Keresés

Részletes keresés

Dreamer Creative Commons License 2009.12.11 0 0 971
Elhajtani? Miért? Ki mondta, hogy szembekamerázom a sofőröket? Nekem pontosan elég az időpont és a rendszám, nem vagyok kíváncsi egyetlen sofőrre sem.

Dreamer
Előzmény: mikipapa72 (967)
dud996 Creative Commons License 2009.12.10 0 0 970
Hát ja. :) Pedig ha ugyanilyen jellegű attrakció után, mint a szolgáltató váltása, a jelenlegi helyzet állna fenn, mondjuk Budapesten, abból már országos hírverés és botrány lett volna.
Előzmény: mikipapa72 (967)
dud996 Creative Commons License 2009.12.10 0 0 969
"Hmm, eddig sem voltak azok..."

Átlag utas vagyok, fizetek érte, hogy pontos legyen. Lesz*rom, hogy miért nem az. Bemész egy patikába, fejfájás-csillapítót kérsz és fogamzásgátlót kapsz. Miért? Mert mondjuk kétszer annyit dolgozik a patikus és figyelmetlen és egyébként is fordult már elő ilyen. Akkor abba bele lehet nyugodni és jól is van?

"Egyik szolgáltató rendszerére se bizd magad!"

Jól is néznénk ki... Ha ugyanez a cég látná el valamelyik kórház valamilyen operatív vezérlő rendszerét és mondjuk egy hibán sarkított esetben egy élet múlhat, akkor mi van? Ne bízd Magad rá? Akkor miért van egyáltalán és miért fizessek érte, ha úgyse bízhatom rá magam?

"...erre azthiszem legtöbben..."

Azt hiszed... :) Jól írtad... Azért a többieknek bizonyára feltűnnek a motorsátrak szarságai és tömítetlenségei (a motor zaja, szagok), az ajtók alatt süvítő huzat, a kapaszkodók, amik esetenként leginkább arra nem valóak, hogy fogd őket, a beltéri elemek csörömpölése, anno. az üzemanyag tartályok szivárgása és szaga, az általános tömeg azokon a vonalakon, ahol idáig nem és a többi... Amiket felsoroltál, tök alap dolgok lenének és még azokat sem tudja maradéktalanul teljesíteni.

Leköröz egy Ikarus-t? :) Hmm... Akkor tényleg jó cucc... Ezt erényként emlegetni, egy 40 éves konstrukció és egy vadonat új közt enyhén gáz. Éppen erről beszélek. Hogy az alap járművekkel épphogy tartja a lépést. Egyébként egy MAN-t nem hiszem, hogy felülmúlnának a szólóink. A Volvo-k talán egyenrangúak.

"Nem ingyenes, nem tetszik, nem kell részt venni benne, nem kötelez rá semmi!"

Igencsak pislognál, ha Létán az összes élelmiszerüzletet bezárnák és egyetlen helyen kaphatnál kaját, ahol viszont kritikán aluli sz*rt dugnának az orrod alá és romlott cuccokat. Abszurd helyzet, tudom, de ugyanaz a tészta. Ha nem tetszik, ne vedd meg, egyél, amit akarsz, vagy dögölj éhen. Ez nem így megy apa... Ébredj fel...
Előzmény: uhhuka (957)
ltnine2 Creative Commons License 2009.12.10 0 0 968
Egyébként reklamációs ügyekkel lehet a DKV-hoz menni érvényes menetjeggyel (az utazás alatt érvényesített) vagy érvényes bérletszelvénnyel!
mikipapa72 Creative Commons License 2009.12.10 0 0 967
A rossz, kompromitáló híreket a helyi sajtó úgysem fogja közölni. Egyébként meg vannak személyiségi jogok, orrba-szájba nem kamerázhatod a sofőröket. De szerintem meg is hajtanának benneteket egyesek ha ilyenre vetemednétek.
Előzmény: Dreamer (963)
mikipapa72 Creative Commons License 2009.12.10 0 0 966
Sok probléma van a nem Volántól átvett sofőrökkel is hiszen azokból is van több mint 100 a cégnél.
ltnine2 Creative Commons License 2009.12.10 0 0 965
Majd megnéznélek téged naponta több ezer embernek megköszönni a bérletét!
Előzmény: Dreamer (963)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.10 0 0 964
"Nehogy más a Volán tehessen arról, hogy milyen embereket vett át a DKV."
Mert kiket kellett volna? :O
Előzmény: LoLkA (932)
Dreamer Creative Commons License 2009.12.10 0 0 963
Én arra gondoltam, hogy egy-két vállalkozó emberrel (tanúsítva, hogy hiteles a felvétel) egy nap egy kamerával járnánk a buszokat, és felvennénk az összes érdekes dolgot. Kezdve attól hogy hamarabb indulunk, folytatva hogy nem szól a tájékoztató, és bezárólag odáig, hogy le van téve az utas, ha mutogatja a bérletét.

Előbb a szolgáltató kapna egy másolatot, aztán pedig a DTV...

Tudom, nagyon genyó megoldás, de ha harc...

Dreamer
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.10 0 0 962
Egy kis javítás. Amit a sofőrökről írtam jellemet: "bunkó paraszt" végére hozzá szeretném tenni, hogy tisztelet a kivételnek. Mert azért vannak kivételek.
Előzmény: Törölt nick (928)
uhhuka Creative Commons License 2009.12.10 0 0 961
most mire gondolsz? A játékra?
Előzmény: LoLkA (960)
LoLkA Creative Commons License 2009.12.10 0 0 960
Te sohasem Sim Cityztél?
Előzmény: uhhuka (959)
uhhuka Creative Commons License 2009.12.10 0 0 959
Figy, szerintem igy van, ennyi erővel mindenki tartsa magába amit gondol....
Előzmény: LoLkA (958)
LoLkA Creative Commons License 2009.12.10 0 0 958
Ezzel a hozzállással az önkormányzatnál biztos helyed van. :) De ne legyél rá büszke...
Előzmény: uhhuka (957)
uhhuka Creative Commons License 2009.12.10 0 0 957
Pontosak a járatok? Hmm, eddig sem voltak azok, ha lennének buszsávok, akkor azok lennének! Amennyire lehet, szerintem pontosak, amikor én ott járok :)

Megbizható-e a rendszer? Egyik szolgáltató rendszerére se bizd magad! nem, nem az!

Valóban kényelmesek a járművek, erre azthiszem legtöbben rávágnák az igent, mert viszonylag halk, tiszta, és meleg télen!

Mihez képest? hm! nem egy kocsihoz képest! de egy villamoshoz, van akár egy MAN, Ikarus, ARC-t Credot, köröz! Solaral együtt van kb!

Nem ingyenes, nem tetszik, nem kell részt venni benne, nem kötelez rá semmi!
Előzmény: dud996 (952)
LoLkA Creative Commons License 2009.12.10 0 0 956
Igen, csak nem lehet, nem tudják, nem akarják betartani. Az utas meg nem tud ezekről a kivételekről.
Akkor?
Előzmény: ltnine2 (951)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.10 0 0 955
Sorozatban van olyan, hogy ami mondjuk '3-kor indul a Doboziról, az '2-kor már az Ótemetőn van. Sőt, 90%-ban ilyen van. És várhatsz, amíg a következő józsai jön. Direkt kiszoktam 2 perccel korábban állni, minthogy jönni kéne a busznak, de az orrom előtt csukják be a sofőrök...
marky-511 Creative Commons License 2009.12.10 0 0 954
Az elsőajtózáshoz annyit, hogy valamelyik nap úgy 10-11 óra körül álltam a Pesti utca megállóban, egy józsai buszra várva, két jól megrakott, nagydarab TESCO-s táskával. Úgy 10 perc várakozás után megjön a busz, és megáll ott, ahol a Mester utca felől kanyarodó 12-es, vagy a Nagyállomás felé közlekedő 42-es szokott megállni. Én jó utas módjára, annál a megállónál vártam a buszt, ahol meg kéne álljon. Jelen esetben az utolsó ajtó volt annál a táblánál.
Mi történt? Természetesen gyalogolhattam az első ajtóig, két jó nehéz csomaggal.

Nem nyafogni akarok, de ha már a buszvezető nem ott áll meg, ahol kéne, ne büntesse az utasokat!
Dreamer Creative Commons License 2009.12.10 0 0 953
Figyelj uhhuka!

Én sem vagyok konkrétan kis darab ember, és kurvára zavar, hogy FÉL ajtót nyitnak! Csak tudod én másokra is gondolok, nem csak magamra.

Dreamer
Előzmény: uhhuka (944)
dud996 Creative Commons License 2009.12.10 0 0 952
Nem fikázik. Tényeket közöl, konkrétan. Akad még a világon, akinek szokása az ilyesmi... Ki kéne próbálnod.

De: ha fikázni is akarna, igazából meg is lenne és van is rá az oka.

- Pontosak a járatok?
- Megbízható a rendszer? Pl. a menetrendek és az utastájékoztatás? Rábízhatom magam a monitorokra, vagy a hangos utastájékoztatásra?
- Valóban kényelmesnek mondhatóak a járművek? Ha igen, akkor mihez képest és mennyire? Mert ez sem mindegy...

Ha az egészet egy kalap alá veszem, valóban megér ez az egész 5980 Ft-ot havonta? Nem muszáj egyet értened, de erre (max. Rajtad és néhány fanatikuson kívül) a kuttttya nem fog habozás nélkül rávágni egy igent.
Előzmény: uhhuka (943)
ltnine2 Creative Commons License 2009.12.10 0 0 951
Te is nagyon jól tudod, hogy a sofőrök utasításában jóval több kivétel található...
Szvsz az lenne a legmegfelelőbb megoldás, ha már elsőajtózás, hogy a teljes délután csúcsidőt be kéne venni a kivételbe, nem csak azt az egy órát!
Előzmény: LoLkA (949)
ltnine2 Creative Commons License 2009.12.10 0 0 950
:)

Ezek a vegyes érzelmek jutottak most eszembe...Kérdezz nyugodtan!

Szovjet bili? Nem tudom miért, nekem mindig az jutott róla eszembe...Mármint az ajtók feletti takaródoboz anyagáról...Olyan zománcozott vmi volt, ha jól emlékszem...
Előzmény: dud996 (948)
LoLkA Creative Commons License 2009.12.10 0 0 949
A kivételek nem a valós csúcsidőre vonatkoznak, hanem két napszak egy-egy órájára. Délután jóval hosszabb a csúcsidő egy óránál.
Előzmény: ltnine2 (947)
dud996 Creative Commons License 2009.12.10 0 0 948
Megmondtad a frankót, maga vagy a rock 'n' roll.

Nem kérdezek meg mindent, amit szeretnék, mert balhé meg szántás lenne belőle. Egyetlen kérdés mégsem hagy nyugodni... Honnan tudod Te, hogy milyen egy szovjet bili?
Előzmény: ltnine2 (934)
ltnine2 Creative Commons License 2009.12.10 0 0 947
Valóban nem jó az elsőajtóztatás...
Viszont annyi kivétel van, hogy csúcsidőben nagyon kevés helyen történik TÉNYLEGESEN elsőajtóztatás...
Csúcsidőn kívül meg kibírható szvsz...
Előzmény: LoLkA (945)
ltnine2 Creative Commons License 2009.12.10 0 0 946
Erről jutott eszembe, hogy a légitársaságok most kezdik bevezetni, hogy bizonyos súly felett az embereknek 2 hely árát kell fizetniük...
LoLkA Creative Commons License 2009.12.10 0 0 945
Igen, csak a helyközin alkalmazott beszállítási módszer egy nagyvárosi helyi közlekedésében nem alkalmazható fennakadások nélkül. Szóval valóban nem jó.
Előzmény: uhhuka (944)
uhhuka Creative Commons License 2009.12.10 0 0 944
Jah, és ha a túlsúlyos, öreg szegény nénike megfogja magát, és ha beáll a busz, nem akar 2. ajtón felszálni mert ugy gondolta, akkor meg is van oldva.... odaáll a karóhoz és veér a busz, felszáll... MEG VAN OLDVA nem mindig nyavalyogni kell... más sem nyavalyog amiatt, hogy helyközin itt meg itt száldosok fel.. szóval le lehetne szokni arról, hogy ezt irjuk, hogy nem jó
Előzmény: Dreamer (937)
uhhuka Creative Commons License 2009.12.10 0 0 943
De, fikázod.
Előzmény: Dreamer (937)
Dreamer Creative Commons License 2009.12.10 0 0 942
Az késést akart lenni! Bocs!

Dreamer
Előzmény: Dreamer (941)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!