Keresés

Részletes keresés

Fradista Utazó Creative Commons License 2020.02.01 -1 3 1434

>Úgy látszik, a Győr meccsén hasonlóan magas színvonalú játékvezetés várható, mint a Lokién...

Iszonyat, amit össze-vissza fújkálnak. 

Előzmény: schanc (1422)
RnD Creative Commons License 2020.02.01 -4 6 1430

'A fiatalok meg éles helyzetben egy ilyen rutinos és rafinált ellenféllel szemben még kevésbé vannak partiban.'

 

Rebivel, Tóvizivel és Borgyos Pannával sem voltak gondok szerintem. Rebit a második félidőben elfelejtették szélen játékba hozni, inkább ez volt a probléma...

Előzmény: maedros (1424)
KipcsakVezer Creative Commons License 2020.02.01 -9 0 1429

Több, mint a retyónak.

Előzmény: RnD (1427)
RnD Creative Commons License 2020.02.01 -4 4 1426

'Nem értem, Karnik miért nem játszott támadásban.'

 

Ha láttál volna több DVSC-meccset is a szezonban, akkor értenéd...

Előzmény: objektív3 (1421)
RnD Creative Commons License 2020.02.01 -3 4 1425

DVSC-Kastamonu: 32-34 (végeredmény)

 

A második félidőben már nem lehetett elvárni azt a dinamikus, gólerős játékot amit az első harminc percben láttunk. Helyette küzdeni kellett és harcolni a végsőkig.

 

Az elején Bulath értékesített két hetest magabiztosan, majd utána egyéni akcióból felkanyarodás után jobboldalon betörésből klassz gólt lőtt. De Kovács Anna - akire elkezdtek kilépni - már itt elrontott egy lövést és utána sajnos egyre többet. A 38. perc végére kétgólos előnyünk lett, Kovács Anna jobboldalon a védőt kívülről kerülve a vonalról ziccerből lőhetett.... kapufára, amiből a törökök indultak és Uszkova persze betalált (24-23). De persze nem adtuk fel, Karsten és Tóvizi góljai után Borgyos is eredményes volt egy egészen vad betörésből középen megint két góllal mentünk, ráadásul Ogu hetest védett megint (28-26). De ez a lendület sajnos nem tartott sokáig.

 

A törökök is fáradtak, Özel már teljesen használhatatlan volt, Iskit lövései sem sikerültek és a beállóba megint becserélt Sericet jobban le tudtuk védekezni mint Coskunt. A védekezésünk feljavult, de ekkor meg peches gólokat kaptunk. Elöl Kovács Anna sokat hibázott (Köstner kicsit későn vette le, igaz, cseréje nem nagyon van). Alig tíz perccel a vége előtt a Kastamonu két játékosát is kiállították (Vascsukot illetve Özelt): 29-29-nél fél percig támadhattunk volna kettős emberelőnyben, de Despotovic eszetlenül  betörésből próbált gólt lőni középről, ahelyett h szélre kijátszotta volna a labdát. Persze nem lett ebből semmi, illetve lett: kettős emberelőnyben a törökök lőttek gólt. Még szerencse h utána Arany Rebi egyenlített (30-30).

 

Öt perccel a vége előtt Kovács Anna ismét hibázott, Iskit viszont nem, és hosszú idő után a törökök átvették a vezetést (30-31). Innét már csak egyenlíteni tudtunk, Despotovic két góljával (32-32). Két és fél perccel a vége előtt Özel összeesett a hatosunknál a darálóban, erre Bulathot kiállították mert úgymond hátulról fejen találta (inkább csak elérte, amire Özel aztán nem akárhogyan rájátszott). Ezzel a véleményes kiállítással emberhátrányba és nagyon nehéz helyzetbe kerültünk. A törököknél megvoltak azok a sokat tapasztalt játékosok akik ilyenkor gólt tudtak szerezni, kettőt is. Mi már egyszer sem találtunk be, az utolsó támadásunknál kapura is alig tudtunk lőni (végül Rebi vállalta be a lövést szélről de nagyon kisodródott helyzetből). A meccs végén 32-34-nél Karsten indult meg és ziccerből lőhetett, magasan a kapu fölé. Ebben az elfuserált akcióban sajnos benne volt a meccs egész végjátéka....

 

Triffa végig nagyon jól teljesített, Ogu két hetest is kivédett, az első félidőben a támadásokkal, a másodikban a védekezésünkkel nem volt probléma, a csapatot a küzdésért csak dicsérni lehet, elöl azonban elfogytunk. Despotovic újra bevethető volt, de ilyen kiélezett meccseken kell még pluszban két-három minőségi csere, ha a Loki jövőre előbbre akar jutni az EHF-kupában mint idén.

 

 

maedros Creative Commons License 2020.02.01 -1 7 1424

Pedig elvileg ő a Kovács cseréje, Anna a második félidőre elhasználódott támadásban is, nem tudom mért nem hagyta fenn Vili bá' Karnikot legalább néhány próba erejéig. Bulath is elfáradt, de ez nem csoda 36 évesen, de a sérülés utáni Deszpotovicson is látszott a lankadás, a vége fele voltak rontott dolgai. A fiatalok meg éles helyzetben egy ilyen rutinos és rafinált ellenféllel szemben még kevésbé vannak partiban.

 

Ennek ellenére én elégedett vagyok ezzel a fiatal, döntő többségében magyar lányokkal, asszonyokkal felálló Lokival, eljutottak a csoportkörig,ott is voltak remek győzelmeik, sőt, a vereségek közt is csak a THC elleni otthoni volt csúnya bukta. Jövőre lesz még hová tovább lépni. (A hírek szerint Hornyák Dodó is oda készül ősztől,  ha nem is kezdőjátékosnak, de egy rutinos, sokat látott cserének jó lesz még ő ott.  Karsten viszont a "szintlépéshez" most úgy tűnik, nem a legjobb választás volt. A fiataloknak - Vámos és Arany kivételével  -még érni kell a nagy feladatokhoz, de lesz idejük bőven.)

 

 

 

 

Előzmény: objektív3 (1421)
schanc Creative Commons License 2020.02.01 -1 1 1422

Úgy látszik, a Győr meccsén hasonlóan magas színvonalú játékvezetés várható, mint a Lokién...

objektív3 Creative Commons License 2020.02.01 0 1 1421

Nem értem, Karnik miért nem játszott támadásban.

Előzmény: objektív3 (1420)
objektív3 Creative Commons License 2020.02.01 -3 1 1420

Nagy meccs volt, szépen küzdött a Loki, sajnos az ellenfél picit jobb volt, talán a legjobb meccsük volt, amit tőlük láttam. 

 

Kicsit többet vártam a beállósainktól, illetve a beállósjátéktól.

 

Kovács remekül kezdett, de a végefelé rossz döntéseket hozott. Különösen az fájt, amikor egy rossz lövés után jó lövőhelyzetben nem mert lőni, inkább elpasszolta. Nem szeretem azt a hozzállást, amikor egy átlövő nem lő, amikor lövőhelyzete van, hanem akkor lő, amikor úgy érzi, hogy már vállalkoznia kellene, mert "megszólják". Ez leginkább Zácsikra jellemző.

 

A bírókkal nem akarok foglalkozni, nem rajtuk múlt szerintem, de az csúnya volt, mikor Özel megúszott egy durva arculütést. Persze más szempontból Kelemen buta kiállítása is csúnya volt. 

 

Talán az lehetett volna a meccs kulcsa, ha tudatosan készülünk arra, hogy úgy faultoljuk Özelt, hogy ne tudjon passzolni, mert állandóan faultból passzolt. Meg esetleg ha picit jobban játszunk...

 

 

hatosfalat Creative Commons License 2020.02.01 0 3 1419

Érdnek ez a meccs majdnem teljesen irreleváns volt továbbjutás szempontból. Nekik a románok ellen kell nyerni otthon, ami elvileg papírforma. Persze Érd esetében papírforma...

Előzmény: RnD (1417)
schanc Creative Commons License 2020.02.01 0 1 1418

Kicsit ilyen érzésem van nekem is. Mind a cserék, mind a taktika tekintetében mintha lettek volna rontásai.

Előzmény: Törölt nick (1404)
RnD Creative Commons License 2020.02.01 -4 6 1416

Kell Kovács Annának egy csere, ez a lényeg.

 

Kellene balszélre is, mert Kelemen Vica teljesen használhatatlan már két-három hónapja. És csak ifijátékost lehethelyette beküldeni.

Előzmény: hatosfalat (1413)
taszi6975 Creative Commons License 2020.02.01 -1 1 1415

Debrecen már kizúgott, az Érd tart felé ...

RnD Creative Commons License 2020.02.01 -3 5 1414

Ezt a nyolc közé jutást kint Nordhausenben könnyebb lett volna behúzni. Most látszik milyen hiba volt kint elveszíteni plusz kettőről azt a végjátékot, sajnos.

hatosfalat Creative Commons License 2020.02.01 -2 2 1413

Ennyit számít az, hogy egy kiesés ellen küzdő csapatban vagy egy élcsapatban kellene húzóembernek lenni. Lásd Karnik.

Kovács Anna meg nekem egyre inkább helyi sztárnak marad.

Előzmény: RnD (1407)
RnD Creative Commons License 2020.02.01 -3 4 1411

Az első félidőben EHF-kupa szinten (sőt....) kézilabdázott. Utána kellett volna a csere.

Előzmény: ducikenyér (1408)
Bamberg58 Creative Commons License 2020.02.01 -5 0 1410

Ahogy megjósoltam, a DVSC jelenlegi formáját látva, a kiesés nem meglepetés. A törökök tapasztaltabbak és mentálisan is erősebbek voltak. Sajnos Vilit is lemeccselték. A védekezés, főleg a beálló ellen és a hét a hat elleni játék sem ment. A meccs végén mi volt petárdázás? 

RnD Creative Commons License 2020.02.01 -2 4 1409

Tóvizi szegény majdnem sírt, de aranyosan nyilatkozott.....:)

RnD Creative Commons License 2020.02.01 -3 4 1407

Kovács Annának nincs cseréje jobblövőben, akit ilyen kiélezett meccsen be lehetne küldeni.

 

Ez ma komoly problémát jelentett:(

sin.tér Creative Commons License 2020.02.01 0 1 1406

Miért is?

Előzmény: ducikenyér (1397)
solozo Creative Commons License 2020.02.01 -2 1 1405

Ez ott ment el, amikor kettős előnyben (az amúgy a legjobb debreceni) Deszpotovics elkúrta.

Törölt nick Creative Commons License 2020.02.01 -1 1 1404

Ez Vili taktikázta el.

ducikenyér Creative Commons License 2020.02.01 -4 0 1403

Kovács Anna alkalmatlan az élsportra. Sokadjára blokkol le mentálisan.

nicko Creative Commons License 2020.02.01 0 0 1402

vedekezik

Előzmény: nicko (1400)
RnD Creative Commons License 2020.02.01 -2 5 1401

?

 

Az első félidőben kifejezetten jó színvonalú játék volt. A második félidőben meg nagy küzdés végig.

Előzmény: solozo (1399)
nicko Creative Commons License 2020.02.01 -1 1 1400

ezt a Loki szurta el..emberelonyoknel rontanak tamadasban a torokok nem.

az is erthetetlen 59:35 -1-nel miert hatos falat gefekezik

solozo Creative Commons License 2020.02.01 -3 0 1399

Loki is kikapott. Borzasztó alacsony színvonal volt.

nicko Creative Commons License 2020.02.01 0 0 1398

is

Előzmény: ducikenyér (1394)
ducikenyér Creative Commons License 2020.02.01 -2 1 1397

Ilyen undorítóan játszani, mint a törökök..

schanc Creative Commons License 2020.02.01 -1 2 1396

-2, a Loki kiesett az EHF-kupából :(

Sajnálom, egyrészt mert nagyon szimpatikus csapat a debreceni, másrészt mert a törökök meg ritka alattomosak voltak.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!