Keresés

Részletes keresés

unikumi Creative Commons License 2009.12.14 0 0 995
de az elmúlt 4 vasárnap mindegyikén ugyanígy történt
Magammal kerültem ellentmondásba, hiszen múlt vasárnap este a Nagyállomáson voltam :)
Utánanéztem a naptáramban, november 21-én, 22-én és 29-én, illetve tegnap este tapasztaltam épp ugyanezt.
Előzmény: unikumi (994)
unikumi Creative Commons License 2009.12.14 0 0 994
Nem csak 1 percek és nem csak sietések vannak. Amúgy furcsa, hogy 8:15-kor 3A trolit látott (a Köztemető 7:00-tól van nyitva). Igen, ahogyan talán Te írtad, a trolik utastájékoztató rendszere egyre jobb...

De ha már troli és pontatlanság:
December 6-án 22:40-re értem vonattal a Nagyállomásra. Előre kinéztem magamnak a menetrendből, hogy 22:35-kor indul egy 2A troli a Kassai útról, ez elvileg 22:49-re a Nagyállomásnál van (tehát gondolhatná az ember, hogy a szokásoknak megfelelően minimum 5 perccel előtte...). Siettem, 22:43-ra a megállóba is értem. Vártam 52-ig, de nem jött semmi. Biztos voltam benne, hogy még hamarabb elment. Visszamentem a túloldalra, erre 22:54-kor láttam elsuhanni a trolit (2-3 utassal, tehát nem garázsmenet volt)... Vasárnap este, forgalommentes időben művészet 5 perc késést összeszedni, annak ellenére, hogy a Kassai úton és a Rakovszky D. utcán haladt a troli. És én igenis, kiakadtam az 5 perc miatt, mert egyrészt így nem értem el a trolit, másrészt pedig ha el is értem volna, biztosan nem tudtam volna átszállni a Segner téren az onnan menetrend szerint 22:58-kor (tehát minimum 5 perccel korábban) induló 25-ösre.
Nyugodtan lehet szidni az órámat, ez pontos, DCF77 alapján jár, akárcsak a Nagyállomás bejárata fölötti óra. A fedélzeti számítógépek órái, amelyek a GPS műholdaktól kapják az időt, pontosan ugyanígy járnak, ha csak nem 1975, vagy valami hasonló képtelenség van rajtuk.
Amint a mellékelt fotó is mutatja, ilyenkor már nincs túl sok alternatíva, ezért különösen fontos lenne legalább az utolsó járatok menetrendjét rendesen betartani, és ahol lehet, biztosítani az átszállásokat.
A trolik menetrendjét meg, ha már meghirdették, illene betartani.


És akkor még egy sztori, ha már belekezdtem, ez tegnapról (de az elmúlt 4 vasárnap mindegyikén ugyanígy történt):
Józsáról a 21:10-kor induló 34-essel jöttem be. Menetrend szerint 21:20-kor kellene indulnia a Rózsás Csárda megállóból, és 21:40-re kellene a Pesti utca megállóba megérkeznie. Ehelyett 21:17 és 21:30 lett a két időpont (pont stimmel, ha a 34J-s menetidő-adatokkal számolunk). Ez viszont valamilyen szinten megérthető, hiszen a józsai buszok menetrendjében van a legtöbb tartalék, és hétköznapokon talán néha még ez is kevésnek bizonyul. Ilyenkor viszont, amikor kevés helyen kell megállni (az országúti szakaszon pl. jellemzően legfeljebb egy helyen), kijönnek ilyen eredmények. Ezt valahogyan nem ártana jelezni a menetrendben, mert azt hiszem, a "néhány perces menetrendi eltérés" a legtöbb ember fejében 5 percet jelent, ez amolyan lélektani határ.
Tehát 21:30-kor leszálltam a Pesti utcán. Menetrend szerint 21:36-kor kell érkeznie egy 24-esnek, ezt akkor még elértem volna, ha mondjuk 5 perccel korábban jön. De nem 5 perccel korábban jött. Korábban, mikor a Kishegyesi útról többször is ezzel a járattal mentem haza, volt már szerencsém tapasztalni, hogy rendszerint 8-9 perccel korábban szokott közlekedni.
Igaz, hogy ebben az esetben a menetrendi adatok alapján sem lett volna meg az átszállás lehetősége, de azt hiszem, a 24-esnél gyanús (és sok) ez a 8-9 perc.
A tegnap esti hidegben meg pláne nem volt kellemes ennyit várni, mert én naiv mindig bízom egy kicsit benne, hogy esetleg menetrend szerint jön (vagy késik, lásd a fenti esetet).
Előzmény: ltnine2 (985)
4A troli Creative Commons License 2009.12.14 0 0 993
Helló, erre én is kiváncsi lennék!!
És egyébként van még ilyen képed más viszonylatokról is??
Ha igen, akkor nem töltenél fel egy párat??
Előre is nagyon szépen köszönöm!!
Előzmény: ELS-245 Nexus (982)
ltnine2 Creative Commons License 2009.12.14 0 0 992
Ne aggódj, van fűtés rendesen! A 3 fűtűradiátor olyan meleget tud csinálni a buszban, hogy a nép izzadva rohan le a buszról...

A gond a klíma fűtés funkciójával van, de lehet hogy csak az ITK nem akarja használni.
Előzmény: Garficicus (991)
Garficicus Creative Commons License 2009.12.14 0 0 991
A hétvégére még napközben is minusz 10 fokot mondanak, úgy kéretik a fütés problémára sürgős megoldást találni a DKV-nak!!! Különben ezt nem tömegközlekedésnek hanem fagyasztószekrényben való hús(és/vagy élőállat)szállításnak kéretik nevezni.:((
Előzmény: mikipapa72 (986)
ltnine2 Creative Commons License 2009.12.14 0 0 990
Pl LMG-094-ben működik a klíma fűtés funkciója...Tessék kipróbálni:)
Előzmény: ltnine2 (988)
ltnine2 Creative Commons License 2009.12.14 0 0 989
Szerintem a probléma ott kezdődik, hogy a dobozok órája és az utastájékoztató órája nem azonosan járt...
Előzmény: uhhuka (987)
ltnine2 Creative Commons License 2009.12.14 0 0 988
Az elég nagy baj, hogy nem esett szó a fűtésről az oktatáson...Mindenestre szerintem le van írva a "használati utasításban", amit kaptak a sofőrök, mert több ismerősöm is tudja, hogyan lehet fűteni a klímán keresztül.

Más kérdés, hogy az ITK miatt a legtöbb szóló buszon nem működik a klíma fűtés funkció rajta...
Előzmény: mikipapa72 (986)
uhhuka Creative Commons License 2009.12.14 0 0 987
A sofőr órája lehet éépen EGY b*ott percel volt előrébb, mint az enyém :) nem kel ezen kiakadni!
Előzmény: mikipapa72 (986)
mikipapa72 Creative Commons License 2009.12.14 0 0 986

Korábban elmenni nagyon csúnya dolog, akár 1 perccel is. A többség köztük a vezetőség is úgy van vele késni lehet vagy később indulni de korábban nem.

 

A fűtés mizériára pedig azt szeretném reagálni, hogy akármilyen utasítás van kiadva a buszokon mindig lesz fűtés ha hideg van, persze ha a gépkocsivezető bekapcsolja. Csuklós buszokon be lehet állítani milyen meleg legyen a buszon a műszerfal bal oldalán, a klíma csavargatható kapcsolóival. A szóló buszokon semmilyen szabályozási lehetőség nincs, vagy fűt a sofőr vagy nem. Ha nem akar fűteni nem elég kikapcsolni a légbefújást, el kell zárnia a motortérben a fűtéscsapokat is különben a radiáotorok melegek maradnak. Egyébként több ismerősöm is mondta már, hogy néha volt panasz arra az utasok részéről, hogy megsülnek olyan meleg van. Gondolom ezért bánnak óvatosabban a fűtéssel mostanában a gépkocsivezetők. A szóló buszokon a klímával pedig nem lehet fűteni vagy ha igen akkor egy komplett, részletes leírást kéretik kiadni a gépkocsivezetők részére ugyanis erről még soha nem esett szó, oktatáson sem.

Előzmény: ltnine2 (985)
ltnine2 Creative Commons License 2009.12.14 0 0 985
Jól látom, hogy 1 percen vagy kiakadva? Álom világban élsz...
Előzmény: Dreamer (983)
Garficicus Creative Commons License 2009.12.14 0 0 984
Vámospércsi úton "Debrecen" táblánál filmet forgatnak a Krampuszok!!! Tessék lassítani, 50 km/h!!!!
Dreamer Creative Commons License 2009.12.14 0 0 983
Ma megint fekete pont:
3A jelű troli 08.15-kor indult a végállomásról és 08.19-kor volt pl. a Csokonai színház előtt.

Nézzük a menetrendet:
Indulás 08:16
Csokonai Színház +4perc

Továbbra is kérdés, hogy miért kell hamarabb elindulni? (Persze én tudom, csak naív vagyok...)

Dreamer
ELS-245 Nexus Creative Commons License 2009.12.13 0 0 982
Ezt a fajta menetrendet kik gyártották a Hajdúnak?
http://kepfeltoltes.hu/091213/img010_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
uhhuka Creative Commons License 2009.12.13 0 0 981
Mondjuk ugy, hogy vegyesen gondolkodnak! Valakinek jobb, valakinek tök 8 valakinek rrosszabb!
Előzmény: LoLkA (979)
dud996 Creative Commons License 2009.12.13 0 0 980
"MÁSOK IS LESZ****nak de magasabbról"

Egyrészt: ne ordíts..

Másrészt: nem rólam, vagy rólad van szó. Ne forgasd át hülyeségekbe... Arról van szó, hogy fizetek valamiért, amit nem kapok meg. Több dolog mellett az egyik:

Ki van téve a megállókban a táblákra, hogy mikor és hol milyen busznak KELL megállnia. Én azért fizetek, mert azzal számolok, hogy nem hazudnak a pofámba a táblák és naívan arra számítok, hogy ha oda írták, akkor cserébe a pénzemért úgy is lesz.

Azt hiszem józan ésszel belátható, hogy az volna a racionális, ha az emberek azt kapnák és azért fizethetnének, ami "be van ígérve" Nekik. Amikor azt mondod, hogy nem muszáj megvenni a bérletet és nem kötelező használni a szolgáltatást, akkor olyan, mintha ezzel nem értenél egyet és védeni próbálnád azt az állapotot, amikor mondjuk késnek a buszok. Ez meg azért fura, mert ezek szerint számodra elfogadható az, hogy a pénzedért szeretnél venni valamit, de egészen mást dugnak az orrod alá, nem azt, amit korábban ígértek Neked, vagy amit kértél.
Előzmény: uhhuka (978)
LoLkA Creative Commons License 2009.12.12 0 0 979
Sajnos ebben igazad van.

Ezért tart itt ma Debrecen közlekedése ahol. Mindenesetre lefelé tartunk és nem felfelé.
Hiszen a szolgáltatási színvonal nem nőtt. A kirakat az valóban szebb lett, persze van olyan aki már ezzel meg is elégszik. Ő vesz kínait. Mert ma kínai minőségű a közösségi közlekedés városkánkban.
Előzmény: uhhuka (978)
uhhuka Creative Commons License 2009.12.12 0 0 978
Átlag utas vagyok, fizetek érte, hogy pontos legyen. Lesz*rom, hogy miért nem az.
MÁSOK IS LESZ****nak de magasabbról
Előzmény: dud996 (969)
uhhuka Creative Commons License 2009.12.12 0 0 977
Dehogynem!
Előzmény: A.R.C (976)
A.R.C Creative Commons License 2009.12.12 0 0 976
A HAON ÍRJA

"A szolgáltatás színvonala kijelenthetem hogy nőtt, és a városképet is nagyban javítja az új buszok csillogása!"

"Na ez az ami nem igaz"
Dreamer Creative Commons License 2009.12.11 0 0 975
Ma következőt tapasztaltam:
378-as troli 3E járat.
piros pont: hajszálpontosan indult (végállomástól)
fekete pont: nem működött az utasjátékoztatás

Dreamer
Dreamer Creative Commons License 2009.12.11 0 0 974
Még egy dolog. Én csak "tárgyi" bizonyítékként fordulnék a felvétellel a médiához. Amennyiben részükre az anyag nem megfelelő, akkor forgatnak egy másikat. Nem az én sztárolásomon van a hangsúly, hanem azon, hogy járjanak utána a problémáknak.

Dreamer
Előzmény: mikipapa72 (967)
Dreamer Creative Commons License 2009.12.11 0 0 973
Igen, írtam nekik, csesztek válaszolni. Na ennyit erről...

Dreamer
Előzmény: ltnine2 (968)
Dreamer Creative Commons License 2009.12.11 0 0 972
Nem kérek köszönést, csak annyit, hogy egyáltalán RÁNÉZZEK A BÉRLETEMRE! A kifelé lesekedés megy az ablakon!

Dreamer
Előzmény: ltnine2 (965)
Dreamer Creative Commons License 2009.12.11 0 0 971
Elhajtani? Miért? Ki mondta, hogy szembekamerázom a sofőröket? Nekem pontosan elég az időpont és a rendszám, nem vagyok kíváncsi egyetlen sofőrre sem.

Dreamer
Előzmény: mikipapa72 (967)
dud996 Creative Commons License 2009.12.10 0 0 970
Hát ja. :) Pedig ha ugyanilyen jellegű attrakció után, mint a szolgáltató váltása, a jelenlegi helyzet állna fenn, mondjuk Budapesten, abból már országos hírverés és botrány lett volna.
Előzmény: mikipapa72 (967)
dud996 Creative Commons License 2009.12.10 0 0 969
"Hmm, eddig sem voltak azok..."

Átlag utas vagyok, fizetek érte, hogy pontos legyen. Lesz*rom, hogy miért nem az. Bemész egy patikába, fejfájás-csillapítót kérsz és fogamzásgátlót kapsz. Miért? Mert mondjuk kétszer annyit dolgozik a patikus és figyelmetlen és egyébként is fordult már elő ilyen. Akkor abba bele lehet nyugodni és jól is van?

"Egyik szolgáltató rendszerére se bizd magad!"

Jól is néznénk ki... Ha ugyanez a cég látná el valamelyik kórház valamilyen operatív vezérlő rendszerét és mondjuk egy hibán sarkított esetben egy élet múlhat, akkor mi van? Ne bízd Magad rá? Akkor miért van egyáltalán és miért fizessek érte, ha úgyse bízhatom rá magam?

"...erre azthiszem legtöbben..."

Azt hiszed... :) Jól írtad... Azért a többieknek bizonyára feltűnnek a motorsátrak szarságai és tömítetlenségei (a motor zaja, szagok), az ajtók alatt süvítő huzat, a kapaszkodók, amik esetenként leginkább arra nem valóak, hogy fogd őket, a beltéri elemek csörömpölése, anno. az üzemanyag tartályok szivárgása és szaga, az általános tömeg azokon a vonalakon, ahol idáig nem és a többi... Amiket felsoroltál, tök alap dolgok lenének és még azokat sem tudja maradéktalanul teljesíteni.

Leköröz egy Ikarus-t? :) Hmm... Akkor tényleg jó cucc... Ezt erényként emlegetni, egy 40 éves konstrukció és egy vadonat új közt enyhén gáz. Éppen erről beszélek. Hogy az alap járművekkel épphogy tartja a lépést. Egyébként egy MAN-t nem hiszem, hogy felülmúlnának a szólóink. A Volvo-k talán egyenrangúak.

"Nem ingyenes, nem tetszik, nem kell részt venni benne, nem kötelez rá semmi!"

Igencsak pislognál, ha Létán az összes élelmiszerüzletet bezárnák és egyetlen helyen kaphatnál kaját, ahol viszont kritikán aluli sz*rt dugnának az orrod alá és romlott cuccokat. Abszurd helyzet, tudom, de ugyanaz a tészta. Ha nem tetszik, ne vedd meg, egyél, amit akarsz, vagy dögölj éhen. Ez nem így megy apa... Ébredj fel...
Előzmény: uhhuka (957)
ltnine2 Creative Commons License 2009.12.10 0 0 968
Egyébként reklamációs ügyekkel lehet a DKV-hoz menni érvényes menetjeggyel (az utazás alatt érvényesített) vagy érvényes bérletszelvénnyel!
mikipapa72 Creative Commons License 2009.12.10 0 0 967
A rossz, kompromitáló híreket a helyi sajtó úgysem fogja közölni. Egyébként meg vannak személyiségi jogok, orrba-szájba nem kamerázhatod a sofőröket. De szerintem meg is hajtanának benneteket egyesek ha ilyenre vetemednétek.
Előzmény: Dreamer (963)
mikipapa72 Creative Commons License 2009.12.10 0 0 966
Sok probléma van a nem Volántól átvett sofőrökkel is hiszen azokból is van több mint 100 a cégnél.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!