Keresés

Részletes keresés

szifoka Creative Commons License 2009.08.29 0 0 6352
Hihi!!!!!
Lecsekkoltam!
Üzenet mindenkinek hogy iszik! Nem olyan elveszettek ezek a mókusok!
roli310 Creative Commons License 2009.08.29 0 0 6351

Nekem naponta elpárolog majdnem az egész, igaz hogy kint van a kertben.

Vegyétek ki a madáritatót a ketrecből, töltsétek fel este és ha reggelre elfogy belőle akkor párolog.

Előzmény: szifoka (6348)
pumukli48 Creative Commons License 2009.08.29 0 0 6350
szia Szifoka
Pontosan igy vagyok én is. tegnap tettük be a madáritatót, és nem látom, hogy iszik-e, mert a golyósnál mindig hallottam a golyó kopogását. Most reggel néztem, hogy kevesebb a viz, biztosan ivott.
Nagyon vidáman ugrál, biztosan nem szomjas
Előzmény: szifoka (6348)
Merci87 Creative Commons License 2009.08.29 0 0 6349
Nekem nem szokott párologni, szerintem felfedezte már, hogy mire való! :)
Előzmény: szifoka (6348)
szifoka Creative Commons License 2009.08.28 0 0 6348
Az ötleteteken felbuzdúlva vettem egy madáritatót a mókinak be is tettem már tegnap neki de lövésem sincs hogy iszik-e belőle - tudja -e mi az ott. Az biztos hogy fogy a víz, de nem tudom hogy a meleg miatt párolog-e, vagy mert felfedezte a mókám. Bejelöltem filcel tegnap este, reggelig 0,5 cm-el lett kevesebb a víz benne. Figyelgetem ha van időm, de sosem csípem el. Szerintetek?
S z i s z i Creative Commons License 2009.08.28 0 0 6347
Ez naaagyon jó :)
Előzmény: roby25 (6346)
roby25 Creative Commons License 2009.08.28 0 0 6346
Szia TimIsti!Én 8 hetesen hoztam el a mi Robynkat és egy-másfél hét után kiengedtem.Először nem mert kijönni aztán miután először kint volt már nem lehetett bent tartani.Azóta ha már meghallja a kerec zárjának a hangját már rohan.Nagyon édes.Most 5 hónapos.(Robyka megszomjazott!!!)
Előzmény: TimIsti (6343)
Törölt nick Creative Commons License 2009.08.28 0 0 6345

Örülök, hogy Misszi jól van :)

 

Szerintem mi vártunk vagy 2-3 hónapot és akkor is úgy engedtük ki őket, hogy vittünk magunkkal egy ketrecet a másik szobába és csak abban volt víz. Előbb vagy utóbb megszomjaztak és bemásztak és úgy vittük vissza őket a helyükre - így nem kellett kergetőzni tehát nem ijesztettük el őket. Szerintem hagyni kell, hogy a saját tempójában barátkozzon kaját kizárólag kézből adni neki és még véletlenül sem hajkurászni.

 

(a zajongást egyébként meg kellett szoknia, bár tény, hogy nálunk egyik gyerek se verte ököllel a falat ahol a ketrecük volt max. néha kórusban üvöltöttek a ketrec előtt:)  

Előzmény: TimIsti (6343)
*Babi* Creative Commons License 2009.08.28 0 0 6344
Crested 1 írtam neked e-mailt. :)
Előzmény: crested 1 (6327)
TimIsti Creative Commons License 2009.08.28 0 0 6343

Sziasztok!

Csatlakozom, nálunk is megváltozott kicsit Misszike, mikor benyulunk a ketrecbe és adunk neki egy kis gyümölcsöt akkor, mint akit puskából lüttek ki szalad lefelé, én akkor eleinte nem mertem benyulni, de mostmár nem foglalkozok avval, hogy leszalad csak megvárom amíg leér. Nem rég megkapta az odúját és nagy meglepetésemre csak este megy be oda aludni, napközben a függöágyában alszik! Olyan ÉDES olyankor!!! Nálunk akkor kezdődőtt mikor anyum az unokáira vogyázott és miért is ne pont azon a falon dörömbőltek ahol Misszike ketrece is van, és arra gondoltam, hogy ettől lett kicsit bolond. De nekem úgy tünik, hogy kezd megjavulni! Nekem az lenne a kérdésem, hogy ki mikor/mennyi idő elteltével engedte ki?

 

Válaszotokat előre is KÖSZÖNÖM!!!

 

Timi

Dr. Kis Creative Commons License 2009.08.28 0 0 6342
Sziasztok,az lenne a kérdésem,hogy a mókúsok milyen idös kortol lesznek nagyon mozgékonyak ?? A mi mókúsúnk 7 hetes és még csak eszik meg alszik sokat még nem mocorog,reméljük nincs semmi baja.Sütit meg édessséget lehet-e neki adni mert az nagyon szereti ??? És ha igen akkor milyen idö közönként ? Sziasztok.
Törölt nick Creative Commons License 2009.08.28 0 0 6341

Nálunk is játékosan harapnak, kivéve ha egy babaujjat látnak. Ott nincs mese... Még tavaly nyáron a fiú kétszer is megharapta a gyerkőcöt mert azt hitte az ujjáról, hogy kukac (ömlött is szépen a vér). A lány meg most próbálta megenni a kisebbik gyerek kezét (ezt még le is fényképeztem, későn kapcsoltam, hogy nem csak simán haverkodik hanem tényleg meg akarja rágcsálni - itt szerencsére nem történt semmi komoly). Egyébként minket, felnőtteket egyik se harap meg soha, max. iszonyú finoman megfogják az ujjunkat. Én arra tippelek, hogy a tejszagú babákat alapból kajaként kezelik (csak ha valaki esetleg azt látná, hogy kisgyerek mellett furán viselkedik a mókus).

 

(a férjem most mondja, hogy szerinte nem a fehér mókus nagy szerelmét hanem a másik mókust foglalták le így a hősszerelmes páros még egy ideig együtt maradhat ;oDDDDD )

Előzmény: MogyiGazdik (6333)
Törölt nick Creative Commons License 2009.08.28 0 0 6340

Lenne egy kérdésem a profikhoz.

 

Most együtt lakik nálunk a 3 pici mókusfiú és egyszerűen tündériek így hármasban (hárman összebújva szunyálnak pl. az etetőtálban). Csak úgy kíváncsiságból: ha nincs lány a közelben és valaki mondjuk egyszerre visz el két fiút akkor jól sejtem, hogy ha kell akkor életük végéig és boldogan eléldegélnek együtt?

 

Csak mert nálunk az anya és az apamókus is babaként került össze és azóta is egy párt alkotnak, néhány kisebb csetepatén kívül soha nincs köztük veszekedés.

 

Elméleti a kérdés csak nem akarok hülyeséget mondani ha valaki megkérdez erről de nekem úgy tűnik, hogy működne a dolog és, hogy ez a mókusoknak is jó lenne :)

 

Egyébként érdekes megfigyelni őket. Van egy fehér mókus, aki szerintünk az alfahím - na ő megszállottan kergeti az egyik barna mókus farkát. Aztán lepucolja. Volt már néhány rosszmájú megjegyzésünk ezzel kapcsolatban de én ilyet eddig még nem láttam... egyszer megpróbálom levideózni.

 

Egyébként meg már csak két fiú (egy fehér, egy barna) és a kis fehér kislány szabad, ma lefoglalták az egyik barna kisfiút. Remélem nem pont a fehér mókus nagy szerelmét viszik el mert akkor ingünk-gatyánk rámegy majd a mókuspszichológusra :)

 

(a gyerkőcöt így is meg fogja viselni ha majd elviszik az összes kismókust, a nulladik pillanattól figyeli őket és nem tudom hogy lehet egy 2,5 évesnek elmagyarázni, hogy a hőn szeretett kismókusok új családba kerülnek... )

*Babi* Creative Commons License 2009.08.27 0 0 6339
Megtetszett a sok szép hintaágy amit csináltatok a mókusoknak, és ezen felbátorodva varrtam és is neki egyet. Nem bomló puha anyagot választottam. Még nem használta de az anyag tetszik neki mert kapott egy darabot aludni és azóta folyton rendezgeti bujkál benne. Néha itt-ott kidugja a nózit körülnéz aztán rendezget tovább. Imádom!! :D

roli310 Creative Commons License 2009.08.27 0 0 6338
Vödörben a legjobb, le sem kell zárni a tetejét és lyukat sem kell fúrni rá.
Előzmény: MogyiGazdik (6337)
MogyiGazdik Creative Commons License 2009.08.27 0 0 6337
Hm, mi mindig ilyen sima zacsiban kaptuk, amit mindig kirágtak, és szedegedhettük össze őket a lakásban...:SSSS Majd valami befőttes üvegbe, vagy nem tudom mibe rakom majd, hátha Alma megeszi majd.
Előzmény: Snickers88 (6335)
pumukli48 Creative Commons License 2009.08.27 0 0 6336
Próbáld meg az itatót este, amikor már a mókus alszik, akkor feltölteni. Meg hát a kaját is akkor adni
Előzmény: drzkovi (6331)
Snickers88 Creative Commons License 2009.08.27 0 0 6335
Én a kereskedésbe egy műanyag kis dobozba kaptam, aminek zárható teteje van, ebből nem tudnak kijönni. Olyasmi, mint egy kis vajas doboz, csak szúrni kell rá egy-két lyukat.
Előzmény: MogyiGazdik (6334)
MogyiGazdik Creative Commons License 2009.08.27 0 0 6334
Jó, mondjuk néha beindulnak és rájukjön mindkettőra a mageldugási láz:D Halál jópofák amikor kintvannak, egyik elrejti egy jó kis helyre a magot, de a másik megtalálja és ellopja, és mikor visszamegy az eredeti tulaj nézi hogy hova lett a kaja:D Mellesleg nem tudjátok hogy lehet-e egy mókus vega? Mogyinak nem igazán kell a lisztkukac se a gyászbogárlárva. A lisztkukacot általában csak kinyírta, úgy láttuk nem ette meg. Almánal még nem próbáltuk, mert nem merünk venni már, mert mindig kiszöknek azok a hülye kukacok a zacsiból. Fújjj. Ti valami más edénybe tároljátok őket?
MogyiGazdik Creative Commons License 2009.08.27 0 0 6333
Hm, hát nálunk Mogyinál nincs mit betörni már, de tényleg. ő viszont játékosan harapgál és támad mint már írtam. De mindig finoman. Volt már mindenkinek állatkája, tapasztalata, hogy milyen mikor egy állat játszik. Lehetséges hogy Mogyi egy UFO?:)
Előzmény: Merci87 (6328)
drzkovi Creative Commons License 2009.08.27 0 0 6332
Detto ugyan ebben van részünk!!!!!!!!!!!!!:-(((((
Előzmény: pumukli48 (6329)
drzkovi Creative Commons License 2009.08.27 0 0 6331

UUUU nagyon szépen köszönöm a sok tanácsot!!!:-)))

Megprobálom türelemmel átvészelni ezt az időszakot.

Igazábol az itatás okoz gondot mert akasztos edény van bent és igy azt mindig ki kell vennem ami nem tul 1szerűűű:-))

Meg persze az etetés mert ott is tál van bent!!

Az itató még megoltható golyos formában ,de az etetés?

 

Köszönöm hogy irtál nekem cereted 1!

Előzmény: crested 1 (6327)
Snickers88 Creative Commons License 2009.08.27 0 0 6330
Nem tudja valaki, hogy szabolcs megyében van e mókus tenyésztő?
Amiket írtok azok általában Pesten vagy környékén vannak, de azok nekem egy kicsit messze vannak.
pumukli48 Creative Commons License 2009.08.27 0 0 6329
Igen, ahogy crested is irta, Pumukli is megvadult. Már elmúlt egy éves, addig sem volt kezes, de nem harapott. Csak nem hagyta magát megfogni. Simogatni is csak akkor, ha nagyon evett valamit és nem figyelt, akkor lehetett. hiszen a mókus végeredményben VADÁLLAT. Nem kutya, vagy macska.
Mostanában azt csinálom, ha nem vagyok otthon, akkor van szabadon. 1-3 órát elvan a lakásban. Egy-két dolgot elteszek, kiviszek a konyhába, ami "veszélyes" lehet. Amúgy jól elvan egyedül. Mikor hazajövök, legtöbbször a szekrény tetején üldögél, fentről szemlélődik. És ekkor jön a baj, mert leszalad, vagy rajtam keresztül, vagy a szekrény hátoldalán, és nem engedi, hogy odébbmenjek. Lesben áll, és minden apró mozdulatra ugrik, és támad. A mozgást nem szereti, a lábamat "ellenségnek" veszi és támad. Kézzel, foggal.
És mindez egy éves kora után jött elő. Tavaly ilyen egyáltalán nem volt.
Pedig én is azt mondtam a tenyésztőnek, akitől vettem, hogy egy nyugodt, kezes állatot kérek. Ő sem tudhatta 6 hetesen, hogy egy év mulva mi bujik ki belőle.
csak reménykedem, hogy egyszer ez elmúlik.
Merci87 Creative Commons License 2009.08.27 0 0 6328

Spriccelés? Ezt én említeni se mertem, mert egyszer próbáltam, de akkor szerencsétlen annyit kapott a nyakába (pedig csak egyszer nyomtam meg azt az átkozott öntözőt), hogy úgy nézett ki, mint valami ázott egér! :/ Duzzogott is, meg prüszkölt,  harcolt nagyon!

 

Próbáld meg, talán nálad lenyugszik tőle! Az enyém nagyon megsértődött! :/

 

És kitartás, nem egyforma minden mókus. Nekem ő már a második cirkálóm, és az első! Hát az volt a megtestesült MókusAngyal! Hagyta simogatni (megfogni nem!), állandóan nyalogatott mindenhol (kéz láb, nyak, arc...stb).

Molli nem ilyen. sokkal kiszámíthatatlanabb, egy ideig nem is nagyon tudtam vele mit kezdeni, mert hozzá voltunk szokva a "jóhoz"!

Türelemjáték szerintem is! De ha egyszer betörik, utána nincs megállás! Elkap a hév, és nem tudsz betelni tőle!

Én azért szeretem a mókusokat, mert nem engedik magukat teljesen át az embernek, mindig lesz egy tartása, amit mi mindig megpróbálunk majd "betörni" :) Nem lehet megunni úgy, mint egy hörcsögöt. Egész életében érdekes és szórakoztató. A tied is ilyen lesz, csak győzd kivárni! Majd meglátod! :)

Előzmény: drzkovi (6325)
crested 1 Creative Commons License 2009.08.27 0 0 6327

Szia!

 

Tőlem van a mókitok.Ahogy irtad is,amikor elvitted,teljesen szelid volt,rajtatok mászkált.Ennél szelidebb kismókust nem tudsz venni sehol.Én sokszor kiveszem őket 3 hetes koruk után,hogy a lehető legszelidebbek legyenek.Ilyenkor,nyár végén kora ősszel,jónéhányuk viselkedése megváltozhat,rámenősek,kissé harapósak lehetnek.Ez egyébként a csikosmókik kb.50 %-ára jellemző.Ez a folyamat nem tart örökké,mókustól függően 2-6 hónapig tart.Utána újra aranyos lesz.A marokra megfogást semelyik mókus nem szereti,legyen az csikos,vagy nagyobb.Ekkor természetesen védekezhet és haraphat.Ahogy itt olvashattad más mókusa is "bekattanhat "ilyenkor,pl.Pumukli-é is.Sajnos ezt kikerülni nem lehet,és nem lehet előre tudni,hogy melyik lesz ilyen.Úgyhogy türelem,ha gondot okoz a jelenlegi viselkedése,akkor javaslom,hogy ne engedjétek ki.Ahogy irod,nagy ketrece van,igy nem lehet mozgáshiánya.

 

Előzmény: drzkovi (6321)
*Babi* Creative Commons License 2009.08.27 0 0 6326

A tenyésztő is azt mondta nekem, hogy napi 5-6 lisztukac, vagy 2-3 gyászbogárlárva, vagy tücsök.

Spurinak is kedvence. Ha véletlen megijed valamitől mindig ezzel próbálom "visszaédesgetni".  Még az oduból is kijön, ha megérzi. Ő is kicsit vadócabb itt nálunk mint a tenyésztőnél, de remélem idővel ez is elmúlik majd. Őt megfogni nem lehetett ott sem, csak simizni. Most néha megáll, néha arréb megy, de csak olyan 10-15 cm-t és vár, no ilyenkor jön a fincsiség és akkor már jön is vissza. :) Fiatalka még, remélem ha megszokja a helyét és a sok új ingert (gyerek, mozgás, beszéd, háztartási zaj, kutyus) akkor felbátorodik. A tenyésztőnél egy külön házikóban voltak.

 

A joghurtos ujj neki is tetszik! Eddig még nem harapott csak nyalogatta, de erre a tenyésztő szoktatta rá.

Előzmény: Merci87 (6322)
drzkovi Creative Commons License 2009.08.27 0 0 6325

Most probáltam de ettöl a fujkálástol még jobban megörül!!:-((

A joghurt viszont csemege számára az látható egyébként almát rendszeresen kap kézböl.

Hallottam egy vizes spricni varíáciot is vagy az már tul durva?

Ablaktisztító-ba  tiszta vizet és úgy szerintetek?

Előzmény: Merci87 (6322)
Merci87 Creative Commons License 2009.08.27 0 0 6324

Csak óvatosan! :)

Sztem bármit adhatsz neki a kezedből ezen az elven! Úgyis olyan éhenkórász, hogy előbb-utóbb rájön, hogy csibész! :) :) :)

drzkovi Creative Commons License 2009.08.27 0 0 6323
Prtobálom köszönöm a tanácsot persze lehet elöször kanállal!!:-))
Előzmény: Merci87 (6322)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!