Keresés

Részletes keresés

Monya78 Creative Commons License 2013.07.09 0 0 3222

Elkelt...

Előzmény: Monya78 (3215)
_easton Creative Commons License 2013.07.07 0 0 3221

Sziasztok!

 

Tanácsot szeretnék kérni monitor vásárlással kapcsolatban. Elsősorban fényképeim feldolgozásához, szerkesztéséhez keresek egy színhű és megfizethető 23 vagy 24" típust. Emellett ami számomra fontos, hogy legalább 10cm lehessen emelni a gyári talpszerkezet segítségével. Játékra és egyébre minimálisan lesz használva.

 

Összességében két gyártó, három  modelljét néztem ki magamnak: Dell UltraSharp 2412M, Eizo FlexScan EV-2436w és Foris FS2333. Bár a legutolsó kifejezetten játékokhoz készült a gyártó ajánlása alapján, rengeteg pozitív kritikát kapott.

 

A Dell-ről sok jót olvasni, de az Eizo Flexscan monitoráról nem sok mindent találtam. Van e vakainek tapsztalata erről a típusról? A fentieknek megfelelve milyen egyéb más modellt érdemes még fontolóra venni?

 

 

Köszönöm, üdv:

 

Marosi Peter Creative Commons License 2013.07.04 0 0 3220

DELL ULTRASHARP 2711 = 125e 

 

DELL ULTRASHARP 2410F = 100e 

 

 

 

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2013.06.21 0 0 3219

Sziasztok. 24-27" méretben szeretnék új monitort venni, fényképek gyártásához. Az előrelépés nem nehéz a 19"-os eizo crt monitoromat tenném pihenőre.

Az Eizo grafikus monitorok nagyon drágák, szerintem "túl" is lépik a fényképek kidolgozásához kívánt igény. Ha tudnátok tanácsot adni a témában megköszönöm.

(arra is gondoltam, hogy egy iMac vásárlása jó képernyő, jó számítógép megoldást adhatna)

sgyxxx Creative Commons License 2013.06.20 0 0 3218

Nézd meg a másik topikot amelybe írtál, ott válaszoltam az itt feltett kérdésre.

Röviden: Dell U2413 és X-rite i1 displaypro!!!

Előzmény: csle (3217)
csle Creative Commons License 2013.06.17 0 0 3217

Az X-rite mivel jobb mint mondjuk a Spider 4?

 

Most tervezek venni egy kalibralot, nekem Dell Ultrasharp 2212HM van egy mac minivel, mellette meg egy Win7-es geppel lesz egy U2410 vagy egy U2413.

Van esetleg rossz tapasztalat a Spider 4-el valakinek? Vagy az X-rite?

Előzmény: sgyxxx (3208)
Monya78 Creative Commons License 2013.06.12 0 0 3216

Eladó: DELL U2410 (rev. A05) még 10hónap garancia: 85eFt

 

Pixel hiba, karc mentes,
OAZIS Compuertől vásárolva 2011.április elején. /3év garival/

 

Személyes átadással...(Szeghalom 50-60km-es körzetébe ingyen elviszem)

 

Helyszín: Békés megye
Telefonszám: 30/708-4581
E-mail: monya78@citromail.hu

Monya78 Creative Commons License 2013.06.12 0 0 3215

Eladó: DELL U2410 (rev. A05) még 10hónap garancia:

 

Pixel hiba, karc mentes,
OAZIS Compuertől vásárolva 2011.április elején. /3év garival/

 

Személyes átadással...(Szeghalom 50-60km-es körzetébe ingyen elviszem)

 

Helyszín: Békés megye
Telefonszám: 30/708-4581
E-mail: monya78@citromail.hu

woe Creative Commons License 2013.06.12 0 0 3214

Bocsánat, helyesbítés:

 

Sziasztok, eladó egy Eizo ColorEdge CG241W monitor, bontatlan csomagolásban, 5 éves helyszíni cseregaranciával. Egy pályázaton nyertem, de már van monitorom, így megválnék tőle. A bolti ára 369.000. Az én irányáram pedig legyen 330.000. Budapesten megtekinthető. http://www.eizo.com/global/products/coloredge/cg241w/#tab01érd.: 06 20 3371277

woe Creative Commons License 2013.06.10 0 0 3213

iá.: 420.000 Ft (Bolti ára: 499.000 Ft)

Előzmény: woe (3212)
woe Creative Commons License 2013.06.10 0 0 3212

Eladó Eizo 24" CG243W grafikus monitor, teljesen új, még dobozában, 5 év garanciával.

 

http://www.eizo.hu/monitor/colorgraphic/24/CG243W.html

 

Érdeklődni: 0620 3371277

 

Esetleg, ha valaki tud más tippet hol érdemes hirdetni, szívesen veszem! Köszi

ugabo Creative Commons License 2013.04.23 0 0 3211

Sziasztok!

 

KERESEK használt U2410-es monitort, elfogadható áron.

 

Mail publikus

sgyxxx Creative Commons License 2013.04.22 0 0 3210

IGEN, ez az.

Én mindkettőt (monitor+kalibráló) az Oázis computernél vettem a Csengeri utcában. A pixelgaranciára külön nem fizettem, az üzletben közösen átnéztük az orig. csomagból kivett monitort, pixelhiba nem volt. A honlapjukon olvasd el a pixelhibára vonatkozó tudnivalókat.

Előzmény: pezoke (3209)
pezoke Creative Commons License 2013.04.21 0 0 3209

Szia! Erre gondoltál?

http://monitorguru.hu/bolt/termekek/dell_u2413_premier

Még talán belefér. A kalibrálót hol tudom beszerezni? A monitor jónak tűnik.

Előzmény: sgyxxx (3208)
sgyxxx Creative Commons License 2013.04.19 0 0 3208

A Dell u2410 utóját, az U2413-at vedd. Ez egy kicsit drágább, de bizonyos dolgokban jobb. És ha még van pénzed, vedd meg az X-rite i1 display pro kalibrálót, ezzel hardver kalibrációt tudsz csinálni. Csak ezzel, a Dell és az X-rite együttműködés terméke. Ajánlani tudom ezt a párost, nekem nagyon bevált.

Fotós, videós munkák feldolgozásához csak IPS vagy PVA panel az igazán jó megoldás. A fenti Dell-ekben LG gyártmányú IPS panel van.

Előzmény: pezoke (3207)
pezoke Creative Commons License 2013.04.18 0 0 3207

Megérett a számítógépem és monitorom cseréje. Kérdezném, hogy milyen monitorra érdemes  beruházni?

Ezt néztem ki a Monitorgurunál:

 

http://monitorguru.hu/bolt/termekek/dell_u2410

 

Ennél sokkal többet azért nem áldoznék rá.

2209 WA-t már nem forgalmaznak.

Valamint milyen panellel szerelt monitorokban érdemes gondolkodnom?

taminol Creative Commons License 2013.04.04 0 0 3206

16:10

Előzmény: Langsame (3205)
Langsame Creative Commons License 2013.04.04 0 0 3205

Sziasztok.
Kérdésem lenne: fotószerkesztéshez keresek monitort.

1920x1080 vagy 1900x1200 felbontást érdemes keresnem?

A széles (wide 16:9) helyett a normál (4:3) a jobb?

A széles monitoron az állóképek kisebbek mint a normálnál, ezért keresem azt a fajtát.

_Sandrusz_ Creative Commons License 2013.04.04 0 0 3204

Korábban belinkeltem ezt a monitort:

http://www.laptop-notebook-netbook.hu/acer-laptop-termekek/acer-monitor/20-quot-acer-monitor-al2032wa-s-ips/2408/

 

Húsvét vasárnapján még a linkelt helyen az díszelgett hogy keddre megrendelhető, bruttó 270xxFt-ért. Megrendeltem, jött is egy automatikus válasz, aztán eljött a kedd. Próbáltam őket hívni, mert gyanús volt, hogy minden egyéb helyen ahol megtaláltam, azt írták: elfogyott. Csak hangpostafiókot tudtam elérni. Kedd 11 óra körül a honlapon még mindig kinn volt, mint megrendelhető termék, 12 körül meg már az hogy nem forgalmazzák...

Aztán valamikor délután telefonáltak is, hogy sanos elfogyott. 

Hát ez van. Az ember tudja hogy az internetes kereskedelemben előfordul ilyesmi, de akkor is bosszantó.

 

Előzmény: _Sandrusz_ (3203)
_Sandrusz_ Creative Commons License 2013.03.31 0 0 3203
Mercutio_ Creative Commons License 2013.03.17 0 0 3202

Semmi összefüggés nincs.

Azt is vedd figyelembe, hogy a fullHD felbontás miatt a pixelméret is kisebb.

Filmezéshez egyénként a 16:10-es lenne a jobb a feliratok megjelenítése miatt, de az ritkább.

Előzmény: Majki2006 (3201)
Majki2006 Creative Commons License 2013.03.16 0 0 3201

Ha már cserélek akkor a film nézésre is gondolok. ( bár nem hozzáértőként vélnék valamiféle összefüggést a felbontás és a megjelenítés közt.)

swarc09 Creative Commons License 2013.03.16 0 0 3200

a színhűség sokkal fontosabb. a nagy felbontás által csak a munkaasztal mérete nő, bár nem kétséges, hogy az is nagy segítség.

Előzmény: Majki2006 (3198)
Mercutio_ Creative Commons License 2013.03.15 0 0 3199

Öhm, miért is?

Előzmény: Majki2006 (3198)
Majki2006 Creative Commons License 2013.03.03 0 0 3198

Köszönöm a segitségedet. Megfontolom. Bár azt gondolom hogy a full hd  a fotók feldolgozása miatt elengedhetetlen.

Előzmény: Mercutio_ (3197)
Mercutio_ Creative Commons License 2013.03.03 0 0 3197

Ha nem kell a FullHD keress egy Dell 2209WA-t.

Nem azért, mert nekem is olyan van, de ár/értékben nem találtam olyat amire érdemes lenne lecserélni.

Előzmény: Majki2006 (3196)
Majki2006 Creative Commons License 2013.03.02 0 0 3196

30-40ezer közt tudok rá költeni. A legfontosabb a szinhelyessége.

iskir Creative Commons License 2013.03.02 0 0 3195

Nem szerettem én sem a DPP t, de a múltkor kipróbáltam és szerintem pozitív változásokon ment át a minőség tekintetében. Akkor már inkább DXO mint, Lightroom (izlések és pofonok).

Előzmény: innerimages (3187)
czy Creative Commons License 2013.03.02 0 0 3194

Nem jó a kérdés. Mennyit szánsz rá? Milyen elvárásaid vannak?

 

Olvass vissza negyed-fél évet, és jobban tudsz majd kérdezni.

Előzmény: Majki2006 (3193)
Majki2006 Creative Commons License 2013.03.01 0 0 3193

Üdv mindenkinek!

Fotózáshoz cserélnék monitort! 20-22" colosban gondolkodok. Segítséget kérnék a hozzáértőktől, milyet ajánlotok??

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!