Keresés

Részletes keresés

i.dudas Creative Commons License 2005.04.12 0 0 4544

csemege

 

ha valaki szeretne beruházni...

nekem az fa* verzió van meg, az nagyszerű, de egyes vélemények szerint az a* még jobb. mindenesetre hogy ritkább, az biztos.

i.

K2DMD Creative Commons License 2005.04.12 0 0 4543
Mátrixmérést miért nem tudnak a K-s, KM-es optikák? Mondjuk egy Z-1-en? Én mindig mértem velük és láthatóan az eredmény sem volt rossz...
Előzmény: rstudi (4528)
MZ-6 Creative Commons License 2005.04.12 0 0 4542
A Sigma nem hinném hogy szereti a kétszerezőt...esetleg 1,5x nem elég?

Pont van az e-bay-en: http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&category=4688&item=7506667527&rd=1&ssPageName=WDVW

Újonnan 25e körül van, bár ez lehet hogy a régebbi változat (Optiform)
Előzmény: t-macska (4539)
Törölt nick Creative Commons License 2005.04.12 0 0 4541

Én is keresek Pentax kétszerezőt. Ha találok kettőt, szólok. Nálam most van egy nem-Pentax kétszerező kipróbálásra (ld. alább), ha esetleg megalkudnék rá, akkor annyit segíthetek, hogy kipróbálhatod az objektíveddel. Ez egy teljesen mechanikus darab.

 

Egyébként megkeresd Kloroformot, szerintem neki van egy gyári Pentax eladó, ami 300 mm feletti optikák kétszerezésére készült. Lehet, hogy ki kellene próbálnod.

Előzmény: t-macska (4539)
Törölt nick Creative Commons License 2005.04.12 0 0 4540
Köszönöm, ez egy jópofa megoldás, de engem nem izgat fel, én valami bonyolultabbon töröm a fejem. Nekem mindenképpen két szinkronizált kamerára és két azonos objektívre van szükségem. Ugyanakkor kíváncsian várom a Te leendő sztereó képeidet.
Előzmény: Törölt nick (4538)
t-macska Creative Commons License 2005.04.12 0 0 4539

Tudom, hogy a 2x volt itt téma  a napokban, de sajnos attól nem lettem okosabb.

 

A problemám a következő:

 

 Kétszerezőt keresek a Pentaxomhoz. A kívánalom vele szemben, hogy dolgozzon együtt a *ist DS-sel és a z1-p-vel is. Legtöbbször egy Sigma 2.8 70-200 objektívvel lenne használva. Nem zárkózom el semmilyen márkától. Próbáltam elősször szerezni egy eredeti Pentaxot, de sem használtan, sem újonan nem találok (még csak az árát sem). Aztán a Sigmát. Eredmény dettó.  

Itt elakadtam.

 

Üdv

 

Ági

Törölt nick Creative Commons License 2005.04.12 0 0 4538

http://www.berezin.com/3d/3d_lens.htm

Szerintem ez az a bigyó, rendelj egyet és sztereoban élvezhetjük a szkarabeuszokat meló közben.Ha nem ilyen lesz azt is hírül adom.

Törölt nick Creative Commons License 2005.04.12 0 0 4537

Hi Kékazbeszt, nem kizárt hogy én leszek a megoldás mondjuk jövő kedden:

-1-. Amire alkuszom Chinon CM7 apparáton pont ilyen lencse van."K" 1,7/50  :-)

-2-  Barátom elvitte Londonba egy hétre a gépemet egy hónapja és tegnap vallotta be, hogy rendelt hozzá a tudtomon kívül HongKongból egy 3D optikai egységet 76 dollárért és 14dollár volt a Western Union-on keresztüli pénzküldés. Olyannyira sikeres volt a tranzakció hogy tegnap megkapta a postástól a cuccot (4nap alatt itt volt a cucc!!!) én még ugyan nem láttam hogy néz ki de beszámolok holnap minderről amikor hazaérek és kipróbáljuk az IST D-vel. Üdv  Kiszely E.T. a festői Ferenc körút-ról.

Előzmény: Törölt nick (4536)
Törölt nick Creative Commons License 2005.04.12 0 0 4536

Kölcsön se? 3D fotózáshoz kellene két egyforma objektív, én ilyenre gondoltam. De lehet Chinon 1.7/50 is, mert annak is megvan nálam a párja.

 

Azért legjobb lenne, ha valaki el tudna adni nekem egy 1.7-es Pentax M-et, úgy egyben maradhatna a sztereo konfiguráció. Azt még nem árulom el, hogy mit szeretnék fotózni, mindenesetre az archívumomban sztereo bogaraktól koncertképen át tájképig sokminden előfordul.

Előzmény: emyl (4535)
emyl Creative Commons License 2005.04.12 0 0 4535

"Keresek smc pentax-m 1:1.7 50 mm objektívet"

van de nem adok :-)

Előzmény: Törölt nick (4534)
Törölt nick Creative Commons License 2005.04.12 0 0 4534
Keresek smc pentax-m 1:1.7 50 mm objektívet
f0160feri Creative Commons License 2005.04.11 0 0 4533

Szia . Van csak nem ezzel a tipussal . Nagyon szép egyenletes fényt csinál.

Ha netán feljössz Királyrétre ápr 29-30-Máj1 oda is tudom adni hogy kiprobáld.

Előzmény: Látó Szög (4527)
Selu Creative Commons License 2005.04.11 0 0 4532
"Van egy másik módszer is: M állásban az AE lock beállítja a zársebességet, de azért ez sem ugyanaz, ráadásul úgy vettem észre, low light körülmények között ez a módszer nem ad pontos értéket."
Ez azért van, mert ilyenkor is munkablendés mérést használ, hallható és rövid időre látható is,
ahogy beugrasztja.
Előzmény: Törölt nick (4521)
rstudi Creative Commons License 2005.04.11 0 0 4531
Whitefulu-é az érdem, én csak bányásztam. :)
Előzmény: pggp (4530)
pggp Creative Commons License 2005.04.11 0 0 4530
Köszi!
Előzmény: rstudi (4528)
K2DMD Creative Commons License 2005.04.11 0 0 4529
Milyen állapotú ez az MX, Venyerin? Képet lehetne látni róla?
Előzmény: Venyerin (4471)
rstudi Creative Commons License 2005.04.11 0 0 4528
special thanks to whitefulu:

"Sziasztok!



Felraktam a gép-obi kompatibilitási táblázat 0.1-es verzióját az aálbbi helyre:

http://ricy.freeweb.hu/k_komp.xls



Üdv: Wf."
Előzmény: pggp (4526)
Látó Szög Creative Commons License 2005.04.11 0 0 4527
'napot! Van valakinek tapasztalata vaku diffúzorral, mint pl. a Lumiquest cuccok? Szeptemberben esküvőt kell fotóznom, ideje elkezdeni felkészülni... :)
pggp Creative Commons License 2005.04.11 0 0 4526
Van valahol az Interneten olyan táblázat, amiben jelölve vannak azok a vázak, amelyek a régi obikkal, nyitott rekesszel is mérnek fényt?
Előzmény: pggp (4525)
pggp Creative Commons License 2005.04.11 0 0 4525
Melyik a legolcsóbb váz, amelyik mindegyik obival megy?
Előzmény: Törölt nick (4521)
Törölt nick Creative Commons License 2005.04.11 0 0 4524

Ha 6 éve a szekrény tetején van, szólj a tulajnak, hogy ki ne próbálja a gépet! Szinte biztosak lehettek benne, hogy a szivacsai elrohadtak. Orvosolható a dolog, de ha használod-rázod a gépet, komoly esély van rá, hogy a ragacsos morzsalék behullik az érzékenyebb részekbe, és akkor már nagyon nehéz lesz megszabadulni tőle.

 

Szóval óvatosan a géppel, exponálás nélkül finoman kinyitni, ellenőrizni, hogy porlad-e ragad-e már a szivacs a tükör és a prizma közt meg hátul, és ha igen, akkor nagyon óvatosan szakértőhöz vinni, kitisztíttatni, újraszivacsoztatni (van, aki filcet használ), és utána lehet próbálni a gépet.

 

Ha a zombi morzsaléka a zár lemezei közé kerül, akkor a gépnek annyi.

Előzmény: Törölt nick (4522)
BUSZNYI Creative Commons License 2005.04.11 0 0 4523

Igen így már érthető!

 

Én pl. ezért választottam az MZ-5N -t mert van régi obim is és még veszek is:-).

Azt hiszem várok a digi átálással mert ez azért valjuk be elég barátságtalan lépés a Pentax-tól. Nagyon sajnálatos, hogy a Pentax ennyit áldozott a kompatibilitásból :-(.

Előzmény: Törölt nick (4521)
Törölt nick Creative Commons License 2005.04.11 0 0 4522

Ahoj Venyerin popacsek!

Nem vagyok biztos hogy csak a Te érdemed (+Busznyi,KékAzbeszt,K2DMD...) hogy megfertőztetek a mechanikus gépekhez visszatérő nosztalgiával de elkezdtem alkudni egy Chinon CM7 (vagy 4?) K bajonettes egységre 1:1,7 /50mm optikával egy töröttfejű aksinélküli Metz 60DT4-re.A pontos típust nem tudjta mondani az eladó mert 6éve a szekrény tetején van a kofferban a cucc.Egy faipari lamellózógépet kének cserébe,cca bruttó 16ezer a Praktikerben... Lehet hogy beruházok a valaha volt Chinon CM3 42mm emlékére.

Törölt nick Creative Commons License 2005.04.11 0 0 4521

A nyitott rekesz mellett történő fénymérés eszköze, bizonyos körülmények között a fénymérés előfeltétele.

 

Amikor az objektíven beállítjuk a rekeszértéket, K bajonett esetében az irisz nyitva marad azért, hogy fényes legyen a keresőkép, és jól működjenek az élességállítási segédeszközök: a mikroprizma és a törőék. A fénymérő mégis figyelembe veszi a beállított értéket, amit ez az áttétel visz át a gépvázra. Így lehet fényt mérni minden Pentax gépen, és így működik az időautomatika is.

 

Az újabb rendszerű Pentax gépeken elektronika viszi át az értékeket (a blendeértéket is) az objektívről a gépvázra. AZ MZ-5N-en megvan mindkét átvitel, elektronikus objektívekkel az érintkezőkön, régiekkel a mechanikus áttételen keresztül kommunikál.

 

A mechanikus áttételt lehagyták az MZ-50-ről, így azt a gépvázat régi K bajonettes objektívvel egyáltalán nem lehet használni. Elektronikus objektívekkel jól működik. A DS is csak az elektronikus kommunikációt használja, így nem lehet régi objektívekkel nyitott rekesz mellett fényt mérni. Szerencsére van egy DOF preview a DS-en, így legalább munkarekesz mellett lehet fényt mérni, de ez nem ugyanaz, mintha meghagyták volna azt az automatikát, ami már harminc éve is kiválóan működött. Van egy másik módszer is: M állásban az AE lock beállítja a zársebességet, de azért ez sem ugyanaz, ráadásul úgy vettem észre, low light körülmények között ez a módszer nem ad pontos értéket.

 

Szóval azt hiszem, a Pentax marketingesei piaci okból kicsit keresztbetettek saját fogyasztóiknak. Nem tudom, nekik volt-e igazuk.

Előzmény: BUSZNYI (4517)
Venyerin Creative Commons License 2005.04.11 0 0 4520
Gondolom a mechanikus rekeszvisszajelző karhoz kapcsolt elektromos alkatrészt sikerült e gyönyörűséges névvel illetni... :-)
Előzmény: BUSZNYI (4517)
Törölt nick Creative Commons License 2005.04.11 0 0 4519

Halló felettes, nekem miért nincs olyan tekerentyűma PZ10-n vagy vagy az *Ist D-n? Vagy ha volt akkor ellopták a potméterem innét! Akkor most szimbolázzak?

Venyerin Creative Commons License 2005.04.11 0 0 4518
A Takumar minden kétséget kizáróan eredeti Pentax.
- minden M42-es (és Asahiflex) obit így hívnak
- a K bajonettes időkben is volt pár Takumar széria; ezek olcsó tömegobik, de szintén a Pentaxtól
Előzmény: Törölt nick (4515)
BUSZNYI Creative Commons License 2005.04.11 0 0 4517

Tényleg mire jó az a potméter?

Nehaggyatok tudatlanul!

Előzmény: Törölt nick (4513)
pggp Creative Commons License 2005.04.11 0 0 4516
Mire jó az a potméter?
Előzmény: Törölt nick (4513)
Törölt nick Creative Commons License 2005.04.11 0 0 4515

Kérdésem lenne az objektívek elnevezéseivel kapcsolatban. Valamelyik fan oldal azt mondja, hogy a menetes időszakban Takumar-nak nevezték az Asahi objektíveket, a K-bajonettes időszakban ezeket átnevezték Pentax SMC-re. Egy fórumtársunk szerint viszont van 'eredeti' Pentax objektív és van a Takumar.

 

Tudna valaki rendet tenni a fejemben ebben a dologban? Mi a különbség két, hasonló tudású objektív között, ha az egyikre Pentax SMC, a másikra Asahi Takumar van írva? Erről tényleg nem ír Dimitrov, vagy csak én nem találtam meg?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!