az összevissza fújás, így fel a szlalom. Ezzel viszont rohadtul melegem volt, és állandóan szomjúsággal küzdöttem, így a sikeres kreuz helyett inkább visszatértem a partra, de rá is fújt a szél megint. 5.3 egy ideig, majd újra szlalom.

Késő délután megint jött egy nagyon jó szél, azt mindenki kivétel nélkül dicsérte. Én szlalommal voltam ekkor is, mert nem bíztam a szél erejében. Megdöbbentő volt látni, hogy míg 7.0-val néha csak nehezen siklom meg, a freestyle guruk 5.8 ill. 5.4-el elsiklanak mellettem, és ugranak is (már megtapasztaltam a megsiklási különbséget, így eszembe sem jutott a kisebb cucc sajnos). Viszont nagyon szép látvány szlalomról nézve a freestyle! Mintha mozgó kamerával készített nagyon jó minőségű videót néznék a top versenyzőkről. Sima víz, minden mozdulat, előkészítés látszik, testközelből, kicsit felülről lehet látni, és mivel a szlalom gyorsabb, nem kell erőlködni, csak mozizni.

Jibe tovább finomodik, az optimális átvételhez, és rendes siklásban maradáshoz a lerakás csak pillanatnyi. Hullámzásban meg tök más, de kezdek arra is rágyúrni.

 

Ma meg egy kis nyolcszázat fizet egyet kap gyakorlatozás a lepkefing szellőben. 3 hosszt siklottam, 2 kanyarral, de az jó volt. 8.5-9.X vitorlákkal jobban haladtak, de nem irigykedtem, nekik is láthatóan stop and go volt.

 

Vasárnapot kezdik visszábbvenni, félek megint szlalom lesz.

 

Ha a szörfözést edzésként fogom fel, a freestyle a technikai edzés, a szlalom az erőnléti. Ha egész évben így folytatódna, mint ez a tavasz, év végére 5 kiló izomzatot lehetne felszedni megfelelő mennyiségű kajálás mellett :)

Előzmény: Camberjack (31533)
Camberjack Creative Commons License 2017.04.12 0 0 31533

Tatán is 4,4 m2 től felfelé minden vitorla használatban volt, jó rángatós szélben!

Sajnos V. Peti remek ugrásai nem kerültek kártyára, hiába követtem vadászeb módjára, nem működött a "motion detection" a kamerán! Sajnálom, remek felvételek lettek volna...

 

 

https://vimeo.com/212887409

Előzmény: vau1111 (31532)
vau1111 Creative Commons License 2017.04.11 0 0 31532

Kis szösszenet a mai napról Gárdonyban.

 

Szél: ööö, micsoda?!

Fújt. Néha nagyon, nyírásosan, foltosan, összevissza. Ideális vitorlaméret nem volt. Aki kérdezte, általában azt válaszoltam, hogy azt szerelsz, amit akarsz. 4.2-től 7.X-ig minden volt, és kb. mindegyikkel ugyanannyit lehetett szörfözni. A 7 körüliek a ráfújásokban brutálisak lehettek. Az 5 körüliek a lukakban álltak, a ráfújásokban néha sokalltak (én 5.3). A 4.5 körüliek hasonló, de a ráfújásokban gondolom nem sokalltak el, a 4 körüliek meg sokat álltak. Néha átmentem speed-esbe freestyle cuccal, mert mást nem lehetett tenni. Meglepő, de 46-os tempót is ki lehet hozni egy freestyle cuccból.

 

Később kicsit csökkent a szél, bementem szlalommal. Vicces volt a hirtelen ráfújásokban gyorsulni, majd kimentem a nagytisztásra. Ezúton is szeretnék elnézést kérni attól a sporttárstól, akit túl közel kerültem szél felett. Gyorsabb is voltam, élesebben is mentem, de elszámoltam, és kb. 2 m-ről kerültem csak. És ekkor a szél is lejjebbállt, tolt is felé, ő meg kicsit élesedett, szóval nem volt veszélytelen, az én hülyeségem miatt. SZóltam és intettem is hogy bocs, de hogy ebből mi ment át, azt nem tudom.

 

Aztán megint kijöttem, akkor meg Gianni nyomta a kezembe a cuccát, hogy próbáljam ki, és mondjak valami véleményt, mert neki ma nem tetszett valami. Látatlanban megadtam, hogy a szél volt rossz :). 5.9 Severne S1, és Mojo 106 literes azt hiszem Thriller. Igazából a deszkát figyeltem. A deszka nagyon szépen muzsikált, a kisebb szél ellenére ezzel is meg lehetett hajtani kb. 43-as tempót, jól ugrik, freestyle-ra is kitűnő. A hátsó papucs switch-hez túl szűkre volt állítva...

 

Sebességmérés teszt:

Az biztos, hogy a doppleres mérésnek van létjogosultsága, és a szimpla trackpontos mérés rossz vétel esetén katasztrofálisan félremér. Aki szörfön normális, megbízható sebességadatot akar, az vagy használjon doppleres mérőt, vagy mindenféle árnyékolás nélkül legyen kinnt a mérő, és lássa az eget mindig tisztán. Neoprén alá, mellény alá elrakott mérő szerencsétől függően fog jól vagy rosszul mérni. A doppleres legrosszabb esetben eldobja a rossz pontot, és nem lesz hibás adat (legalábbis a WindRace így tesz).

A Windrace riportja alapján, az adatok doppleres vs. trackpontos sorrendben:

max. sebesség 52.78 vs. 74.87

2 sec max. 50.06 vs. 74.87

10 sec max. 48.35 vs. 48.78

Az ennél hosszabbaknál a különbség elenyésző

 

Látható az összegzésből, hogy ahol a trackpontos extrém értéket adott, ott a doppleres dobta az adatot. Érdekesség, hogy strava-ra feltöltve a strava is dobta az extrém adatokat, azaz ezek csak kiugró tüskék voltak. A gpx track-et visszanézve nem látszik jelentős eltérés a valóságtól.

DE

Abban teljesen biztos vagyok, hogy a múltkori adat  teljesen fals mérés eredménye volt, hosszú GPS jel bizonytalansággal. Biztos nem segít a 6 mm neoprén plusz mellény, amik alá beraktam a telefont.

 

Azaz ha valaki telefonnal mér, csakis WindRace, vagy ha esetleg van más doppleres app, akkor azzal. Én a nem doppleres Garmin és egyéb kütyüket sem mondanám hitelesnek, bár ha kinnt, karon, vagy műholdak által tisztán látható helyen van, nagy valószínűséggel nem tévednek nagyot.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!