Keresés

Részletes keresés

MuzX Creative Commons License 2005.03.30 0 0 4368
Sziasztok,

A még megmaradt eladó optikák:

Pentax (K) SMC 85/1.8: 45e
Pentax SMC-A 35-70/3,5-4,5: 9e

Mindkettő kiváló állapotban.
Törölt nick Creative Commons License 2005.03.29 0 0 4367
Welcome back! Kár, hogy csak az elutazásod után hülyültem meg. Láttál-e kint régi, használt vázakat, objektíveket az AF kor előttről? Vajon milyen a választék és az árak?
Előzmény: Látó Szög (4365)
Látó Szög Creative Commons License 2005.03.29 0 0 4366
Azt nem írtam, hogy az Archos 499$ (~90e Ft) volt a videofelvevő egységgel (99 euro) együtt, míg itton kb. 130e Ft-ért árulják, videofelvevő nélkül.
Előzmény: Látó Szög (4365)
Látó Szög Creative Commons License 2005.03.29 0 0 4365

'napot! Megjöttem Ááámerikából. Van rengeteg szép (és több rontott...) *ist-D fotóm, és vettem egy háttértárat (40GB HDD, CF olvasó, MP3+WAV lejátszó, videofelvevő és lejátszó, TV-s diavetítő, stb.) Archos AV340-es kütyüt, amiről majd később írok.

 

Beszereztem egy Lowepro Mini Trekker AW hátizsákot is, de arról nincs sok írnivaló: egyszerűen kíííráj. Elfér benne a két váz (ist-D + MZ-S) markolatokkal és gyorscserélő talpakkal, a 4 kisebb optikám (16, 17-35, 50, 28-300), a 2x-ező és a közgyűrűsor, az elemtöltő, az Archos a tápjával és a kiegészítőivel, az ólomzacsi a filmekkel, zseb a szűrőknek és egyebeknek, kívül pedig gumis tartó az állványak. Az egész együtt már 10kg felett van, de nagyon kényelmes a hevedere és a hátfala.

 

A fotóim közül sokat retusálnom kell, mert elővigyázatlan voltam és belül koszos lett két obim. Tudtok egy jó helyet, ahol ott szabad hagyni egy Sigma 17-35-ös és egy Pentax 50/1,4-es optikát tisztításra?

Venyerin Creative Commons License 2005.03.29 0 0 4364
Nekem egy Oberon 11K nevezetű 2.8/200-as orosz csodám van.
A képe határozottan jó, az alakja határozottan furcsa, mechanikában jóval a nevezett Jupiter alatt.

De ami az igazi poén, ilyet még nem pipáltam: telekonverterrel egyáltalán nem rajzol képet. Már keresőben se áll össze. Hogy lehet ez?
Előzmény: Törölt nick (4361)
kloroform Creative Commons License 2005.03.28 0 0 4363
Nem FA, manuálist akar... :-))
Előzmény: Venyerin (4359)
MZ5 Creative Commons License 2005.03.28 0 0 4362
valóban nekem is volt és jó obi,kicsit nagy a mai értelemben,van nekem is ez a 3,3 200-as K-s de ez Revuenon, azt mondják ua mint Chinon. Még nem próbáltam sokat.
Előzmény: Törölt nick (4361)
Törölt nick Creative Commons License 2005.03.28 0 0 4361

Van valakinek tapasztalata új orosz K bajonettes objektívekkel?

 

Van nálam egy Jupiter 4/200, M42.es. Óriási, nehéz és kicsi a gép homlokán a feltámaszkodási felülete, félek, hogy meggyötri gépvázaim bajonettjét. Nincs rajta állványcsavar. A rajza azonban nagyon-nagyon jó!

Törölt nick Creative Commons License 2005.03.28 0 0 4360

Keresek továbbra is Pentax K bajonettes nem zoom objektíveket és K2 vázat.

 

Van egy Chinon 3.3/200 objektívem, aminek nem szép a képe. Az az érzésem, hogy belső lencsetagok közötti felületek koszosak, de nem por van benne, hanem olyan maszat, ami az autó szélvédőjén rakódik le belülről tél végére. Olajfüst, amit csak akkor veszel észre igazán, amikor nagy nehezen megtisztítod, és megint látsz.

 

Vajon hol végzik el reális áron és megbízhatóan egy ilyen objektív belső tisztítását? Van rá esélyem, hogy kitakarítható, vagy számítsak arra, hogy ragasztott lencsék közti rész ment tönkre?

Venyerin Creative Commons License 2005.03.27 0 0 4359
Nagy fa... :-)

(4272)-ben MuzX hirdet 1,8-ast, az nem jó?
Előzmény: kloroform (4358)
kloroform Creative Commons License 2005.03.27 0 0 4358
ismerős keres 1,4/85-ös Pentax obit

aki megválna tőle (bár nem értem, miért :-)), írjon neki ide:

06706070332@vodafone.hu



MZ-6 Creative Commons License 2005.03.26 0 0 4357
Eladó Tokina AT-X AF270 Pro-II 28-70/2.6-2.8 objektív abszolút újszerű, gyári állapotban, eredeti csomagolás, napellenző, tok - irányár: 67e Ft
Törölt nick Creative Commons License 2005.03.26 0 0 4356

Még küzdök a microdrive-val de egyre többen lebeszélnek róla mivel mechanikus miniHDD és rendesen melegszik és zabálja az elemeket.( "zörög és csámcsog").

Ha valami haszna volt az internetes ámokfutásomnak ezen 5 GB  kártya fotós működőképessé tételére akkor talán ez a két legfontosabb:

http://www.pcinspector.de/file_recovery/uk/welcome.htm 

ez egy adatvisszanyerő program ...

http://www.pcinspector.de/smart_media_recovery/uk/welcome.htm

majdnem minden kártytípushoz...

 

faboferi Creative Commons License 2005.03.26 0 0 4355
Eladó:

ZEISS AF 3,5-4,5/28-70............................14.999.-Ft?
SIGMA MF 2,8/50 macro (1:1)....................??????

A Pentax Z-1 váz és a Pentax AF400FTZ vaku megtalálta új gazdáját.
Venyerin Creative Commons License 2005.03.26 0 0 4354
Nos urak, megjött végre a Tokina AT-X 60-120/2.8 obim. Csudifinom...
Reszkessetek, Budapest arcai! :-)
Venyerin Creative Commons License 2005.03.26 0 0 4353
"Megnéztem azt a motoros AF zoomot ... Szóval ez tényleg egy technikatörténeti kuriózum, vitrinbe való"

Mondott valaki mást? :-)
Amúgy az effektus nagyjából általánosítható az első szériás úttörő megoldásokra. Fotózzon Leica I-gyel, akinek két anyja volt!

"A képet kösz, engedelmeddel ki is nyomtatom, felkasírozom és beteszem a Pentaxok közé."

NE!!!
Csinálok egy rendes printet, majd megkapod.
Előzmény: Törölt nick (4345)
MZ5 Creative Commons License 2005.03.26 0 0 4352
Köszönöm kedves tájékoztatásodat ezen már túl vagyok.

Igazán jó hallani hogy van akinek itt jó tapasztalata volt ,nekem is ,-csak öt évvel ezelőtt))))
Amugymeg 300 000 forintot nem dobok ki egy olyan használt cuccra amire nincs gar. valamint az egyik helyen 3000 expot irnak róla a telefonba meg 8000 expot mondanak.Egy biztos a gép több mint egy éves, elmondásuk szerint náluk vették a garija lejárt,de arról sem nyilatkoztak mikor.

Nyilván az objektiv és a markolat szempontjából elfogadható lenne,de az áreséseket figyelembe véve a korát és a bemondásra higgyem el jó állapotu gar nélkül ,nálam nem játszik.

Az áresés rohamos ld. canon sorozat ,és emellett a Pentax se sokáig comboskodhat mert nem jobb legfeljebb más és mi ragaszkodunk hozzá.

Jelenleg ha azt mondanák 260 fél év garival ,akkor befizetnék rá.
Előzmény: Törölt nick (4347)
Törölt nick Creative Commons License 2005.03.26 0 0 4351

Hi HOmeTrain

Köszi végre valaki mond konkrétumot, nem sokon múlott hogy megvegyem! Jó tudni a többieknek is nehogy bevásároljanak.Tudom hogy csúnya dolog csibészkedni egy ilyen OEM ketyerével, de ha a Nikonban valóban megformázta ez a jóember saját bevallása szerint érdemes lenne nekünk is nekifutni egy Nikonnal és némi számítógépes cuccal...

Előzmény: HOmeTrain (4350)
HOmeTrain Creative Commons License 2005.03.26 0 0 4350
Hali!

A lényeg tulajdonképpen ez:

"Seagate informed me that they do not make Microdrives for Digital Cameras. They said they have not released to ST1 Microdrive for sale to the public, that it does not conform to CF industry standards, and that it is designed to only work with one type of MP3 player."

Szóval a microdrive nem publikus eladásra készült, hanem egy adott típusú MP3 lejátszóhoz, és nem felel meg a CF standard követelményeknek.

Üdv!
Előzmény: Törölt nick (4348)
Törölt nick Creative Commons License 2005.03.26 0 0 4349
http://www.greghughes.net/rant/PermaLink,guid,e9bdfa3f-da94-4c6e-a2f9-5ff3260040f1. Ennél az egyik működik miután egy NIKON D70 géppel újraformázták a a kártyát !!! Elnézést de van ilyen valakinél? És lehetünk egy kicsit barátok?!

 

Törölt nick Creative Commons License 2005.03.25 0 0 4348

WARNING: 5GB SEAGATE not CF card compatible!!!!

Hoppá az 5gb-s Seagate nem kártya kompatibilis az 5volt miatt! A fél ebay most szív  már aki vett és volt valaki aki elsózott a rakás kártyát akár 30 fontért is!

http://www.stevesforums.com/forums/view_topic.php?id=41985&forum_id=52

Valaki angolul jól (jobban) tudó nézze át szakmailag is...

Törölt nick Creative Commons License 2005.03.25 0 0 4347

http://www.optiform.hu/termekek/hasznalt.htm

53.tétel  Pentax *ist D váz + Pentax SMC FA J 18-35mm F4.0-5.6 Asph + D-BG1 markolat + 1GB IBM Microdrive   299.900,-  Én eddig csak telefonon beszéltem velük és mindig készségesek voltak. Egy boltlátogatást megér az ügy...

Ha kóser a cucc, nem vérfagyasztó az ár- kb ennyiért lehet összehozni Newyorkból is az zsír új lenne de a jótállás odaát van.( áfás számláról nem is beszélve mert az itt se ott se játszik)  

Előzmény: MZ5 (4342)
Törölt nick Creative Commons License 2005.03.25 0 0 4346
Törökbálinti Cora. Nem mindig minden van náluk, lehet, szólni kell, hogy hozzanak. Ha ügyes vagy, még alkudni is lehet, az utolsó EOS 50E-jüket 28-105 USMII-vel 100e-re alkudtam le, aztán más vitte el :-). Új Pentaxból egyébként meglepően felszereltek.
Előzmény: MZ5 (4344)
Törölt nick Creative Commons License 2005.03.25 0 0 4345

Megnéztem azt a motoros AF zoomot. Hát, elég lepusztított állapotban van, és ahhoz képest sokat kérnek érte. A mai AF-ek ismeretében sajnos azt kell mondanom, hogy az az AF használhatatlan, és igen kellemetlen érzés.

 

Meglepett, hogy az exponáló gomb nem indítja a fókuszálást, ahhoz az objektíven kell egy gombot nyomni olyan "testhelyzetben", hogy közben a blende nem kezelhető, fogást kell váltani az egyébként ólomsúlyú optikán.

 

Mondaná az ember, hogy még AF motor nélkül is megéri a nagy fényerő miatt, de sajnos elég kényelmetlen a használata. A hajtómotor nem kuplungol el, ezért azt kézi üzemmódban is hajtani kell, ez nekem olyan, mint mikor valaki körömmel kaparja az iskolatáblát. A kezelő szerveket nagyon nem kézi üzemmódhoz találták ki. Olyan az optika felépítése, mint egy "egykezes" zoomé, de tekerni nem lehet azt a részt, amit fog az ember. Az axiális zoom-mozdulat messze nem elég finom, széles állásból először ki sem nagyon akart mozdulni.

 

Szóval ez tényleg egy technikatörténeti kuriózum, vitrinbe való, de én csak akkor vágnék bele, ha a kiírt ár harmadáért kínálnák. Talán nem véletlen, hogy ezt a vonalat soha nem folytatták a Pentaxnál, csak a trófea kellett, hogy övék az első TTL AF.

 

A képet kösz, engedelmeddel ki is nyomtatom, felkasírozom és beteszem a Pentaxok közé. Az SP500-at hálás köszönettel venném.

Előzmény: Venyerin (4326)
MZ5 Creative Commons License 2005.03.25 0 0 4344
Jöhet a közért cime
Előzmény: Törölt nick (4343)
Törölt nick Creative Commons License 2005.03.25 0 0 4343

Most meg fognak kövezni, de én a közértbe járok fényképezőgépet vásárolni. Fél kiló narancs, egy zacskó intimbetét, fogkrém, savanyúuborka és egy Pentax please. Tudom, hogy mikor megyek (amikor a kedves és valamennyire hozzáértő fiatal hölgy van ott), nem kell KP, fizethetek kártyával, és ha nem vagyok elégedett (ilyen Pentax kamerával még nem volt), visszaviszem, és nem tesznek fel kérdéseket, hanem visszaadják a pénzt.

 

Ezért nem csak Ti fogtok megkövezni, hanem a márkakereskedők is, de magukra vessenek. Ha náluk is így lehetne vásárolni, hozzájuk mennék.

Előzmény: MZ5 (4342)
MZ5 Creative Commons License 2005.03.25 0 0 4342
Miért van az hogy el szeretnék költeni digitális fgépre kb 300 000 Ft-ot és az egyik helyen szélesebb a vállnál az árc, a másikon meg a hamut is mamunak mondják??
Ki érti ezt ??
Nem tudtok egy normális helyet ahol semmi extrát nem tesznek csak odamegyek kérem amit meg akarok venni és megfelelően kiszolgálnak.
Ja és persze KP.
Törölt nick Creative Commons License 2005.03.25 0 0 4341

Az előző leírás itt volt:

http://www.dpreview.com/news/0502/05022501pentax_istDfw112.asp  http://www.dpreview.com/news/0406/04060901seagate5gbmd.asp

Az 5GB SEAGATE microdrive meg itt van magyarul is:

http://prohardver.hu/rios3_content.php?mod=10&id=10770

Ha elolvasod akkor mindennek műkodnie kellett volna, de NEM MŰKÖDÖTT !!!

Minden megoldás érdekel, még nem adtam fel --  5 gb = 40ezer alatt ,mikor lesznek ilyenek a "bolti árak"??!

Törölt nick Creative Commons License 2005.03.25 0 0 4340

Adtál egy ötletet és a nem hivatalos oldalakat jobban megnézve ez jött ki: 

Pentax has today announced an upgrade to the firmware for the *istD digital SLR which adds one minor change to the previous update. Version 1.12 now allows users to use media cards that are 4GB or higher. The Pentax *istD offers 6.1 megapixels and was the smallest and lightest digital SLR on the market when it was launched in June 2003. --ugyanabban acikkben később:

What has been changed in version 1.12 of the firmware?

Correspond to the media card that exceeded 4GB

Additional function ( Additional function which was released at Version 1.10 and 1.11 has been added)

Értelemezés kérdése hogy 4 gigát elérő vagy meghaladó a kártya lehetőség.

Egy biztos firmware 1.12 és a gépem rendben volt a kártyát meg nem látta .Az én 6 az 1-ben kártyaolvasómba betéve akartam laptopon formázni egyet hátha az a baj de ott kiírta túl nagy áramigényű eszköz kapcsolódik az USB-hez. Az eladó kártyaolvasóját használva már nem írta ki a laptop. Ezért volt az áramfelvételi hibaötletünk. A másik ötlet az volt hátha FAT16-ban formázva működik a microdrive de ezt nem tudtuk kipróbálni mert csak FAT32-re engedett formázni az XP...

Előzmény: HOmeTrain (4339)
HOmeTrain Creative Commons License 2005.03.25 0 0 4339

Hali!

 

Nem lehet, hogy 1 vagy 2 GB-nél nagyobbat nem tud kezelni?

(Nem tudom, csak kérdem, hátha ezért nem megy az 5GB-vel!)

 

Üdv!

Előzmény: Törölt nick (4338)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!