Keresés

Részletes keresés

ibronka27 Creative Commons License 2009.07.12 0 0 292

Tudna nekem valaki segíteni,hogy honnan tudnék beszerezni sivatagi rózsa magot?

Köszönöm!

bombaba Creative Commons License 2009.07.10 0 0 291
Nagyon szívesen, örülök, hogy fejlődik :)
Előzmény: Meló-dia (290)
Meló-dia Creative Commons License 2009.07.10 0 0 290
Szia, bombaba:)!
Örömmel számolok be arról, hogy határozottan fejlődik a virágom az átültetés után:)!
Már az oldalhajtásai is vastagodásnak indultak, és több új levelet is hozott:)!
Sokat segítettél a tanácsoddal, mégegyszer köszönet érte:)!
Előzmény: bombaba (289)
bombaba Creative Commons License 2009.07.10 0 0 289
Valami mesét róla légyszíves! Mennyi idős, mekkora, nevelted vagy vetted, mióta virágzik, stb.
Előzmény: szaguaro (287)
Meló-dia Creative Commons License 2009.07.10 0 0 288
Szia:)
Nagyon szép a virágod!
Megkérdezhetem, hogy mennyi idős?
Előzmény: szaguaro (287)
szaguaro Creative Commons License 2009.07.10 0 0 287
Meló-dia Creative Commons License 2009.07.04 0 0 286
Szia, bombaba:)!
Köszönöm a jótanácsot, megfogadtam, átültettem... :)!
Elég szép kis hajszálgyökerecskéi voltak, remélem, a javukat szolgáltam:)!
( .....épp csak egy ici-picit szorongok:) )
Majd referálok, hogy hogyan reagál rá:)!
Előzmény: bombaba (285)
bombaba Creative Commons License 2009.07.04 0 0 285
Az eddig összeszedett információim alapján tavalyi vetés, azaz egy éves lehet a növényed. Sztem már ideje volna átültetni, legalábbis a sziámi oldalon már 3 hetes korba 9-10 cm átmérőjű cserepekbe ültetést javasolnak, gombaölővel kezelt, vízáteresztő talajba.
Előzmény: Meló-dia (279)
bombaba Creative Commons License 2009.07.03 0 0 284
Én kérdeztelek valamikor, de megoldódott a probléma nálam legalábbis. Arra jöttem rá, hogy kevés vizet adok nekik, és egy alapos öntözés meghízlalta őket. A fotójuk itt van pár hsz-szel lejjebb.
Ha nálad is kis cserépben, vízáteresztő talajban napon vannak, talán szintén ez okozza a 'fogyást'.
Előzmény: grewia (283)
grewia Creative Commons License 2009.07.03 0 0 283

Sziasztok! elnézést annak aki várta a választ,nem voltam egy hónapig netközelben.

a lapitott törzsű kis növényem azóta is lapitott,levél van a tetején tehát él még de nem fejlődik semmire,fogalmam sincs mit kezdjek vele,2-3 naponta kapnak kis vizet,napon vannak,lassan nőnek de lehet,én vagyok türelmetlen.

TTNora Creative Commons License 2009.07.02 0 0 282

Én is megnéztem a 242. hsz-ban lévő honlapot, és az alapján értem, miért fontos a sok elágazás. :-) Oké, azokat fogom figyelni!

Most így visszagondolva, nálam az elmúlt hónapban a szára vastagodott csak, és az elágazások (2) nőttek. A szára vastagsága már hüvelykujj méretű. :-)

Előzmény: Meló-dia (280)
bombaba Creative Commons License 2009.07.02 0 0 281
Kösz az adatokat.
A képek alapján nagyobbnak képzeltem :)
Előzmény: Meló-dia (279)
Meló-dia Creative Commons License 2009.07.02 0 0 280
Még valamit talán megemlítenék:)!
Nóra, a tiédet nézegetve, látom már a kis oldalhajtásokat!
Amikor én vásároltam az enyémet, kértem az eladó segítségét, és az volt a tanácsa, hogy ne annyira a törzs nagyságát,magasságát, mint inkább az oldalhajtások meglétét , és számát figyeljem, mert abból lesz várhatóan erőteljes, bokros növény:)!
Az enyémen akkor négy oldalhajtás volt, és mostanáig inkább azok nőttek számottevően, sőt, látni már több levél hónaljában készülődni az új hajtásokat, vagyis "bokrosodik inkább, mintsem nő
Előzmény: Meló-dia (279)
Meló-dia Creative Commons License 2009.07.02 0 0 279
Tényleg nagy kár, de amikor én vettem, még semmilyen előzetes információm nem volt erről a növényről, csak beleszerettem a kiállított idősebb, virágzó növényekbe:)
Most már tudnám, mit kell kérdeznem, dehát már nincsen kitől:(
Azért próbálok válaszolni: adenium obesum a növényem
Jelenleg 10 cm magas a törzse az földtől a legfelső levélnyélig
1 cm a legvastagabb törzsrész
A cserép 6.5cm átmérőjű, 5.5 cm magas, még az eredeti cserépben van
A talaja barnás szürkés homok
Tán két hete annak, hogy orchidea táppal dúsított lágy vizzel fröcskölöm a leveleit, de szemmel láthatóan jó a hatása
Egyébként úgy 2 hetente öntözöm meg lágy vízzel.
Előzmény: Kátya2 (278)
Kátya2 Creative Commons License 2009.07.02 0 0 278
Szép nagy , kár ,hogy nem tudjuk a korát! :-)
Előzmény: Meló-dia (273)
TTNora Creative Commons License 2009.07.02 0 0 277
Persze, tudom, szereti a napot, nálam olyan ablakban van, ahol déltől estig tűzi a nap.. de más az ablakon keresztül, így biztos, hogy szoktatnom kell majd, ha most kiviszem.
Előzmény: Meló-dia (275)
bombaba Creative Commons License 2009.07.02 0 0 276
Szia!
Szépen fejlődött a megvétele óta!
Bár a korát nem tudod a növénykédnek, megmondanád, milyen magas és kövér? Hányas cserépben van? Alapfaj vagy hibrid?
Előzmény: Meló-dia (273)
Meló-dia Creative Commons License 2009.07.02 0 0 275
Nem árnyékolják, mert kivágtam körülötte a töveket, hogy a kicsi növényt totális fény érhesse!
Nekem azt mondta a termesztő( és persze, az ő nevét sem jegyeztem fel, ami már igazán nagy hiba)hogy nem kell félteni a tűző naptól, hisz a hazájában sincs árnyék körülötte!
Előzmény: TTNora (274)
TTNora Creative Commons License 2009.07.02 0 0 274

Örülök, hogy beleszólsz, hiszen azért "beszélgettünk" eddig csak ketten, mert más nem csatlakozott még! :-)

Emlékszem a Tiédre, és ma is végignéztem a fotókat újra, így a Tiéd is.

Viszont a Tiéd fazonja is inkább olyan, mint az enyém, nyúlánkabb a teteje... A muskátlik azért árnyékolják egy kicsit?

 

Előzmény: Meló-dia (273)
Meló-dia Creative Commons License 2009.07.02 0 0 273
Szia, Nóra!
Bár nem engem kérdeztél, de talán nem veszed rossznéven, ha "'belekotyogok" a diskurzusba:)
Az a helyzet, hogy én úgy kb 1 hónapja vettem az én sivatagi rózsámat egy kaktusztermelőtől, Kecelen, egy virágkiállításon.
Sajnos, akkor még annyira dilettáns voltam, hogy nem kérdeztem meg , mennyi idős a növény. De feltettem róla akkor egy képet, ide, a topikba.
Azt szeretném elmondani, hogy azóta ő kint tanyázik a tűző napon, a muskátlis virágládában kapott egy helyet, 4-5 naponta orchidea tápos lágy vízzel beszórom a leveleit, és jól viseli magát.
A fazonját illusztrálandó, teszek fel róla képet:)szokott helyén"fazon1"
Előzmény: TTNora (271)
bombaba Creative Commons License 2009.07.02 0 0 272
Na akkor ez az irigység napja!
Azt az oldalt érdemes átnézni, rengeteg jó info van ott. Pl. hogy lehet bonsait, vagy egyáltalán formás növényt nevelni belőlük :)
De tényleg alapos leírások vannak.
Előzmény: TTNora (271)
TTNora Creative Commons License 2009.07.02 0 0 271

Én meg arra, hogy Nálad nem nyurga a csúcsuk. :-)

Viszem is ki őket a hétvégén, átültetem és kapnak golyót a földbe. :-)

Előzmény: bombaba (270)
bombaba Creative Commons License 2009.07.02 0 0 270
A 8-9 cm-re irigy vagyok :(
Az már növénynek néz ki :)
Az enyémek úgy 2-2.5 cm-esek, és - ha jól emlékszem - 3 hetes koruktól kinn vannak a tűző napon, némi félárnyékos szoktatás után. Sőt, szoktam őket tápozni is, Volldüngerrel, spricnivel és a legutóbbi átültetéskor raktam pár szem 6 hónapos lebomlású Compo granulátumot is a földjükbe. Mindezt nem én találtam ki, a 242.hsz-ben írt címről vadásztam ki.
Előzmény: TTNora (269)
TTNora Creative Commons License 2009.07.02 0 0 269

8-9 centi magas a törzsrész. Igen, a kopasz még mindig kopasz, és hát pici maradt. :-( Biztos mi is véletlenül lecsíptük a tetejét.

 

Az a helyzet, hogy azt nézegetem egy ideje, hogy lehet, hogy ki kéne vinnem őket a szabadra, mert nem tudom, hogy normális-e, hogy a leveleinél így el van keskenyedve, csak alatta buci a törzse.

Ha jól látom a Tieidnél, azok szabadban vannak, és a tömzsi szár felett egy kupacban vannak a levelek, tehát az enyémek tényleg nyurgulnak?

Késő már kivinni őket tűző napra? Vagy szerintetek árnyék-fény szoktatással megoldható náluk is?

 

Előzmény: bombaba (268)
bombaba Creative Commons License 2009.07.02 0 0 268
Hány centi magasak?
Ha jól látom, az elsőn már két? elágazás van?
A kis kopasz meg csak van, nem csinál semmit?
Nekem is van egy kis kopaszom, segítetten neki megszabadulni a magtokból :)
Itt az 'ültetvényem', április végi vetés, azaz két hónaposak:
Előzmény: TTNora (267)
TTNora Creative Commons License 2009.07.02 0 0 267

Február 15-én dugtam el az adenium magokat és március elején lettek kis magoncok. 

Most tehát négy hónaposak kb, hoztam róluk friss fotókat.

 

bombaba Creative Commons License 2009.06.20 0 0 266
Elmondanád, mi lett a lapított törzsű sorsa? Érdekelne, mert az enyémek közül is találtam olyat, amelyiknek kissé ráncosodik a bőre.
Több vagy kevesebb víz a megoldás?
Előzmény: grewia (251)
TTNora Creative Commons License 2009.06.11 0 0 265
Látom, nem nekem szól, de azért helyesek nagyon! :-) Ilyen kék virága lesz?? ;-)
Előzmény: Kátya2 (264)
Kátya2 Creative Commons License 2009.06.11 0 0 264
Szia!
Ezt a néhány képet Neked tettem fel, hogy lásd az eredményeket!:-)))
Előzmény: Island* (261)
TTNora Creative Commons License 2009.06.10 0 0 263

Szerintem az az ésszerű magyarázat erre a "beszélgetésre", hogy ha sokat ott vagy a növény mellett, akkor a legapróbb változást is rögtön észreveszed és időben tudsz rá reagálni.

 

Előzmény: Meló-dia (262)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!