Keresés

Részletes keresés

BZoltan Creative Commons License 2021.01.30 0 0 84395

Az az én listámon van. Azt a szervilis seggfejt valahogy nem tudom elviselni.

Előzmény: Tybald_ (84392)
BZoltan Creative Commons License 2021.01.30 0 0 84394

Nekem volt szerencsém hittant, erkölcstant és dogmatikát tanulni (középiskolás fokon) és alapvetően igazad van. A hivatalos kánon szerint a tízparancsolat nagy része amolyan természetes szabályokra alapszik Mondjuk a rendkívül rugalmas szabályértelemzéseiről híres erkategyház erklölcstana szerint például a Ne ölj! alá simán beleesik az öngyilkosság és ilyenténformán az önrongálás tiltása is. Vagyis az alkoholizmus, de még a dohányzás is az ötödik parancsolat ellen van... de jópár áttételen keresztül még a gyomirtószerek használata is. Ami nekem a tízparancsolatban kakukktojás az az Úr nevének hiábavaló említésének a tiltása... na most ki a túrót érdekli az, hogy én ide most leírom azt, hogy jhvh... hú báz, várom a tüzes pallost. Jah... hát persze. Na de vissza mátyáskereső szent Káslerre... szóval dogmatikailag nem mondott olyan nagy hülyeséget, ugyanis az elmúlt párezer év  során hittudósok (lol bazmeg ez milyen szó már) a tízparancsolatból akár még azt is le tudták vezetni, hogy ananászt pizzára nem rakunk. Szóval pusztán kreativitás kérdése, hogy az összes életmód-betegséget lederiváljuk valamelyik parancsolatból. Jellemzően persze az ötödik  parancsolatok svájcibicskája.

Előzmény: altimus (84382)
HorribileDictu Creative Commons License 2021.01.30 0 0 84393

Ez a cikk viszonylag részletesen összefoglalja a Wekler-ügyet:

https://magyarnarancs.hu/belpol/wekler_ferenc_es_az_allami_tamogatas_totildekesites-53628

 

 

Előzmény: Hepci (84391)
Tybald_ Creative Commons License 2021.01.30 0 0 84392

Skrabski még nincs a listán?;-)

Előzmény: joskabacsi (84388)
Hepci Creative Commons License 2021.01.30 0 0 84391

A Wekler mit csinált?

Valami panama dereng nekem, még szabad demokrata korából, de az nyilván úgy viszonyul(t) a Laposa Bencéhez, mint a Tocsik-ügy M. Lőrinchez.

Egyébként nem baj, ha egyre több a büdös gyökér/tahó/idióta/geci/péniszarc a borászok között, legalább nem köll annyit gondolkodni a polc előtt.

Előzmény: joskabacsi (84388)
shiraz2 Creative Commons License 2021.01.30 0 0 84390

voltam beszerző és beszállító is hiperekben, nem csak a forgási sebesség számít.

a megfelelő ember azt listáz ki amit akar és azt tesz fel a polcra is amit akar. 

homo sapiensek dolgozó arrafelé is :)

Előzmény: joskabacsi (84388)
shiraz2 Creative Commons License 2021.01.30 0 0 84389

és büszke is :)

Előzmény: kifli (84387)
joskabacsi Creative Commons License 2021.01.30 0 0 84388

A hyper akkor veszi le a borlapról, ha a palack forgási sebessége látványosan csökken.

Ezt ugye úgy lehet elérni, ha Nyúl Béla nem vesz le Laposa palackot a polcrol.

Eddig sem rajongtam a borokért, pénzt nem adtam érte, de nálam most a Wekler mellé került.

 

Előzmény: Hepci (84369)
kifli Creative Commons License 2021.01.30 0 0 84387

nem rossz, nem rossz:)

Előzmény: altimus (84382)
van_Persil Creative Commons License 2021.01.30 0 0 84386

A "hét" azon természeti megfigyelésen alapszik, hogy az idöjárás a Földön ciklikus, az egyik ilyen ciklus (nem teljesen pontosan) hét napos, ezért van az, hogy pl. nyáron ha hétköznap mindig szép idö van, de hétvégére elromlik, akkor egymást követö több hétvégén is elromlik. Ha dolgoztál a mezögazdaságban, akkor ismered ezt a jelenséget, alapvetöen szükséges a kinti munkák tervezésénél (a mezögazdaságban, ha a magad ura vagy, akkor az esös nap a "parasztünnep", amikor pihenésképp lehet ottbent dolgozni...

Előzmény: altimus (84380)
altimus Creative Commons License 2021.01.30 0 0 84385

nem, meg veletlenul se ez derul ki. az derul ki, hogy a tizparancsolat egy resze olyan alapveto emberi tulajdonsagokat fogalmaz meg amik az evolucio es az emberiseg kulturtortenetenek eredmenyei. a sintoista japanok se olik egymast, sot velhetoen a szuleiket is jobban tisztelik, mint a keresztenyek. de meg a muszlimok se lopnak es ok is megtartanak par parancsolatot a tizparancsolatbol, mert ahogy irtam azok alapveto emberi ertekek.

 

abszolut szanalmas dolog az amikor a keresztenyseget mint valami felsobb etikat probaljak eladni. keves etikatlanabb dolog letezik a keresztenysegnel. a keresztenyseg neveben elkovetett buntettekrol nem is szolva.

Előzmény: barkócza (84383)
barkócza Creative Commons License 2021.01.30 0 0 84384

(.... valló ...)

Előzmény: barkócza (84383)
barkócza Creative Commons License 2021.01.30 0 0 84383

És itt derül ki, hogy Európában a magát ateistának vakkó is alapvetően keresztény értékrend szerint él. :) 

Előzmény: altimus (84382)
altimus Creative Commons License 2021.01.30 0 0 84382

> 10-8 = te?  érdekes.

 

na, vegigneztem a tizparancsolat kulonbozo interpretacioit, https://hu.wikipedia.org/wiki/T%C3%ADzparancsolat es jelentem, talan 3-4 olyan van, amit nagy vonalakban egesz eletemben megtartottam. es ugy gondolom ezzel nem rontom az atlagot. de ha nem lenne tizparancsolat nagyjabol akkor is ugy eltem volna az eletem, hogy ezt a 3-4 ma etikusnak velt szabalyt megtartottam volna.

Előzmény: kifli (84377)
altimus Creative Commons License 2021.01.30 0 0 84381

> kömény mag

 

b+ haromszor elolvastam a hozzaszolasod es egyszeruen nem ertettem, hogy mi koze van a köménymagnak a gazszerelohoz. de aztan megertettem. :)

Előzmény: Hepci (84378)
altimus Creative Commons License 2021.01.30 0 0 84380

> Kásler nyilván 1 félkegyelmű, de a tízparancsolat legalább részleges tisztelete vélhetően egy liberálisnak se válik kárára.

 

ahogy irtam a tizparancsolat egy reszenek "betartasa" magatol ertetodo emberi norma. (illetve nem betartasa buncselelmeny.) ilyen pl. a ne olj! parancsolat. habar ezt is arnyalni kellene, hiszen pl. az onvedelemhez mindenkinek joga van, megha ez azt is jelenti, hogy esetleg olnod kell miatta. ugyanigy siman megvedenem a gyerekem barmikor, megha olnom is kellene miatta. de ennek az emberi normanak a betartasa tokeletesen fuggetlen a vallastol, az egyhaztol, de meg a tizparancsolattol is.

 

a tizparancsolat tobbsege butasag, babona, ... pl. miert kellene 6 napot dolgozni, a szombatot megtartani ... en hosszu evek ota heti 4 napot dolgozom, de ha a szabadsagot ... hozzaadom, akkor inkabb heti 3 napot. es jol megvagyok, meg nem hullatott ram isten tuzes nyilat emiatt. remelem nem is fog.

 

a liberalis nem szitokszo. sot, megkockaztatnam azt az allitast, hogy a liberalis is tud etikus eletet elni, ha akar. sot, abban is biztos vagyok, hogy ma mo-on igen keves ember el ugy, hogy ismeri a tizparancsolatot es azt meg is tartja.

 

az bizony bornirt baromsag, hogy kasler a tizparancsolat es az egeszseg kozott kapcsolatot vel felfedezni.

Előzmény: Hepci (84365)
naivkezdo Creative Commons License 2021.01.30 0 0 84379

Most komolyan?

Az ilyenektől csak még ilyenebb ügyek százai voltak az elmúlt időszakban. Keveseket tántorított el az igaz hittől. Meg is lett magyarázva, ez a kormányzásuk lényege, a nemzethy osztály feltőkésítése, ez nem korrupció. Emlékezetes, ahogy Orbán behozta a 11. parancsolatot, ha már szó volt a régi 10-ről:) "ne mondj rosszat a fideszes társadról!"

Előzmény: kifli (84376)
Hepci Creative Commons License 2021.01.30 0 0 84378

Á, ha a kömény mag kitart a M. Lőrinc-jelenség ellenére is, a Laposa Bencus nem oszt, nem szoroz.

A rozsomáknál kifinomultabb ízlésű, valamint a papucsállatkánál magasabb intellektusú réteg véleménye pedig már régóta közömbös a megőszült narancsos gyerekeknek. :)

 

Előzmény: kifli (84376)
kifli Creative Commons License 2021.01.30 0 0 84377

10-8 = te?  érdekes.

Előzmény: altimus (84361)
kifli Creative Commons License 2021.01.30 0 0 84376

csak Lendvai Ildikót, akarom mondani Kósáné Kovács Magdát tudom erre (fel)idézni, - ez önmagában véve is kemény élmény, még külön -külön is - mely szerint:

 

"Nem elég tisztességesnek lenni, annak is kell látszani"....

 

 az ilyenek miatt veszítheti el a Fidesz a következő választást, de minek?

Előzmény: naivkezdo (84373)
naivkezdo Creative Commons License 2021.01.30 0 0 84373

Milyen botrány?

Nincs semmiféle botrány, buborékok vannak, az egyik ilyenben ez hangos, de amúgy más buborékokat ez nagyon nem hat meg.

Persze, emiatt majd valamelyik hiper leveszi a polcról:DDD

 

Előzmény: shiraz2 (84366)
naivkezdo Creative Commons License 2021.01.30 0 0 84370

Na lehetséges, hogy mobilról nem jól linkeltem.

A teljes anyag után az első időbeli hivatkozás 33:14, a második 38:22.

Előzmény: naivkezdo (84368)
Hepci Creative Commons License 2021.01.30 0 0 84369

Valószínűtlen, hogy egy kereskedelmi lánc vezetése nyíltan állást foglalna a NER egyik kedvenc borászával szemben.

A vendéglősök, vagy szimplán a viktoriánus rendszerrel torkig levők vásárlásainak felfüggesztése azért érzékenyen érinthetné ezt a pofátlan ifjú péniszfejet, bár ennyi lóvé elnyerése után, ha ésszel költekezik, bor eladására már nincs is szüksége élete végéig.

Előzmény: shiraz2 (84366)
naivkezdo Creative Commons License 2021.01.30 0 0 84368

Nem elkezdett, mondjuk egy kormányülésen, hanem egy ilyen beszélgetésen vett részt.

Szervező: 777 blog

Róluk: "...Célunk az volt, hogy létrehozzunk egy olyan oldalt, amely korábban még Magyarországon nem volt: a keresztény értékek mellett elköteleződve híreket közlünk, interjúkat készítünk, blogolunk, zenét ajánlunk, programlehetőségeket mutatunk be."

Tehát annyira nem lóg ki a mondanivalója egy ilyen szervezésű rendezvényen, nem hallottam a közönségtől felhördülést:D

Itt a teljes rendezvény videója:

https://m.youtube.com/watch?v=LOe059wC0eU

Az első felében tudományról, hit ÉS tudományról -beszélnek.

Milyen viccet mer elnyomni:DD szerintem emiatt is tiltakozni kellene valamelyik gender feminista szervezetnek:

https://m.youtube.com/watch?v=LOe059wC0eU&t=1994s

Barkocza: milyen bemelegítő kérdés?:DDD 

A vicc után jön a kérdés és Kásler bővebb válasza a 38.percben.

Kár mismásolni, mentegetni, hogy bemelegítő kérdés:DDD

https://m.youtube.com/watch?v=LOe059wC0eU&t=2302s

Vagy fel kell vállalni, vagy nem, de ez a köztes állapot, na.

Előzmény: altimus (84361)
shiraz2 Creative Commons License 2021.01.30 0 0 84367

AOC magyar hangja :)

Előzmény: Hepci (84365)
shiraz2 Creative Commons License 2021.01.30 0 0 84366

az a kérdés, h lesz-e ennek a botránynak következménye a piacon. vagy elfelejtődik néhány héten belül. manapság gyorsan lecsengenek a botrányok. lehet pl h éttermeken túl mondjuk egy kereskedelmi lánc vezetése mondja azt, h ez nem ok és leveszik a polcról a Laposa borokat. ugyanis ez az értékesítési csatorna adja a Laposa borok legfőbb piacát. az már érvágás lenne és talán gondolkodásra késztetne.

Előzmény: Hepci (84347)
Hepci Creative Commons License 2021.01.30 0 0 84365

Kásler nyilván 1 félkegyelmű, de a tízparancsolat legalább részleges tisztelete vélhetően egy liberálisnak se válik kárára.

Kicsit olyan a szöveged, mint azoknak a a gondolkodásmódja, akik szerint a katolikus vallás egyetlen lényegi eleme, hogy a papok seggbe kúrják a ministránsfiúkat.

Előzmény: altimus (84361)
altimus Creative Commons License 2021.01.30 0 2 84361

> Amúgy orvosok manapság állítják, hogy rengeteg betegségnek pszichoszomatikus alapja van.

 

Valoban, ha kasler azt mondta volna, hogy rengeteg betegsegnek pszichoszomatikus alapja van es az embereknek torekedniuk kell a mentalis egeszseguk megorzesere ... akkor ezzel semmi baj nem lenne. Korrekt tudomanyos, orvoshoz, szakminiszterhez illo valaszt adott volna egy kerdesre.

 

De o nem ezt mondta, hanem elkezdett a tizparancsolatrol hadovalni. A tizparapcsolatbol talan nyolcnak _semmi koze_ a mentalis egeszseghez. Ezek a "parancsolatok" dogmatikus baromsagok. A maradek ketto meg magatol ertetodo, semmi koze a vallashoz, a keresztenyseghez. Alapveto emberi ertek, amit _minden_ mentalisan egeszseges ember magaenak vall. (tehat raadasul epp forditva mukodik, mint kasler feltevese, miszerint ezek megtartasa vezet  mentalis egeszseghez. igazabol a mentalis egeszsegbol kovetkezik ezek betartasa.)

 

A tizparancsolat egy tortenelmi relikvia, tokeletes baromsag halmaz, semmi koze a mentalis egeszseghez. Resze az emberiseg kulturtortenetenek, de ma nem megmosolyogni ezt meglehetosen megmosolyogni valo.

 

Kasler egy buta venember, raadasul teveszmektol uldozott, mentalisan beteg venember. Pontosan beleillik a ner vezetoinek soraba.

 

 

 

Előzmény: barkócza (84351)
altimus Creative Commons License 2021.01.30 0 1 84360

> Ezért a tudomány szükségszerűen egy bizonyos határon túl már hit kérdése.

 

nem, a tudomany nem hit kerdese. meres, kiserlet, megismetelhetoseg ... a tudomany addig a bizonyos hatarig terjed amig nincs hitre szukseg. onnantol atlepunk a fantazia vilagaba.

 

termeszetesen nem kell mindenkinek mindenhez ertenie. nem kell ahhoz ertened, hogy mi az aram, hogy "gyartjak" az aramot ... hogy tudd, ha felkapcsolod a villanykapcsolot vilagos lesz. az emberek joresze nem tudja, hogy ez miert van, hogy tortenik. aki meg tudja az is kulonbozo melysegekben ismeri ennek a tudomanyos hatteret.

Előzmény: barkócza (84352)
altimus Creative Commons License 2021.01.30 0 1 84359

> A tudománnyal kapcsolatban sok a félreértés.

 

nem tudom miert nekem cimzed ezeket, en pontosan tudom mi a tudomany, es nincs a fejemben ezzel kapcsolatban felreertes. raadasul nagyjabol mindig azt is valaszolod amit en gondolok.

 

> A tudományban egyébként nem megcáfolni szokás a korábbi elképzeléseket, inkább pontosítják, ill. kiegészítik őket. 

 

valoban, az esetek tobbsegeben a mukodo hipotezis pontositasa, kiegeszitese tortenik. de ennek semmi koze ahhoz amit irtam. nem azt irtam, hogy a tudomanyban meg szoktak cafolni a korabbi elkepzeleseket. azt irtam, hogy az tudomany (a szo termeszettudomanyos ertelmeben) amiben az allitasokat _meg lehet_ cafolni. (karl popper, falsifiability)

 

valaszaid alapjan ugy gondolom, hogy pontosan ertem amit irsz, sot egyet is ertek vele, azonban neked meg vannak nehezsegeid a pontos olvasassal es szovegertessel.

Előzmény: barkócza (84350)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!