Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2015.04.02 0 0 10548

Ha valakit érdekel az analóg ff. technika ide kattint:   http://forum.index.hu/User/UserDescription?u=237182

 és ott a Weblap „fülre” talál egy felsorolást (linkek) azokról a hozzászólásokról, amiben többek közt én is leírom, hogy milyen következtetésre jutottam az analóg fekete fehér fényképezéssel és laborálással kapcsolatban. Persze van ott más is   ;-))))))  

ihagee Creative Commons License 2015.04.02 0 0 10547

Kedves fecskea1!

Azt szeretném megkérdezni, hogy hol reparáltattad a fénymérődet? Van egy Gossen multi-pro masinám, pár éve össze-vissza mér. Amikor megvettem, nagyon jó volt. Aztán 2-3 rekesznyit tévedett, mostanában már megbízhatatlan. Üdv, Ihagee

Előzmény: fecskea1 (10543)
Törölt nick Creative Commons License 2015.04.02 0 0 10546

Szia! Csak szűrőnk van (2 vagy 3µm ), azt sem tudom, hogy mondjuk 0,1nk° víz jó lenne é mosásra, szerintem nem feltétlen. Ha lenne, akkor lágyítón a keverőt be kéne állítani úgy, hogy 7-10nk° legyen a kijövő.

Előzmény: t|3r (10545)
t|3r Creative Commons License 2015.04.02 0 0 10545

Üdvözlet,

 

 

b31: filmhívás során mosásnál csapvizet használsz valamilyen lágyító gyantával?

Törölt nick Creative Commons License 2015.04.01 0 0 10544

„Először is nincs harang...”

;-))))))

 

Már van egy laborfelszerelés, amiről nem tudom hogyan kell használni ;-))))

Laborsix Digital XS

Előzmény: fecskea1 (10543)
fecskea1 Creative Commons License 2015.04.01 0 0 10543

Na ja, lefordíthattam volna, és meg is tettem volna ezt a szívességet, de úgy jártam én is, mint a viccben az egyszeri plebános, aki nem harangozott akkor, amikor jött látogatóba a püspök, aki megkérdezte hogy miért nem volt itten harangzúgás? A plebi azt válaszolta, hogy ennek több oka is van. Először is nincs harang...

Én meg nem tudok németül.

Előzmény: fecskea1 (10542)
fecskea1 Creative Commons License 2015.04.01 0 0 10542

Még valami: A fotókon látszik, hogy a labor-feltét annyira eredeti, hogy még megvan hozzá a külön használati utasítás is. Nyomtatva.

Előzmény: fecskea1 (10541)
fecskea1 Creative Commons License 2015.04.01 0 0 10541

Neked is, gyimesbükkinek is:

 

"For measuring contrast range and exposure in enlarging."

 

Ez van a Profisix fénymérő angol használatijában, gondolom nem kell lefordítanom.

Van viszont külön használatija a Labor feltétnek is, de a neten ezt egyenlőre csak fizetősként láttam.

 

Különben ha elviszed a mérőpakkot, kapsz egy kinyomtatott használati utasítást is az alapgéphez, angol nyelven. Ez van nekem.

 

 

Előzmény: Törölt nick (10540)
Törölt nick Creative Commons License 2015.04.01 0 0 10540

Szia! Azt, hogy a Gossen miként gondolta, azt nem tudom, csak azt, nekem mi az elképzelésem. A zónarendszert szeretném átvinni a nagyításra.

Ha nem jön össze, vagy nagyon körülményes, akkor pl. arra használom majd, hogy egy nagyításon megnézem csíkmással mi a jó idő, és azon megmérek egy pl. arcot, és egy másik negáról tudni fogom, hogy az arc ? Fé van arrébb, és az alapján exponálok.

Előzmény: Törölt nick (10539)
Törölt nick Creative Commons License 2015.04.01 0 0 10539

Mire való és hogyan kell használni? Eddig nem árulta el senki.

Előzmény: Törölt nick (10538)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.31 0 0 10538

Szia! Engem komolyan érdekel, az egész csomagot elviszem, de a laborfeltétel szeretném leginkább használni. Ja, és köszi a képeket.

Előzmény: fecskea1 (10528)
fecskea1 Creative Commons License 2015.03.31 0 0 10537

Még csak annyit, a Lunasix felirat ne zavarjon meg senkit a csatolmányoknál, mert teljesen csereszabatos a Profisix-szel.

Előzmény: fecskea1 (10536)
fecskea1 Creative Commons License 2015.03.31 0 0 10536

Miután többen érdeklődtek a fénymérő iránt, szemléltető ábrákként berakom a képeket.

Ezért előre is elnézést kérek.

cirki Creative Commons License 2015.03.31 0 0 10535

Szia,
Szerintem erdemes felaldozni kb 1 kockat a film vegebol es tesztelni a hivoval. Levagsz egy kis darabot a vegebol es kiprobalod milyen lessz. pl kb 3cm es azt kettobe vagod igy lesz 2 kis kocka amivel probalkozhatsz. Egyik felet bedugod egy jol zaro kazettaba es egy keveset kint hagysz es fenyre viszed, igy biztos lesz rajta egy teljesen beegett resz - viszonyitasi alapnak. Sotetben kiveszed majd elohivod a kis tesztcsikot/kockat, fixalod majd megnezed az eredmenyt es az alapjan modositod a hivas idejet ha kell.

Előzmény: Zeteny_hu (10522)
1facsavar Creative Commons License 2015.03.31 0 0 10534

Szolnokon  "Dj szegecs " ?

Egerben Főiskola " fotókör"?   Molnár Béla      amúgy  Zebra design  -  Kapás u .

Előzmény: Zeteny_hu (10533)
Zeteny_hu Creative Commons License 2015.03.31 0 0 10533

Szolnok, Eger

Előzmény: 1facsavar (10531)
piquod_gmail_kom Creative Commons License 2015.03.31 0 0 10532

A teleelőtét esetleg érdekelne, ha b31 megvenné a csomagot a többi miatt...

Előzmény: fecskea1 (10528)
1facsavar Creative Commons License 2015.03.31 0 0 10531

Bocs  lehet, hogy nem értetted a10523 kérdést, magyarul merre laksz  ? vagy titkos?   -akkor lehetne ajánlania közeledben valakit aki gyakorlott.

Előzmény: Zeteny_hu (10529)
foveon Creative Commons License 2015.03.31 0 0 10530

sztem mindegy miben hivod, vagy lesz rajta ertekelheto vagy nem. egy ezer eves filmnel ahol meg probazasra sincs lehetoseged tok mindegy mit csinalsz, ugyis lesz valami amit utolag lehetett volna igy vagy ugy maskepp csinalni. elore meg nem fogod tudni ezt megmondani meg nagyjabol sem nemhogy pontosan. en hivnam r09-ben 10 percre aztan csokolom.

 

 

 

Előzmény: Zeteny_hu (10529)
Zeteny_hu Creative Commons License 2015.03.30 0 0 10529

Igen ezt megtaláltam, csak a tekercsemen a Super felirat zavart, nem tudom számít-e.  A régi Fortepannál volt sima 27-es ami 17din és super 30 ami 20 din. Esetleg ez a finepan-nál is így lenne.

A másikra rátaláltam, sima Fortepan 27. 17Din

Bocs, de még kicsit új nekem a negatív hívási téma. C41-et hívtam már többet, de a régieknél mindig gondba vagyok.

Előzmény: foveon (10525)
fecskea1 Creative Commons License 2015.03.30 0 0 10528

Persze. Ugyan volt rá jelentkező, de úgy látszik nem komoly.

Mindenesetre gondold meg, csak egyben adom el. (Nem tehetek mást, vár rám egy Minolta Autometer III, és már van nálam egy Soligor Spot II. szpotmérő. A következő 100 évben tehát el leszek látva, ezért válok meg a Profisixtől. Mail-címedre holnap küldök fotókat.

Előzmény: Törölt nick (10521)
t|3r Creative Commons License 2015.03.30 0 0 10527

b31, lab4art, artbázis

 

válassz : )

Előzmény: Zeteny_hu (10522)
-Minarik- Creative Commons License 2015.03.30 0 0 10526

Akkor szegecs oldalara is erdemes felnezni. Lhet, hogy hivott ilyet.

Előzmény: foveon (10525)
foveon Creative Commons License 2015.03.30 0 0 10525

nalad biztos masmilyen kerso van mint nalam, mert nekem hoz:

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=122741006&t=9048189

 

 

Előzmény: Zeteny_hu (10515)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.30 0 0 10524

Szia! Már hívtam hasonló filmeket, Xtol 1+1   8min,  akinek hívtam azt mondta tudta valamelyest használni, hogy más paraméterek mellett mi lett volna, beláthatod nem lehet megmondani, és tesztre se sincs lehetőség 1-2 tekercsnél.

Előzmény: Zeteny_hu (10522)
1facsavar Creative Commons License 2015.03.30 0 0 10523

Valakinek van ötlete, hogy merre induljak el

 

Az is fontos lenne honnan akarsz elindulni?

Torntó? Sidney? Stockholm? Gödöllő?

Előzmény: Zeteny_hu (10522)
Zeteny_hu Creative Commons License 2015.03.30 0 0 10522

Amelyiken a start látszik az is megvilágított legalábbis a zárjegy túloldalán, az szerepel. Valamint alatta látszik, hogy az eredeti már fel volt tépve onnan gondolom.

 

Valakinek van ötlete, hogy merre induljak el? Régi családi képek vannak rajtuk, azért is volna fontos számomra,ha porfogónak akarnám rá se kérdeztem volna.

Előzmény: 1facsavar (10518)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.30 0 0 10521

Szia! 3. –án kapok fizut, akkor megnézném közelebbről, addig is, ha esetleg betennél egy fotót a műszerről és a laborfeltétről, az ami nagyon érdekelne.  Meg esetleg eltennéd hétvégéig, a hétköznapjaim elég zűrösek.

Előzmény: fecskea1 (10519)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.30 0 0 10520

Úgy igen!

Előzmény: 1facsavar (10518)
fecskea1 Creative Commons License 2015.03.30 0 0 10519

Ha valakinek esetleg kedve lenne a méréshez annak ajánlom:

 

Eladó

 - GOSSEN PROFISIX fénymérő (9A49590)

- Profi Lux előtét (szférikus diffuzor)

- Profi COlor előtét (9B51440)

- Profi Flash előtét (1D24726)

- Profi Tele előtét

- Profi Labor előtét

frissen szervizelve, kalibráltatva.

Egyben 30.000,- Ft.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!