Keresés

Részletes keresés

mareszmarcsi58 Creative Commons License 2009.06.21 0 0 5315
Szia!
Akkor gyógytornászt kérek meg, hogy tanítsa meg nekem. Most járok kezelésekre, de abba vizitorna van, hideg a víz, megfájdul a vesém tőle mindig, és a lábfejem is begörcsöl tőle. Nem bírom ahideg vizet. Hatot csináltam meg, de a többit nem csinálom meg csak a masszázst, az legalább használ, meg az iszap, meg a fizikó. A tornára meg beszerzek magamnak egy tornászt.
talesz Creative Commons License 2009.06.21 0 0 5314

Szia!

 

Gyógytornász mindenféle képpen kell, mert csak ő tudja megmondani, hogy személy szerint neked milyen feladatokra van szükséged. NE csinálj olyan gyakorlatot, amit nem ellenőrzött egy szakember előtte, mert lehet, hogy csak rontasz vele.

 

Ha megengeded, még annyi megjegyzés, amit én is többször hallottam már orvostól, gyógytornásztól: minden sérv és műtét más, így konkrét gyakorlatokban nem lehet egymásnak tanácsot adni.

 

5-10 alkalom alatt el lehet sajátítani azt a feladatsort, amit egyedül is tudsz otthon csinálni!

 

üdv :))) Eszter

Előzmény: mareszmarcsi58 (5313)
mareszmarcsi58 Creative Commons License 2009.06.21 0 0 5313
Szia!
Megnéztem ezt a linket. Engem a Mekkenzi torna érdekelne, azt szeretném megtanulni. Itt nem írja a gyakorlatokat. Vagy azt gyógytornásszal kell tanulni?
Előzmény: talesz (5310)
mareszmarcsi58 Creative Commons License 2009.06.21 0 0 5312
Sziasztok!
Szép napot, és fájdalom menteset mindenkinek.
mareszmarcsi58 Creative Commons License 2009.06.21 0 0 5311
Szia!
Az is elképzelhető.
Előzmény: real_geri (5309)
talesz Creative Commons License 2009.06.21 0 0 5310

Sziasztok!

 

újként jöttem, végigolvastam a bejegyzéseket... nos, nem vagyok egyedül :)

 

Engem 4 éve műtöttek, kiszakadt a sérv, LIV., de szerencsére nem kellett csavarozni. Azóta kétszer volt rosszabb, most a másodikból próbálok kijönni, el akarom kerülni a műtétet.

 

A gond valóban a hiányos tájékoztatás, annak nagyon utána kell menni, szerintem fontos:

 

1. mozgás - én a kórház után hazajőve egyből gyógytornáztam, persze felügyelettel, lehetőségem volt vízben tenni, nagyon jó volt.

Az a bizonyos McKenzie torna pedig tényleg hasznos, itt bővebben:

http://www.mckenziemodszer.hu/gen/gyogytornaszoknak_modszer.html

 

2. ülés - vagy labda, vagy "DINAIR", azaz dinamikus levegőjű párna, amit egy sima székre rá tudsz tenni és közel hasonló, mint a labda, de hordozhatóbb és iroda kompatibilis. Tavaly az expon pedig egy spec széket mutattak be, ami rendes irodai széknek néz ki, de teleszkópos "agyon ül", így az ülőfelület állandó mozgásban van, így nem tud beállni a derekad.

 

3. cipő - tudom, drága, de megéri, mert az egészségünk mindennél többet megér. MBT MBT MBT, én sajnos csak Budapesten tudok outlet üzletét, akár 25 000 - 30 000 Ft lehet kapni kimenő modelleket. Az új modell 54 000 Ft körül van. De az a bizonyos lábfej csapás teljesen elmúlik, amint hozzászokik az izmod, meg sem érzi az ember a sétát!!!

 

4. orvos - pesti viszonylatban az ÁEK (volt Honvéd a Róbert Károly krt-on) ajánlom. Én most Pécsi doktorral konzultálok, elintézi az MR-t, nagyon korrket, de lehet vele beszélni. Van magánrendelése, 8000 Ft / alkalom, 100% rádfigyelés mellett. Szívesen megadom az elérhetőségét!

 

5. ideg regeneráció - gyógynövény alapú kiegészítők (Sunrider) és akupukntúra!!

 

Van miről beszélni:)... ha bármelyik részletesen érdekel, írj nyugodtan!

 

Mindenkinek javulást!:)

 

Eszter

Előzmény: Törölt nick (5295)
real_geri Creative Commons License 2009.06.20 0 0 5309
inkább a hidegfront az oka
nekem is rosszabb picit, meg párom egészséges háta is fáj
Előzmény: mareszmarcsi58 (5307)
mareszmarcsi58 Creative Commons License 2009.06.20 0 0 5308
Szia!
Jól teszed, pihenjél most amennyit csak megengedhetsz magadnak. Így biztosan nem késő még. A zsibbadások még szerintem sokat visszajönnek. Mert hát ha egyáltalán nagyon hosszú ideig nem csinálnánk semmit a sétán, meg a tornán kívül, akkor biztosan végleg el is múlnának. De ez szinte lehetetlen ahol család van.
Előzmény: kristaly02 (5305)
mareszmarcsi58 Creative Commons License 2009.06.20 0 0 5307
Ma fájdogál kicsit a gerincem, tegnap sokat kellett vezetnem, biztosan az nem tetszett neki.
mareszmarcsi58 Creative Commons License 2009.06.20 0 0 5306
Sziasztok!
Szépben , és jóban tartalmas, és fájdalom mentes hétvégét mindenkinek.
kristaly02 Creative Commons License 2009.06.18 0 0 5305
Én most a séta és torna kivételével mindennel leálltam: szigorú fekvés. Remélem még nem késő. De szűnik is a zsibbadás fájdalom csak időnként visszajön. De sétálni egyre többet azért tudok, tehát akkora baj csak nem lehet...
Jobbulást mindenkinek!
mareszmarcsi58 Creative Commons License 2009.06.18 0 0 5304
Szia!
Nekem is porszívózás után alig akart helyre jönni, hiába pihentem. Akkor megfogadtam, hogy nem éri meg az egészséget kockáztatni, de sajnos ahol nem segítenek a fiúk be a háztartásba, ott nem lehet mit tenni.
Előzmény: kristaly02 (5300)
mareszmarcsi58 Creative Commons License 2009.06.18 0 0 5303
Sziasztok!
Szép estét mindenkinek.

Már 6-kezelést csináltam meg, ebből egy masszírozás után éreztem, hogy nagyon jó. Mégpedig kiderült, hogy valami Aloe Verás krémmel kent be, büdös volt, meg menthol szagú. Megmutatta kenőcsöt, majd veszik is, mert sajnos máskor nem ő hozzá kerültem masszírozásra.
2-és fél hónap után hétfőn vissza állok dolgozni. Meglátom, hogy milyen lesz. Még van 9-kezelésem, azt munkaidő után fogom csinálni. Kell a pénz már sajnos.
real_geri Creative Commons License 2009.06.18 0 0 5302
itt olvasva elég sokunknál a 3-4-5. héten volt kiújuló zsibbadás. lehet normális.

én tegnap le kellett utazzak debrecenbe, hát most nem vagyok túl jól :(
Előzmény: kristaly02 (5300)
bela2200 Creative Commons License 2009.06.18 0 0 5301
Remélem, hogy múlóak ezek a tünetek. De a jó Isten áldjon meg, miért volt olyan fontos az a porszívózás?  Ne kockáztass egy kis kosz miatt!
Előzmény: kristaly02 (5300)
kristaly02 Creative Commons License 2009.06.17 0 0 5300
Nem múlik a combizomban és a vádlim bokám lábizmoknál a fájdalom mostmár nemcsak terhelésnél de néha fekvésnél is előjön.. Ritkán némi bizsergéssel. Csak a bal lábam.. ma vagyok 3.-ik hetes gerinccsavarozott...pedig az a bizonyos megterhelő porszívózás holnap lesz egy hete hogy volt, azóta meg csak pihenek tornázok sétálok.. jó: járni tudok és még nem szedek újra fájdalomcsillapítót de ez normális? Vagy csak dolgoznak az idegek?
Előzmény: real_geri (5260)
GAtesz Creative Commons License 2009.06.17 0 0 5299
Sorstársak!
Olvasom ezt:Szék

azt írják , hogy: "Amíg az állás és menés közben az alsó ágyéki szakaszon egy többé-kevésbé kifejezett elôboltosulás található, ami a porckorongok hátsó részét terheli, addig ülés közben ez az elôboltosulás jelentôsen csökken. Minél magasabban áll a térd annál jobban csökken ez az elôboltosulás...... .....Ha sokáig ülünk figyeljünk arra, hogy térdünk magasabban legyen, mint a medencénk, mert így automatikusan eltûnik a gerinc kellemetlen elôredôlése, amely olyan gyakran okoz panaszokat. Használjunk lábunk alátámasztására egy kis zsámolyt."

Eddig úgy tudtam, hogy a dérd lejjebb legyen mint a csípő.
Sőt nekem jobb is úgy ülnöm.
Most mi az igazság?
Kata-flan Creative Commons License 2009.06.17 0 0 5298

Nekem azt mondták, hogy a műtét után legalább 1 évet várjak vele és addig fejlesszek jó hátizmokat.

Meg kell mondjam, hogy többre tartom az erőteljesebb gyaloglást (1 óra/nap) normál cipőben.

Előzmény: Törölt nick (5295)
ed30 Creative Commons License 2009.06.17 0 0 5297
Szonyka! Menj CT-re én pont a klausztrofóbia miatt választottam azt!Rendelleneséget sérvet ugyanúgy kimutat és ez egy szimpla keskeny félkör.Max 20 perc alatt befotóz.
Előzmény: Szonyka76 (5284)
sziporka66 Creative Commons License 2009.06.17 0 0 5296
noanoa1 Creative Commons License 2009.06.16 0 0 5294

Én nem vagyok - hálisten - gerincbeteg, nem is műtöttek ilyesmivel.

Épp csak öreg vagyok, hátfájós, mint bárki, aki 40 évig ülőmunkát végzett.

Viszont van a családban - sajnos - gerincműtött.

Miatta vettünk először ülőlabdát.

Neki.

Hogy tudjon a számitógép előtt ülni.

 

Azóta nekem is van.

Egy a munkahelyemen, azon ülve dolgozok már két éve.

Aztán van otthon is egy másik, a gép elé.

Azt szoktam bevinni a tévé elé is, mert azon sokkal jobb ülni, mint a kanapén, vagy a fotelban.

 

A labdát mindenkinek ajánlom, akinek csak tudom.

Betegnek és egészségesnek is, megelőzésképp.

 

A labdán ülve - észrevétlenül!! - egy csomó apró mozgást teszel a gerinceddel. Nem merevszik be, mondhatni óhatatlanul is picikét izegsz-mozogsz. Ezért a gerinc nem fárad el. Az alsó csigolyáknak is jó, mert puhán, ruganyoson ülsz. Ugyanezek okból az aranyér ellen is dolgozik.

 

Eleinte attól féltem, hogy - öreg és kényelmes lévén - nem fogom kibirni, hogy egész nap nem dőlhetek hátra. Nincs háttámla.

Egyáltalán nem hiányzik, nem fárad el a hátam.

 

A megfelelő méretre kell ügyelni.

A comb és az alsó lábszár derékszöget zárjon be.

 

Tornázni is lehet vele!

 

Nagyon ajánlom!

 

Jobbulást.

 

 

GAtesz Creative Commons License 2009.06.16 0 0 5293
Köszi, majd azt a labdát kipróbálom.

Ma végre eljutottam gyógytornára (gerinctorna). (~2.5 hónapja műtöttek)
Egyedül voltam. (a kisfiam (3 éves) megkérdezte:" Egyedül? a doktorbácsi sem volt ott?" :D:D:D )
Fél óra torna volt. Jó volt, de lesz is izomláz... :)
Meg voltam természet gyógyásznál. Tűpárnának nézett.. :)

Jut eszembe. A "hegesedés" mikor kezd el jelentkezni (ha jelentkezik), és mik a tünetei?

Gyógyulást!
Üdv!
Atesz
mareszmarcsi58 Creative Commons License 2009.06.16 0 0 5292
Sziasztok!
Szépben, és jóban tartalmas, és fájdalom mentes napot mindenkinek.
fintorgó Creative Commons License 2009.06.15 0 0 5291

Ha így van szemmagasságban, akkor jó.
Ne legyen a nyakad meghajlítva, mint a hattyúnyak, (ezért nem jó a mellúszás kitartott nyakkal) hanem kiegyenesítve, büszkén.

Ajánlom az Etka-jógát, tapasztalat.
Előzmény: PETYUS (5290)
PETYUS Creative Commons License 2009.06.15 0 0 5290
> monitor szemmagasságban.

Az nekem nem jó. Belefájdulna a nyakam. Nálam a monitor a saját talpacskáján áll közvetlenül a billentyűzet mögött úgy, hogy a billentyűzet és a monitor között nem látszik az asztallap.
Előzmény: fintorgó (5289)
fintorgó Creative Commons License 2009.06.15 0 0 5289

Ha beleszólhat a csapos is...

Szék helyett, ha lehetséges egy alacsony asztalra a számítógépet és mellé széknek egy szép nagy labdát. Olyan méretűt, amin ülve a lábad hajlítva 90 fokot zár be és teljes talpad a talajon tudod nyugtatni.
Ezen muszáj az egyensúlyt tartva mozognod és gyorsan észreveszed, ha fáradsz. Akkor felállsz és mész három kört, majd vissza.

Egyébként, ha az asztal már adott, akkor mellé egy hokedlit, (erre is igaz a 90 fok) aminek ugyebár nincs háttámlája, viszont legyen kicsi az ülőfelülete, az ülőgumóidon ülsz, szép egyenes kihúzott háttal, nem csábít a háttámla, monitor szemmagasságban.
Negyedóránként--félóránként a három kör itt is igaz. ;)

Én vagyok a hanyatt esett székes... ha emlékeztek még rám. :)
Egyébként lépcsőpóznak hívják, de az ugye nem lett volna olyan szemléletes. :)

Azóta is olvasok, a háttérben.

Mindenkinek egészséges gerincet, jó mozgást, fájdalommentes napokat kívánok!
Előzmény: GAtesz (5285)
real_geri Creative Commons License 2009.06.15 0 0 5287
én a térdeplőszékre szavazok
vagy normál szék, aminek íves a támlája, és teszel rá ékpárnát
Előzmény: GAtesz (5285)
PETYUS Creative Commons License 2009.06.15 0 0 5286
Szerintem legyen elég magas, támassza a fenék hátsó részét meg a derekat.
Előzmény: GAtesz (5285)
GAtesz Creative Commons License 2009.06.15 0 0 5285
Sziasztok.

Van valakinek ötlete milyen széket lenne érdemes venni számítógép elé?
(nyomoréknak , mint én)
Szonyka76 Creative Commons License 2009.06.15 0 0 5284

Ed30, Robertov! Igen biztos, hogy nem csak fáradtágtól van, hétfőn megyek kontrollra és utána egy ismerős felajánlotta, hogy segít bejutni egy dokihoz Bpesten. Hát igen ahogy most számolom már 16 éve kínlódok a gerincemmel.

Amúgy nem tudok róla, hogy lenne klausztrofóbiám, de az MR vizsgálat után igencsak fellélegeztem, 1órát feküdtem azon a vastálcán, mintha már betettek volna a tepsivel a hűtőbe:) Ja és azt mondták ne vegyek levegőt ( 1 órán keresztül ???? ))... könyörgöm én egy halandó vagyok nem valami földönkívüli. Egyébként igencsak szűkös volt, és akinek pocakja van az hová megy???

 

Amúgy nagyon aranyosak vagytok, örülök, hogy ide találtam. Kicsit jó panaszkodni is, mert már sajnálom néha a párom is mikor bajom van és mondom neki. A szüleim meg kérdezgetik, hogy fáj e és amikor fájt mondtam, aztán meg a fejemhez vágták, hogy idegileg kikészítem őket a fájdalmaimmal....:(( Hát elég szarul esett, így azóta ha kérdezik, nekik soha se fáj .... és elhiszik:((((

 

A porszívón kívül még  a kerti gazolás is gyilkos.

Előzmény: ed30 (5282)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!