Keresés

Részletes keresés

s3girl Creative Commons License 2010.01.10 0 0 45556
Szia!

Köszönöm szépen a tippeket!:) Valószinü, hogy ezt a belsőlegest megveszem holnap! Jónak tűnt a leírása nagyon!
Előzmény: kemese (45552)
cheereck Creative Commons License 2010.01.10 0 0 45555
bűzmirigyet mikor néztetek utoljára? lehet attól is szaga.

(nem lehet, hogy csak azért szagos, mert ebben az időben nedves lesz a bundája a séta alatt, és te ezért érzed büdösnek?)
Előzmény: s3girl (45551)
Maurice74 Creative Commons License 2010.01.10 0 0 45554
Azok a déémoni szemek.. :)



Démon Bonnie
Előzmény: kemese (45547)
lustica Creative Commons License 2010.01.10 0 0 45553

Szia!

 

Az mindig a megbeszéltektől függ. Tenyésztő semmire se köteles, megbeszélés tárgya, hogy mire vállal garanciát.

Fejlődési rendellenesség alatt mire gondolsz?

Dp pl. jó kérdés. Meg az is, hogy egyáltalán lehet-e rá garanciát vállalni. Lévén nem túl "következetes" az öröklődése.

Viszont egyéb felmerülő problémák már korán észrevehetők, azokra szerintem egyértelműen igen a válasz, ha bizonyítottan genetikailag öröklött. Születési rendellenességek is látszódnak nagyjából 8 hete korra (akár sérv, akár törött farok stb)

Kölyökvásárláshoz ajálom eme cikket: http://goldenportal.extra.hu/kolyokvas.html meg az olcsókutyás oldal is nagyon jó!

 

Tenyésztőkről ilyen oldal nincsen, csak utánajárással tudod kideríteni a kérdéses dolgokat, esetleg ha időd engedi, látogassatok el pár helyre, személyesen még többet láttok. Illetve esetleg a Klubnál lehetne érdeklődni, de nem tudom van-e tenyésztési felelős.

Előzmény: Damienjoy (45546)
kemese Creative Commons License 2010.01.09 0 0 45552
Először azt kéne tisztázni, hogy nincs e valami betegség a háttérben?

Ha nem beteg, akkor:
Külsőleg: Dermoscent cseppentős készitmény.
Belsőleg: valami klorofill tartalmú lészitmény, pl. Deofil tabletta.
Előzmény: s3girl (45551)
s3girl Creative Commons License 2010.01.09 0 0 45551
Nekem is van kérdésem, legfőképp azokhoz akik lakásban tartanak kutyát! Vagy lakásban alszik éjjszaka a kutya.

Tudtok valami jó praktikát kutya szagtalanításra?:D Fürdetni nemszeretem mert egyrészt nemszeretném h a szőre elveszítse az öntisztuló képességét, másrészt elég nehezen is kivitelezhető itthon.
Vettem rá még kb egy éve valami szagtalanító spray-t de attól meg büdibb lett.:)
De most őrülten nagyon "kutyaszaga" van. Ha nincs ötlet akk viszont csak marad a fürdetés..
s3girl Creative Commons License 2010.01.09 0 0 45550
Szia!

Én ezt ajánlanám elolvasásra: http://olcsokutya.uw.hu/
Előzmény: Damienjoy (45546)
kemese Creative Commons License 2010.01.09 0 0 45549
Nem tudom, mit szúrok el, már nem először linkelek az index fórumon. Megnéztem, mielőtt elküldtem, ott jó volt :o
kemese Creative Commons License 2010.01.09 0 0 45548
A link nem jött össze.
<a href="http://www.retrieverhelp.hu/phpBB3/viewtopic.php?f=5&t=222" target="_blank">Bajnok fóruma</a>
Előzmény: kemese (45547)
kemese Creative Commons License 2010.01.09 0 0 45547
Új kutya a Retriever Rescue-nál!

7-8 hónapos, krémszínű golden retiever kan, eredeti gazdáját keresi!

2010. Szilveszterén találták Monorierdőn egy német juhászkutya társaságában. 2010-01-23-áig csak eredeti gazdáját keresi.
Utána oltva, ivartalanítva, chipezve fogadható örökbe családi környezetbe, örökbefogadási nyilatkozattal.





<a href="http://www.retrieverhelp.hu/phpBB3/viewtopic.php?f=5&t=222" target="_blank">Bajnok fóruma</a>
Damienjoy Creative Commons License 2010.01.09 0 0 45546

Hello...

 

Golden retriever vasarlas elott allunk es mivel nem vagyunk kifejezett tenyesztok,par dolgot meg szeretnenk kerdezni...:

- Tenyesztotol vesszuk a kutyust...koteles-e a tenyeszto garanciat vallani a kutyusra?Gond.itt,szuletesi/fejlodesi rendellenessegekre...

-Mire kell pontosan figyelni vasarlaskor?

-Talalhatunk-e valahol az adott tenyesztokrol ismertetot,leirast,megjegyzeseket?

 

Koszonom a valaszaitokat...

Damienjoy Creative Commons License 2010.01.08 0 0 45545
Karacsonyi utohang...:)
Damienjoy Creative Commons License 2010.01.08 0 0 45544
http://kepfeltoltes.hu/view/100108/IMG_3453_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Damienjoy Creative Commons License 2010.01.08 0 0 45543
Szaffi...
snepf Creative Commons License 2010.01.08 0 0 45542
Hajtásban úgysem mehetsz el szerintem, leálló meg nem veszi jó néven ha van mellette még valaki..
Előzmény: Eni79 (45540)
Eni79 Creative Commons License 2010.01.08 0 0 45541
Jól van. :):):)
Előzmény: DonDiego08 (45539)
Eni79 Creative Commons License 2010.01.08 0 0 45540

Hát én is csak meg szeretném egyszer nézni.

 

De miért nem egyenlíti ki, én ezt nem értem?! :DDDDDDD

 

 

Előzmény: snepf (45538)
DonDiego08 Creative Commons License 2010.01.08 0 0 45539

Szia!

 

Engem már nem kell tovább győzködnöd! Nyertél! :)

Pontos helymeghatározásom:

Dunántúl->Veszprém-megye->Ajka város és környéke :) :)

 

Diego&Petya

www.dondiego.hu

Előzmény: Eni79 (45526)
snepf Creative Commons License 2010.01.08 0 0 45538

http://www.keptarolo.com/pictures/43e714dfda6999647bc515439aa6a578.jpg

 

Kerestem egy régi képet, kifejezetten tetszett neki ez az élet.. sajna már nem vadászom arra és nincs rálátásom a kutyára.

Én a disznóhajtásokért nem vagyok oda, pedig lőttem pár disznót hajtásban.

Viszont sosem láttam disznó által szétszedett kutyát.

Cserébe van egy disznóhajtásról készült filmem, abban van egy kis horror.. ha borzongani akarok azt nézem meg.. tudod jó meleg fotelből :)

 

Egy fenét egyenlíti ki őket.. :)

Előzmény: Eni79 (45537)
Eni79 Creative Commons License 2010.01.08 0 0 45537

Hajjaj. Nem lehetett kellemes...

 

Hallottam már mendemondákat a disznóhajtásról, pro- és kontra... Fán csüngő emberek, stb... :DDDDD Meg disznó által dobált kutyák... Jaj... De egyszer mindenképpen látnom ezt élőben is. Van esély eljutni ilyen disznóhajtásra?

 

Jaj. Labrador mint disznós kutya... Hát nem szokványos. Mondjuk bizonyos helyeken pitteket is használnak erre a célra... Mindenképpen szükséges hozzá némi agresszivitás a kutya részéről... Hát ha boldog lett tőle a kutya jó. Andi meg lerendezi saját magában, ennyi.

 

Nem kell betojni a 3 nőtől... kiegyenlíti a 3 kan feka labi. :DDDDD Azoktól má csak nem vagy betojva? :DDDD

Előzmény: snepf (45536)
snepf Creative Commons License 2010.01.08 0 0 45536

Igen. Kijárt egy nagy kanra és éjszaka megsebezte. Kivette a tacskóit a Nivából és ment utánkeresni. A tacsik előre futottak, a disznó rárontott egy bokor alól. Kihasította a karját és a combját..

Megírta ebben a könyvében:

 

Vadászataim napfényben-árnyékban

 

Még le tudott menni a városba, aztán mentő és sebészet, de felépült.

Igen az övé volt, de balhés kutya volt, nem szívesen vált meg tőle. a srácnak kifejezetten apróvadra kellett, de nem apportozott a kutya.. egyszer kivitte disznóhajtásra és ott kivirult a kutya, megtalálta élete értelmét. Amikor én találkoztam vele egy boldog kiegyensúlyozott kutya volt.

 

Húú ez a 3 nő, egyszerre.. meghaladja az erőmet :)

Előzmény: Eni79 (45535)
Eni79 Creative Commons License 2010.01.08 0 0 45535

Mi az h szétszedte? Komoly baja esett? :-(

 

Én egyszer részt vennék egy disznóhajtáson, nagyon kíváncsi vagyok rá. Persze tele gatyával sztem... :DDD

 

Szőke Andi=Belland? Az ő kutyáját???

 

Jaaaj... Nem tudom. Én sem "áldoznám" be a kutyámat erre a célra. Túlontúl félteném. :(

 

De most komolyan. Kitől vagy betojva? Tőlem? Edinától? Timitől? Mijé? 3 csaj... feka kutyákkal... Ez már csak nem olyan rémisztő!! :DDDDDDDDD

Előzmény: snepf (45534)
snepf Creative Commons License 2010.01.08 0 0 45534

Más kutyáját nem kockáztatnám az én elpasszolt disznómra, de nem is mindig működnek jól.

Török Andris barátomat jól szétszedte egy nagy kan, pedig 2 tacskó is volt vele.

Szőke Andi kutyáját juttattam olyan vadászhoz, aki disznóhajtásra járt a feka labival. Egyszer láttam is a kutyát hajtásban, keményen fogta a disznót, nem tudom él-e még...

 

Amúgy tényleg be vagyok .... :)

Előzmény: Eni79 (45533)
Eni79 Creative Commons License 2010.01.08 0 0 45533

Hmm... Szóval kutya nélkül mész (Hé, azt nem írtam h a sajátoddal-e! :D)... Tényleg be lehetsz tojva tőlünk!

 

:DDDD

 

Pedig nem kell... Ritka kedvesek vagyunk, de tényleg! És marha jókat szoktunk egymás hülyeségeink/bénaságain nevetni... Nekem ez nem vérkomoly. Egyszerűen csak kíváncsi vagyok a feka teljesítményére. Ennyi. Ha megbukik akkor se megy a háztól! :DDDDDDDDD Persze azé igyekszem felkészíteni rendesen. A VAV reggelén is biztosra vettem hogy bukta lesz... Olyan szinten dekoncentrált volt. Már nem is érdekelt, mondtam fiam pont lesz@rom, nem fogok rajtad görcsölni, ha már itt vagyunk végigcsináljuk. :DD Erre összekapta magát... Lehet ha rástresszelek akkor ő is stresszelt volna. :DDD Persze ha sikerül a mv, akkor este extra füstöltcsontot is kap! :DDDDD

Előzmény: snepf (45532)
snepf Creative Commons License 2010.01.08 0 0 45532

Sebzett disznó után sosem mentem kutyával, mert nincs ilyen kutyám.

Jellemzően még nem kerültem csiklandós helyzetbe, mert vagy 30 méteren belül feküdt a vad, vagy teljesen elhibáztam. Két tényleges sebzést kerestem, az egyiket így hóban. Én sebeztem a süldőt tüske lövése volt. Tűzben rogyott utána felpattant és olyan terepen rohant ahol nem tudtam ismételni.. Átment a másik területre, nem mehettünk utána. A másikat a barátom sebezte, nyári búzában.. ez sokkal izgalmasabb volt, mert volt kenés rendesen. Mentünk vagy 100 métert utána, de a vendéglátó megtiltotta a további keresést.

 

Pontosan ismerlek Titeket! :D

Előzmény: Eni79 (45531)
Eni79 Creative Commons License 2010.01.08 0 0 45531

Hmm... Ezen elgondolkodtam! :DDDDDDD Kutyával vagy kutya nélkül mész, csak hogy fel tudjam mérni a majré fokát! :DDDD

 

Nem kell betojni Tőlünk... Kedvesek aranyosak és iccesek vagyunk. Kutyáinkkal sincsen nagy baj, nem harapnak! :DDDDD

Előzmény: snepf (45529)
Eni79 Creative Commons License 2010.01.08 0 0 45530

Ezzel egyetértünk. Sokat vitatott téma ez a baráti társaságban is, főleg vizslásokkal... Nehéz megértetni, a retriever nem vizsla. Sok dologban lehet párhuzamot vonni a kutyák között, de tények vannak. Egy retriever soha nem fogja állni a vadat. Max amit Te is írtál... Meg lehet tanítani egy csomó mindenre, de ettől még nem lesz vizsla. Viszont nagyon sok olyan terület van, ahol egy jó retriever kenterbe veri a vizslát.

 

És hallottuk már néhányszor a mondatot... :DDDD Kell a vizsla, hogy felkajtassa a madarat. De kell hozzá retriever is, hogy utána meg is legyen! :DDDDDDD

 

Viccen kívül... Tudom hogy a magyar vadászok nagy többsége magyar vagy német vizslát fog tartani... Praktikai okokból. Minden nagyképűség ellenére, ez valamilyen szinten képzési dolog is. És még sok más. Én amúgy szeretem a vizslákat... Gyönyörű munkákat tudnak produkálni.

Előzmény: snepf (45528)
snepf Creative Commons License 2010.01.08 0 0 45529

Őszintén bevallom, hogy félek!

Inkább egy sebzett disznót megyek éjjel utánkeresni.. :D

Előzmény: Eni79 (45527)
snepf Creative Commons License 2010.01.08 0 0 45528

Amúgy a golden sosem lesz a magyar vadászok felkapott kutyája. A magyar vadásznak már csak a vizsla lesz a szíve csücske.

Ennek praktikus okai vannak.

Előzmény: Eni79 (45526)
Eni79 Creative Commons License 2010.01.08 0 0 45527

Hmm... Jön még Timi is! Na, mi is van azzal a szabadsággal? :DDDD

 

Ugyan már... 4 feka labiról van szó... Hahahaha. Meg a hozzájuk tartozó libákról. Csak nem félsz a kihívásoktól? :DDDDDDD

Előzmény: snepf (45525)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!