Keresés

Részletes keresés

Lacivill Creative Commons License 2010.01.31 0 0 25833
Ha ez a 150mm-es tárcsás akkor nekem nem jött be, tolni kell, nagyon fárasztó. Rendes porszivó nélkül nincs értelme megvenni!
Előzmény: ha4nz (25826)
Veszett kutya Tannen Creative Commons License 2010.01.31 0 0 25832
Igen gyémánt korong 150-es méretben.Hát mit mondjak:a 4 év alatt kb 40-50 lakást vágtam ki vele eddig nem kellett szénkefét cserélni
Előzmény: ha4nz (25830)
Peter atyuska Creative Commons License 2010.01.31 0 0 25831
Azonnal vedd meg, a tárcsa standard méret olyat veszel amilyet akarsz.
Előzmény: ha4nz (25826)
ha4nz Creative Commons License 2010.01.31 0 0 25830

kb napi szinten tolod vele? Olvastam valahol hogy jelzi ha a szénkefék kopnának. Neked kellett már cserélni? a horonymaróba hasonló tárcsa van mint a flexben csak 150-es átmérővel?

Előzmény: Veszett kutya Tannen (25827)
Peter atyuska Creative Commons License 2010.01.31 0 0 25829
Ipari led lámpa ami napig az első példányoktól kezdve jók voltak, igaz tekintélyes szerkezeteken és jól méretezett stabilizált tápegységekkel szerelik őket és a mai napig azonos árszinten mozognak, a ledek szerkezete változik olyan formában, hogy egyes új típusokban a műanyag ház és alaplapja olyan kialakításúak, hogy tükrösek és lencsések a régiekkel szemben.

Én egy időben közösen fejlesztettem GSM terminálokat és ledeket használtunk az állapot jelzésekre akkor nagyon körbe jártuk a témát jó fényhatás nappal is látható de ne pontban és ne legyen kifolyik a szemem effektus, a kinaiktól kaptunk árakat ugyan arra a ledre családra (méret) gagyi 10 cent, közepes közelíti az igényeinket 21 cent, az igényünket kielégíti 35 cent válogatott tesztelt + 10 cent / db / 1000 egyidejű rendelésre. Kezdtünk gondolkodni lámpákon, a tápegységre is hasonló eredményt kaptunk sima 1 dollár, stabilizált kimenet 1,5 nagy bemeneti ingadozást toleráló stabil kimenet több 2,2 ha komoly és megbízható ledes világítást akartunk volna össze rakni akkor egy égő mindent bele számítva ház, elektronika, led, összeszerelés, tanúsítványok, stb 5000 db os gyártásnál 5-7 e Ft / db jött volna ki ez nem a bolti ár. Ma sincs másként.

Ha tehetem tükrös széles spektrumú, jó lumen/w fény csöves egységeket javaslok mindenhol igaz ezek ára is verdesi a 30-40 e összesen. És ezt sem hajlandók kifizetni pedig csak egyszer kell és a csöveket max 2x cserélik éves szinten, mert ebben a minőségi kategóriában már nagyon sokat bírnak.
Előzmény: dsc-T1 (25820)
Veszett kutya Tannen Creative Commons License 2010.01.31 0 0 25827
Nekem is ilyen van,kb 4 éve nyomom,semmi gond vele.Üzletben kb.70-80 000 ft nettó,a porszívó hozzá szintén.Van hozzá szívó cső? kb 10 000ft.A tárcsa 150-es.Sok fajta van a gagyitól egész a beton vágóig bezárólag.2500-18 000 -ig persze darabja.Ha tényleg megkímélt 30 000-ért nem rossz.
Előzmény: ha4nz (25826)
ha4nz Creative Commons License 2010.01.31 0 0 25826

Sziasztok!

A bosch gnf35ca típusú horonymaróról vélemények? zaciban van egy alig futott példány 30ezerért. Megérné megvenni? Semmi nyoma hogy valaha látott volna komolyabb falat vagy építkezést. Nem tudom mikori gyártmány de tárcsa asszem van hozzá. Mennyibe kerül hozzá egy tárcsa?

Reléguru Creative Commons License 2010.01.31 0 0 25823
Akkor öt...

Azért, annak, hogy a kereskedők polcain bőven van oka...

Elég sok kereskedővel beszélgetek, Ők is tudják, hogy szar és dekoráción kívül másra nem használható.

De..

A kereskedő rendszerint igényt elégít ki, ez a dolga. Hiába tudja minden szakember, hogy ebből csak baja lesz, ha beépíti, a megrendelő fejét már más forrásokon keresztül teletömték.

A "madarasteszkóba" a napokban nézegettem Szép Házak és hasonló újságokat és alig találtam olyat, amibe ne hirdetett volna a "kukucskál"-led szinonimája, vagy hasonló cég. Ez konkrétan 92% energia megtakarításról beszélt!
És ezt újságban le lehet írni, senki nem büntet érte.
Tekintve, hogy egy tulajdonos lakásfelújítás, vagy új építés előtt egy hátizsák ilyet elolvas, amikor a villanyszerelő ellenkezik az új csodákkal kapcsolatban, lehülyézi.

A másik hozzászólásban szereplő 39 lumen / watt érték, kicsit ferde.
A normális kompakt fénycsövek általában 60 Lumen / Watt körül járnak, egyenes fénycsövekből pedig a T5-s Osramok 93 Lumen / Watt, egyik típus pedig 101 Lumen / Watt!
A színvisszaadásról ne is beszéljünk, ezt elég egyszerűen ellenőrizhető: rakd alá a kezed tenyérrel lefelé mind a kettőnél..

Szóval ezt kellene überelni, olyan 5-600 Forintos árban...
Előzmény: Jahno (25816)
Zs:) Creative Commons License 2010.01.31 0 0 25822

na ez vicces: "(jó olcsó) kínai " :)

Félreértés ne essék, tudnak ők is jót csinálni, csak nem olcsón, és azt nem hozzák ide, mert szálítással együtt már nem tudnák eladni.

bár, ha egybe olvasom, még igaz is lehet: jó occsó chinai :)

Előzmény: dsc-T1 (25820)
Zs:) Creative Commons License 2010.01.31 0 0 25821

na ez vicces: "(jó olcsó) kínai " :)

Félreértés ne essék, tudnak ők is jót csinálni, csak nem olcsón, és azt nem hozzák ide, mert szálítással együtt már nem tudnák eladni.

Előzmény: dsc-T1 (25820)
dsc-T1 Creative Commons License 2010.01.31 0 0 25820

A ledet könnyű tönkre tenni. Ha nem kapja meg a megfelelő hűtést, nagyobb áramon hajtják vagy letakarják a hűtő felületet akkor perceken belül is elszállhat. Természeesen ezekre a dolgokra oda kell figyelni. Csak akkor működik a garantált ideig.

 

A soros kapcsolás..

Persze mert ez a leg gazdaságosabb megoldás.

Párhuzamosan elég nagy áramot venne fel több led.

Soros csoportokban gazdaságosabb is meghajtani mert egy-egy tápegység kell több ledhez. Ma már vannak olyan kicsi kapcsoló üzemü hálózati tápok amit akár ledenként is külön egységként lehet és gazdaságos használni.

 

Az ára..

Az tényleg most van alakulóban. Ez (mint minden újdonságnál) eleinte magas.

Nem az anyag költség miatt hanem az induló új technikának még fel lehet nyomni az árát a kész terméknél.

 

Mondok egy hasonlót.

Kerékpár lámpában van a Lupine Betty.  Az 1600 lumen fénnyel világít.

Negyed millióért kezdték árulni de már lement 200e-re.  

Ugyanezt a fény teljesítményt előállítottam 35e forintból, akkuval töltővel együtt. Igaz, hogy ezt magamnak raktam össze. Ha eladásra kerülne akkor még rá jönne a haszon és az áfa. Attól lehetne negyed millió?

Azóta megjelentek az olcsó és jó kínai másolatok is.

A német Lupine cég megfenyegette az ottani kereskedőket, ha behozzák a (jó olcsó) kínai másolatokat akkor pert fognak indítani.

 

Ezek szinte majdnem kedvezőbb árban vannak mint amiből itthon megkapom az anyagot hozzá. Egyszer kell beindulni a folyamatnak, azután lemennek az árak. Azután már relatív olcsón be lehet szerezni mindent.

 

Jahno Creative Commons License 2010.01.30 0 0 25819

Az élettatam az marketing bullshit, saját szakmámban is mondtak ilyet a magnetooptikai lemzekre, meg minden vacakra, oszt mégsem az volt. Nehéz alap, ellenben LEDes világítást láttam már megdögleni, de biztos nem volt beletekerve ennyi üzemóra. Ráadásul emlegettem a soros kapcsolást...

 

Stroboszkóphatást persze, bírja. Kérdés milyen árfekvésben? Itt van egy példa LEDes lámpákra, iszonyat fényerőt tudott tolni, villogott, sok színű, kutyafasza. Ha a vezérlést meg szoftver levonom belőle, akkor is mocsok drága, kis sarki magyar garázscég is csak Amerikában tudja értékesíteni, mert itt a kontinensen alig van piaca:

 

 

 

Erre én is rábuktam, egyből azt néztem miképpen lehet lakásba beapplikálni :-)

 

Oszt amíg élőben rendesen nem lehet megnézni, addig nem hiszek el semmit. LEDes kaszinót, ezt-azt láttam már, ott akkora számokról beszéltek, amit itt együtt nem bírunk elékpzelni, hát még külön-külön. Kereskedőnél meg világít az asztalon 20 centiről, az lófasz.

Előzmény: dsc-T1 (25818)
dsc-T1 Creative Commons License 2010.01.30 0 0 25818

Majd szóljál, ha a 100-as villanykörte helyére egy-az-egyben becsavarható LED-es fényforrásokat szériában gyártja több cég

(egy gyártó nem gyártó, kiforrott technológiát szeretnék, nem bleeding edge cuccost), amit emberi áron árulnak (itt engedékeny leszek: a kompakt fénycsőnél nem drágább - ugye a villanykörte 80 Ft-os árfekvése irreális lenne),

A kereskedelmi részét nem ismerem annyira, csak a technikai oldalt.

 

- bírja a kiképzést (napi több fel-le kapcsolás,

A led akár a stoboszkóp villogtattást is bírja ha szükséges.

korlátlan számban ki-be kapcsolható.

 

- napi 6-8h üzem mellett menjen el legalább 5 évig),

Az életttartam 50.000 óra, vagyis

a fenti üzem mellett 15 év alatt csökken a fényerő az eredeti 80%-ára.

 

- olyan szórt fényt tud, mint egy villanykörte,

Mindenféle optika nélkül a led olyan szórt fényt ad.

 

- legalább annyira barátságos spektrumot tud produkálni, mint egy jobb fajta fénycső A természetes fényüként árusított led ilyen.

 

- nem rosszabb hatásfokú, mint egy jobb fajta nemkompakt fénycső.
A nem kompakt szín optimalizált fénycső hatásfoka 39 lm/W

Ez az első gyenge teljesítmény ledek hatásfokának felelt meg.

Két-három évvel ezelőtt tudta ennek a dupláját a led.

Most már több mint háromszoros fényt ad a led az ilyen fénycsőhöz képest.

Táblázat: http://img6.tar.hu/balu-1/size2/26033150.jpg

 

Azt viszont tényleg nem ismerem, hogy milyen hatásfoku

ledeket építenek be a kész termékekbe a gyártók. 

Előzmény: _lala_ (25808)
dsc-T1 Creative Commons License 2010.01.30 0 0 25817

A lux lumen összefüggésre írok néhány képletet:

 


A fényforrások egyik legfontosabb tulajdonsága a fény mérhető ereje.
A leggyakrabban előforduló mértékegységek fényforrások erősségével kapcsolatban --

-- a lumen,
-- a candela
-- a lux

A lumen az ember által érzékelhető kisugárzott fénymennyiséget, azaz fényteljesítményt jellemzi.

A candela azt jelöli, hogy egységnyi térszögbe mennyi fénysugárzás esik (azaz lumen/térszög).
Az elnevezés nem véletlenül utal egy gyertyára, ugyanis régen egy pontosan meghatározott borszeszégő volt a candela mértékegység etalonja.

A lux egy adott felület megvilágítottságát jelöli. Ha 1 m2 felületre 1 lumen fényáram esik, az pontosan 1 lux megvilágítást jelent.

 

Jahno Creative Commons License 2010.01.30 0 0 25816

Azóta láttam nem vibrálósat, meg lehet nézni a Budafoki úton a bárpultnál. Pár négyzetméteren fél méter magasan kb. 90 darab sok LEDes cucc van befaragva, attól éppen félhomály van. De nyilván lehet rendeseket is látni, csak mi még nem futottunk bele :-)

 

Irodákban is lesegetem a sokat világítós helyeket, ami esetleg nehezen elérhető, folyton cserélni kell, aztán valami hosszabb távon megtérülő, kevésbé karbantartásigényes megoldást telepíteni, csak sok okosság nincs benne, kereskedő minden vackot rá szeretne sózni az emberre, vagy a már meglévőt még drágábban át kellene alakítani.

Előzmény: Lacivill (25815)
Lacivill Creative Commons License 2010.01.30 0 0 25815
Rosszul számoltam, most csak a 4. vagy::-) én lala jahno reagált negativan a müködő ledes megoldásokra.
Előzmény: Törölt nick (25813)
Lacivill Creative Commons License 2010.01.30 0 0 25812
nem
Előzmény: vizinditó (25810)
Masgas Creative Commons License 2010.01.30 0 0 25811
Ja és azt még hozzátenném hogy eléggé vakító a fénye. Volt szerencsétlenségem eltölteni 2 órát olyan helyen ahol most szerelték át a menyezeti halogéneket ilyen ledes világításra, hát majd kifolyt a szemem.......
Előzmény: Jahno (25809)
vizinditó Creative Commons License 2010.01.30 0 0 25810
1lumen=1lux?
Előzmény: dsc-T1 (25798)
Jahno Creative Commons License 2010.01.30 0 0 25809

Eleve 5 éve hallgatjuk azt, hogy darabokból össze lehet rakni, vagy éppen már fejlődőben van, csak még drága, meg jövőre már idehaza is lehet kapni. Szeptemberben volt 1 éve, hogy irodát nyitottunk, ott felesben kipróbáltunk 2 fajta GU foglalatos LED-es világítást, elég szar eredménnyel. Azóta semmit nem lépett előre a piac, ígéret, katalógus, kereskedő, sok noname márka van, de több konkrétat nem tudnak, aminek fénye van az drága, szopós beszerelni, mert meglévő helyére nem megy be, meg semmi nem garantált, sok cuccban a LEDek sorban vannak bekötve, aztán 1 kimegy, akkor kuka az egész fényforrásnak.

 

Így összegezve szerintem már ketten mondjuk, hogy nagy büdös lófasz az van, de nem LEdes világítás.

Előzmény: _lala_ (25808)
_lala_ Creative Commons License 2010.01.30 0 0 25808
Nézd, ez mind nagyon szép és jó.

Majd szóljál, ha a 100-as villanykörte helyére egy-az-egyben becsavarható LED-es fényforrásokat szériában gyártja több cég (egy gyártó nem gyártó, kiforrott technológiát szeretnék, nem bleeding edge cuccost), amit emberi áron árulnak (itt engedékeny leszek: a kompakt fénycsőnél nem drágább - ugye a villanykörte 80 Ft-os árfekvése irreális lenne), bírja a kiképzést (napi több fel-le kapcsolás, napi 6-8h üzem mellett menjen el legalább 5 évig), olyan szórt fényt tud, mint egy villanykörte, legalább annyira barátságos spektrumot tud produkálni, mint egy jobb fajta fénycső, és nem rosszabb hatásfokú, mint egy jobb fajta nemkompakt fénycső.

Lehet velem fogadásokat kötni, és vissza lehet majd olvasni később: szerintem a fentiek nem valósulnak meg 5 éven belül.
Előzmény: dsc-T1 (25803)
DkGrinder Creative Commons License 2010.01.30 0 0 25807
analógba esetleg a 4+n- es Legrand
DkGrinder Creative Commons License 2010.01.30 0 0 25806
Kedvenc kaputelefonok : Urmet, Ac Farfisa
DkGrinder Creative Commons License 2010.01.30 0 0 25805
Ha egy inverterhez további aksikat kapcsolsz, át kell alakítanod az aksik töltését, mert a hálózat visszatérésekor a megnövelt aksik miatt, a töltőáram többszöröse lesz mint amit az inverter töltője elbír. Ezért le kell szakaszolni és külön feltölteni majd visszakapcsolni, vagy már eleve külön tölteni és csak áramszünet esetén rákapcsolni a rendszerre.

Előzmény: zordonC3 (25791)
cityba Creative Commons License 2010.01.30 0 0 25804
100-ért azért nem 5 percesek vannak :-) az egy kicsit elszállt sztem :-)
Előzmény: Jahno (25795)
dsc-T1 Creative Commons License 2010.01.30 0 0 25803

Csak az anyagok árát ismerem. Egy olyan led ami 60W-os izzó fényével világít és 10 Wattot fogyaszt, ott csak a led chip magában hivatalos boltban áfával 5400,- Ft. Viszont aki behozatja kintről az 2500,-ért adja darabját. Ehhez még megfelelő drájvert kell venni ami néhány dollárba kerül. Persze ezzel még csak ott vagyunk, hogy a fő alkatrészek megvannak hozzá. A kényes része még hátra van. A lednek meg kell adni a megfelelő hő elvezetést és bekötést, az egészet rendszerbe kell építeni. Persze erre is létezik áthidaló megoldás. Ilyen ledes cuccokat készen, kompletten forgalmaznak erre szakosodott helyeken. 

 

Ott azt érdemes megtudni róla, hogy mekkora a lumen/Watt hatásfoka a lámpának. Ha az 1W-ra átszámított hatásfok 60 lm/W fölött van az már egészen jó érték. A legjobb hatásfok a gyakorlatban kivitelezve, jól kihajtott ledeknél 100lm/W lehet. Ez gyakorlatban nemrég jelent meg chipként, vagyis sz'tem kell egy kis átfutási idő mire az kijön valami késztermékben.

 

A led széttartása és a fénykéve eloszlása a felszerelt optikától függ. Optika nélkül közel egyenletesen világít, van ami 90 és van ami 120 fokban. Pl a saját két ledes bringás fejlámpámról letekerem az optikát akkor egyenletes díszkivilágítás van a szobában kb 90 fokban és káprázik a szemünk a 20 Wattos teljesítménytől. Ez komoly! Már sokan rácsodálkoztak. Az ilyen de nem szoba világításra készült és kettő kamera akkuval működik kb. 6 órán keresztül:

http://img6.tar.hu/balu-1/size2/37297602.jpg

http://img6.tar.hu/balu-1/size2/37297600.jpg

 

Sok autó elszégyelli magát mellette. 

Zs:) Creative Commons License 2010.01.29 0 0 25802
Előzmény: Lacivill (25801)
Lacivill Creative Commons License 2010.01.29 0 0 25801
http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.30210 épp most nézelödöm én is itt is szoktam vásárolni ha a sarki kiskerben kifogyott::-)
Előzmény: Zs:) (25800)
Zs:) Creative Commons License 2010.01.29 0 0 25800

Nekem van olyan, amit az izzó nem tud :)

7 szín váltakozik folyamatosan, E27-es foglalatba csavarható, izzó forma, LED-es, 1W-os :).

Látványos, de még hangulatvilágításnak is kevés.

A fényerő nem minden, a LED kimondottan nem szórt fényt ad, ez a nagy hátránya.

Előzmény: Lacivill (25799)
Lacivill Creative Commons License 2010.01.29 0 0 25799

Érdekes a téma, lássuk a terméket, vagyis olyan E14-es vagy E27-es foglalatba becsavarható, hasonló fényeloszlású  mint egy izzó. Vagy a GU foglalatokba csatlakozható spot szerű megoldásokat.

Előzmény: dsc-T1 (25798)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!