Keresés

Részletes keresés

dabaka Creative Commons License 2007.07.05 0 0 2954
Én komolyan hallottam ilyen nőket, akik így beszéltek. Azt mondja, ő szeretne Erdélybe menni a természetben szülni, bár egy ismerőse babája meghalt így, de az más miatt is meghalhatott. Úristen!!!! Az agyam eláll az ilyentől!
Előzmény: BeastLady (2952)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.04 0 0 2953
Nem is mondasz hülyeséget.

A dolog kapásból ugy kezdődik, hogy résztveszel egy egyhetes előkészitésen, ahol elmondják a szülészorvosok(!!), hogy mi várható a szülésnél, mik a lehetőségeid, mik a jogaid(!),gáttorna, szoptatásoktatás, stb... Erősen kitérnek a lelki hatásokra, pszichológiai háttérre. Ilyet egy korházban szülő nő sosem csinál végig, lövésük sincs mi történik velük, max a neten utánanéznek.
Az otthonszülésnél te diktálsz, nem az orvos, nincs beinditott szülés, gátmetszés, császármentszés indokolatlanul, nincs üvöltözés, lekezelés. Kisebb a fertőzésveszély.
A feltételek nagyon szigoruak, veszélyeztetett terhes nem szülhet otthon...

A magyar törvények szerint egy anya megválaszthatja szabadon hogy hol szül. Ez a lényeg.
Az érdekes az, hogy az orvosi kamara állásfoglalása miatt jonéhány orvos gerillaként vesz részt otthonszüléseken. Tipikus magyar dolog, megint szembe pisálnak a széllel. Nyugaton teljesen elfogadott az otthonszülés. Itthon inkább hátráltatják, amig lehet, elveszik az engedélyeket, nem anyakonyveznek... De ennek nem szakmai oka van, hanem pénz. Egy szülés otthon 80ezer minusz...

Ha sorra halnának meg a gyerekek, akkor már rég tettek volna ellene. Pár év mulva már sokkal elfogadottabb lesz. Régebben még az alternativ szülőszobákat is kiröhögték, ma meg már az a menő...

Felelősségvállalás pedig a kórházban sincsen jobban. Ki vállhatna felelősséget a saját gyerekéért, ha nem a szülő? Az orvos biztos nem fog, elhiteted... Pont ezért szülnek korházban, mert azt hiszik, hogy ott majd elintéznek helyettük mindent...

A lényeg az hogy a nőknek lehetőségük legyen választani, kapjanak infot. Ne higyjék azt el hogy az áldott állapot betegség, és csak az orvos tud segiteni. Ne higyjék el hogy egyedül nem képesek szülni
Az otthonszülés nem divathóbort, hanem a jövő. Csak itthon még sötétség van.
Előzmény: BeastLady (2952)
BeastLady Creative Commons License 2007.06.25 0 0 2952
ja persze otthonszülés :D
mér nem mentek inkább a bokorba? természet lágy ölén, madárcsicsergés.. :D

sok ostoba...
kisbabi Creative Commons License 2007.06.14 0 0 2951
Persze  K.I.
Előzmény: Rebarbara10 (2950)
Rebarbara10 Creative Commons License 2007.06.14 0 0 2950
a monogrammját elárulod a dokinak?
Előzmény: kisbabi (2949)
kisbabi Creative Commons License 2007.06.14 0 0 2949
Szia! Én egy nagyon kedves 40 körüli dokinál szültem problémamentesen, ( de csak 30nak néz ki, a Pesti MÁVban.) A kórházzal és a dokival is meg voltam elégedve. Ha érdekel számot tudokmküldeni.
Előzmény: szi_vi (2946)
Babapiskóta Creative Commons License 2007.05.31 0 0 2948

Ja, és ahhoz hogy valaki ajánlani tudjon, azért jó lenne tudni hogy mégis milyen dokit szeretnél: nő/férfi, idős/fiatal, mézes-mázos/kicsit katonás, hagyjon békén a vizsgálatokkal/mindig mindenhova küldjön el stb.

 

Előzmény: szi_vi (2946)
Babapiskóta Creative Commons License 2007.05.31 0 0 2947

szi vi, én akit tudnék az Dél-Budán van, viszont jobb ha tudod hogy nem 2 hanem 4 hetes terhes vagy :-)

(legalábbis ha már tudod hogy terhes vagy, és nem csak tegnap este voltatok együtt a pároddal, akkor az már a 4. hét, ugyanis az utolsó menstruációtól kell számolni a terhességet, még ha ez nem is tűnik mindig logikusnak, akkor is így van!)

Előzmény: szi_vi (2946)
szi_vi Creative Commons License 2007.05.31 0 0 2946

sziasztok,

 

tud valaki jo szuleszt ajanlani budapesten? XIII. keruletbol konnyen elerheto helyen? mar kethetes terhes vagyok!!! :)))

 

koszi,

szi_vi

Bátorlány Creative Commons License 2007.04.18 0 0 2945

Az otthonszülés semmivel sem kockázatosabb, mint a kórházi szülés! A szülés közben fellépő komplikációk 95%-a a rutinszerűen alkalmazott beavatkozásoktól van, amit a kórházban nem tudsz elkerülni, mert ott azt így kell és szokás csinálni.

Akik otthonszülnek vagy kacérkodnak vele, utána néztek, tisztában vannak vele, hogy mit vállalnak!

Ha a szülés közben mégis valamiylen komplikáció lép fel, azt a csak az egyedüliként rád irányuló figyelemmel simán ki lehet szűrni, vagy jó előre lehet jelezni, és szükség esetén elhárítani, esetleg jóval a konkrét krízis helyzet előtt a kismamának jelezni, aki dönthet, hogy kórházba megy-e.

Mert ez a döntés mindenképpen a szülő nőé.

 

Szerintem nem az infrastruktúrán vagy a kórház közelségén múlik az, hogy valaki biztonságban érzi-e magát.

 

Mindenki ott szüljön, ahol azt érzi, hogy biztonságban lesz ő is és a születendő gyereke is!

 

Nem vagyok tagja egyetlen egyháznak sem, és hívő sem vagyok, és a második gyerekemet szeretném majd világra hozni az otthonunkban. Nem divatból.

mistress Creative Commons License 2007.04.13 0 0 2944
Mindenki tudja, hogy az otthonszülés borzasztóan kockázatos. Elgondolkodtat még az is, hogy kik támogatják ezt: a szcientológusok! Enyhén szólva undorít.
Yv Creative Commons License 2007.04.13 0 0 2943
hát ez elég béna.
Előzmény: drumlin (2941)
drumlin Creative Commons License 2007.04.13 0 0 2941
Benkri Creative Commons License 2007.02.19 0 0 2939

Én 2001-ben szültem ott, tehát lehet, hogy már nem úgy van,mint akkor.

 

Előzmény: ecsv (2938)
ecsv Creative Commons License 2007.02.15 0 0 2938
Bocs mindenkitől az OFFért

Én is ott szültem, most is ott fogok, bár harántfekvés miatt császárral, de soha nem tapasztaltam semmi kellemetlenséget, sőt még a császáromat is a lehetőségekhez képest kellemes szülésélménnyé próbálták tenni. Persze van a személyzet közöütt olyan, aki nincs a helyzet magaslatán, de olyan mindenhol van. Szerintem.

Tényleg ne haragudjatok a belepOFFért.
Előzmény: Benkri (2927)
Aminah Creative Commons License 2007.02.15 0 0 2937
atyaúristen....:-(((((
Előzmény: Benkri (2927)
Benkri Creative Commons License 2007.02.09 0 0 2936
Kire gondolsz? B.L. a dokim neve. Azóta szültem még egy fiút Tb-án, egész más környezet, más (jobb) szülésznő(k). A dokim tudja, hogy én magam szeretem intézni a dolgaimat, tehát ne avatkozzon bele semmibe, hacsak nem életveszélyről van szó. És ezt be is tartotta.
Előzmény: Eleon Nóra (2929)
Törölt nick Creative Commons License 2007.02.09 0 0 2935

bár nem engem kérdeztél;)

anatómiailag a guggolás/négykézláb. utóbbinál még könnyebben tudja szabályozni a nő a "gyorsaságot" kitolásnál, ha túl gyorsan jön a baba, könnyebb változtatni. a bábáknak viszont szerencsésebb, ha hozzáférnek a gáthoz a gátvédelem miatt és elhúzódó kitolásnál "látják", ellenőrizhetik, h mi történik. ez is oka volt, h én például a férjem ölébe feküdtem hanyatt mindkét alkalommal, bár ez vízben történt, így tulképpen lebegtem, tehát nem a hátamon feküdtem kiterítve. ez egy nagyon kényelmes pozíció volt, a lábamat ki tudtam feszíteni a medence szélének, hátulról pedig a pasim támogatott. a medencémet igény szerint tudtam közben megemelni, vagy süllyeszteni. különben pedig a legjobb pozíció az, ami adott pillanatban a szülő nőnek a legjobban esik. még az is előfordul, h ez pont a háton fekvés, meg lehet rá az ok.

Előzmény: estrella73 (2925)
Fuly Creative Commons License 2007.02.09 0 0 2934
Bocs, lemaradt a link: MODULE
Előzmény: Fuly (2933)
Fuly Creative Commons License 2007.02.09 0 0 2933
Hogy kell-e fizetni a dúlának, azt nem tudom.
Nem igazán "kereső foglalkozás", szép magyar neve 'asszonytársi segítő'.

Fő feladata, tevékenysége, hogy tapasztalt (és felkészült) asszonytársként segítsen a szülés folyamán. Orvosi/egészségügyi feladatokat nem végeznek (nem is végezhetnek).

Bővebb információt itt találsz:
Előzmény: tmr (2932)
tmr Creative Commons License 2007.02.09 0 0 2932

Hát, én is gondoltam dúlára, de az már sok lenne...

 

Fogadott orvos,  esetleg szülésznő, 30%-os hozzájárulás...

Gondolom, a dúláknak is kell fizetni, ennyit már nem bírunk.:(

 

Tkp mit csinál egy dúla? Igazából csak sejtem, de nem tudom, mivel más a feladata, mint a szülésnőnek.

Fuly Creative Commons License 2007.02.09 0 0 2931

Az új orvosom alapból gétvédelmet végez,meg támogatja a természetes szülést.

 

Erről próbálj meg részletesen tájékozódni. Sajnos sok orvos csak szavakban nagy király, de ugyanazt csinálja, mint 20 éve. Annyi a változás, hogy megtanulta mellé az új szöveget és azt nyomja. :(

Remélem, nem ilyet fogtál ki.

 

Még 1 dolog: sok kórházban van lehetőség arra, hogy doula legyen melletted.  Sokat tud segíteni neked is személyesen - és a kórház hozzáállása is pozitívan változik (nem mernek mindent megcsinálni).

Előzmény: tmr (2926)
Fuly Creative Commons License 2007.02.09 0 0 2930

Ez az lehetett, hogy kézzel tágította a méhszájat?

Jó eséllyel igen.

Előzmény: tmr (2928)
Eleon Nóra Creative Commons License 2007.02.09 0 0 2929
Én is ott szültem, biztosan másik orvosnál, mert semmi ilyesmit nem tapasztaltam. A dokid az a nagykezű volt?
Előzmény: Benkri (2927)
tmr Creative Commons License 2007.02.09 0 0 2928

Fú, Benkri, ez szörnyű.:(

 

Én megúsztam a macerát, meg az indítást, de  valamelyik nap megnéztem a varratok helyét, kb majdnem 4 centis gátsebheg és majdnem ugyanakkora repedés fölfele a csikló mentén.(az nagyon kellemetlen volt, mikor gyógyult, gondolom ott több érzőideg lehet...)

 

 

Mégannyit akartam kérdezni, hogy a terminus napjám megvizsgált a dokim, kérdeztem tőle nagy naivan, fel fogom-e ismerni a fáájásokat, mert még egy darab sem volt... Erre vizsgálat közben valahogy tovább "matatott" bent, ami rettenetesen fájt, és azt mondta, valami ilyesmi lesz majd.

Persze nem olyen volt a szülési fájás, az teljesen más...

 

Ez az lehetett, hogy kézzel tágította a méhszájat?

 

 

 

 

 

 

Benkri Creative Commons License 2007.02.09 0 0 2927

Annyi "jó" sztorit olvasok itt, hogy én is leírom az enyémet:

 

Nagyobbik fiam (lassan 5) nem akart időben megérkezni. Tudtam mikor fogant, sok választás nem volt, mégis azt mondták biztos elszámoltam. Aztán dokim, aki mindvégig nagyon rendes volt, befektetett az Egomi kórházba, ahol ő nem dolgozik, csak szülést vezet. (Azóta már másik kórházba ugrik be, a második fiam már ott szültem) Terhesség alatt nem volt semmi gond, az 50 km-t még én vezettem le odáig. aztán jöttek a rémálmok. Minden másnap magzatvízvizsgálat. Egyszer épp ez volt, amikor kacsa be- iszonyú fájdalmak között- aztán a kis lámpácska elromlott. Nekiálltak szerelni, miközben én ott feküdtem, aztán negyedóra kínlódás után elküldtek. Mondtam, hozzám nem nyúlnak többet! Minden nap 2x ctg, 2 naponta flowmetria. Aztán egyik nap jött a dokim, adott szurit, hogy hogy reagálok az oxi-ra. De sehogy. Egyik nap meg a hüvelybe tettek valami indítót, de semmi. Meg aztán nagyvizit úgy zajlott: Összes doki aki létezett benn, kis paravánnal eltakarva matat a prof. Felhívtam a dokim, hogy azonnal csináljon valamit, mert hazamegyek. Teljesen kiborultam, amikor 1 hete ott voltam és minden ok. volt mindenki megszült körülöttem, csak én nem. Ráadásul már nem engedtek vissza a szobába, hanem a hüvelyi kence után a vajúdóban aludtam végighallgatva az összes kiabálós és csöndes szülést. Másnap reggel megszültem. De úgy, hogy a háromajtós szekrény nagyságú orvos betoppant, és "mit tökörészünk ennyit "jelszóval a következő nyomásnál kinyomta a gyereket, akinek a bőre sz...á volt ázva, a talpán nem volt bőr.( Hozzáteszem a dokimat 6-kor hívtuk, alig fájásokkal, de 8.53-kor megszültem. )Mondanom sem kell szanaszét repedtem 11 varrás volt kívül, az összes tűszúrást éreztem, varratszedéskor is. Nagyon sokáig mozdulni sem tudtam, pláne ülni. Szülés közben a takarítónő!!! állt velem szemben az ajtóban, és közvetített kifele apámnak, éppen mi történik benn.

 

Így utólag olyan mint egy jó hollywoodi vígjáték, nem??? De azért senkinek nem kívánom.

tmr Creative Commons License 2007.02.09 0 0 2926

Sziasztok!

 

Akkor jól sejtettem...:(

 

Amúgy nagyon kedves volt az orvosom, maximálisan megbíztam benne, elégedett is voltam, azt hittem, minden szülés ilyen, annak idején az anyukámnak is volt gátmetszése,  beszakadt a lepénye, őt is kikaparták, csak őt elaltatták, engem nem.

Még mondták is a nővérek, hogy aki így tud szülni,a  szüljön még 3-4-et...Na ja, öten voltunk a szobában, rajtam kívül mindenki császáros lett.

 

Egyébként sok vért veszthettem,mintha mondta volna is a szülésznő, meg másnap csak délutánra tudtam összeesés nélkül felkelni.

 

Tegnap sikerült orvost (és kórházat) váltanom, egyrészt kénytelen voltam, mert bezárják azt a szülészetet, ahol a lányomat szültem, másrészt - talán pont emiatt- mostanában sokat gondolkoztam, olvasgattam és rájöttem, hogy talán mégsem szeretnék meg egy ilyen szülést, és hogy lehet máshogy is.

 

Amúgy nem gondoltam, hogy ilyen nehéz lesz máshova átmenni, még csak ma töltöttünk a 16. hetet, de tucatnyi doki utasított el, mire sikerült találni valakit. Igaz, csak a Szt. István és SZt. Imre kórházakban gondolkodtam, és ha lehet, női orvost szerettem volna.

Belelesünk majd a 30%-os új törvénybe, de már nem érdekel, a lányomat a körzeti kórházban szültem, igaz, fogadott orvosnál, de még egyszer nem szeretném ezt a szétnyiszálást átélni.

Az új orvosom alapból gétvédelmet végez,meg támogatja a természetes szülést.

 

 

 

estrella73 Creative Commons License 2007.02.09 0 0 2925
"Volt gátmetszés, kicsi, de állítólag tovább repedtem."
Hat akkor aztan erdemes volt vagni es nagyon erhetett a gatvedelemhez, aki csinalta. Persze a fekves es a felig ulo helyzet a legrosszabb a gatnak, de ezt biztosan nem mondta a doki Neked, igaz? Tudod, az a baj, hogy meg sosem lattak ep gaton kibujni egy gyereket, el sem tudjak kepzelni, hogy az megy es inkabb megcsonkitjak a noket.


szia doula,
ezzel kapcsolatban lenne egy kérdésem...
azt mondod, hogy a fekvő/félig ülő helyzet a legrosszabb a gátnak - melyik test/szülő-pozíció a legjobb szerinted?
üdv. E
Előzmény: doula (2885)
Fuly Creative Commons License 2007.02.06 0 0 2924
Szia,

sajnos erről nem tudok nagyon megalapozott statisztikával szolgálni, csak annyi információm van, hogy Magyarországon Geréb Ági első mintegy 1000 intézeten kívüli szülésénél 1 db lepény sérüléses probléma volt (ez súlyos, nem életveszélyes vérzéses állapothoz vezetett), továbbá volt pár kisebb, kórházi ellátást nem igénylő, de említésre érdemes vérzés.

Alacsony kockázatúnak (azaz normálisnak) induló szülés esetén az oxitocin rutinszerű adása nem indokolt (lásd még WHO, köszönöm az idézetet).

Alacsony kockázatúnak indul a szülés, ha a mama és baba a megelőző vizsgálatokon egészségesnek bizonyult valamint a baba fekvése rendben van.
Előzmény: zsuzsahd (2922)
BedebungSária Creative Commons License 2007.02.06 0 0 2923

Zsuzsahd kérdése engem is nagyon foglalkoztat. Épp pár órája vitatkoztam erről a nőgyógyászommal, aki közölte, hogy ha nem adhat rögtön a baba megszületése után oxitocint a lepényleváláshoz, akkor ő  nem vezeti a szülésemet, mert tudom-e, hogy milyen súlyos szövődményeim lehetnek. Bele is halhatok a lepényi vérzésbe. Meg hogy ez szerinte milyen gyakori. Amikor visszakérdeztem, hogy tényleg milyen gyakori, akkor nem tudott konkrétumot mondani. De konkrétan elhangzott a szájából, hogy szerinte ez a helyes szülésvezetés. Nem győzött meg. Amúgy hivatkozott (tévesen) a WHO-ra, amelynek ajánlása ezt írja erről:

Kérdéses eljárások (olyan eljárások, amelyek egyértelmű ajánlását nem támasztja alá elegendő bizonyíték, és amelyeket elővigyázatosan kell használni mindaddig, amíg további kutatások nem rendezik alkalmazhatóságuk kérdését)

.

.

.

6. Oxitocin rutinszerű adagolása, a köldökzsinór kontrollált húzása vagy a kettő kombinációja lepényi szakban.

 

illetve:

 

A kategória

Támogatandó eljárások (olyan eljárások, amelyek bizonyíthatóan hasznosak)
18. Oxitocin megelőző használata a lepényi szakban olyan nőknél, akiknél fennáll a szülés utáni vérzés kockázata, illetve akiket veszélyeztet akár kis mennyiségű vérveszteség is.

 

Tehát az Egészségügyi Világszervezet is csak akkor támogatja, ha ez indokolt, és nem rutinszerűen.


 

Előzmény: zsuzsahd (2922)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!