Keresés

Részletes keresés

Norbert_B Creative Commons License 2005.04.04 0 0 4426

Ajajj... pont ettol feltem...

 

Akkor nem tudom a garanciapapiron mit keres egy xxxxxx-xxxxxx formatumu karaktersorozat (amibol 1-2 karakter betunek latszik) gyartasi szamkent....

:-(((

 

Na mind1, azert koszonom a gyors segitseget

 

Norb

Előzmény: iscsu (4424)
zsolee Creative Commons License 2005.04.04 0 0 4425

Szóval ezért volt döglött a topic egész hétvégén.

 

Előzmény: Venyerin (4406)
iscsu Creative Commons License 2005.04.04 0 0 4424
Előzmény: Norbert_B (4423)
Norbert_B Creative Commons License 2005.04.04 0 0 4423

Udv kedves Pentaxosok.... Lenne egy problémám, remélem tud valaki segíteni.

 

Keresnék olyan embert, akinek Pentax Optio 33L -es gépe van.

 

Szeretném megkérni, hogy küldje el a gép gyártási számát pl e-mailban a cimemre. (illetve leginkább a gyári szám formátuma érdekelne...(hány karakter, hol van betü, szám benne, stb...))

 

Nekem egy ilyenem volt, de pár napja sajnos ellopták a 4-es villamoson. A feljelentéshez pedig jo lenne tudni a gyári számát, viszont a garanciapapíron levő szám igen nehezen olvasható, és néhány helyen nem tudom eldönteni, hogy az ott szám vagy betü akarna lenni.... :-)

 

Szoval reménykedek hogy segítene a karaktersorozat megfejtésében, ha tudnám hogy hol kéne számnak és hol betünek lenni a karaktersorozatban...

 

Aki tud, kérem segítsen.

Elöre is köszönöm!

 

Norbi

Törölt nick Creative Commons License 2005.04.04 0 0 4422

Van egy Optio S4-em, amit Magyarországon vettem, magyar kézikönyvvel. A kézikönyv kritikán aluli (ami a tartalmat illeti, mert a kivitelezés az szép). A Slach panaszomra szó nélkül postázott egy angol nyelvű kézikönyvet, és ezért külön hálás vagyok nekik. Franciaországban is vettem már Pentaxot, ott már nemzeti büszkeségből is vigyáznak rá, nehogy kapjon a vevő angol kézikönyvet is, az eladó viszont rendes volt, és megszerezte nekem.

 

Sajnos a magyarítások még mindig majdnem a csellentyűcske szintjén vannak.

Előzmény: BUSZNYI (4417)
K2DMD Creative Commons License 2005.04.04 0 0 4421
Eladó Pentax MZ- 60 tükörreflexes váz, Tamron 28-80 és 80- 210- es objektívekkel. Érdeklődni nálam.
Előzmény: BUSZNYI (4420)
BUSZNYI Creative Commons License 2005.04.04 0 0 4420
Köszönöm kedvesek vagytok!!
Előzmény: soul-tan (4419)
soul-tan Creative Commons License 2005.04.04 0 0 4419
Most probaltam ki, megy az 1/125 elem nelkul.
Előzmény: BUSZNYI (4411)
joskabacsi Creative Commons License 2005.04.04 0 0 4418
Volt SuperProgramom. (az utód SuperA amerikai változata.) Az tudta.
BUSZNYI Creative Commons License 2005.04.04 0 0 4417

Épp dolgozok :-))))

 

Ez tök jó, hogy többen is arra gondoltunk.

Én egyébként nem tudom més cégek, hogy állnak a kézikönyvekhez de szerintem a Slash kft. nem túl szimpatikusan. Én a legjobban a Panasonic-nál lepődtem meg. Képzeljétek el, hogy náluk van egy ember akinek az ia a munkaköre, hogy a magyarnyelvű használati utasíttásokat kiadja az azt kérőknek. Visszamenőleg 12 évre kérdeztem Technics és pana cuccokat és minden volt magyarul . Volt ami csak fénymásolva de volt amit eredeti nyomdailag adot. Akkor lepődtem meg a leg jobban mikor az árat kérdeztem és láttm a döbbenetet az arcán, hogy mért akarok én fizetni. :-))

Ezzel szemben a Slach-nél közölték, hogy az MZ5-N régi és nem tudnak adni ut-t. :-(

 

Előzmény: rstudi (4414)
rstudi Creative Commons License 2005.04.04 0 0 4416
Te se vagy lassú! :)))
Előzmény: BUSZNYI (4415)
BUSZNYI Creative Commons License 2005.04.04 0 0 4415

"Én írtam, és bár soha nem volt a kezemben ME Super (csak tesója, az ME-F), nem a levegőbe beszélek. "

Bocsáss meg, nem állt szándékomban megbántani! Fel sem tételeztem, hogy alaptalanúl irogatsz hülyeségeket. Szal bocs ha félre érthető volt.

 

Az angollal elég csehül állok de megfogadom a tanácsodat át nézem a kézikönyvet! A kézikönyvek eredetije az általad említett lapnál lényegesen jobb minőségben fenn van a csatolt lapon Pdf-ben, a megnyitáshoz kell egy kód ami (Pentax). Szerintem tök jó állapotban vannak fenn.

http://pentax-manuals.com/

Előzmény: Törölt nick (4413)
rstudi Creative Commons License 2005.04.04 0 0 4414
A Pentaxosok szerencs;s helyzetben vannak, mert a www.pentax-manuals.com-on is hozzáférhető egy csomó használati utasítás scan. Az M42-esek, amiket néztem, sokkal jobb minőségben, mint az általad linkelt oldalon! (Én az SPII-t, és az ES2-t néztem, azok nagyon szépek)
Előzmény: Törölt nick (4413)
Törölt nick Creative Commons License 2005.04.04 0 0 4413

"Ja mégegy: múlthéten írta valaki, hogy az ME Super elemnélkül tudja a B időt és a 1/125 igaz ez?"

 

Én írtam, és bár soha nem volt a kezemben ME Super (csak tesója, az ME-F), nem a levegőbe beszélek. Az amerikai Pentax (www.pentaximaging.com) van annyira értelmes, hogy ingyen, online hozzáférhetővé teszi a régebbi kamerák eredeti, gyári kézikönyveit. Nem szép munka: hányaveti módon szkennelt eredeti kézikönyvek, de legalább van, és ez nagy szó. Letöltöttem az ME Superét, és megnéztem benne.

 

Nem tudom, hogy állsz az angollal. Ha esetleg nem jól, akkor is arra biztatlak, hogy olvasgasd az eredeti kézikönyveket, az a szűk szókincs nagyon hamar leküzdhető. Ha meg tudsz angolul, akkor látni fogod, hogy az eredeti angol nyelvű kézikönyvek mennyivel jobbak a fordításoknál.

 

A fenti linken Customer Care @Support, azon belül Manuals & Literature, azon belül Cameras, Film SLR, go, és már el is jutottál a listához, ahonnan kiválaszthatod és letöltheted a kiválasztott gép kézikönyvét PDF-ben.

Előzmény: BUSZNYI (4411)
Törölt nick Creative Commons License 2005.04.04 0 0 4412

Persze lehet, hogy BUSZNYI is erre gondolt, és azt kérdezte, hogy CSAK ez-e a különbség :-). Erre meg nem tudok pontos választ, de Bojidar biztos súg valamit.

 

Bojidar Dimitrov K-bajonettes oldala

 

Az biztos, hogy a két zár alapsebessége közt van különbség, a Super gyorsabb és egyébként könnyebb is egy kicsit. Kérdés még, hogy a felhasznált anyagok közt van-e különbség. Én eredetileg azt hittem, az ME sorozat burkolata (az az ezüstszürke) fémből van, de ez csak részben igaz. Az ME sorozatnál már használták a fémezett műanyagot, ezen jól meg is lepődtem. Nem olyan, mint a mai metál festett cuccok, amiről fél pillanat alatt lekopik az ezüst. A műanyagot jó vastagon rézzel galvanizálták, és arra jött az ezüstös fedőréteg. Van a birtokomban egy olyan kamera, ahol ez a szendvics a műanyagig lekopott. Ugyanakkor az MX teteje fémnek tűnik, de mérget nem vennék rá. Szóval kérdés, hogy az eredeti ME és a Super közt van-e ilyen jellegű különbség.

Előzmény: Venyerin (4410)
BUSZNYI Creative Commons License 2005.04.04 0 0 4411

Köszönöm mindkettőtöknek! Ez nagyon fontos információ volt!

Itt mindig érdemes kérdezni:-)!

Ja mégegy: múlthéten írta valaki, hogy az ME Super elemnélkül tudja a B időt és a 1/125 igaz ez?

Előzmény: Törölt nick (4408)
Venyerin Creative Commons License 2005.04.04 0 0 4410
Te vagy a gyors, azbeszt! :-)
Előzmény: Törölt nick (4408)
Venyerin Creative Commons License 2005.04.04 0 0 4409
A legnagyobb difi az, hogy az ME-n egyáltalán nincs manuális záridőállítás.
Előzmény: BUSZNYI (4407)
Törölt nick Creative Commons License 2005.04.04 0 0 4408
Ha jól tudom, az ME nem tud manuális zársebességet, csak automatát. Az ME Supernél gombnyomással be lehet állítani az időt. Ez elég lényeges különbség.
Előzmény: BUSZNYI (4407)
BUSZNYI Creative Commons License 2005.04.04 0 0 4407

Fiuk az ME és az ME Super között csak a záridő a külömbség? 

Venyerin Creative Commons License 2005.04.04 0 0 4406
Nem igazán érdekes technológiailag, üzletileg, vagy ilyesmi, de a hétvégén végre megint volt időm fotózgatni. LX + SMC 85/1.8 + közgyűrűk, mindez Agfa RSX 50-re, többnyire vadvirágok ellen fordítva. Pl. Csőváron igen szépek a héricsek... :-)

Ha mindehhez hozzávesszük a velem tartó mosolygós Vadvirágot, szintén Pentax cuccal a kezében, már szinte giccsbe hajló a dolog! :-)

Most irány a Vadász utca. Szép az élet! :-)))
Törölt nick Creative Commons License 2005.04.04 0 0 4405
Van kapcsolat, egyeztessük a részleteket.Minek kell utána nézni?
Előzmény: joskabacsi (4404)
joskabacsi Creative Commons License 2005.04.04 0 0 4404

hááát , ha van valami pályád a postán - esetleg utánnakérdezhetnél , hogy mennyi a normál reklamációs ideje egy csomag keresésének!

Azt hogy a leveleket átvilágítják azt a saját szememmel láttam már , azt hogy a könyvelt küldeményeket nem lopják el pedig csak remélem!

 

 

Előzmény: Törölt nick (4402)
Törölt nick Creative Commons License 2005.04.02 0 0 4403

Hi Jóskabácsi!

Nekiálltam ugyanott a newyorki boltban a D-BG1 elemtartó markolatnak,itt tartok: 177.5usd a talp házhoz szállítással, az 33ezer az áfa plusz 7500 és a magyar postai kezelési díj mondjuk még ezer akkor az caklipakli 41-42 ezer. Itt nagyon nem hezitálok nem baj hogy nincs jótállás csak nem "romlik el" de az 50-500 vagy a 18-200  3,5-6,3 fényerejű amatör optikáknál már igencsak bejönne a képbe a vám is.

Törölt nick Creative Commons License 2005.04.01 0 0 4402

Most Postában is jó vagyok, kell valamit ügyintéznia a Polárod miatt?

Az 5GB Seagate miatt még megy a meccs már nagyon magas szinten is. Ha minden összejönne akkor működik és nincs 40 ezer tokkal vonóval.Az nem lenne kudarc... 

Előzmény: joskabacsi (4401)
joskabacsi Creative Commons License 2005.04.01 0 0 4401

Gratulálok az FTZhez!

A postát ne is említsd , mert azonnal írják a Rét-utcai beutalómat , ha csak rájuk gondolok!

3 hónap alatt jutottak el odáig , hogy tényleg nem hozták ki a Pentax Poláromat Január 4.-én.....

Előzmény: Törölt nick (4400)
Törölt nick Creative Commons License 2005.04.01 0 0 4400

Hi Jóskabácsi!

Megérkezett a B&Hphotovideo-tól az 500-as vaku Budapestre.A  netto vámérték 37.258,- forint a vám nulla forint az áfa 9641,-forint plusz 997,-forint a postai kezelési költség. A Magyar Posta is belekeveredett  és nem hozzák ki ám mint minden más csomagküldő szolgálat csak ha levélben nyilatkozom hogy kifizetem a költségeiket!! Magyar Posta Részvénytársaság Nemzetközi Üzletág Nemzetközi Posta Kicserélőüzem Nemzetközi Csomagkicserélő Osztály. Ugye milye egyszerű nevük van??Eddig működött a küldés most lelassult az ügymenet. 

Előzmény: joskabacsi (4388)
zsolee Creative Commons License 2005.03.31 0 0 4399

Köszi a segítséget. Most, hogy így olvastam beugrott hogy valami régi könyvben is le van írva ez a trükk.Kicsit macerásnak tűnik a dolog.

Előzmény: Törölt nick (4397)
iscsu Creative Commons License 2005.03.31 0 0 4398
Én a nagyapám szinte érintetlen MX-ét használom, neki kijáró tisztelettel. Csodálatos gép.
Kipróbáltam az MLU-t, és nem vészes, persze nem szabad durváskodni. Egy lehelletnyi pöccintésre is sikerül, az a fontos, hogy milyen mélyre nyomod az expogombot. Persze, nem tudom, ez mechanikailag pontosan mit is csinál, így a 4-5-szöri próbán kívül nem csináltam, és szerintem nem is fogom. Érdekességnek elég ez... :c))

-iscsu
Előzmény: Törölt nick (4395)
Törölt nick Creative Commons License 2005.03.31 0 0 4397

A többszörös expo ismert trükk, de ára van. Egyes Pentax kamerák kézikönyve még le is írja a módszert.

 

A film visszacsévélő gombbal enyhén megfeszíted a filmet.

Ellövöd az első képet.

Megnyomod a filmvisszatekerést engedélyező reteszt a gép alján, a visszacsévélő kart pedig fogva tartod, hogy ne tekeredhessen.

Felhúzod a kamerát, akkor a film a helyén marad, de a zár felhúzódik.

Ellövöd a második expozíciót.

Felhúzod a kamerát rendesen, és objektív sapkával a gépen exponálsz egy feketét.

Felhúzod a gépet, és jöhet a következő, független képkocka.

 

Az lesz az ár, hogy a képkockák szabályos rendje felborul, és a dupla kocka és az azt követő felvétel között a szokásos pár milliméteres rés helyett egy fél képkockányi űr lesz. Ez némi film veszteség, és ha felvágva tárolod a filmet, ez a szelet vagy kilóg a sorból, vagy rövidebb a többinél.

 

Pentaxszal még nem próbáltam, de Chinon CM-4S-el igen, és tökéletesen működött. Gyerekkoromban olyan képeket készítettem, amelyeken önmagammal szemben ülök, ehhez kellett még egy félkép-kitakaró megoldás. Annyira pontos volt a dolog, hogy a félképek pontosan illeszkedtek.

 

MLU-ban nem segíthetek.

Előzmény: zsolee (4396)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!